Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbéltükrözés előtt mit lehet enni? fórum

Vastagbéltükrözés előtt mit lehet enni? (tudásbázis kérdés)


2016. máj. 15. 15:25
szerintem semmit, 1 napig biztos!
11. kisj
2016. máj. 13. 20:12
A vizsgálat előtt 2 nappal nem lehet rostosat enni, a vizsgálat előtti napon (ami a hashajtós) pedig már csak rengeteg folyadékot (de nem rostos folyadékot!)
10. youlcsi (válaszként erre: 1. - Vitust)
2016. máj. 13. 19:25
nem kell túlgondolni. előtte nap könnyű reggeli (vajas zsemle vagy hasonló), ebédre csak üres leves, hashajtás, és onnantól üres leves, tea, almalé, víz dögivel.
2016. máj. 13. 18:11
Semmit - üres levest, síma vizet; úgyis kimossák.
2016. máj. 13. 17:45
Így van, és kíméletesen tisztított, nem volt hasigörcs, vagy ehhez hasonló!
2016. máj. 13. 17:21
Nekem pl semmilyen más gyógyszert sem kellett bevennem, csak a felírt 2 tasak hashajtót, ami szintén Picoprep volt. Viszont kb nekem is ezeket mondta a doki, de én biztosra akartam menni, így se teát vagy gyümölcslevet nem ittam, csak színtiszta vizet egész nap. Nekem délben és este 7-kor kellett meginnom a port, másnap reggel 8-kor volt a tükrözés. Van olyan orvos, aki még most is ajánlja a diétát, de nekem azt mondta az enyém, hogy simán kitisztulok anélkül is. Így is lett.
6. dincsu63 (válaszként erre: 2. - Vitust)
2016. máj. 13. 16:39

bemásolom neked, hogy mit kaptam a dokitól:


Előkészités: előző nap délben 3 tbl. Stadalax (recept nélküli) akkortól csak átlátszó folyadékot fogyaszthat (tea, szénsavmentes ásványvíz, szúrt leves, szűrt gyümölcslé) min. 2 l-t kell meginni késő estig. 17 órakor 1 zacskó Picoprep fél pohár vízbe keverve meginni. A vizsgálat napján reggel 8 órakor a másik zacskó picoprep fél pohár vizbe keverve és ezt követően is 2 l folyadékot min. meginni 14 óráig, utána nem ehet, nem ihat! Ezt kaptam, és este 19 órakor volt a tükrözés!!!

2016. máj. 13. 16:33
Csak gyorsan lezavart mert nagyon sokan voltak így nem tudtam rákérdezni a szokásos protokolra. Régebbről emlékszek hogy csak nagyon lazákat ettem meg én már jóval előtte elkezdtem a diétát. (diétanap(tea meg keksz)- semmit nem ettem nap- hashajtó nap- vizsgálat) A legutóbbi valami 4 évvel ezelőtt volt azóta hála nem kellett így inkább megkérdezem hogy hátha fejlődött a világ azóta.:)
4. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Vitust)
2016. máj. 13. 16:25
Én szeptemberben voltam és nem kell étrend. Kedden volt a tükrözés és hétfőn nem ehettem semmit, csak vizet ihattam a hashajtó után. Jobban mondva kellett minimum 3-4 litert. Az volt még fontos, hogy 2-3 nappal előtte ne egyek olyan ételeket, amik színező hatásúak (pl cékla). De semmi olyan nem volt, hogy csak pépeset vagy ilyesmi és nagyon szépen kipucolódtam. Neked a doki nem mondta el vagy pont azt mondta, hogy be kell tartani valami?
3. dincsu63 (válaszként erre: 1. - Vitust)
2016. máj. 13. 16:01
Nekem mostanában volt vastagbéltükrözés, ugyan úgy ettem mint máskor, nem kellett semmilyen diétát betartanom, előtte levő nap kaptam picoprep gyógyszert, ami teljesen kipucolt!
2016. máj. 13. 15:39
Régebben volt de már szinte nem is emlékszek mit ettem és mit nem a beavatkozás előtt. Esetleg már csak Nutridrink?
2016. máj. 13. 15:38
Helló! Vastagbél tükrözésre tud valaki étrendet javasolni konkrét ételekkel? Következő héten lesz kedden és tanácstalan vagyok mit lehetne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook