Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbélgyulladás fórum

Vastagbélgyulladás (beszélgetős fórum)


28. vecsiz (válaszként erre: 27. - Nórika81)
2019. okt. 14. 19:42
Szia. Nekem vastagbéldiverticulitis(kitülemkedés a vastagbélen) van melybegyulladt, 1 hét korházi kezelés, vénás antibiotikum. Majd tükrözés 1 honap múlva. Nekem havonta antibiotikum kúra, plusz salazopirynt irt 3×1-t, nem ehetek magvas dolgokat. Duspatalynt fájdalom esetén, ami most már lassan kisebb nagyobb intenzitással fenn áll, aug.10 ota. Plusz diéta, soványhúsok,zsir nélküli ételkeszités. Még a felvágottból is megvan mit szabad, inkább sonkafélék,parizer, zala, puffasztó ételek kerülése. Stb.
2019. okt. 7. 11:04

Sziasztok!

A férjemnél diagnosztizáltak vastagbélgyulladást. Bármilyen infó, gyógymód, diéta jól jön, mert az orvos szinte semmit sem mondott, csak adott egy kúpot. :( Írjatok légyszi, kinek mi segített! Elég tanácstalanok vagyunk. :/

2019. ápr. 20. 04:54
Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek
25. d5bae51d10 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. ápr. 18. 13:56
Szerintem 50 felett igen. A házi orvostól kell beutalót kérni.
24. d5bae51d10 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. ápr. 18. 13:55
A CT eredménye nem lett annyira remek, mint a tükrözésé. Fél év múlva ismételni kell. Találtak artéria mellett nyirokcsomókat, a gyulladás miatt izomköteg vastagodást, és a diverticulus is kimutatható, igaz kicsi mértékben. A tükrözés nem mutatta. A februári CT-hez képest javulás látható. Mnd1. Majd lesz valahogy. Reggel nem voltam jól, gondolom a tegnapi kontraszt anyagtól. A pulikért is egyedül ment le a férjem Vámosgyörkre tegnap. Szeder és Bokréta a kiállítás miatt szobafogságban vannak. Szépek lettek. Mondtam nekik, most városi kutyát játszunk, de nem nagyon értik. Két napot kell így kibírni, hogy a legszükségesebbet vannak kinn. Már megy a mosógép. Főzök a kutyáknak, nekem grill csirkém van. Istvánnak is vacsorára. Ágyneműt is kellene húzni, de most pihenek kicsit. A vasalással is kacérkodom. Olyan szépen le tudom írni, mit kellene megcsinálni. Nem tudom mi lesz belőle.
23. Guruljka (válaszként erre: 21. - D5bae51d10)
2019. ápr. 17. 13:48

Már ha csodálkoznak, ha nem, te szenvedtél és kerültél rossz állapotba.

Rémes dolog ez, és tényleg nincs más, csak orvoshoz futás, ha fáj a hasunk.

Nem is tudom, végeznek-e vastagbél tükrözést, ha szűrővizsgálatként szeretné önként a páciens.

2019. ápr. 17. 06:48
Jó reggelt. Ma szabadságon vagyok és holnap is. Megyek hasi és kismedencei CT-re. Remélem ott sem találnak semmit. Ez már csak kontroll lesz. A kórházi történések folyománya.......
21. d5bae51d10 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2019. ápr. 14. 05:59
Szia! Sajnos sehogy nem veszed észre, ha nincs tünet Guruljka. Nagyon sok embernek van derticulosa tünetmentesen. Nekem arra gyanakodtak, de nincs szerencsére. Akkor lehet észre venni, ha begyullad. Intő jelek, ha eszel valamit, és gyorsan átfut rajtad, illetve puffasztó, feszítő érzés van bizonyos ételek elfogyasztása után. Legbiztosabb szűrés a vastagbél tükrözés lenne 1-2 évente, de oda én sem mentem eddig, hiszen nem szívesen megy az ember. Általában ultrahang vizsgálatokon szokott kibukni, ha valamilyen más, mondjuk nőgyógyászati dolog miatt elküldenek. Nekem nem tudom mi volt, olyan fájdalommal jelentkezett, hogy alig bírtam menni is. Begyulladt és megvastagodott egy bélszakasz. ezt lehúzták antibiotikummal. Az említett betegségem sincs. Az orvosok is csodálkoznak. De az alapdiagnózis a diverticulos volt, amit megcáfolt a tükrözés.
2019. ápr. 11. 14:27
Utánanéztem a diverticulosisnek. Olvasom, hogy elvileg a veszélyeztetett csoportban vagyok, de mégis, hogy veszem észre, ha nincs tünet?
2019. ápr. 11. 14:17
Jó hír. A sebész szerint sem kell műteni, mert nincs mit, 17-én CT. Pont akkor kerül a történet végére, ha az is negatív lesz. De már látom az alagút végét. 18-án még vissza kell mennem a sebészhez a CT eredménnyel. Még azt mondta, hogy évenként, két évenként kell ellenőrizni,ez sajnos tükrözést jelent, de egyszer már túléltem, akkor is menni fog....
2019. ápr. 8. 08:01
Talán minden rendbe jön...
2019. márc. 30. 10:50
Úgy látom, nincs senki. :-(
2019. márc. 28. 04:48
Vannak még sorstársaim? szívesen beszélgetnék erről a betegségről. Még pályakezdő vagyok ebben.
15. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Setgo)
2019. márc. 27. 15:14
Meggyógyultál?
14. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Setgo)
2019. márc. 27. 15:12
Én is Kliont kaptam. Kába voltam tőle.
13. syria (válaszként erre: 12. - Levarosbukta)
2017. márc. 11. 11:36
Na azé'! :)
12. levarosbukta (válaszként erre: 11. - Syria)
2017. márc. 10. 14:44
Oké! Ezen nem veszünk össze! :)
11. syria (válaszként erre: 10. - Levarosbukta)
2017. márc. 10. 09:15

Biztató hozzászólást írtam, nem „eszet” osztottam.


(A funkcionális analfabetizmus nem szervi eredetű betegség, nem pszichológiai vagy fiziológiai elváltozás okozza, mint például a diszlexiát. Nem képességek hiányáról van szó.

A funkcionális analfabetizmus arra utal, hogy az írás-olvasás színvonala nem alkalmas arra, hogy használható legyen a személyes fejlődés előmozdítására és a közösség javára nézve.)

10. levarosbukta (válaszként erre: 9. - Syria)
2017. márc. 8. 15:57
Nem vagyok funkcionális analfabéta, írhattam volna azt is hogy egyáltalán nem könnyű kézben tartani, de hát mindig vannak olyanok akik mindent jobban tudnak és szeretik osztani az eszet.
9. syria (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2017. márc. 8. 08:36
Az írtam ”viszonylag” könnyű. Te is funkcionális analfabéta vagy? Bocs. De tényleg!
2017. márc. 7. 11:23

Sokat iszok meg van itthon orális folyadékpótló sókeszítmény. Főtt krumplit, banánt, ropit, sajtostallért eszem. Ezektől kicsit szilárdabb a dolog. Olyan joghurt állagú.

Van időpontom a gasztroenteorológiára csak egy hónapot kell várni.:(

7. levarosbukta (válaszként erre: 6. - Syria)
2017. márc. 7. 07:58
Hah! Jó lenne ha a diverticulosis könnyen kézben tartható lenne! Ilyet is csak az ír aki nincs benne.
6. syria (válaszként erre: 1. - Setgo)
2017. márc. 7. 06:51

A háziorvos adjon beutalót a gasztroenterológiára! Ott konzultáció után eldöntik, hogyan tovább.

A tükrözés többet mond, mint bárki székletminta alapján. Lehet, hogy csak diverticulosis, (az viszonylag könnyen kézben tartható) de biztosat kell tudni.

5. 04424e865e (válaszként erre: 3. - Setgo)
2017. márc. 6. 23:14
Első lépésként el kellene menned egy gasztroenterologushoz. Valószínű csinál majd egy tükrözést, a gyulladt részből szövetmintát vesz, ami alapján megállapítja valójában milyen eredetű gyulladásról van szó.
2017. márc. 6. 23:07
Igyál bakker, mert kszáradsz! Attól van a szédülés, hányinger. Sót, cukrot is pótolni kéne! Nulldiéta, vagy ehetsz valami teljesen zsír-, rostmentes diétásat? Valamit enni is kéne...
3. Setgo (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2017. márc. 6. 23:00
Az ügyeleten voltam már. Az orvosnak fogalma sem volt hogy mit tegyen. Meg se nézett. Tovább dobott mosvan kezeit. :(
2017. márc. 6. 22:09

Azt elhiszem. Drukkolok.

Ha rosszabbul vagy menj le az ügyeletre.

2017. márc. 6. 21:55

Üdv Mindenkinek!


Vastagbélgyulladást diagnosztizáltak nálam. A kórelőzményem alapján. Székletet holnap adok le.

Annak fényében lesz pontos a diagnózis. Addig is Kliont kaptam. Tegnap véres nyákos volt a székletem és gyakorlatilag egész nap a wcn ültem. Ma kevesebbszer kellett már mennem, nem láttam véres nyákot inkább csak vízszerű a székletem.

Elég jól viseltem a napot de estére szédülni kezdtem hanyingerem van gyenge vagyok. :(

Van valakinek tapasztalata? Meddig tart egy ilyen betegség lefolyása?

Nagyon hálás vagyok minden hozzászólásért. Eléggé el vagyok keseredve. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook