Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbélműtét (diverculitis) fórum

Vastagbélműtét (diverculitis) (beszélgetős fórum)


2021. nov. 3. 13:08

Nem lettem sokkal okosabb.

A sebész nem ajánlja a műtétet (ami megkönnyebbülés) ő is ugyan azon a véleményen van mint én, hogy itt nem a diverculitis okozza elsősorban a gyulladást. Szerinte mindenképp autoimmun eredetű (csak kérdés mi)

Stomazsák. Nos mindenképp kapnék, nagyon csekély esélyeannak, hogy nem lenne rá szükség, és mivel hajlamos vagyok az összenővésekre ezért nálam az ideiglenes zsák nem lehetséges, csak az állandó.

Így azzal jöttem ki, hogy keressek másik gasztrost magánba.. 💪 Fuck yeah

24. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Globus)
2021. okt. 30. 10:33

Én sem tudok 2 olyan ételt mondani ami kiváltaná a gyulladást. Max a káposztát,de azt évek óta nem eszek, pedig imádom.

figyelek a puffasztó dolgokra is.

Magvas dolgokat sem szabad enni.

23. globus (válaszként erre: 22. - 5236d12e25)
2021. okt. 30. 10:09

Ilyenkor az van, hogy gyulladás, nem specifikus 🙂

Salazopyrin szedése alatt jól volt, de ebből sem lehet messzemenő következtetést levonni. Néha jól van, máskor nem. Nem sikerül összefüggést találni semmivel.

Gyaníthatóan ez a tünetegyüttes még az orvostudomány fekete lyukához tartozik, azaz felderítetlen. Remélem, minél hamarabb megoldják neked, lehető legkevesebb mellékhatással. Gyógyulást!

Belegondolok, az ember még örül, hogy nem rosszindulatú...

22. 5236d12e25 (válaszként erre: 21. - Globus)
2021. okt. 30. 10:00

Székrekedése elsősorban attól lehet, hogy nem eszik elegendő rostot.


Vicces amúgy mert 2 éve kizárta a dokim a ulserolát, a crohnt, a diverculitist is ( ugye szövettan alapján) most még is azt mondja vetessem ki a diverculitis miatt. De ugye nekem előbb kezdődtek a gondok mint a bélcsavarodás okozta kibolytusolás.. Ezért nem akarom elhinni, hogy csak a diverculitis okozza a gondot. Ígyeg nem releváns szeleteltetni a belem..


Most még lett egy szép 5.5 cm petefészek cisztám is..


Mindenesetre a sebész akihez beprotezsált az orvos barátunk az egyben gasztroenterológus is. 🤷‍♀️ Hátha ő okosabb lesz.

21. globus (válaszként erre: 17. - 5236d12e25)
2021. okt. 30. 09:20
Köszi a beszámolót. Ismerősömnek tasakok miatt nem tudták megcsinálni a vizsgálatot végig, valamint nem kooperált állítólag. Belátható szakasz tele van diverticulosissal. Neki mindig szorulása van...4-5 naponta van széklete. Időnként véres. Azt mondták, ennek oka a kiboltosulásokba kövesedő anyag, ami bizonyos ételek hatására leválik, sérülést okozva. Gyulladása nem szokott lenni. Pár éve szedett Salazopyrint, nem újították meg a javaslatát, mert szövettana nem indokolja.
2021. okt. 30. 08:37

Sziasztok!



Szerdán lesz az első sebészeti konzultációm.

19. 5236d12e25 (válaszként erre: 18. - VendrinerPiroska)
2021. okt. 13. 23:49

2 orvos 2 különboző kórház.

Az egyik Mohácson a Csizmadia ( mindenki agyon isteniti, szerintem meg egy bunkó paraszt) kb mivel csak diverticulitist talált, nem voltam elég érdekes..

A másik Pécs 400 ágyas, Illés Anita, és közel 2 év után most fogadott ismét.. 🙄

18. VendrinerPiroska (válaszként erre: 17. - 5236d12e25)
2021. okt. 13. 23:32
Hol nézett meg gasztroenterológus? 1 látott vagy többen is?
17. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Globus)
2021. okt. 13. 17:37

Bocsánat, hogy csak most írok, vendégem volt.


Szóval nekem az egész 2009-ben kezdődött egy állandó tompa majd egyre élesebb égő bal borda ív alatti fájdalommal, mellé naponta több folyamatos hasmenés társult, de egy dekát nem fogytam.

Volt minden. Uh, vérvétel. Enyhén emelkedett crp. Gyomor tükrőzés (itt a doki konkrétan hülyének nézett, és kijelentette ez csak pszichés, biztosan IBS) Aztán ct, semmi csak petefészek cisztákat találtak.. Bár gyanakodott az akkori belgyógyász a bélgyulladásra, de mivel 1 hét salazopirin szedése mellett semmi sem változott elvetette.

2012-ben volt egy durvánn hasi fájdalmam de antibiotikum helyre rakta.

Aztán 2014-ben lettem terhes az első lányommal,pár nappal az első pozitív teszt után jött az első igazi megnevezett bélgyulladás. Négykézláb közlekedtem olyan brutális fájdalmam volt.

Ilyenkor a hasmenés majd annak ellenére, hogy puha a széklet egyszerűen egy idő után nem megy.

Amikor a gyulladás már olyan mértékű a pokoli fájdalom mellé láz hányinger, véres széklet társul. De leginkább olyan fájdalom, mintha egy vonatnyi sün menne végig rajtad.


Mindhárom terhességem alatt 3-3 bélgyulladásom volt, és persze utána is folytatódnak.


Mindhárom lányom császárral született.


Második lányom 2018-ban, eredetileg fenyegető hegszétválás miatt toltak a műtőbe, aztán műtét közben derült ki, hogy mindenem mindennel összenött letapadt, a vastag belem bal bordaív alatti szakasza megtekeredett és le is tapadt. Lényegében csoda, hogy nem haltunk meg. 2 órás műtét. 18 órával később bélgyulladás + 1 hét kórház.

4 hónapig évek óta először volt jól az emésztésem.

Aztán 7 hónapos volt a 2.lányunk mikor köldöksérv műtétem lett, ezt megelőzően béltükrőzés, mert a sebész másképo nem vállata. Itt csak a diverticulitist tehát a megtekeredett szakaszom kibolytusolát találta a doki. Persze lezárta annyival, hogy rostban dúsan kellene enni.. Mire közöltem, hogy aki több zöldséget eszik nálam az már nyúl.. És különben is folyamatos hasmenes van.. Rá 1 hónapra kezdődött megint előröl a gyulladásos periódus.

Ekkor kaptam az eddigi legdurvább gyulladást. 1 hét alatt 10 kb fogytam, le se bírtam szállni a wc-ről ömlött belőlem a vér. Új gasztrós orvos 1 éves Normix antibiotikum kúrát és xalazin gyulladáscsökkentőt írt elő.

voltam tejcukor, feh~rje terhelésen, glutén kizárva, fruktóz.. Na ez volt az egyedüli ami trükkös volt. 1 pont híján fújtam meg az alsó határt viszont 15 percre rá, hogy megittam kifostam a lelkem 2 napig nonstop.. Azt hittem sose érek haza a kórházból.

bár negatív lett ez si 1 évig ugyan nem teljes 0 fruktóz diétát de tartottam, változás 0.

Volt kolonoszkópiám biopsziával. Semmi.

eredetileg kizárták a colitis ulserolát, a crohnt, első körben a diverculitist is.


Most 3.terhességemnél például teljesen más szakaszom gyulladt már be a vastagbelemnek. Így a "szedessem ki a kitágult szakaszt" nem tartom relevánsnak..


Rengeteg mindent elhagytam már. Káposztát pl abszolút nem eszem. De ezen kívűl nem tudok 1 olyan ételt mondani ami szerepelne a listán mielőtt begyulladnék. 🤷‍♀️


A legrosszabb, hogy csak 20% okoz a divertikulitis szövödményt és bajt és csak 6 nyamvadt % kerül a divertikulitisek közül kés alá..

Én megegnyertem vele a dolgot..

16. VendrinerPiroska (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2021. okt. 13. 17:09
Egy ilyen műtét eshetősége nálam is fennállt, bár mint CU-snak, a fekélyek miatt, és rettegtem még a gondolatától is. A gyógyulásom idején találkoztam olyanokkal, akinek eltávolították a vastagbél egy részét, volt olyan, akit kétszer műtöttek, sőt a nagypapámon is végeztek egy ilyen műtétet (vastagbél egy része + végbél egy része), nála végbél rák miatt. Nem kellemes, de túlélhető. A nagypapámat átmenetileg sem tették ki. Minden esete, sok segítségre lesz szükséged a felépülés alatt. Egy Crohnos lány, akivel együtt jártam kezelésre, nem tudott 3 hónapig rendesen kiegyenesedni állítólag. A nagyapám jobban viselte, pedig ő kapott sugarat is.
15. 5236d12e25 (válaszként erre: 11. - 67bda711ba)
2021. okt. 13. 17:05

Nem lenne szabad bűntudatodnak lennie, mert ez nem a Te döntésed volt, hanem az ővé.

Én amondó vagyok nézd más szemszögből.

Nem biztos, hogy a kezelés segített volna, ellenben lehet szebben töltötte és szabadabban az utolsó hónapjait, heteit nélküle.

Tegezz nyugodtan szerintem kb egyidősek vagyunk, vagy lehet valamennyivel idősebb vagyok nálad..

14. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Papája)
2021. okt. 13. 17:01
Köszönöm ☺️
13. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Sirga)
2021. okt. 13. 17:01

Megkérdezhetem anyukádnak volt ideiglenes sztóma zsákja?

műtét után mennyit változott az egészsége pozitív és negatív irányban?

12. globus (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2021. okt. 13. 11:58
Szia! Megkérdezhetem, milyen panaszaid vannak? Mióta tart? Kezelték valamivel? Vékonybél probléma nincs? Köszönöm, ha válaszolsz.
11. 67bda711ba (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2021. okt. 13. 11:07

Igen, tudom hogy nem vonzó dolog egy műtét vagy egy terápia. De ez most egy nagyon fontos döntés az életünkben és ilyenkor nem szabad érzelemből dönteni. Nekem nem sikerült meggyőznöm egy rákos barátomat, hogy menjen el terápiára és azóta is bűntudatom van. Persze meghalt. Az a baj, hogy az a vastagbél magától nem fog meggyógyulni.

Utánanéztem, például van a -Laporoscopia- . Belinkelek kettő cikket, ha nem tud oroszul akkor lefordítom. Talán segíthet valami keveset , ha elolvassa, gondolom a magyar nyelvű oldalakat a témáról már átnézte


[link]


[link]

10. papája (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. okt. 13. 08:42

Sok erőt, jó egészséget és kitartást kívánok.

Mindannyian küldjük a jó energiákat, Veled vagyunk, sikerülni fog. Fiatal vagy, előtted az élet, legyél bátor !

9. Sirga (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2021. okt. 13. 06:36
Édesanyámnak vettek ki egy hosszú darabot a vastagbeléből, 30 éve. Végigjárta a kezeléseket, és azóta se volt hasonló egészségügyi problémája (79 éves). Kitartás! :)
2021. okt. 13. 06:19
Köszönöm! ☺️
2021. okt. 13. 06:10
Mielőbbi gyors gyógyulást kívánok neked!
6. libikóka (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. okt. 13. 06:09

Nem voltam még így,de szurkolok ezerrel,,ne félj.

Gyógyulni mész,,,kifele ebből a pocsék állapotból:))

5. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - 67bda711ba)
2021. okt. 13. 04:43
Hát nem igazán vonz a lehetőség, hogy ki vegyenek a vastagbelemből egy jókora darabot, utána meg ideiglenes vagy ne adj isten állandó sztómazsákot csináljanak.. Persze igazad van. A másik oldal se jobb.
4. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - VendrinerPiroska)
2021. okt. 13. 04:40
Nem, sajnos ez javulni nem csak rosszabodhat. Lényegében időzitett bomba vagyok. ☹️
2021. okt. 12. 23:31
Lehet keményen hangzik, de ha nem vállalja be a műtétet, meg fog halni ! Nem kell félni. Erősnek kell lenni és akkor az immunrendszer is az lesz. Én kívánok sok sikert .
2. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. okt. 12. 23:28
Őszinte részvétem. Ezek szerint a dolgok nem javultak. Drukkolok.
2021. okt. 12. 20:15

Kedves Tagok!


Keresek sorstársat, aki már túl van a műtéten, esetleg ha megosztanád a tapasztalatod, milyen az élet utána.

Rám még vár egy sebészeti konzultáció. De bevallom,rettegek bevállalni a műtétet, de persze a másik verzió sem kecsegtet túl sok jóval..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook