Vashiány (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
21. Talentum (válaszként erre: 20. - Kisnyussz)
2008. febr. 26. 11:39
Utánaolvastam a vashiánynak te mennyi tejterméket, vagy tejet iszol? Mert a tejtermékek is gátolják a vasfelszívódást. Helyette érdemes inkább húst enni, meg zöldséget gyümölcsöt.
20. kisnyussz (válaszként erre: 19. - Talentum)
2008. febr. 26. 10:48

A többi eredményem mind jó, semmi más bajom nincs.


Csak ez a fránya vas nehezen kúszik felfelé.

19. Talentum (válaszként erre: 1. - Kisnyussz)
2008. febr. 24. 14:45
szia, és a többi eredményed mind jó?
18. Talentum (válaszként erre: 14. - LoLiNa)
2008. febr. 24. 14:43
és mit szedett rá?
17. Sesil (válaszként erre: 16. - Kisstoth)
2008. jan. 22. 13:33
Aranyos vagy, de én magam is csinálom. Én is épp ajánlottam valakinek, valószínűleg ezt értetted félre. Azért tényleg köszi.
16. kisstoth (válaszként erre: 13. - Sesil)
2008. jan. 22. 11:17

ha kell segítség, egy ismerősöm csinálja, én is tőle rendelek. Szólj.

Mari

2008. jan. 20. 23:28

Én még életemben nem voltam vas hiányos, de oda figyelek rá, mert a nagymamámnak volt 1 olyan betegsége, hogy nem termelődőtt a hemoglobin és mindig nagyon rosszul volt olyankor vért is kapott. Tehát oda kell figyelnem, meg véradó is vagyok szeretnék jó minőséget adni, és nem szeretném ha vérszegénység miatt kizárnának.

Nem az számít mennyi vasat eszel meg, hanem, hogy abból mennyit tud a szervezet lekötni. A vérvételen ezt is megnézik. HIába esztek sokat ha nem marad bennetek. Vannak olyan élelmiszerek amik gátolják a vas felszívódását:kávé, tea. Ezért nem jó ebéd után kávézni. Pl a mákban lévő vasat a szervezet képes mind hasznosítani.

14. LoLiNa
2008. jan. 13. 05:09
ez nálunk is megvan :( nagyobbik fiam és én is vashiánnyal kűzdünk. én ugyan nem szedtem még rá semmit, de a fiam igen és semmit se ért
13. Sesil (válaszként erre: 12. - Kisnyussz)
2008. jan. 12. 22:36
Kell keresned valakit, aki ezzel foglalkozik. Mert hálózati kereskedelem. Ha megmondod hol laksz, megpróbálok segíteni.
12. kisnyussz (válaszként erre: 10. - Sesil)
2008. jan. 12. 13:19
hol lehet kapni ilyen Amway-es vasat?
11. Sesil
2008. jan. 12. 11:37
Minden hónapban menses alatt én is elszopogatok napi 1-et, így nem vagyok olyan, mint akit agyonvertek. Nekünk tényleg bevált.
10. Sesil (válaszként erre: 9. - Kisnyussz)
2008. jan. 12. 11:35

Sziasztok!

Egy tippem van. A családunk egyik tagjánál megállapították hogy vashiányos. Nem váltottuk a patikai szintetikus cumót. Vettünk Amway-es vasat. Málna ízű szopogatható tabletta. 2 hét múlva a kontroll már jó értéket mutatott. Nem lett székrekedése, sőt el sem színezi a székletet, mert teljesen természetes alapú.

2008. jan. 11. 10:18
ráadásul nekem a vastabletták székrekedést csinálnak, amit elviselnék, ha legalább használnának rendesen, de sajnos csak egy kicsit viszik feljebb a vasamat, még igy is jóval az alsó határ alatt van
8. Donyta (válaszként erre: 7. - Kisnyussz)
2008. jan. 8. 13:33
Eddig nem is foglalkoztam vele, pedig rendszeresen járok most már dokihoz, de legközelebb ha mennem kell, kérek egy beutalót vérképre. Ha meglesz akkor referálom. Hozzáteszem, hogy béres cseppet én is szedtem és azt hiszem az is használhatott. A gyengeségről nem is beszélek, mert alig tudtam hazavánszorogni, és alig vártam, hogy ágyba kerüljek. Nem tudtam akkor, hogy ez a vérképző szervi hiányosság okozója, csak nagyon sz@rul éreztem még jó ideig magam. Ma sem vagyok nagyon fitt, legalábbis nem annyira mint voltam, minden du. alszom és fáradékony is vagyok. Ennek sem tulajdonítottam különösebb jeléentőséget edig. Arra még emlékszem, hogy a halálomat éreztem, és minduntalan átvánszorogtam anyámhoz, nehogy otthon egyedül érjen valamilyen baj-om. Nem éreztem magam biztonságban, és alig kaptam levegőt, meg szédelegve lassan átdöcögtem, és inkább ott ültem náluk. Anyám talán életében akkor aggódott értem először igazán. De én is magamért, mert tudtam van még egy kiskorú fiam aki csak rám számíthat. (Rengeteg nyers salátát fejes káposztát, és paradicsomot, citrus féléket ettem, szinte legeltem a nyers cucokat, még a gombát is nyersen faltam. főtt tojásokat, vajat, májat, húsokat, halat, tőkehal májat,)
7. kisnyussz (válaszként erre: 5. - Donyta)
2008. jan. 8. 13:22

hát nekem is volt 2,9 körül, azt hittem percenként hogy összeesem annyira szarul voltam és gyenge


ó te szegény rettenetes kálváriád lehetett, kiváncsi vagyok a újabb vérvételed eredményére, majd számolj be légyszi róla itt a fórumon, ha újra elmégy megnézetni a vasad.


kiváncsi vagyok a tablettád hatékonyságára

2008. jan. 8. 13:19

ettem én már rengeteg csirkemájat, vörös húsokat, ittam a vörös bor stb... nem sokat segitett sajnos


béres cseppben is kevés a vas, és béres activál drazsét szedek egy vagonnyi ásványianyag és vitamin van benne, mellette még szedek vastablettát is 30 mg-os vastartalommal tablettánként mégis gyenge eredményt hoz :(


ettem én már különféle vastablettákat, nem sok változást láttam tőlük eddig

2008. jan. 8. 13:17

Szia!

Nekem majdenem egy éve 2007 tavaszán volt egy nagyon súlyos vashiányos állapotom amivel a Szt. László Kh.-ban kötöttem ki. Akkor még senki nem tudta mi oka lehet, hogy második hete magasa lázzal kínlódom, és adig is folyamatosan antibiotikumokat szedtem már hónapok óta felváltva. Rövid megszakításokkal, de minduntalan felmerülő ujabb és ujjabb problémákkal. A vége maradt a megfejthetetlen és a kórház. Mindezt magamnak köszönhetttem, mert előzőleg beszerzett vesemedence-gyulladásom fel-fellobbanó tüneteit próbáltam magam kezelni otthon. Nem jött be, csak nagyon felborítottam a szervezetem és legyengítettem vele. A végén én szenvedtem e miatt a legtöbbet, és kicsit megkínzott is lettem. Mivel senkinek fogalma nem volt arról mi is lehet a bajom, így még liqkvort is kellett venni. (agyvíz) Nagyon féltem, de jobban attól, hogy mi lehet a bajom. Am ikor otthon a lázammal küzdöttem, a harmadik naptól kezdve már nagyon le voltam gyengülve és naponta több alkalommal is felszökött a lázam 39°C- fölé. Már a 9. naptól a halálomon voltam és kétségbeesve vánszorogtram el az orvosig. Mindezt a sok marhaságot spórolás miatzt követtem el. Az a szaros napi és mindenholi kivizsgálások díjai, a 300.-ft miatt. Jó nagyot spóroltam evvel, mert a kórház többe volt a végén, és ugy jöttem ki mint egy narkós. Mindenhol az infuziós branülök maradandó nyomai amiket nem bírt a vérerem és mind szétdurrant. Lila kék-sárga vörös undi foltokkal mentem hazafelé. Ha látta vlaki, hát nem kételkedett benne, hogy rendesen narkózhatom. A végén közölték velem, ha még két napig húzom a hülyeségeimet, ráment volna a vesém, esetleg mindkettő. Na ennyit egyáltalán nem ért meg az egész. Nem beszélve az infúziókról, a naponta hatalmas adag vénásan nyomott antibiotikum- vitamin koktéloktól. Iszonyatos véreredménnyel mentem be és végig nagyon rossz is maradt a javulás ellenére. Amikor kijöttem és már nagyjából rendben voltam, akkor lett a vasam: 2,9 lett. Ezután a házi orvosom a korfelvitelnél beírta, hogy nincs a szervezetben vas. Ezért kaptam a mkismamák által is szedett FERROGRAD FOLIC tablettát. Nem voltam azóta vérvételen, lassan nem ártana ellenőriztetni milyen is lett. Persze eszem olyan dolgokat amit a szervezetem hiányol és vas is van benne.

4. Casia (válaszként erre: 1. - Kisnyussz)
2008. jan. 8. 13:15

Szia!

Nekem is állandóan vashiányt állapítanak meg vérvételkor. Azt mondják, valami transfersejtből nincs elég, így kevéssé kötöm meg és hasznosítom. A krónikus vashiány egyébként soha nem iolyan veszélyes, mint az ideiglenes. A szervezet megszokja. Az ember fáradékonyabb, de semmi több. Esetleg szedj Béres cseppet, abban van vas, és minden, ami fontos ahhoz, hogy felszívódjon. Én is ezt tettem, és egészen rendbejöttem. Sajnos a kajával nem mentem semmire, mindegy, hogy mit ettem, ugyanaz volt az eredmény. A homeopátiában meg nem bízom, de állítólag van valami Ferrograd nevű szer (nem Ferrgard, mert az receptes)... de az megint egy kúraszerű vastabletta-evés, és ha az eddig sem segített...

2008. jan. 8. 12:59

"Sajnos a növényi vasforrások hasznosulása nagyságrendekkel rosszabb, mint az állati eredetű, fehérjéhez kötött vasféleségeké, ezért megtévesztő egyes növények (például spenót) viszonylag magas vastartalma. A vas felszívódását elég sok tényező rontja: a már említett C-vitamin hiányán kívül a csersavak (teák) fitátok (gabonafélék) oxalátok (sóska, spenót) oldhatatlan komplexet képeznek a vassal és nem engedik felszívódni."


Szerintem ,ha ez így van ,akkor csinálj egy csirkemáj kúrát,hátha az bejön ,de ne egyél mellé olyan dolgokat amik csökkentik a vas felszívódását.

2008. jan. 8. 12:30
senki nem vashiányos ? :)
2008. jan. 7. 10:52

Krónikus vashiánnyal küzdök már évek óta, hiába eszem a vasban gazdag élelmiszereket, hiába szedek időnként kúraszerűen vastablettákat, mindig nagyon rossz a vérképem a vasat illetően.


A legutóbbi eredményem is elég pocsék volt, 4,4; ráadásul ez még nem is a legrosszab, sokszor 3 és 4 között van. Folyamatosan fáradt, levert és ingerlékeny vagyok, állandóan aludnék, a hajam hullik, zárt helységekben néha rámtör a légszomj is. Ezek tipikus vashiányos tünetek.


Van itt valaki, aki sikeresen visszatudott jönni hosszú ideig tartó krónikus vashiányos állapotból? Milyen módszerrel? Mid szedett, vagy milyen kezelésen vett részt?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook