Vashiány (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. okt. 7. 10:13
Hát nekem ez úgy volt, hogy mikor kórházba kerültem 1.1 volt, akkor kaptam 3 vasinjekciót, akkor felment 9-re és most legutóbb már azt hiszem 14 volt. Szóval 9-ről emelte 14-re.
2009. okt. 6. 19:29
Remélem az enyémet is megemeli, mert most nem éri el a 4-et se. Neked mennyi a vas szinted a laborleleten?
49. hópihe1989 (válaszként erre: 48. - Bernibej)
2009. okt. 6. 19:14
Én is ezt szedem pont most :). Sok valakinek gyomorpanaszai lettek tőle, meg van akinél hasmenést okozott, de nekem semmi bajom nem lett tőle. Én továbbra is szedem, mert lassan de emeli a vasamat.
2009. okt. 6. 15:21

Sziasztok,

Most derült ki, hogy vashiányos anémiám van. Fel is írtak bogyit. Valakinek van tapasztalata a Maltofer Fol rágótablettával kapcsolatban?

(olyan az íze meg az illata mint a csokinak :)

47. 78e62ebc93 (válaszként erre: 35. - ALLICS)
2009. jan. 4. 10:45

Szia!

Nem sok vastartalmú készítményt ismertem eddig, amelyik olyan formában tartalmazza a vasat, ami a szervezet számára maradéktalanul hasznosítható. A legtöbb vastartalmú termék háromvegyiértékű vasat tartalmaz, a szervezet viszont csak a kelát formájú kétvegyiértékű vasat tudja gond nélkül hasznosítani. Kelát vas van például a Revita Fe Forest Berries méhpempőjében.


A másik ami fontos - ahogy maszatt-nak is mondták (36.) - a vas felszívódásához rézre van szüksége a szervezetnek.


Itt találtam orvosokkal készült interjút hasonló problémákról: [link]

46. Mel82
2008. dec. 18. 10:03
Én folyamatosan elájultam és most derült ki hogy vashiányos vagyok. 6 és 26 között a normális, nekem meg 3. Ma fogja megmondani a doki, hogy mi legyen.
45. kisstoth (válaszként erre: 42. - 8da8a563b7)
2008. nov. 15. 16:30
Ez hülyeség. Vigyázzatok nehogy ólom vagy egyéb nehézfém mérgezést kapjatok.
2008. nov. 14. 11:59
vöröshúsok,májak,bab,kukorica,savanyú káposzta,aszalt sárgabarack,mogyoró,petrezselyem-ezeknek elég magas a vas tartalma!
43. katácskák (válaszként erre: 42. - 8da8a563b7)
2008. okt. 19. 06:52
Te meddig hagyod az almában?
2008. okt. 10. 10:33

almába tegyél 5-6 vas szeget, majd edd meg az almát.


húsos étel mellé savanyú káposzta. és ne fogyózzatok, amíg vashiánytól szenvedtek.

2008. okt. 10. 00:39
Ja igen, és ami elengedhetetlen minden fém beépüléséhez a szervezetbe az a C-vitamin, de nem ám az a kis pici 50 mg-os, hanem legalább napi 500.
2008. okt. 10. 00:38
A sóskát,spenótot el lehet felejteni, olyan kémiai kötésben van benne a vas, amit a szervezet szinte egyáltalán nem képes hasznosítani. Viszont a lencse jó vasforrás, régebben én is vashiányos voltam, akkor szoktam rá a lencsefőzelékre. Időnként nagyon megkívánom, és a hajam-bőröm állapotából tudom is, hogy akkor szükség van rá. Meg már említették előttem a disznóhúst, májat. Régen nagyon súlyosan előjött nálam ez a probléma és őszintén szólva az egyetlen, ami akkor használt nekem az a béres-csepp volt.
39. annusz08 (válaszként erre: 34. - D6bc63e7c0)
2008. szept. 16. 14:41
Én is próbáltam sokféle készítményt. Hasonlo a gondom, nem is hinné az ember menyi mindenről tehet a vashiány. Azt hiszem már páran itt ismerik ezt a terméket én is ajánlom mindenkinek.
38. hajdusek (válaszként erre: 36. - Maszatt)
2008. szept. 16. 12:45
nekem egyáltalán nem szívódik fel a vas. 2 éve beállították, mostanra 2 lett!!!Holnap ismét kórház,fogalmam sincs mit tudnak csinálni . Az a rézcolloid miben van?
37. kicks74 (válaszként erre: 34. - D6bc63e7c0)
2008. szept. 9. 09:47
Megtudnád írni, mi a pontos neve ennek a szirupnak és hol lehet kapni?
2008. aug. 22. 19:04
Nekem ma azt mondták,hogy a vaspótlással mindenképp társuljon pl.rézkolloid(a lényeg a réz!!!)
35. ALLICS
2008. aug. 4. 10:37

Milyen vastablettát javaoltok szedni?

A vas értékem az alsó határt sem súrolja:(

2008. jún. 16. 15:25
Én is mindig vashiányos voltam, sőt édesanyám is, és kiderült, hogy a két kisfiam is örökölte ezt a genetikai hibát, hogy a lépem nem ismeri fel, hogy a vasat el kell raktározni. Így hiába ettem megggyet, céklát, brokkolit, spenótot agyig, nem használt, de még a vastabletták se. Minden menses után padlót fogtam, kicsit lenulláztam magam. Természetgyógyászhoz járok, ő ajánlott egy nagyon jó cuccot, fekete áfonyából van, és mióta szedem, tök jól vagyok. A fiaim is szedik. Állítólag ez egy két év alatt átadja azt a bioinformációt a lépnek, hogy rakja mááá el a vasat, lécci. És akkor nem kell majd egyfolytában szedni, csak kúránként. Nagyon ajánlom mindenkinek, svájci a cucc, és nagyon finom is. Szirup, egy kanálkányi egy napra. Tök jó. Nekem segített.
2008. jún. 15. 17:22

Az a gond, hogy akinél a vas nem szívódik fel az ételekből, annál a gyógyszerből sem szívódik fel, logikus sztem.

Én is gyerekkorom óta alkatilag vashiányos vagyok, a férjem félévente 10 ampulla Ferrlecitet ad vénásan, utána félévig normál szinten van a vasam. Sehogy máshogy nem működik a dolog.

32. kisnyussz (válaszként erre: 30. - Duncan)
2008. márc. 18. 11:10

az a baj, hogy állítólag a növényekben lévő vas felszívódása nagyon alacsony, hiába van bennük sok vas


a máj és a vörös húsok vashasznosulása a legjobb

31. zsofijuhasz (válaszként erre: 30. - Duncan)
2008. márc. 17. 16:07

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:) Leginkább most gyümölcs meg zöldségleveket itatok vele (parardicsom, ribizke,áfonyalé)Az a legnagyobb bajom, hogy válogatós nem mindent eszik meg (pl. a mazsolát sem:().

Még egy krédséem lenne: a vaspótlótól (Aktiferrint adok neki) elszíneződhet a foga? Mert sajnos elfeketedett neki.

30. Duncan (válaszként erre: 28. - Zsofijuhasz)
2008. márc. 16. 10:36
Nagy vastartalmú élelmiszerek: az összes sötét színű zöldségféle, mint a spenót, a mangold, a brokkoli, a cékla. Jó vasforrások a hüvelyesek is, mint a lencse, a borsófélék, a kidney-bab és a szójabab. A gabonafélék közül a köles és az amarant bír a legmagasabb vastartalommal. Az aszalt gyümölcsök is fontos vasszállítók, mint pl. a sárgabarack, a füge, a datolya, a szilva és a mazsola. Vasban gazdag a pisztácia, a napraforgómag, a tökmag és a szezámmag, a vörös szőlőlé és a vörös bogyós gyümölcslevek. Időnként a gyerekek édességvágyát is felhasználhatjuk vaspótlásra, ha ilyenkor a kezükbe adunk pl. egy marék mazsolát.
29. era06 (válaszként erre: 28. - Zsofijuhasz)
2008. márc. 16. 10:34

Szia

Lassan, de csak eljön a nyár. Sok "fekete" gyümölcs. Ribizli, szeder, áfonya, meggy.


Máj, cékla.

28. zsofijuhasz (válaszként erre: 1. - Kisnyussz)
2008. márc. 16. 09:58

Sziasztok

Kisfiamról most állapították meg, hogy vashiányos (2,1 az értéke).Szerencsére vidám jókedvű kisgyerek, most 1,5 éves.Tudtok nekem tanácsot adni, melyek azok az ételek amikben sok vas van.Sokat böngészem a netet de igazán nem találok egy táblázatot vagy felsorolást ami leírná, hogy milyen ételekben mennyi vas van.Jó volna ezeket tudni mert sajnos nem mindent eszik meg.

2008. márc. 10. 08:21
állítólag a húsokban, a májban vöröshúsokban lévő vas sokkal jobban szívódik fel, jobban hasznosul, mint a növényi vasak
26. LoLiNa (válaszként erre: 24. - Kisnyussz)
2008. márc. 9. 07:20
mindenhez céklát eszik a fiam, lassan ahhoz is , amihez nem is illik :D hála az égnek megszerette, mindig van itthon, egye csk:)
25. 533bb4d1fe (válaszként erre: 2. - Kisnyussz)
2008. márc. 8. 05:26
Én gyerekkoromban vashiányos voltam,ezért elég gyakran elájultam.Vasbort írt fel az orvos,de ez az állapot az első szülésem után normalizálódott.
24. kisnyussz (válaszként erre: 23. - Almakompót)
2008. febr. 26. 16:10
a céklában ennyi vas van? nem is tudtam :)
2008. febr. 26. 15:03

Én is vashiányos voltam sokszor. Nekem bejött a napi 1dl 100%-os céklalé. Természetes és használ:)

Mindenkinek csak ajánlani tudom:))

Bioboltokban lehet kapni, de láttam már élelmiszerüzletben is.

22. LoLiNa (válaszként erre: 18. - Talentum)
2008. febr. 26. 13:44

meg nem mondom már mit kapott. nem most volt.

újabban eszi a húst (végre!!!:)) , abban reménykedek :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook