Vashiány (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. szept. 18. 11:32

sziasztok!Én is folyamatosan vashiánnyal küszködök!

Egy ideig a nőgyogyászati volt most ugy néz ki hogy lisztézékeny vagyok 1 hét mulva lessz szövettan!

sok vizsgálaton voltam!Most ferrlecit vénás szurit kapok!

2011. aug. 25. 09:26
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy nem e tudjátok hogy ha gyűlik a vasam akkor amikor megjön kevésbé fog fájni a hasam? szerintetek van összefüggés benne hogy minél kevesebb a vasad annál jobban fáj?köszike
79. ehsztusi (válaszként erre: 71. - Edica11)
2010. dec. 16. 18:07
Előfordulhat,hogy csak nem megfelelő vaskészítményt kaptál,mert én is többet kipróbáltam,mire valamelyik bevált!Engem is küldtek gyomortükrözésre és én hosszas huza-vona után be is vállaltam!Most már azt mondom kár volt annyit izgulni miatta,ki lehet bírni nem olyan nagy dolog!És legalább tudom,hogy a gyomrommal semmi baj!Bár sok a savam amit nem éreztem,mert állítólag lehet tünetmentes is!
78. ehsztusi (válaszként erre: 76. - Edica11)
2010. dec. 16. 18:04

A dokim szerint reggel érdemes bevenni C vitaminnal együtt!

És kb fél órát hagyni étkezésig,addigra már felszívódik és szerintem nyugodtan ihatsz tejet is!Csak a lényeg,hogy ne más gyógyszerrel vagy étellel együtt szedd be!

77. ehsztusi (válaszként erre: 73. - Norci78)
2010. dec. 16. 18:02

Én is a nőgyógyászaton kezdtem,de szerencsére nem találtak semmit.Kaptam fogamzásgátlót,mert esetleg túl sok vért veszítek havonta.De azóta sem sokat javult a helyzet!

Most sok mákot eszem,mert egy természetgyógyász mondta,hogy a mákból az összes vas fel tud szívódni.És persze igyekszem elég sok olyasmit enni,amiben tudom,hogy van vas.Persze ez önmagában nem elég!

2010. nov. 25. 15:59
És mikor kell bevenni a vastablettát?Tejet lehet nem szabadna innom sokat ,az miatt nem nől a vasértékem?
75. norci78 (válaszként erre: 63. - Szandyca19)
2010. nov. 25. 08:37

én csinálok mellette 1 candida diétát is.....

mert az emésztő rendszeremet is rendbe kell raknom. sajnos az is borzasztó :)

74. norci78 (válaszként erre: 65. - Szandyca19)
2010. nov. 25. 08:36
hát arról nem tudok mit mondani, hogy terhesség után mi történik, de az biztos, hogy vashiány esetén nehezebben esel teherbe. meg hát a babának is kell, de ha nincs.......
73. norci78 (válaszként erre: 70. - Ehsztusi)
2010. nov. 25. 08:33

szia

nekem is így kezdődött, nem találták az okát...

de a körzeti orvosom elküldött nőgyógyászhoz, és egy elég nagy miómát találtak a méhembe :( volt hogy már 1.8-as volt a vasam.

én napi 1x szedem+ minden este 1dl száraz vörös bor :) és már a 4-es szintet is eléri a vas :)

legalábbis nekem azt mondta a doki hogy fölösleges többet beszednem a gyógyszerből ,mert csak a székletet festi meg.

2010. nov. 25. 08:27

Nőknél sok esetben az erős menstruáció miatt van. A belgyógyász engem is élből tükrözésre küldött de elutasítottam. Én 10 éve vagyok vérszegény. Túl vagyok 3 ferrlecit kúrán, januárban megyek a következőre. Tablettát nem bír a gyomrom.

Most éppen 4,7 a szérum vasam ami még azt mondom nem olyan rossz mert volt már 2 is. Szerencsére nem vagyok ájulós típus de már napi 10 órát nem bírok dolgozni.

Nekem csináltak csapolást és abból meg lehet állapítani sok mindent. Tehát hematológus dokit javaslok mindenkinek.

2010. nov. 24. 14:44
Nekem is ez a problémám!Két hónapja szedem a neo ferro folgammát és semmit nem nőtt az értékem.Gyomortükrözésre askartak küldeni de mondtam inkább várjunk vele.Nem volt nekem gyoorproblémám semmi.És elküldött most vérvételre helikobaktérium miatt
2010. nov. 23. 12:50

Kérdésem lenne,hátha valaki már volt ebben a helyzetben!

Szedem a vastablettát 3-szor naponta,de a vasszintem folyamatosan csökken már ez mellett is!2-nél tartok!Voltam már mindenféle vizsgálaton,gyomortükrözésen is!Szerintetek még milyen vizsgálatot szoktak elvégezni,hogy kiderüljön miért nem marad meg a vasam?Mert az biztos,hogy felszívódik rendesen,azt már megnézették az orvosok a legelején!Csak valamiért el is tűnik!

69. ehsztusi (válaszként erre: 48. - Bernibej)
2010. nov. 23. 12:20

Én is szedtem már a Maltofert!Sokáig jó is volt,semmi gondom nem volt tőle!Általában évente egyszer kellett egy kúrát végeznem néhány hónapig,volt amikor 22-es lett tőle a vasam!Remélem neked is bejön!

Most valami oknál fogva csak lefelé megy a vasam,már 2-nél tartok!Naponta 3 gyógyszerrel és mégsem javul!

68. rera2
2010. nov. 5. 11:40

Sziasztok! Nekem úgy kezdődött hogy gyenge voltam,fáradt,szédültem,fájt a fejem,semmihez nem volt erőm.Nekem most lett meg a labor 1 hete,5,1 volt a vasam,fél évig kell majd szednem,de januárban kell új labor,hogy mennyire szívódott fel....

mit lehet még a bogyón kívűl esetelg inni...ez a céklalé bolti? Egyik ételt sem szeretm,amiben sok a vas.....

2010. okt. 20. 17:44
Sya!nem hinném ilyenkor vált a hajad is... de szerintem ha szedsz ilyen természetes vas pótlót vagy vitamint..attól nem lesz bajod!:)
66. gizmo1 (válaszként erre: 53. - Cicuska1)
2010. okt. 19. 14:38

Az lenne a kérdésem hogy az én vasértékem az utolsó vérvételnél: 9,3 volt

a referencia tartomány 9-26 között volt megadva, és nem mondták hogy szedjek vasat, viszont nagyon hullik a hajam. Lehetséges hogy ez vashiány?

2010. okt. 18. 21:59
Sziasztok!Én hallatom olyat hogy ha valaki gyereket szül utána helyre rázódik a szervezetében a vas meg minden...nem tudom valaki hallott már ilyet?vagy esetleg van valakinek valami tapasztalata?:) Köszönöm...
2010. okt. 18. 13:14
sziasztok! sajnos van egy csomó olyan gyógyszer és szintetikus termék, amit gyógyítás címén kell szedni, de ezek a legtöbb embernél már fel sem tudnak szívódni, mert már annyira gyenge a bélflóránk. Erre sok orvos fel sem hívja a figyelmét a betegének. :(
2010. okt. 16. 23:04
Sziasztok!hát igen nekem se akar sehogy se felszívódni... tök midn1 mit eszek..:)
2010. szept. 4. 18:03
Hali! Sajnos a helicobakter kiölése után is évek talán, hogy a vas felszívódjon. Sok-sok év, sajan..Pá
61. Szandyca19 (válaszként erre: 60. - LEKY)
2010. aug. 12. 21:48
Sya!Hát nekem 1.8 volt utólag nem tom h neked mennyi én csütörtökön kórházba orvoshoz de nekem helicobakterem van de elméletileg kiöltem de akk se szívódik fel a vasam...ugyh nem tudom h neked mennyi és miken voltál már...sya pusz
60. LEKY
2010. aug. 12. 16:17
Az én vasam mérési határérték alatt van.Valaki találkozott már ilyennel. Mindenféle vizsgálatra küldenek.
59. Szandyca19 (válaszként erre: 58. - A5b68b0e45)
2010. jún. 10. 19:39
köszönöm hát 5 éve kitartó vagyok de egyre nehezebb.. cipelni ezt a "súlyt".. majd jövöhéten megyek kórházba félek mit mondanak..remélem nem kell bent maradjak..
58. a5b68b0e45 (válaszként erre: 57. - Szandyca19)
2010. jún. 10. 19:37

úhhhh, akkor én is tanácstalan vagyok.

Remélem, találsz valami gyógymódot.

Mihamarabbi megoldást kívánok neked, addig is kitartás:):)

57. Szandyca19 (válaszként erre: 56. - A5b68b0e45)
2010. jún. 10. 19:15

Sya!

Kszönöm a gyors választ.. az a baj h hiába szedek én is féléve bármit..kidobja a szervezetem vlmi meggátólja a felszivodását.. an injekciót is azért kaptam mert állitólag az a legerősebb..de az se hatott sokáig szurkáltatni meg nem akarom magam megint..1 sehol se adják be ügyeleten.. a háziorvosom meg oan de oan béna h egyszer beadta elis ájultam..

2010. jún. 10. 19:03

szia!

én is nagyon vashiányos vagyok, de nekem most már nagyon jó, mondjuk még tart a kúra.

én ezt szedem: Neo-Ferro-Folgamma, reggel, délben, sete vagyis 3/1-et két hónapja szedem ezt és azt mondta a doki eddig jó volt egy hónap után vérkép.még egy három hónapig kell szednem aztán meglátjuk a továbbiakat.

2010. jún. 10. 18:58
Sziasztok!Én érdeklődni szeretnék mivel elég sokan irtatok ide h volt e közületek oan vlki akinek nem engedte felszivni a vasat a szervezete?Mert vak 1 baktérium amit ellkaphatsz simán kint az utcán levegőből..és hát én elkaptam..Helicobakter a neve..És szedtem rá gyógyszert már a második adagot szedem de egyszerűen nem megy feljebb a vasam hiába eszem oan almát..hiába eszek káposztátt v vasbort.. mindent kiprobáltam már.. és nem segit msot visszaküldtek a korházb h kideritsék mivan... én is végigmentem már injekció "kurán "2x is... már a végén nekem is szétdurrant a vénám a 20 szuritol nem mint nap 1et kaptam de 5nél tovább nem ment fel..és kb 4 hónap alatt bisszaleis esett...félek h mot mit találnak ki vlkinek van vlmi ötlete? jah és a vasam kb 1-2 éve:d a 2-t e közeliti meg:D gondolhatjátok mie jo érzés..amikor már egyedül sehova se tudsz elmenni..mert már a közérzeted nem bírja nem tudsz kilépni az utcára mert már minden lépésnél félszmikor esel össze.. köszönöm a választ syasztok..!!
54. pviki
2010. máj. 15. 18:18

Bemásolom amit már írtam egy vérszegénységgel kapcsolatos témában:

Én a LUCERNA tablettát ajánlanám, ha a vérszegénység mögött a vashiány áll. A DM-ben vettem egy 90 db-os dobozzal, kb. 1.700,- Ft körül van, egy hónapig szedtem, majd vérvételen voltam (nekem havonta kell menni) és a vasraktáraimat teljesen feltöltötte. Két kolléganőm, akik a maradék 30-30 szemet szedték be, ők is ezt tapasztalták. Szóval bátran merem ajánlani, még mindig jobb, mert ez természetes, nem gyógyszer.


Valamint van olyan a bio boltokban, hogy "bio szőlőlé", üveges kiszerelésben. 1 deci majd 1000 Ft, de nekem az is segített a vérszegénységben.

2010. máj. 13. 13:46
Sziasztok!A szérium vasam 5.5umol/l a normál érték 10.7-32.2.Édesanyám ment el az eredményemért,az aszisztens adta oda.Nem tudom mit tegyek,elmenjek e vissza a körzetimhez vagy étrenddel és recept nélküli vas gyógyszerrel kúráljam magam.elöre is köszi a választ
52. f5848578d5 (válaszként erre: 45. - Kisstoth)
2010. ápr. 17. 20:46
Nem hülyeség, amikor gyerek voltam, édesanyámnak is ezt javasolta a doktornő, nem is működött más.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook