Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vasárnap délutáni étel lehet még kedd reggel a baba kakijában? fórum

Vasárnap délutáni étel lehet még kedd reggel a baba kakijában? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 18. 21:01
Naszóval, már túl vagyunk közben mindenen. Gyógyszert kapott, rendbe jött, semmi baj. Még majd vesznek székletmintát, miután bevette az utolsó adag gyógyszert is. Addig a nagyobbik sem mehet oviba. Valami szalmonella féle dolog volt.
2012. febr. 7. 15:31
köszi!
2012. febr. 7. 15:10

:((( Annyira sajnálom. :(((

Azért remélem, semmi komoly!!!

Ha megtudod az eredményt, írd meg, jó? Addig is gondolok rátok. Kívánom, hogy minden rendben legyen!

2012. febr. 7. 13:36

Sajnos jó volt a gyanúm, véres :(

székletmintát vett, hétfőn lesz elvileg eredmény.

2012. febr. 7. 12:42
Majd írj azért, mit mondott a doki. :)
2012. febr. 7. 11:10
köszi a tanácsokat. Remélem tényleg semmi komoly, csak én parázom túl :) Van egy nagyobb lányom, vele sosem volt hasonló. Nemsokára kiderül. Igazából csak szerettem volna, ha gyorsan telik az idő a dokiig, és valaki megnyugtat :)
2012. febr. 7. 11:07

Ha viszonylag egyben van, akkor inkább a felületén kell(ene) pirosasnak lennie.

Ugyanis ha a gyomrából vagy a belek felső részéből jönne, akkor mire kiér, már barnásnak kellene lennie, nem pirosasnak. Ha viszont a belek alsó részéből jönne, akkor nem nagyon lenne már ideje összekeveredni a széklettel, főleg nem egyenletesen, ráadásul a vér mellett némi nyálkának is kéne lennie a bélfalról.

Szerintem nem vér, bár tényleg fura, hogy csak most jön ki...

Két személyes sztori: decemberben több mint 1 nap után a lenyelt állapotban hánytam ki a reszelt sajt egy részét. Valamiért visszatartotta a gyomrom, pedig ettem közben rendesen, eszembe sem jutott, hogy valami lehet.

A másik a nagyobbik lányomé, ő gyakran hányós az autóban. Utaztunk el, délben megette a tojásrántottát, aludt egyet, majd evett Vitatigris gyümölcspürét. Ezután jó fél órával indultunk, amire rá kb. 1 órára hányt. A gyümölcspüréből annyi sem jött vissza, hogy kicsit elszínezze a tojást, amit viszont emésztetlenül láttunk viszont. (Pedig azt mondják, a gyümölcs nem emésztődik, ha más is van a gyomorban, hanem rohadni kezd...)

Ha az mi szervezetünk megcsinálta ezt, akkor biztos másé is képes rá.

És lehet, hogy tényleg csak nem tudott mit kezdeni a paradicsommal valamiért, ezért visszatartotta a gyomorban egy ideig, majd a meggyorsult emésztés miatt végül csak sikerült feldolgozni, és most ért ki.


Viszont nem vagyok EÜs, ez csak a privát véleményem!

Kérdezz rá a dokitól, hogy mi alapján tudod megkülönböztetni a véres székletet a paradicsomostól, hátha ő mond valami nagyonokosat! :)

2012. febr. 7. 10:57
na, most is produkált egy hasonlót.
2012. febr. 7. 10:51

A reggelit elraktam, viszem magammal :)

viszonylag egyben van.

Sosem láttam még véres kakit, így aztán elég bizonytalan vagyok.

2012. febr. 7. 10:48
Húúú, átmentünk gusztustalanba. Azaz én mentem át... :D
2012. febr. 7. 10:47

Az a baj, hogy neked kell látnod...

Azt hiszem, az én gyerekeméről meg tudnám állapítani, hogy vér vagy paradicsom, de persze így könnyű mondani, ha ott lennék, simán lehet, hogy nem menne. :)

Mit csináltál azzal a pelussal? Ha megvan még, szerintem tedd bele néhány zacsiba, és vidd magaddal. Ha alapos a doki, elküldi laborvizsgálatra. És így nem kell várni a következő adagra, hanem azonnal lesz minta...

(Ha becsomagolod alaposan, kint is hagyhatod akár a babakocsiban a hidegben, hogy ne bűzölögjön mindenki orra alá.)

De lehet, hogy jobb lenne, ha felhívnád a dokit!


Mennyire híg a széklete? azonnal szanaszét folyik, vagy azért relatíve egyben marad?

2012. febr. 7. 10:32
húúú, nem tudom. Többször, mint szokott, mert éjjel is volt, pedig éjjel nem szokott kakilni. Most éjjel is 2x kakilt. Tegnap délután meg felment a láza 38,4-re, de most semmi baja.
10. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Lliinnddaa)
2012. febr. 7. 10:28
Hétfőn hányszor volt széklete? És mekkora mennyiség?
2012. febr. 7. 10:27
Végülis a krumpli belassíthatta az emésztést, az én 19 hónaposomak is be szokta, meg a rízs is.
2012. febr. 7. 10:27
Hétfőn már lazább volt.
7. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Lliinnddaa)
2012. febr. 7. 10:26
Mióta megy a hasa?
2012. febr. 7. 10:23

Paradicsomos krumpli. Megy a hasa, láza is volt. Az a bajom, hogy olyan kis mennyiségben piros, hogy nem tudom eldönteni, hogy véres vagy paradicsomos... :S

Du megyünk dokihoz, csak aggódok.

2012. febr. 7. 10:23
Igen,mert lasabb az emésztése,mennyi idős? attol is függ.van amit nem emész meg egy baba szervezete,az én fiamnál is elöfordult..
2012. febr. 7. 10:22
ezt írtam volna én is:)
2012. febr. 7. 10:21
Mi volt az?
2012. febr. 7. 10:21
Simán lehet. Még akkor is, ha kakilt közben. Mert ha valami belassította az emésztését, mondjuk pont a vasárnap délutáni étel, ami valamiért kicsit nehetebben emészthető volt a számára, kikakilhatta ugyan az előtte evett ételeket, de az még nem jött ki.
2012. febr. 7. 10:18
Vasárnap délutáni étel lehet még kedd reggel a baba kakijában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook