Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vas a vérben... fórum

Vas a vérben... (beszélgetős fórum)

5. kszb
2016. márc. 9. 12:30

páromnak pld akkor emelkedett meg durván referencia érték felettire a vasa, amikor minden nap nagy dózisban ette a C-vitamint.... A túl magas vas szint májkárosodást okozhat, már pedzegették a vas anyagcsere zavarát is (van ilyen betegség), de mielőtt elmentünk volna felesleges vizsgálatokra, gondoltam előbb megpróbáljuk elhagyni a vitamint. Szépen visszaállt a normál tartományba a vas szint, probléma elhárítva :)

Azért nem véletlenül mondják, hogy ha vasat szedsz, szedj C-vitamint is, mert segíti a felszívódását! Párom nem szedett vasat, de a rendszeres vitamin szedés ennyire megnyomta még is a felszívódását a kajából!

2016. márc. 8. 21:05

Ne menj mágneses térbe - amit nehéz lesz kivitelezni.:))


De viccet félretéve... itt házipatika (amit gondolom, már sikerült böngészned)


[link]

2016. márc. 8. 20:47
Azért a vasszint nem csak alig van túl... Ott sokat jelenthet egy-két egész, nem hiába határozták meg úgy, hogy a nőknek 26 a felső határ, a férfiaknak viszont 28,3.
2. kisj
2016. márc. 8. 20:36

Szerintem minden oké, csak túldramatizálod.

A referencia értékeken alig van túl.

a referenciaértékek meg amúgy is csak kitalálmányok, egy kis kilengés ide-oda nem számít.

2016. márc. 8. 20:31

A vasszintem 31,32 (ref. 6,6 - 26), míg a HCT-m 34,6 (35,00 - 55,00). Ez mit jelent..??

Tudom-tudom, menjek el dokihoz! Majd el is megyek, de addigis, amíg eljutok oda, szeretnék tapasztalatot cserélni azokkal, akik tudnak erről valamit! :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook