Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Varrni ezerrel........ fórum

Varrni ezerrel........ (beszélgetős fórum)


2013. nov. 25. 20:06

Erre is jó a turizás.

Nagyobb ingből stb - ből lehet kicsit csinálni.

Varrás kezdőknek a gogliba. sok lehetőség van. Még én is találok sok új ötletet...

2013. nov. 25. 19:53
Én, régebben a Burdából vettem a szabásmintákat, és ott le is van írva, mit hogyan kell csinálni. Nekem is van könyvem, de azt szinte nem is használtam. Nagyon gyorsan belejön az ember, ha rendszeresen varrogat. Anno, csecsemő holmiktól kezdve kosztümig, mindent varrtam. Célszerű először olcsó anyaggal dolgozni, beszegni anyagokat, stb. hogy az alap dolgokba beletanulj.
2013. nov. 25. 19:50
varázsolló blog
2013. nov. 25. 19:46

Jól írtak le a dolgokat.

Rengeteg dolgot meg lehei varrni.

Ha a törölközőn pici a luk, illetve el van vékonyodva, stoppolni. Az " erősítést " használtam erre...

20. a356356219 (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2013. nov. 24. 18:56

Köszönöm szépen a válaszokat!


Szét fogok nézni a neten még, ha lesz időm. És tervezem, hogy a könyvtárból is kölcsönzök ki könyvet, ott biztosan találok olyat, ami kezdő varróknak van, és lépésről-lépésre leírja a teendőket.


Ma én is a csővázas székekre varrtam a párnákat. Az azért túlzás, hogy varrtam. A kész párnákat kellett keresztben átvarrni, mert különben mosás közben összegubancolódik benne a szivacs. (csak körbe volt varrva a huzat, a szivacs nem volt benne rögzítve) Varrtam még rá kis szalagokat, hogy a székhez tudjam rögzíteni. Egész jó lett. A régi rossz törölközőből varrtam három kéztörlőt, már nagyon rongyos volt a széle, szétvágtam és három kicsi kéztörlő lett belőle.


Most még kicsit nehézkes a varrás, mert apukámnál van varrógép, azon varrok, így át kell cuccolnom hozzá, ha varrni akarok, de hamarosan összegyűlik egy saját varrógépre a pénzem és akkor aztán nem áll semmi az utamba :)

19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Vikyci)
2013. nov. 24. 18:33
Meg lehet szokni, gyakorolni kell! :) Bár gondolom, minden típusnál más a pedál.
18. Vikyci (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2013. nov. 24. 18:18

Ez a "ne túl erősen nyomni" a pedált nem egyszerű :-D Ki kell tapasztalni, de előbb-utóbb menni fog!


Én egy Necchi gépet vettem, munkahelyemen a mosodásoknak ilyen van, dícsérték, ezért is vettem ilyet.

17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Ef28dc56be)
2013. nov. 24. 17:34
:)
16. ef28dc56be (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2013. nov. 24. 16:23
Köszi, majd erőt veszek magamon és ismét előszedem a gépet!
15. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Ef28dc56be)
2013. nov. 24. 15:29
Én csak hobby szinten varrogattam. Pl. csővázas székből megvettem a legolcsóbbat, egyiknek sem tetszett az huzatja. Vettem anyagot, és varrtam rá gumírozott, levehető és mosható huzatot, majd ugyanolyan terítőt a konyhaasztalra. Ha lenne karnisom, még varrtam volna sötétítő függönyt is ugyanabból az anyagból. Nagyon feldobja a konyhát.
14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Ef28dc56be)
2013. nov. 24. 15:26
A cérnát akkor szaggatja a gép, ha nagyon szorosra van húzva elől az a rész, ahol a cérna el van vezetve. Nekem Neumann gépem van, annak elől van egy nagy kerek gombja, ott van elvezetve a cérna, azon kell olyankor állítani.
13. ef28dc56be (válaszként erre: 9. - Vikyci)
2013. nov. 24. 14:37

Édesanyám varrónő volt, megtanított annyira varrni, hogy miután "megörököltem" az öreg, kovácsoltvas lábú Singert, komplett kosztümöt varrtam magamnak vele.


Aztán úgy alakult, hogy kevés lett az időm, a lakásban a hely is egyre csökkent, a géppet egy gyüjtőnek ajándékoztam.

Kb. 6 évvel ezelőtt vettem egy asztali villany-Singert. Szabin voltam, elkezdtem a könyv alapján kitanulni a kezelését. Ott akadtam meg, hogy kb. 10 cm varrás után miért szakítja a cérnát. Aztán lejárt a szabim.

Igaz, hogy már 3 éve nyugdíjas vagyok, de még mindig nem érzem azt, hogy ismét elő kellene vennem. Pedig lehet, hogy jó kis időtöltés lenne ismét belevetni magam a varrásba.

Csak fogalmam sincs, mit kellene varrni!

12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2013. nov. 24. 14:28
Bal kézzel elől fogod az anyagot, a jobb kézzel pedig hátulról vezeted, hogy egyenesben maradjon.
11. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Vikyci)
2013. nov. 24. 14:26
Az anyagot fogd meg hátul is és elől is, vezesd az gép alatt, és próbáld meg ne túl erősen nyomni a pedált, hogy figyelni tudj az egyenes vonalra!
10. ef28dc56be (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2013. nov. 24. 14:25

... meg szedd elő a kiégetett, kilyukad törölgetőruhákat, és valamiből foltot rávarrni, gyakorlásnak tökéletes. Vagy amelyik már nagyon lyukas, nagyon régi, azt beáldozni és abból szabni a többire a foltokat.

Először szépen rászabod, ráférceled, és utána géppel rávarrod. Így legalább a sarok-fordulást is "kitanulod", hogyan kell a géppel megcsinálni.

(= úgy állítsd meg varrás közben a gépet, hogy a tű benne maradjon az anyagban, felemeled a talpat, amivel az anyagot rögzíted varrás közben, és fordítol az anyagon, a következő varrás irányába. Talpat vissza, és mehet tovább a varrás!)

2013. nov. 24. 12:09

Én 2 hete vettem egy varrógépet, előtte kb ezer évvel ezelőtt varrtam, vagyis szoknyát aljaztam.

Egyelőre az egyenes varrás is még nehezen megy, de gyakorlok.

Turiztam anyagokat (szerintem textil tányéralátétek lehetnek), azokból szabok ki karácsonyfa díszeknek való mintákat, összevarrom, kitömöm. Már van pár db, de volt amit ki kellett dobni.

2013. nov. 24. 10:34
Az jó, ha egy méretben, fazonban megfelelő ruhát szétbontasz, és arról szabod ki a ruhát. először nézd meg a neten, milyen egy pulóver nadrág szabásminta. Legyen róla fogalmad vizuálisan. Aztán a lényeg, hogy először a pulóver vállát varrod össze. Aztán belevarrod az ujját. Utána alulról kezded az oldalánál, haladsz a hónalj felé. ott többször visszamész, mert ott szokott szétbomlani, tovább a csukló irányába. A végén varrod rá a passzékat. a nadrágnál először az eleje ülep, hátulja fenékvarrás. aztán külső szár, alulról felfele, később a belső szár, alulról felfele. A zippzár kicsit nehezebb, és precízebb, valamint a gallér, és társai. de kisgyereknek egy jogging 1/2 óra. nekem van interlockom, azzal jóval könnyebb. a lényeg, hogy a cérna minősége legyen jó, mert hamar elpattanik. úgy tudod megállapítani, hogy van e benne elasztik, hogy egy darabot kifeszítesz finoman, és érzed, hogy nem akar rögtön elszakadni.A méretek asszem úgy változnak, hogy minden irányban plusz 2 cm. tahát ha van egy kiinduló darab, akkor papíron kirajzolod az egyel nagyobb méretet,úgy, hogy 2 cm-rel nagyobb körvonalat rajzolsz. ha van kérdés, segítek, bár nem vagyok nagymester, de varrtam sokat a fiamnak.
7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Ef28dc56be)
2013. nov. 24. 10:04

Én is varrtam a gyerekemnek úgy kertész nadrágot, hogy egy kinőtt darabot ráfektettem egy maradék anyagra, nagyobbra szabtam, és megvarrtam. Egész jó lett, ahhoz képest, hogy előtte ilyet soha nem csináltam.

A fórum indítójának: Mindenesetre először az alapokkal kell kezdeni! Egyenesen kell megtanulni varrni, erre alkalmas egy terítő beszegése, párna varrása...

2013. nov. 24. 09:11

Igen, a net-en biztosan találsz szabás-mintákat, és "tanításokat is", hogyan kell hozzáfogni.


Másrészt:

végy elő egy szoknyát, fordítsd ki visszájára, fektesd rá egy hatalmas barna csomagolópapírra, vagy arra az anyagra, amiből szabni akarod. Vigyázz, mind az oldalán, mind az alján hagyj annyi plusz anyagot, ami az elvarrásokhoz, felhajtásokhoz, stb. stb. kell!

Nem ártana először egy kimustrált paplanhuzatot, vagy párnahuzatot feláldozni, és nem rögtön egy vadiúj anyagot elszabni, mert utána már "szabhatod". :))))

2013. nov. 24. 08:46
4. moonlight13 (válaszként erre: 3. - A356356219)
2013. nov. 24. 08:41

Szerintem szabni nem olyan egyszerű, ott mindent meg kell szerkeszteni. Mi még annakidején iskolában tanultunk minimális szinten szoknyát szabni.

Én a Burdából vettem régebben ki mintákat, annak alapján varrtam egy-két dolgot.

2013. nov. 24. 08:33

Olyan oldalakat keresek, ahol megmutatják lépésről lépésre, hogyan kell szabni.

Persze valami egyszerűvel szeretném kezdeni.

2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - A356356219)
2013. nov. 24. 08:14
Nem világos, miben kérnél segítséget?!
2013. nov. 23. 23:02

Tűvel, cérnával, kézzel varrni nem tudok. Nem is szeretek.


De varrógéppel......



A múlt héten áthurcoltam a szüleim házába a varrnivalókat. Párna, nadrág, stb.


Nem volt nehéz csak követni kellett a szövet vonalát.



De a varrás foglalkoztat.

Kikölcsönöztem én a könyvtártól, a varrjunk otthon számát, de nem haladtam vele.


Kezdő varrónő vagyok, kérlek segítsetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook