Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Városból-Tanyára fórum

Városból-Tanyára (beszélgetős fórum)

1 2 3
2019. nov. 7. 15:33

Most ezt tervezem, megvalósitanám.


Talán tud valaki segíteni, természettel összhangra és önellátásra törekvő élethez keresek egy megfelelő csendes, elhagyatott helyet. Ha tudomásod van erdős területen, a környékeden, vagy messzebb egy bolygatatlan megvehető telekről, földről, ahová egy kis lak létesíthető (vagy van), villannyal, az engem igencsak érdekelne.



Ide írhatsz: zizzzenek<o>gmail<>com

2013. nov. 5. 19:08

Szia!

Én nagyobb város mellől (külváros,8 km) költöztem(pontosabban költöztünk,) egy kisebb várostól 7 kilométerre,tanyára.

Busz óránként,ház nagyon szép és jó nagy,mindenünk megvan,tv,net,háztartási gépek.

Itt is vannak szomszédok,út mellett lakunk,szinte mindenhol van autó,pedig jó a busz,tényleg(nem volt ez mindig így állítólag)Nekünk is van,de nem is kell,csak a nagyobb bevásárláshoz használjuk.A kisvárosban dolgozunk,az nincs messzebb,mint az előző lakóhelyünktől az előző munkahelyünk.

Semmiben sem érzem hátrányát,gyermeket várunk,neki is jó lesz itt.Anno mi is busszal jártunk oviba meg iskolába is,mert ahol laktunk(az említett külváros) nem volt ilyen lehetőség,még orvos se volt,azért is utaztunk.

85. Reprajt (válaszként erre: 84. - Havran)
2012. jún. 18. 20:31

A víz házba vezetésére nem biztos, hogy marad pénzünk. :( Úgy fest, borzasztó alacsony áron tudjuk eladni a megyeszékhelyi felújított lakásunkat, nem marad ilyen luxusra, mint folyóvíz. Majd hordjuk a kútból. :)

Sajnos egyetlen érdeklődő sincs a lakásra, lehet, hogy kudarcba fullad az egész. Júliusban már költözni kéne, de még a telefon se csörgött, hogy rákérdeznének a lakásra, nemhogy komoly vevő lenne. Most is bagóért hirdetem (a vételár fele), de még jóval ez alá kell menni, hogy valaki egyáltalán felfigyeljen rá.

84. Havran (válaszként erre: 82. - Reprajt)
2012. jún. 14. 22:07
Nem tudom sajnos,hogy mennyi volt,mert teljesen uj házat pitettünk és a viz gáz szerelést egybe fizetük.Valami szakembert kéne megkérdezni felétek.
83. Reprajt (válaszként erre: 82. - Reprajt)
2012. jún. 14. 07:19
Fúrott kútvíz, nem fúrott víz, csak sietek. :)
82. Reprajt (válaszként erre: 81. - Havran)
2012. jún. 14. 07:19

Ez nagyon jól hangzik! A családi ház azért már sokkal jobb és barátságosabb a panelnál.

Le tudnád írni, hogy a fúrott víz házba vezetése mennyiből jött ki, és mennyire volt nagy munka? Sajnos este kiderült, hogy az elvileg kész fürdőszobában csak kifelé, a derítőbe vezető cső van, befelé vezető vízvezeték nincs egy sem! Mivel nem terveztek oda folyóvizet, csak vödörrel beleöntögetést. Ha szét kell bontani a házat alapjában, és milliókat rákölteni, akkor bele sem fogunk. Inkább megbarátkozom a mindennapi vödörrel vízhordásos állapotokkal!

81. Havran (válaszként erre: 80. - Reprajt)
2012. jún. 13. 20:48
Szivemből beszéltél,ugyanezt érzem és gondolom én is,és igen tök hülyének néz mindenki,sőt ki is nevetnek.Én is 36 vagyok,mindig városban éltem,de mostmár kb 10 éve azt érzem megfulladok,nem jó nekem itt.Örülnék nagyon ha sikerülne a net és akkor tudnál néha-néha irogatni,én szivesen olvasnám.Vizre kitérve,mi most is családi házban lakunk,van vezetékes viz is,de van fúrt kút is,mikor épitettük akkor ugy alakitottunk mindent,hogy hosszu távon a rezsink minimális legyen,az épitkezésnél kicsit több pénzt vitt el,de most nagyon jó,nagyon alacsony a rezsi költséünk.Két kis csap a kazánházban az egyik kinyit a másik elzár és márik a kutviz folyik a házban,szinte csak azt használjuk.
80. Reprajt (válaszként erre: 79. - Havran)
2012. jún. 13. 18:34

Én is azt hittem az évek múlásával, hogy egyre távolabb kerülök tőle (mindig is tanyára vágytam, de folyton csak lehülyéztek miatta). Aztán most hirtelen itt termett. Amikor nem is kerestem a módját, elém dobták. Szóval ne add fel! :) Végigolvastam a topikot eddig, olyan volt téged olvasni, mintha én írtam volna, ugyanilyen beállítottságú vagyok ebben a témában.

Nem ígérem, hogy be tudok majd számolni a fejleményekről, mivel fogalmam sincs, a netet be lehet-e vezetni, milyet, és hogy működne. Mindenképp utánajárunk persze, a net még a tanyán is hasznos dolog!

Több fórumra írtam a víz ügyében, és jó ötleteket kaptam mind a vízellátásra, mind a szennyvízre, komposztálásra. Ún. házi vízművel a fúrott kútból be lehet vezetni a vizet.

Én a várost nem tudom megszokni, már 36 vagyok, és városba születtem, de nem bírom elviselni, megszokhatatlan számomra. Mindig vidéken éreztem jól magam, egész életemben. Most végre bízom a sorsom jobbra fordultában. Lehet, hogy szegényesebben, kisebb komfortban fogunk élni, nehezebb lesz az élet fizikailag, több dolog lesz a háznál, mint egy panelban, de én azt mondom, hogy a városi létet az ember lelke bánja, arra rámegy az ember idegrendszere, és lassan de biztosan a családja is.

Csak nézzétek meg, hány család hullik szét városban, és hogy tart össze a család falun, tanyán? Nézzétek meg az arcokat a betondzsungelban, a benzingőzös csúcsforgalomban, és mondjátok tiszta szívből, ha tudjátok, hogy "így kell élni"!

79. Havran (válaszként erre: 77. - Reprajt)
2012. jún. 13. 17:52
Sajnos én sem tudom megmondani,hogy mennyibe kerülhet,de engem nagyon édekelne,hogy smint boldogultok.Én inditottam anno a forumot,de sajnos nem sok mindenkit érdekell ez a téma.Én nagyon mennék,de ugy látom egyre messzebb kerülök ettől a dologtól:(((
78. 298b15dfdd (válaszként erre: 77. - Reprajt)
2012. jún. 12. 20:30
Azt nem tudom,hogy mennyibe kerülhet a vízbekötés,de az biztos,hogy,víz nélkül nagyon nehéz lesz,bár meglehet mosakodni egy lavór vízben is.Én is városból költöztem,tanyára,minden adott,és mégis nagyon nehéz megszokni.
2012. jún. 12. 20:05
Sziasztok! Új vagyok a fórumon. Bár látom, hogy érdemi hozzászólás régen volt a témában, de éppen ezért abban reménykedem, hogy valaki már megtapasztalta a városból tanyára költözés örömét és kínját :) , és meg tudja osztani velem a tapasztalatait! A párommal most költözünk nagyvárosból tanyára (nem faluba). Mindig erre vágytunk, és most az élet is szó szerint beletaszított: munkalehetőség nincs, a rezsi itt borzasztó drága, ráadásul hitel is van a lakáson magas törlesztőrészlettel. Nem bírjuk tovább fizetni. Már éppen a hajléktalanságra készültünk, mikor kaptunk rokontól egy tanyát használatra, ingyen. Ilyen lehetőség egyszer van az életben, ha nem fogadjuk el, eladja, és nincs több ilyen rokon! Egy problémánk van: nincs víz! Tudja valaki, milyen költség bevezettetni a vizet? Fürdőszoba van építve egyébként, de ugye víz nélkül csak kútról töltögetős a kád.
2012. máj. 11. 12:58
Tanyasi élet és önellátó gazdálkodás tanfolyam. H-P-ig teljes ellátással 25000 Ft/fő. Elhelyezés 4 fős apartmanban.Részletek: www.tanyatanfolyam.nethu.net vagy a 06-30/75 370 76 telefonszámon.
75. Havran (válaszként erre: 74. - Fe1fe85329)
2011. jún. 19. 12:27
Túl fogtok jutni,mert van kitartásotok és két lábbal álltok a földön.És igy ismeretlenül is azt mondom,hogy biztos nagyon jól álltok a dolgokhoz és ez a nem mindegy.
74. fe1fe85329 (válaszként erre: 73. - Havran)
2011. jún. 18. 20:54

Köszönöm..:-)


most éppen nagyon nehéz fázisban vagyunk,...de kellő türelemmel kitartással nagyon remélem hogy túljutunk ezen is..

73. Havran (válaszként erre: 72. - Fe1fe85329)
2011. jún. 18. 18:42
Köszönöm,hogy ezt leirtad.Meg lehet mindent csinálni,csak nagyon nagy szorgalom,alázat és kitartás kell hozzá.Én irigyellek is kicsit.Büszkék lehettek magatokra.(és ezt jó értelembe vedd).
72. fe1fe85329 (válaszként erre: 39. - Martin3)
2011. jún. 17. 14:11

Sziasztok!


Pontosan úgy élek ahogy a hozzászólásod első részében leírsz...tanyán élek, állataim vannak(tehenek,kecskék, disznók, sertések, baromfik)..tavaly óta van egy 50éves traktorunk is és egy zsebkendőnyi földterület.....a felesleggel pontosan ahogy írod eljárok piacozni...tejet, sajtot,szezonjában füstölt árut,hurkát-kolbászt árulunk hetente kétszer piacon + háztól

A gazdaságra ketten vagyunk a férjemmel....4évvel ezelőtt kezdtük egyetlen egy szál kecskével és egy napos borjúval ...szinte nulla befektetéssel....

a férjem a tavalyi év második felében adta fel a munkáját, most már ő is a gazdaságban dolgozik....


meg lehet csinálni, 20milló nélkül is...csak nagyon nagyon nagyon okosan kell mindíg észnél kell lenni..és nem szabad azt várni hogy húú mekkorát fogok én azonnal kaszálni....mert ez nagyon nagyon nem így van...


nekünk se istállónk se gépeink semmink sem volt az elején...mindent a két kezünkkel csinálunk a férjemmel....legyen az építkezés vagy bármi...a tanulópénzt a hozzáértés hiánya miatt persze megfizeti az ember a tanulópénzt is rendesen, dehát ott vannak a gazdatársak főleg az idősebb gazdák tanácsai, a szakirodalom, az internet stb....nyitott szemmel kell járni és mindíg résen lenni....és legfőképp több lábon állni....így kivitelezhető én úgy látom...


3 gyereket nevelünk...a fiam taníttatása nem kis összegeket vesz ki a kasszából....de nem gondolnám hogy rosszabul élünk mintha alkalmazottként dolgoznék bárhol...bár nem állíthatom azt se hogy dőzsölünk...DD


A megtermelt élelmiszerekkel(szinte minden)..nagyon nagyon nagyon sokat spórolunk....

2011. jún. 7. 04:13
a barátom tanyasi,furt kútja van de ihatatlan a viz,68 éves,fával tüzel amit nyáron aprogat fel,villany van,és bizony nagy esőben vagy hóban még motorral se tud bemenni a városba élelmiszert vásárolni,csak ásványvizre havonta rengeteget költ.gondolja meg mindenki az igazi tanyasi élet nagyon nehéz!Orvos is csak hébe hóba jár ha muszály.
70. Havran (válaszként erre: 69. - Martin3)
2011. jún. 5. 23:51
Akkor marad a füldugó:DDDDD
69. martin3 (válaszként erre: 67. - A14deb9047)
2011. jún. 5. 23:37
mondjuk nekem nem...utálok korán kelni, megőrülök a kakastól...ennél már csak azt utálom jobban, ha délután kezd neki, ha éppen elbóbiskolnék én is a gyerkőccel...ő persze alszik, de én megőrülök tőle,,,,ja és éjjel 3-kor a kutyaugatásokról már nem is beszélek...:( a tücsökcipelésre meg egyszerűen már bekattan az agyam...nem tehetek róla, de én csak csendben tudok aludni...(tv mellett sem...utálom)
2011. jún. 4. 23:23
Jó éjt mindenkinek! Holnap sokat kell dolgoznom a gépen, de igyekszem be-bekukkantani..
67. a14deb9047 (válaszként erre: 66. - Martin3)
2011. jún. 4. 23:22
Az az igazi - még szürkületkor...
66. martin3 (válaszként erre: 62. - A14deb9047)
2011. jún. 4. 23:21
én is kakaskukorékolásra ébredek mégsem tanyán élek...:)))
65. Havran (válaszként erre: 64. - A14deb9047)
2011. jún. 4. 21:52
Én mindent szivesen olvasok ezzel kapcsolatban,mégha nem is mindig jókat irtok.Max elveszitek a kedvem:)))))))
2011. jún. 4. 21:48

Nagyjából szívesen leírom az akkori életünket.

Mostanában gyakran eszembe jut...

63. Havran
2011. jún. 4. 21:45
Köszönöm a rengeteg irást,sajnos csak most tudtam a géphez ülni,mert ma gyakoroltam a "tanyasi életet":))))))Jó volt mindegyiket olvasni,sok gondolattal tudtoam azonosulni.
2011. jún. 4. 17:25

Igazából nem tanyának mondanám az ilyen házakat területtel... Sajnos ennek is van negatív kicsengése.


Nézzétek meg az angol, olasz, francia, német házakat nagyobb területtel. Ők nem "cimkézik" úgy fel, mint nálunk...

És jó kakaskukorékolásra ébredni - jobb, mint amikor a két emelettel lejjebb lakó szomszédom hajnali 4-kor a wc-t öblíti le szifonos technikával, vagy a pótkocsis teherautó dübörög végig az úton hajnali fél 4-kor.

Tanyasi... :(

61. Arianne113 (válaszként erre: 60. - 3c9687af29)
2011. jún. 4. 17:15

Igazad van. a panel az utolsó ahova költöznék, az a baj hogy sajnos sokaknak a panelon kívül más nem jut. Ma már kölcsön nélkül az emberek aligha tudnak házat venni, még akinek öt diplomája van az sem biztos ( sajnos ) hogy talál magának megfelelő a képzettségéhez tudásához illő helyet.


Tehát elismerem, hogy nehéz, de aki megteheti úgyis megteszi hogy nyugodt helyen éljen.

Érdekes egyébként hogy a tanyasiak egy része városba vágyik, másik része pedig sehova.


Az emberek igényei különböznek, megmondom őszintén nekem nemkell nagy teraszos ház, elég lenne mondjuk egy ilyen környezetben egy kedves kis viskó ahol élhetek, és ennyi.

Viszont ott kezdődik a baj, hogy ilyen helyekre ugye nincs internet, kábel tv is mostmár csak műholdasan ugye ( régen az sem volt ) és az emberek szükségletei közé tartoznak ezek a dolgok is.

Én tök őszinte leszek most.

Anno se híradó nem érdekelt, se a tv nézés de még az internet sem annyira, ( volt, de csak ilyen hordozható ami nemsokat ér ) viszont örömömet leltem minden napnyugtában amikor kiültem egy padra szotyival a kezembe, és néztem milyen szép ahogy a sugarai még nyaldossák a tavat, és az visszatükrözi ezt. Este tüzet raktunk, sokszor volt szalonna sütés.


Tény, hogy unalmas tud lenni nagyon ha az ember nem találja fel magát.

Nálunk nem komplett tanya volt, mert volt pár szomszédunk meg fenn egy úgynevezett major, ott éltek még páran szóval a száz főt el sem érte a létszám.


És még valamit szerettem, villámokat nézni, mikor esetleg jött a vihar ( mint most jön épp ) persze csak távolról benntről a házból.


Összevetve eddigi tapasztalataimat, gondolataimat összességében én szerettem ott élni, de bizony voltak nagyon nehéz pillanatok is, télen a szakadó hóban menni, vagy a hatalmas sárban, nem épp kellemes ...

ezért tanácsoltam aki tud, vagy van módja rá az autót vagy biciklit, motort ne felejtse el, mert lehet hogy máshol csak porosodik itt viszont biztosan szüksége lesz rá!

60. 3c9687af29 (válaszként erre: 59. - Arianne113)
2011. jún. 4. 16:04
Szépen megfogalmaztad,aki szereti a természetet és a tágasabb életet, annak és nekem is kicsi a hely amit adnak egy házhoz telket.Én panelban is éltem , rövid ideig ,nem sírom vissza,város szélén ahol a kamionok száguldoznak és most a város központjában,de kicsinek érzem a területemet.
2011. jún. 4. 15:11

Még annyit szerettem volna, hogy aki ilyen helyre költözik, és nemszeret gyalogolni mindenképp tartson legalább biciklit, olykor nagyon jól tud jönni!


Ahol én éltem rajtam kívül nem éltek sokan, egy két embernek volt kocsija, szerintem még egy trabant is megteszi, főleg ha munkábajárásról van szó, mert viszont az biciklivel gázos ( attól függően mennyire van messze a munkahely )


Sok munkával jár egy szép környezetet teremteni, de ez mindenhol szerintem nem csak tanyán, viszont meghálálja nagyon az a fa vagy növény vagy kert amivel foglalkozunk.

Megmondom őszintén, én szerettem és szeretek még most is ültetni, gazolni, aztán nézni hogy milyen szépek a virágok:) :)

2011. jún. 4. 14:59

Micsoda kommenteket olvasok.

Most szerintem nem a fullos tanyasi életről volt szó, hanem egy nyugis mindentől távoli helyről.

Persze, sokféleképp lehet értelmezni a dolgokat én mindíg magamból indulok ki, nekem anno azért volt jó, mert noha sokat kellett gyalogolni ha venni akartunk kaját, vagy épp reggel kellett menni a busszal mert máskor nincsen, de akkor is nyugodt környezetben éltem, nemvolt se polgármester se iskola se közösség, csak a csend és a nyugalom. Magyarul le se szarták azt a helyet... de nemvolt szükségem senki anyáskodására, régen igenis megtudtak élni a tanyasi emberek is, csak mostanság a kényelem sokkal fontosabb lett mindennél... kérem, akinek nem inge nem veszi magára, de akkor sem sokat tévéztem és most sem tévézek sokat, mindíg van tennivaló, lehet hogy unalmas olykor, de minden ember más és másban leljük örömünket.

Az, hogy egy igazi tanyát hozzon létre az ember, ahhoz sok pénz kell. De vannak helyek amik kellőképp nyugisak, én javaslom aki nyugalomra vágyik ( ha párommal házat veszünk én is erre fogok törekedni ) az vegyen egy város vagy falu szélén távolabb egy területet, építkezzen arra, és nincsenek szomszédok akik idegesítenek. Meglehet oldani a nyugalmat így is. És még egy gondolatom volt.

Nem értem hogy akiket a szomszédjuk zaklat vagy beszól miért nem építenek nagyobb magasabb kerítést ahol nem lát be? Nálunk körülbelül két méter magas kerítés van, és nincsenek szomszédok akik zavarnak... és nem csak nálunk, az utcákban mindenhol magas kerítés van.. vagy betonfal, tudom nem barátságos de ilyen problémára ez megoldás.

Végezetül: ez megint olyan téma, hogy aki nem élt tanyán nemtudja hogy milyen nehézségek vannak, kívülről szép, de ahogy már alább írtam én is tanyán éltem, és voltak nagyobb nehézségeink is, mérlegelni kell hogy ki milyen áldozatot vállal be, valamit valamiért alapon.. akik meg a városban élnek, annak is van szépsége. De én személy szerint soha nem költöznék városba, és amíg van választásom vagy lesz nem is fogok.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook