Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Városból falura... egyszerűen... vajon lehet? fórum

Városból falura... egyszerűen... vajon lehet? (beszélgetős fórum)


1 2
58. bianna (válaszként erre: 1. - Gabcciccus22)
2013. jún. 15. 14:11
Mi egy éve költöztünk ki egy nagy városból egy kis faluba (község). Én nagyon nehezen tudom megszokni. Igazából nem is szeretem, mert itt nincs semmi. Legszívesebben visszamennék, de ez egyelőre nem lehetséges.
2013. máj. 1. 16:12
Mi is kiköltöztünk 18 éve Pestről vidékre. Én is közel 50 éves voltam amikor kiköltöztünk. Pesttől csak 35 km-re. Itt teljesen más az élet. Én nem tudnék Pestre visszaköltözni. Tartok állatokat amiket nagyon szeretek. Itt jól érzik magukat az unokáim is. Közelben találtam munkát is. Még ma is dolgozok.
56. gabcciccus22 (válaszként erre: 55. - Dmar54)
2013. ápr. 30. 19:46
köszönöm,valahogy én is így képzelem :) Remélem nekünk is sikerülni fog..kopkopkop:))
55. dmar54
2013. ápr. 30. 15:44

Szia,

Ez érdekes téma, én 52 évesen váltottam, pesti lévén leköltöztem a fővárostól 150 km-re egy kis vidéki városba. A mai napig nem bántam meg. Elegem lett a nyüzsgésből. Itt is mindent megtalálok, amire éppen szükségem van. Sokkal kedvesebbek, segítőkészebbek az emberek, mint Pesten, itt legalább az utcában tudom ki kicsoda, Pesten a szembe szomszédot sem ismertem.-(( A mai netes világban már semmi nem elérhetetlen, így egy nyugalmas élethez ez sokkal jobb. A Fiamék is nagyon szeretnek lejárni hozzánk, véleményük szerint ez a "béke szigete". DD

Hát röviden ennyi.

54. megi04 (válaszként erre: 12. - Kukacc)
2013. ápr. 26. 14:03
Érdekes egy falu lehet!:) Én Pestről költöztem falura,és itt mindenkit érdekel mindenki!:) Olyan dolgokat tudtam meg magunkról,hogy ha én lennék Andersen,akkor is csak lesnék,mint pocok a lisztben:))
53. Cucicsillag (válaszként erre: 19. - Gabcciccus22)
2013. ápr. 25. 22:14

Haaaat,izze,kertben en sem vok jartas, meg tereprendezes elott allunk, ugyhgy passz:))

Kornyek az toletek fugg, azon szempntok figyelembevetelevel,amit irtak tbben is. Ami az egyiknek szupersagos, az a masiknak lehet nem jon be...

2013. ápr. 25. 21:48
A budai-oldalon Hüvösvölgy mellett , a 2-ik kerületen picit túl , a hegyek között , ez itt a környék leghidegebb települése .
51. gabcciccus22 (válaszként erre: 50. - Forrest2010)
2013. ápr. 25. 21:13
Ti hol laktok?
50. forrest2010 (válaszként erre: 34. - 3d0696d927)
2013. ápr. 25. 20:35
Nálunk a falu többsége betelepült Pesti + az ország egyéb részéből ideköltözött család , nagyon kevés itt az őslakó . Tele a falunk eladó házzal , a jobb oldalunkon angol bérlő lakik , a baloldalunkon angol a tulaj , sosincs itt , szembe egy félig kész nagyon randa ház eladó egy rakás pénzért , elfogyott a pénzük , 50 milláért árulják , még 20-at simán rá lehetne kenni , és érne 30 milliót !
49. forrest2010 (válaszként erre: 32. - Mazsinka)
2013. ápr. 25. 20:24
Akkor ez már nagyon-nagyon régen lehetett , mert , ha nincs is a falun ez + az ott a város egy elérhető távolságban , a közlekedés se 50-es évek ! Bárhova el lehet ma már jutni rövid idó alatt .
48. forrest2010 (válaszként erre: 27. - Gabcciccus22)
2013. ápr. 25. 20:18
Ha nyaraltál falun , akkor nem csoda , ha arra vágysz , h a gyerkőcnek is lehessen benne része ! A férjem annyira utált Pesten lakni , h az a 3 év is míg bent lakott nálunk úgy telt el , h minden hétvégét otthon töltött a szüleinél , hol vitte magával a gyereket , hol nem , mert építkező bátyjának ment segíteni , ott meg egy pici srác útba van , de mázlink volt , mert amikor a nagybátyámék , akik szintén akkor építkeztek , beköltöztek az új házukba , mi kijöhettünk a régi szoba - konyhájukba . Majdnem 4 évig ott laktunk a nyakukon , de mi is építkeztünk / nekik hála ! / aztán azóta a sajátunkban lakunk . Nagyon sajnálom a mai fiatalokat , nekünk lényegesen könnyebb volt , mert volt megfizethető hitel , ma már nem mernénk belevágni !! Még annyiból , ha van a fiatalnak olyan szerencséje és tud a család egy kis segítséget adni , akkor talán jut egyről kettőre , de rettentően bizonytalan ma minden .
47. globus (válaszként erre: 46. - Mazsinka)
2013. ápr. 25. 16:38

Nem értékelik, ugyanakkor érdekes, hogy közülük sokan milyen rosszul érzik magukat városon. Már én is városi vagyok, csak látogatóba járok vissza. Ha testvéreim eljönnek hozzám, kb. fél óra után már fészkelődnek, itt számukra semmit nem lehet csinálni, csak úgy üldögélni nem szeretnek. Addig bírom őket fogva tartani, amíg esznek-isznak, aztán mehetnékjük van :)

Számomra kb. kéthetente 1 nap vidéki túra ideális arány.

46. Mazsinka (válaszként erre: 44. - Globus)
2013. ápr. 25. 16:32
Általában aki benne van, az nem értékeli, és a városiak is csak azért, mert mire kezdődik a dolog, haza kell menni. Pihizni nagyon jó a szőlő alatt, a frissen vágott gyepen, csak a szőlőt valakinek metszeni kell, a füvet nyírni, ami nálunk úgy néz ki, hogy heti egyszer egy egész nap, vagy kétszer fél, annyi van. A kertet rendezni, kapálni a rohadt melegben, hisz ott nincs légkondi, nem kötheted a fejedre. A borsó sem magától pucolódik meg, a zöldbab se, a krumplit is valakinek fel kell szedni, a lekvárt megfőzni, eltenni. Van ott munka, nem kevés. Az a becsülendő, ha valaki ezeket meló mellett csinálja, pl. anyám.
45. gabcciccus22 (válaszként erre: 43. - Mazsinka)
2013. ápr. 25. 16:25
na ez az az érzés amit szeretném h ha az én gyerekeim is tudnának majd :)és értékelnének!
44. globus (válaszként erre: 43. - Mazsinka)
2013. ápr. 25. 16:22

Anyuéknál egyik sincs, lakosok száma 100 alatt :)

Nem emlékszem rá, hogy valaha is hevertem volna, mindig dolgoztunk valamit, szegény örült, ha kicsit előbbre jutott. Azt szokta mondani: "na, ez is megvan, mégsincs este" :)

43. Mazsinka (válaszként erre: 42. - Globus)
2013. ápr. 25. 16:19
Én falun laktam, volt net, tv, bolt, posta, orvos, pár kisebb gyár, iskola, óvoda. Kb. 3000 lakos. Most városi vagyok, jobb így, csak irigylem anyuékat, amikor hazamegyek, nagy udvar, nagy kert, sok gyümölcsfa, minden szép zöld, nyugodt, csendes. Kutyák a kertben játszanak, a papagájok mondják a magukét, napoznak, a macska nyúlik a teraszon, kifekszel a szőlő alá a kis napozós ágyba, és elvagy...vasárnap délutánra ideális.
42. globus (válaszként erre: 41. - Mazsinka)
2013. ápr. 25. 16:14

Nem rossz :)

Az általam ismert ingatlan egy falu szélső háza, semmilyen irányból nincs szomszéd.

Azért nem árt, ha van internet... :p

41. Mazsinka (válaszként erre: 40. - Globus)
2013. ápr. 25. 16:13
Én tanyára költöznék, hogy ne legyenek szomszédaim, és akkor kelljen szólni valakihez, ha én akarom. :D
40. globus (válaszként erre: 37. - Mazsinka)
2013. ápr. 25. 16:02

Ugyanez fordítva is igaz: falun esélyesebb, hogy segít valaki, ha bajba kerülsz. Délelőtt anyukám segített keresztanyámnak a krumpliültetésben, délután együtt kapálgattak anyunál. Igaz, hogy így egész nap dolgoztak, de nem olyan elkeserítő harc, mintha egyedül kellene megcsinálni mindent. Visznek egymásnak kóstolót, disznóöléskor kiskosárral sorra járják az ismerős házakat. Cserébe ugyanezt kapják, amikor mások vágnak :)

Nagyvárosban ha valaki elesik, simán átlépnek rajta.

Ha nem lenne muszáj dolgozni, mert sajnos kell a megélhetési pénzért, simán költöznék isten háta mögé. De amíg sok faluban nincs bolt, posta, csatornázás, internet, addig ezeken a településeken valóban nehéz az élet.

39. gabcciccus22 (válaszként erre: 37. - Mazsinka)
2013. ápr. 25. 15:55
Mi most Pestnek egy kertvárosi részében lakunk és itt ugyan ez megy úgy hogy nem kell ehhez falura menni...
38. 425031217d (válaszként erre: 37. - Mazsinka)
2013. ápr. 25. 15:50

:))

Ez már bizony így van!

Nem is költöznék kis faluba.

2013. ápr. 25. 15:44
Ha egy kis lélekszámú faluba beköltözik egy városi, két perc múlva már mindenki tudja, ki az, honnan jött, miért jött, hol fog lakni, mit fog dolgozni, milyen színű bugyi van rajta. Jópofizni fognak vele, de nehezen fogadják be. Ha egy falusi felmegy a rohanó városba, a kutya sem szagolja meg, egy lesz a sok közül. Ember legyen a talpán, aki faluban helyt tud állni. Nem elég, hogy rendezgetnie kell a saját életét, még azokkal is foglalkoznia kell, akik bele akarnak abba szólni, nem kicsit. E szempontból utáltam a falut. Mindenkink köszönni kellett. Ha épp olyanom volt, hogy nem köszöntem, vagy nem láttam meg x nénit, akkor már fújták habzó szájjal, mekkora paraszt y-ék lánya, mert nem tud köszönni. Azt is tudják, amit meg sem csináltál.
36. gabcciccus22 (válaszként erre: 34. - 3d0696d927)
2013. ápr. 25. 15:31
így ahogy mondod...sosem lesz ez barátság..max eltűrik egymást... mondjuk én azért bízom benne h normális szomszédaink lesznek és ki jövünk majd mindenkivel:)
35. 425031217d (válaszként erre: 29. - Mazsinka)
2013. ápr. 25. 15:28

"Vicces a városiak faluba, tanyára törekvése mostanság...Régebben le voltak nézve a vidékiek, mindenki, aki nem pesti, most meg boldog, boldogtalan tanyát akar venni, tyúkot nevelni, disznót vágni."

Általában a vidékiek mondják, hogy a városiak lenézik őket.

Szerintem meg a vidékiek próbálják lenézni a városiakat. - Gondolkodásban van is sok különbség, de nem rosszabb, vagy jobb, hanem más.

Semmi értelme az egésznek.

Nem mindenki vágyik vidékre. A városok pedig vidékről származó emberekkel vannak tele.

Mindenki éljen ott, ahol jól érzi magát és tud boldogulni.

Egymás lenézése pedig nagy butaság.

34. 3d0696d927 (válaszként erre: 32. - Mazsinka)
2013. ápr. 25. 15:25

A helyiek itt még mindig azt hiszik, hogy le vannak nézve. Minket gyütt-mentnek hívnak, meg bolon'pestieknek. Ők lebetonozzák az udvart, meg letérkövezik, és röhögnek rajtunk, hogy azt sem tudjuk, hogy kell kapálni. Néhányan rájöttek, hogy a városi pénzt és munkát hoz, ha mást nem, a kertjét felszántatja a helybélivel, és megveszi a gabonát.


Olyan örök ellentét ez, mint a kutya-macska barátság. Nagyon nehéz beilleszkedni.


Én is falun, illetve kisvárosban nőttem fel, majd 20-25 év főváros. Most újra idelent. Már sem városi nem vagyok, de sosem leszek falusi. Megrekedtem a két világ között! :)

2013. ápr. 25. 15:15
A falu egy egész más világ... vannak nagyon szép oldalai, gyerekeknek ott a legideálisabb felnőni, szerintem. A levegő tiszta, zöld a fű és kék az ég, madarak, állatok, közel az erdő, folyópart, a maga természetességében... Örülök, hogy nem betonrengetegben nőttem fel.
32. Mazsinka (válaszként erre: 30. - 3d0696d927)
2013. ápr. 25. 15:11

Ez máskor is így volt, csak régen jöttek a kifogások, hogy nincs mozi, színház, iskola, kultúra, munkahely, semmi a faluban. Mindenki paraszt, iskolázatlan, a földet túrja, és az fúj, és mindenki hülye, aki falura akar menni...


Írja ezt egy ex falusi.

31. gabcciccus22 (válaszként erre: 29. - Mazsinka)
2013. ápr. 25. 15:06
én soha nem voltam ez a fajta.. kicsinek is imádtam vidéket és nem csak azért mennék oda mert olcsó...
30. 3d0696d927 (válaszként erre: 29. - Mazsinka)
2013. ápr. 25. 15:05

Ez sem nem véletlen, sem nem divat... többnyire...


Szerintem...


Divatból senki nem jön le megszakadni.


Annyi lehet a nyitja ennek, hogy nem nagyon van normális zabálni való. Ez gond. És egy év múlva még nagyobb gond lesz. :(

2013. ápr. 25. 15:00
Vicces a városiak faluba, tanyára törekvése mostanság...Régebben le voltak nézve a vidékiek, mindenki, aki nem pesti, most meg boldog, boldogtalan tanyát akar venni, tyúkot nevelni, disznót vágni. Ez az új módi. Korábban a belüket is kidolgozták az emberek, hogy betörjenek a városba, mert az a valami, most meg rájöttek, hogy jééé, ott tiszta a levegő, olcsó a ház, van kert, lehet állatot nevelni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook