Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Város versus falu fórum

Város versus falu (beszélgetős fórum)


2011. aug. 4. 16:51
mi most epítkezünk, jövőre költözünk - ha minden igaz. a falu kb. 8-10 km-re van Kolozsvártól, én úgy tekintek rá, mintha külváros lenne. a külváros végéből sem könnyebb bejutni... munkába menet beadhatom a gyerekeket az oviba (ami a munkahelyem közelében van). aztán a sulit majd meglátjuk...
29. Ancsa19860211 (válaszként erre: 28. - 312927a3d8)
2011. aug. 3. 14:16
Ja, ez így tényleg probléma. Óvodás korú gyerekkel ingázni meg nem olyan egyszerű. Akkor megértem, hogy vacillálsz. De ha van kocsid vagy sűrű járat a városba, akkor így is megoldható...
28. 312927a3d8 (válaszként erre: 27. - Ancsa19860211)
2011. aug. 3. 08:41
Sajnos, nekünk elég nehéz lesz olyan falut találni, ahol oviba, illetve általános iskolába járathatnám a gyerekeket, mivel én Erdélyben élek, egy olyan megyében, ahol viszonylag kevés a magyar :( Román óvodába meg nem szeretném adni, úgyhogy, HA falura költözünk, marad a mindennapos beingáztatás a városba. Ezért nagyon meg kell fontolnunk ezt a költözést...
27. Ancsa19860211 (válaszként erre: 7. - 312927a3d8)
2011. aug. 3. 00:42
Mi gyerek nélkül indultunk, anyósék is itt laknak, náluk kezdtünk és utána építkeztünk. 1 hónapja született meg az első gyerekünk. Itt szerencsére van ovi és általános suli, és persze az sem utolsó, hogy anyósom rokkantnyugdíjas, így rá lehet bízni a gyereket, ha majd ovis lesz és pl. túlórázás miatt nem érek oda érte, simán elhozza, ilyesmik. Segítség nélkül persze meggondolnám a dolgot...
26. P.marianna (válaszként erre: 25. - 312927a3d8)
2011. aug. 2. 12:52

A mi igen nagy társaságunk szinte 100%-ban falun lakik, igaz, Bp. mellett úgy, hogy Bp-ről költöztünk ki. Érdemes figyelni a tömegközlekedésen, ellátottságon kívül még arra is, hogy legyen értékálló az ingatlan, hiszen mi lesz, ha 15 év múlva elköltöznétek?


Fontos még a bűnüldözési statisztika, hogy milyenek a helyi rendeletek állattartás, szemétégetés tekintetében.

25. 312927a3d8 (válaszként erre: 13. - P.marianna)
2011. aug. 2. 12:44

Olyan faluba költöznék, ami viszonylag közel van egy nagyvároshoz (10-15 perc autóval). S természetesen felmérem előtte a helyzetet, hiszen azért indítottam ezt a fórumot is.

A tömegközlekedéses tipp hasznos, mert valóban, hiába van autó, a későbbiekben a gyereknek önállóan is kell tudnia közlekedni. S a gyógyszertár, orvos tipp se rossz. Köszi mindenkinek :)

Bíztató azért olvasni, hogy sokan vannak, akik kiköltöztek falura és megszerették.

24. benvik (válaszként erre: 23. - P.marianna)
2011. aug. 2. 12:37
Egykék vagyunk, az össz rokonság a szülők. Barátainknál is pici gyerekek vannak, tehát az sem működik. Bébiszitterre meg nem szívesen bíznám. Itt a környéken nincs senkinek, tehát ajánlani nem tudnak. Majd pár év múlva bepótoljuk:-)
23. P.marianna (válaszként erre: 22. - Benvik)
2011. aug. 2. 12:17
Az nagyon rossz lehet, hogy nem tudtok felnőttprogramra kimozdulni esténként. Nem hagynám annyiban, nincs bébiszitter, keresztszülő, testvér stb?
22. benvik (válaszként erre: 21. - P.marianna)
2011. aug. 2. 11:39
Mi ilyen helyekre még amúgy sem tudunk járni, mert még elég kicsik a gyerekek, és nincs kire hagyni őket. Nagyszülők még estére nem vállalják be őket:-( De mivel mind a ketten antialkoholisták vagyunk, így nem gond autóval menni. De az még olyan 2 év múlva lehetséges először...
21. P.marianna (válaszként erre: 20. - Benvik)
2011. aug. 2. 11:27

Ezt megértem, hála istennek én soha nem kényszerültem panelban lakni!


Mi gyakran járunk be Budapestre, van operabérletünk, színházbérletünk, járunk hangversenyekre, kiállításokra, vacsorázni, azaz csupa olyan helyre, ahol nincs koszos, büdös, zajos embertömeg, csak a szépség és a kultúra :-)


A plázákat pedig azért nem szeretem, mert az nem időtöltés, hanem egy hely, ahol el lehet intézni mondjuk a mosogatógép megvásárlását. Soha nem értettem, mit lehet ott csinálni egyébként? :-)


A mi társaságunkban is az a jellemző, hogy szinte mindenki Budapesten dolgozik, de senki sem lakik a városban, eltekintve egyvalakitől, de ő hidegkúti, az pedig gyakorlatilag egy falu a városban.

20. benvik (válaszként erre: 19. - P.marianna)
2011. aug. 2. 11:18
Mindenkinek más az igénye. Én akár egy tanyára is kiköltöztem volna, csak a paneltól szabaduljak meg. Ott ott volt minden a számba, mégsem mentem a Margitszigeten kívül máshova. Mert nem bírom a tömeget, plázáktól hülyét kapok (max évente 4szer megyek ruhát venni és kész), viszont imádom a természetet. Nem is akarok soha bemenni Pestre, pedig itt áll az autó a garázsban, kb 15 perc alatt bent is lehetek, helyette inkább kimegyek az erdőbe a gyerekekkel rohangálni. De ezt pl még az anyukám sem érti meg, aki bent lakik Pesten, és a világ minden kincséért nem költözne el onnan, mert imád bulizni járni, imádja a plázákat stb. Én meg hétvégén inkább beülök az autóba, és elmegyünk valahova kirándulni, megebédelünk egy kis eldugott étteremben vagy valami hasonló. Minden ember más.
19. P.marianna (válaszként erre: 18. - Benvik)
2011. aug. 2. 11:02

Kinek mi felel meg. Én nem költöztem volna olyan helyre, ahová óránként egyszer van busz és szintén egyszer vonat, dacára az autózásnak.

Mindenkinek másutt vannak a prioritásai.

18. benvik (válaszként erre: 17. - P.marianna)
2011. aug. 2. 10:57
Ez azért még nem vészes, hogy minden óra 20kor van busz, minden 30 kor meg vonat. Viszont nem lesznek a gyerekek asztmások, férjemnek meg azóta múlt el, mióta kiköltöztünk. És még sorolhatnám.
17. P.marianna (válaszként erre: 15. - Benvik)
2011. aug. 2. 10:45
Minden menetrendet meg lehet tanulni, csak nem mindet érdemes, tehát van egy határ, ami már túl sok, túl fárasztó.
16. P.marianna (válaszként erre: 5. - Sena)
2011. aug. 2. 10:43

Az én megoldásom erre: olyan járda van, amin nem marad meg a hó, így nem kell lapátolni. A füvet 2 hetente nyírja valaki más, gereblyézni sem szoktam. Fű, gyümölcsfák-bokrok és semmi más.


én sem azért költöztem falura, hogy pluszmunkát csináljak magamnak.

15. benvik (válaszként erre: 13. - P.marianna)
2011. aug. 2. 10:37
Én tudtam előtte a gyógyszertárat, az orvost meg mindent. Igazából megoldható, de van olyan kiköltöző, aki ezt pl nem tudja megszokni. Eddig nekem nem is volt autóm, mégis mgoldottuk. A férjem vásárolt hazafelé. Reggel felírtam mi kell, este meg hozta haza. Gyógyszert szintén. Most már vettünk nekem is autót, így meg tényleg semmi nem hiányzik. Ha meg nagyobbak lesznek a gyerekek, akkor vagy ott van a busz vonat (Pest fél óra), meg lehet tanulni azt a menetrendet. Discoba meg mint megtudtam úgy járnak, hogy mindig más ügyeletes szülő megy értük vagy ha már nagyobbak, akkor valaki úgyis megy kocsival és kész.
14. benvik (válaszként erre: 7. - 312927a3d8)
2011. aug. 2. 10:24
Olyna helyre kell költözni, ahol van ovi és iskola. Sok helyen van. Mielőtt döntötök, be lehet menni megnézni milyen. Itt legalábbis körbevezetik az embert szó nélkül. Középiskolás gyerek meg már tud egyedül közlekedni. Itt pl van buszjárat a közeli városba, és a menetrendbe van a gyerekeknek busz a sulikezdéshez. Tényleg nagyon meg kell nézni, mert mi is jártunk olyan helyen, hogy aztán tényleg semmi nem volt ott.
2011. aug. 2. 10:18

Csak úgy szabad kiköltözni, ha pontosan fel tudod mérni előre a helyzetet és nem utólag lepődsz meg, hogy de kellemetlen, ha nem jár busz vagy csak 2 órán át van nyitva a gyógyszertár.


A falusi lét remek, ha nagyon közel van Budapesthez, ez az optimális, jó tömegközlekedéssel.

Ui. hiába járnak a szülők autóval, a gyerek előbb-utóbb önjáró lesz és nem kell megnehezíteni az életét, tudjon csak maga is közlekedni.


Mindenképpen a főváros közelségét tartom fontosnak, mert a felnőtteknek és a gyerekeknek is itt a legtöbb lehetőség. Mi pl. bejárunk mindennap dolgozni, autóval.


Nagyon fontos továbbá, hogy olyan helyen vegyen az ember házat, ahol nem veszít az értékéből, mert ki tudja, mi lesz később.

12. benvik
2011. aug. 2. 10:11
Szia! Mi Budapest egyik legforgalmasabb helyéről (lakótelepről) költöztünk ki egy Pest melletti kis faluba. Egyszerűen elegem volt a büdösből, a zajból, az emberekből. Akkor volt a lányom másfél éves. A végső lökés az volt, amikor a játszótéri kisházban injekciós tűt találtam. Sokat nézelődtünk, és amikor ebbe a kis faluba megérkeztünk szétnézni (férjem kollégája ajánlotta, itt lakik), egyből beleszerettem. Fura volt, hogy végigsétáltunk, és mindenki köszön, még a kamasz gyerekek is. A tizenéves lányok nem úgy néznek ki, mint a profi k.... stb. Vettünk itt egy házat a falu szélén, rendes szomszédok, csupa kisgyerekes családok. Esténként megtelik az utca gyerekkel, játsznak, szülők beszélgetnek, átjárunk egymáshoz, segítjük egymást. Pl többször találtam már a kerítésre lógatott szatyrot gyümölccsel tele, hogy a gyerekeknek szedték. Szóval nagy a nyugi, jó levegő. Hátránya a közlekedés. Ide tényleg kell a két autó, mert még gyerekorvos sincs a faluba. Jó, nagy gáz van, ki lehet hívni, vagy levinni a felnőtt orvoshoz (szó nélkül megnézi). A vásárlás is nehéz, mivel itt ugyan szinte mindent meg lehet venni, de horror áron. Gyógyszertár is csak napi 2 órát van nyitva. Játszóterek eléggé szegényesek, de hát ott a kert, lehet építeni. Ovi és általános iskola van, de bölcsi az nincs. Busz, vonat óránként van csak, én pl majd munkába csak kocsival fogok tudni járni, mert pont nincs busz hozzá.
11. 53dfddad18 (válaszként erre: 10. - 312927a3d8)
2011. aug. 2. 09:30

10 km, 10 perc, kocsival.

Előtte világéletemben lakótelepen laktam.

10. 312927a3d8 (válaszként erre: 8. - 53dfddad18)
2011. aug. 2. 09:27
S az iskolába, munkahelyre utazás kb. mennyi időt vesz igénybe nálatok naponta?
2011. aug. 2. 09:25
Egyik sem!Városrész!Az az igazi!
8. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - 312927a3d8)
2011. aug. 2. 09:24

Mi az olcsóbb telekárak miatt építkeztünk falun. Hátrány, hogy utazni kell, iskolába, munkahelyre.

Viszont csodás helyen, erdő mellett lakunk. Megérte.

7. 312927a3d8 (válaszként erre: 6. - Ancsa19860211)
2011. aug. 2. 09:17
Igen, nagyjából megfogalmaztad az én elképzelésemet a falusi életről, előnyeivel és hátrányaival együtt :) A kertészkedés, a friss levegő, a háziállattartás, a csend stb. nem lenne gond, az egyedüli problémám azzal van, hogy két kisgyerekem van, s nem tudom, mennyire lesz problémás oviba, iskolába járatni őket (a városba). Ti is úgy költöztetek falura, hogy már van gyerek?
6. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - 312927a3d8)
2011. aug. 1. 22:40

Szia! Én falusias környezetben nőttem fel (igazából egy falusias jellegű városrész volt), de közép- és főiskolás éveim alatt 2 városban is laktam. Végül mégis falun építkeztünk és itt telepedtünk le. Hogy kinek mi számít előnynek és hátránynak, az egyénfüggő, én pl. nem tudnék panelban élni, a családi ház tágassága és szabadsága után nem tudnám megszokni. Szerintem előny, hogy falun családi házad lehet udvarral (és nem annyi pénzből, mint városon), ahol nyugodtan lehet háziállatokat tartani (már ha szeretitek őket), kertészkedni, a gyerekeket nyugodtan ki lehet engedni játszani, anélkül, hogy parázni kéne, mikor üti el egy autó (persze vigyázni azért mindenhol kell, de korántsem akkora a forgalom), jó a levegő, nyugi van, az emberek ismerik egymást, nem rohannak el annyira egymás mellett, néha megállnak beszélgetni, stb. Persze szerintem fontos, hogy az adott faluban legyen ovi meg általános iskola, posta, busz- és vonat közlekedés egy, vagy akár több nagyobb városba, ahová az ember dolgozni járhat stb.

Hátránya, hogy a munkába járás időbe kerül (a pénzt nem említeném, nekem pl mindig megtérítette a cég a bérlet 80%-át, az a maradék 20 meg nem volt akkora összeg, hogy ne érje meg), a gyerekeknek is be kell járniuk, vagy kollégiumba költözniük, ha középiskolások lesznek, és, hogy az orvosi ellátás, ha szükség van rá, szintén távolabb van. De hát valamit valamiért...

5. Sena
2011. aug. 1. 22:37
Az előző szomszédunk panelból jött a kertes házba, aztán egy idő után rájött hogy ez nem az ő világa. Szenvedés volt neki a fűnyírás, gereblyézés, mert sose csinálta korábban és egy bizonyos kor után az ember már nehezen lép ki a megszokott közegből. Visszamentek a városba. A gyerekei amúgy elvoltak itt is. A bejárás nem sokkal hosszabb idő, mint a város széléről bemenni a központba helyijárattal.
2011. aug. 1. 20:59
Oké, ezt így általánosságban én is tudom, de engem inkább konkrét tapasztalat érdekelne :) Te kiköltöztél városról falura?
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 312927a3d8)
2011. aug. 1. 20:49

Jó: Levegő, nyugisabb élet.

Hátrány:Attól függ mekkora falu, mennyire van hozzá közel nagyobb város.

Az orvosi ellátás miatt, az iskola, mennyit kell utazni, és nem csupán általános iskolában kell gondolkodni. Felnőttnek munkahely, a benzin is drága, a bérlet is.

2011. aug. 1. 20:44
városról - elírtam, bocs
2011. aug. 1. 20:42
Olyan (kisgyerekes) családok, akik városból kiköltöztetek falura, milyen megfontolásból tettétek? Jó döntés volt? Esetleg utólag megbántátok? Mik az előnyei és a hátrányai szerintetek a falun élésnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook