Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Várandósság alatt lightosan a 90 napos diétát szabad, kinek mi a véleménye és tapasztalata?! fórum

Várandósság alatt lightosan a 90 napos diétát szabad, kinek mi a véleménye és tapasztalata?! (tudásbázis kérdés)


1 2
35. bubu3
2009. jún. 5. 14:02
Ha jobban belegondolok nem diétázom csak nem eszek össze vissza mindent!Változatosan étekezek és szerintem ebbe sremmi gond nincs de már felvettem egy védőnővel a kapcsolatot hopgy ő mit mond erre!
2009. jún. 5. 13:09

Elvileg a várandósság alatt csakis orvosi ellenőrzés mellett lehet akármilyen diéta ami kórházban zajlik legtöbb esetben,de ez nagyon ritka esetben van h kismamának ilyet ajánlanak mert akkor az elmaradott tápanyagokat nyomelemeket,mikroelemeket amire a picinek szüksége van szintetikus úton kénytelenek pótolni!

Kinek jó az????Véleményem szerint senkinek!

2009. jún. 5. 13:03

Engem már lebeszéltek erről a diétáról de te változatosan és színesen étkezel!

De egy védőnő vagy valami dietetikus biztos jobb tanácsot tudna adni mit én.


Kérj tanácsot!!

32. Ekka
2009. jún. 5. 13:02

..de sem vitatkozni, sem veszekedni nincs kedvem.

Te kérdeztél, én meg megmondtam, hogy szerintem butaság amit csinálsz. Ennyi!

31. Ekka
2009. jún. 5. 13:01
És szerintem aki már egyszer volt várandós, az mind ért hozzá!!!!
30. Ekka (válaszként erre: 29. - Bubu3)
2009. jún. 5. 13:01

..ha ilyen fene okos vagy, akkor minek kérdezősködsz itt???? Úgyis a saját fejed után mész!!

..ha meg a védőnő megmondta, hogy mit csinálj, akkor minek kavarsz???? Edd amit mondott, oszt' csókolom!!!!!

29. bubu3 (válaszként erre: 26. - Ekka)
2009. jún. 5. 12:57
biztos nem azért szól ez az időszakom a diétárol mert így van kedvem hanem mert muszáj amint látod a sujjom!!!
28. bubu3 (válaszként erre: 25. - Ekka)
2009. jún. 5. 12:56
Egyépként sem lehetne se tésztaféléket sem krumplipol készült ételeket ennem azt mondta a védőnő de én ezzel a módszerrel beviszenm a szervezetbe!!!!!!
27. bubu3
2009. jún. 5. 12:53

17 hetes kismama vagyok.178cm és 97kg voltam mikor elkezdetem így étkezni és most 94 vagyok.

Nem hiszem hogy valamit megvonnék a szervezetetmtől de aki ért hozzá tényleg hogy szabad e vagy sem ezt így csinálnom akkor megköszönöm.

26. Ekka
2009. jún. 5. 12:50

Nem kell halálra enni magad, de egyél mindent. (igen, ha sütit akkor sütit)

..ez az időszak, ha a diétáról szól már régen rossz!!!!!!!

25. Ekka
2009. jún. 5. 12:49

Mi köze a várandáságnak a diétához???? ..hogy akarod a kettőt összehozni?!?!?!

Szerintem ezt a kettőt egy lapon említeni sem szabad, nem véghezvinni!!!!!

Bocs, hogy ezt írom, de ez oltári buta ötlet!!!

24. bubu3
2009. jún. 5. 12:43

Elmondom én hogy diétázom a 90napossal:


Reggeli minden nap rendesen reggelizek amit kívánok: egy májkrém kilfli vagy zsöle turórudi vagy szalámiféle de mindenképp megreggelizem rendesen és még eszek gyümölcsöt is pl:körte,ribizli,cseresznye vagy ami van itthol


Ebédre ha hus nap van akkor:halat,tojást,sajtot rántok tejfölös fokhagymamártás +zsömle

A vacsorám sosem az amit ebédre ettem pl:pörkölthus zsölével savanyuképosztával


A második nap:reggeli ugye azt már irtam


Ebéd:Párolt savanyukáposzta zsömlével,kukoricás borsós rizs,vagy hagymás bab,főtt krumpli,rántott karalábé,tök,karfiol mikor maár van főtt kukorica és itt sem ugyan az a vagyora mint az ebéd!


3 nap reggeli azt tudjuk


Ebéd:pizza,főtt tészta,kakóscsiga vagy pogácsa amit kívánok.

Vacsora édesség fagyi vagy jégrém vagy 2 kroason


És gyümölcsnapot nem tartok mert az nem szabad szerintem sem


De annyi gyümölcsöt megeszek egész nap hogy sok.


Nem hiszem hogy ezt így 90-naposnak hívnánk mert azért vannak hasonlóságok de nem az igazi 90-napos nem így van?


Ti hogy gondoljátok ezt így szabad kinek mi a véleménye erről az én módszeremről???

2009. ápr. 15. 13:44
ha aktuális még valakinek: semmi esetre! Aki túlsúlyos (feltételezem, ezért akar diétát tartani), annak terhesség alatt különösen oda kell figyelnie az egyenletes energia és szénhidrát-bevitelre, ami 90 naposban sehogy nemjön össze. Egyetlen diéta tartható: a cukorbeteg diéta terhes változata.
22. csgal (válaszként erre: 7. - Mimmo33)
2009. ápr. 15. 13:35

(Gyüminap, ma kicsit kemény.)

Amúgy én is csak akkor kezdtem hozzá a diétához, mikor abbahagytam a szoptatást.

21. e584b61b26 (válaszként erre: 20. - Lipiani)
2009. ápr. 15. 13:34

én is dec 13 án nem jött meg csináltam egyet 2 csík utána doki:)

Bár én nem voltam soha olyan gazdag hogy vegyek 20 tesztet tartalékba...

Izgulnak biztos és nem hisznek a szemüknek!Aranyosak:)

20. Lipiani (válaszként erre: 19. - E584b61b26)
2009. ápr. 15. 13:32

Gondolom megcsinált egy tesztet,rá pár percre a következőt,aztán másnap is,hogy ott van-e még,és így tovább.És szerintem a tesztek után kereste fel a dokit.Nekem van egy barátnőm,aki így csinált meg 8 tesztet.Ebből gondolom,hogy nála is így lehetett.:)

Én annak idején egyet csináltam,és el is hittem hogy ott van a hasamban.Mondjuk voltak jelei is.:)

19. e584b61b26 (válaszként erre: 17. - Lipiani)
2009. ápr. 15. 13:28

de az orvosnak sem???:))

na mindegy valaki ilyen mániákus tesztelő!:))De aranyos:)

18. hidewatch (válaszként erre: 14. - Andrea3)
2009. ápr. 15. 13:26
Tényleg aranyos ez a sok teszt :) Gratulálok :) Biztos nagyon örültél, hogy pozitív lett :)
17. Lipiani (válaszként erre: 16. - E584b61b26)
2009. ápr. 15. 13:26
Van aki nem hiszi el az elsőnek...és a másodiknak...meg a harmadiknak...:)
16. e584b61b26 (válaszként erre: 15. - Lipiani)
2009. ápr. 15. 13:24
Én is azon rityegtem van vagy 15 teszt még gyógyszertárba sem láttam ennyit a 25 év alatt!:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
15. Lipiani (válaszként erre: 14. - Andrea3)
2009. ápr. 15. 13:22
Húúúú! Te aztán biztosra mentél a teszteléssel! :D Gratulálok a babóhoz!Vigyázz rá nagyon!
2009. ápr. 15. 13:20

Okés értettem most ő az első!!!!!

:D


Mégegyszer köszönöm!!!!!

13. Lipiani (válaszként erre: 10. - Andrea3)
2009. ápr. 15. 13:17
Figyelj!Majd lemegy szülés után!Arra odafigyelhetsz,hogy fehér kenyér helyett eszel rozsosat,vagy teljeskiőrlésűt.Arra is,hogy nem iszol cukros lötyiket,inkább ásványvizet,vagy 100%-os gyümölcslevet,esetleg a kettőt keverve.Viszont az édesítőszereseket is kerüld.Arra is odafigyelhetsz,hogy nem eszel csokit,helyette egy banánt.Vagy egy gombóc gyümölcsfagyit ha jól esik a melegben.Tejterméket minden nap kell fogyasztani,ugyanúgy mint a gyümölcsöt.Oda lehet figyelni az étkezésre,abból nem lesz baj,sőt!Ezt mondjuk én nem nevezem diétának,hanem egészséges táplálkozásnak.Ettől nem is hízol,de a babuci is megkap mindent! Hidd el,most Ő a legfontosabb!
12. e584b61b26 (válaszként erre: 10. - Andrea3)
2009. ápr. 15. 13:10
én pedig 168 cm vagyok és 66 kiló és és most fogok a 6.hónapba lépni és mindent eszek mert kell!A korpás zsemle is kell de nem árt bele pl sajt vagy valamilyen felvágott!Szerintem ne kockáztass így is azt hallottam h nagyon kevés kismaminak jó a vérképe vashiány,cukor,magas vérnyomás stb!Gondolom nem szeretnél befeküdni hanem boldogan szeretnéd várni a picúrt!:))
11. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 10. - Andrea3)
2009. ápr. 15. 13:10
ez a Te döntésed! itt páran már leírták hogy nem javasolják... nekem nincs gyermekem, terhes sem vagyok sajnos, csak szeretnék de nem sikerül, az biztos hogy ha sikerülne nem azon a pár kiló feleslegen aggódnék, hanem hogy a babának nehogy baja legyen... szóval szerintem Te is erre gondolj! ha odafigyelsz a vacsorákra és nem eszel sok édességet nem lesz gond. vagy ha nagyon aggódsz kérdezd meg a dokidat mit javasol, ő meg fogja tudni mondani mit szabad és mit nem
2009. ápr. 15. 13:06

Köszönöm a sok-sok választ!


Nem ugy gondolom én ezt a dolgot ahogyan a diétába le van írva teheét én így gondoltam:


Reggeli mindenképp kell mert ugye a vitaminokat be kell venni R:egy vajas korpás zsömle ebédre meg husi zöldzséggel vacsora szintén és annyi hogy kihagynám a gyümölcsnapot de azért ennék gyümölcsöt persze mert az kell!!


180cm magas vagyok és 89.40 volt a mérés a védőbe.


Akkor sem ha így csinálnám?

2009. ápr. 15. 13:01
Szerintem sem kéne diétázni!!! A picurnak szüksége van az egészséges s változatos étrendre ahhoz, hogy rendesen fejlődjön.
2009. ápr. 15. 13:01

Én várandósan tuti nem diétáznék! Én annak idelyén odafigyeltem,hogy ne egyek édességet(persze ha megkívántam ettem egy keveset)és este már nem ettem szénhidrátot.Általában gyümölcsöt vacsoráztam.

Sőt!Most sem merek még diétázni,ugyanis szoptatok.Egyenlőre fontosabb a kisfiam,mint a saját hiúságom.De mindenki maga dönti el...

7. mimmo33 (válaszként erre: 4. - Csgal)
2009. ápr. 15. 13:00

(Szia!

Mi újság veled?)

6. lego
2009. ápr. 15. 13:00
szerintem kizárt.elég ha vacsira nem eszel szénhidrátot,de napközben mindent egyél.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook