Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Várandósan fogyni fórum

Várandósan fogyni (beszélgetős fórum)


1 2
45. samsam
2009. máj. 20. 08:46
már bocs mindenkitől, de miért kell minősítgetni? mi a baj a Rubint Rékával? (azonkívül, hogy fittebb és csinosabb mint pl. én) Guccsy leírta, hogy nem akar hízni - ennyi. Csinos akar lenni az esküvőn, ez miért gáz? nem fair valakinek így nekimenni, pláne amikor lelkileg is labilisabb, mivel terhes. valaki leír valami szokatlant, megmagyarázza, miért kell megtámadni?
2009. máj. 19. 19:26
Nincs jobb dolgod terhesen, mint hogy lefogyni? Ne legyél már Rubint Réka 2! Figyelj arra, hogy ne hízz el és ráérsz a szülés után az alakoddal foglalkozni! Most a pocaklakó a lényeg, nem a fogyás. Akkor minek vállaltál gyereket, hisz köztudott, hogy terhesen hízik a nő, nem fogy:(
43. abszisza (válaszként erre: 38. - Guccsy)
2009. máj. 19. 19:16

Nézd én nem bántani akartalak úgy látszik te sem értettél engem meg!Arra próbáltam célozni,hogy örülj neki,hogy kisbabád lesz!Nagyon sok olyan embert ismerek akik a fél kezüket is odaadnák ha a helyedben lehetnének!(És itt nem magamra célzok és nem rajtad vezettem le a saját bajomat!)Sőt nagyon sok szomorú történetet is tudok!De ezt most inkább hagyjuk!Ha jól emlékszem egy szóval sem írtam,hogy szar anya lennél vagy bárki is az lenne!Azt meg,hogy sokan támadnak magadnak köszönheted te írtad,hogy terhesen akarsz fogyózni nem én!

Szerintem örülj a kisfiadnak,várd a kistestvért,szervezd az esküvődet.Ha meg hízol legfeljebb kiengeded a ruhát.Amúgy én is azt hallottam,hogy ha az ember nem töm magába mindenfélét akkor nem is hízik!Törekedj erre de fogyni semmi képen se akarj.

42. winny (válaszként erre: 1. - Guccsy)
2009. máj. 19. 16:13

Semmi gond!

Van már egy kisfiad.Akkor terhesség nem lesz meglepő.

Csinos ruhát varratsz vagy veszel!

FOGYÓKÚRA TILOS!

Majd a szoptatás után:)

41. McKenzi (válaszként erre: 38. - Guccsy)
2009. máj. 19. 12:25

ha azt mondod nem akarsz sokat hízni, az érthető, ha azt, hogy le szeretnél adni néhány kilót az nem :)

Szóval szerintem ne sértődj meg, valószínű rosszul fogalmaztál, ezért jött a sok rosszallás.

2009. máj. 19. 12:24

lehet csak rosszul fogalmaztál, és persze hogy felkapják a fejük, aggódnak valahol érted a babádért a hasonló helyzetekért.

Ok, ha nem akarsz kettő helyett enni és nagyn sokat felszedni az se jó. de ne stresszeld magad, se a forumon se és az étvágyadon !

Legjobbakat!

39. Guccsy (válaszként erre: 32. - Samsam)
2009. máj. 19. 12:17

köszi végre érti valaki,hogy nem koplalni akarok. Tisztába vagyok azzal,hogy majd ki kell engedni a ruhámat.Elhalasztani azért nem akarom,mert már le van szervezve minden.Elég sok foglalót tettünk már le.Már korában akartunk esküdni.De akkor jött a kisfiúnk.Ő szerelem baba volt.Igy elhalasztottuk.Mostani meg romantikus,mert az egész család ott lesz.Mondjuk ki tudja lehet,hogy lesz 3.baba egyszer.

Többet nem hiszem,hogy felnézek ide,mert rosszul esik amit páran irnak és sztem nekik elmagyarázni se nagyon lehet,hogy én mit gondolok.Köszi még egyszer.

38. Guccsy (válaszként erre: 31. - Abszisza)
2009. máj. 19. 12:07

Szia!

Nem értem miért kell ilyen szélsőséges levelet írni.Én nem koplalni akarok.Ha elolvasnád a soraimat akkor látnád mit irtam.Nem vagyok rossz ember.Van egy 10 hónapos fiam.A várandóság alatt mindenre vigyáztam.1 korty kólát nem ittam.A párom szerint már betegesen csináltam.Mig más kismama festette a haját,dohányzott.Akkor ezek szerint ők is szar anyák?Most is meg akarok tenni mindent a babáért.Egyszerüen csak nem akarok sokat hízni.Érdekes a védőnőm érti.Sőt mondta,hogy ilyenkor nem is jó,hogy sok kismama össze vissza eszik mindent.Sajnálom a te helyzetedet.Megértelek,hogy kiakadsz,de sztem nem én tehetek róla.Nem értem miért rajtam vezeted le.Ui:Örülök neki.Ő egy tervezett baba.

37. ében11 (válaszként erre: 35. - Samsam)
2009. máj. 19. 11:17
szerencsés vagy, én sajnos igen!Legszívesebben a kezébe nyomtam volna egy kiflit:-)
36. OlíviaAnna (válaszként erre: 1. - Guccsy)
2009. máj. 19. 11:03
Szerintem halaszd el az esküvőt! Mindenki a legszebb ruhában, a legjobb formában szeretne az oltár elé menni. Megéri kivárni a szoptatás utáni időt, mikor már nem veszélyezteted a babád az esetleges fogyókúrával. A kisfiad már úgy is házasságon kívül szülted, akkor most miért sürgetnéd a dolgot? A legfontosabb, hogy a magzat minden vitamint, tápanyagot megkapjon. Legalább nem kell majd a kismamák számára készült esküvői ruhákból válogatnod - amik, valljuk be, nem a legszebbek. Templomi esküvőn pedig egyszerűen groteszk egy nagy pocak :S
35. samsam (válaszként erre: 33. - Ében11)
2009. máj. 19. 10:50
én még nem láttam pálcika kismamát a halandó-nem sztár anyukák között.
34. Hexike
2009. máj. 19. 10:41
Szerintem nem tesz jót, ha valaki terhesen fogyózik. A babának is árthat azzal, hogy nem kapja meg a megfelelő tápanyagot, amire szüksége van a növekedéshez, fejlődéséhez.
2009. máj. 19. 10:33

lehet szeretne beleférni, de a ruhát hozzá tudják alakítani nem?

Van olyan ruha, amit direkt úgy csináálnak hogy ki lehet engedni-mint a normál kismama ruhák-de ha már megvan a ruha és nem ilyen szerintem ne erőltesse, nem fog itt ott kisebb lenni, hétről hétre nő a baba!változik a teste, szerintem alakot se lehet formálni terhesen,mert bővülünk tágulunk max. karbantartani-amúgy meg elég szörnyű látvány egy pálcika-kismama, én már sok ilyet láttam,pl. nekem az eprespanni modell is ilyen volt.

32. samsam (válaszként erre: 31. - Abszisza)
2009. máj. 19. 10:27

bocs, de erről nem ő tehet. Szeretne beleférni a ruhájába, gondolom nem most akar balerína lenni... ehhez kért segítséget.


Fogyókúrázni terhesség alatt szerintem amúgy is képtelenség, ésszerűen táplálkozni is alig lehet. (ha csak a kóla őrületet vesszük, már az is gáz)


fogyni nem lehet, testet formálni, karban tartani igen... amíg tudtam, a Réka kismama dvd-re tornáztam. (aztán le kellett állnom, tulajdonképpen utána ugrott rám 14 kiló, amitől szépen lassan meg fogok szabadulni.)

31. abszisza (válaszként erre: 1. - Guccsy)
2009. máj. 19. 10:14
Lehet bennem van a hiba,de nagyon kiakadtam!Neked az a legnagyobb gondod,hogy hogyan szabadulj meg néhány kilótól a terhességed alatt !!!Nekem meg az,hogy terhes lehessek!!!Van 2%!!! esélyem rá,hogy természetes úton sikerüljön!Inkább örülj neki hogy babát vársz!Ha meg annyira fontos az esküvődön való karcsúság,akkor halaszd el!
2009. máj. 18. 20:48

jó de ne tarsd be, nem szentírás, ha valamit megkívánsz nyugodtan edd meg(egy kocka csoki nem gáz)a baba kicsit írányít bentről, akkor érzed hogy mit ennél szívesen. mindent mértékkel,bár nálam az utolsó hónap nem erről szólt, akkor nő legtöbbet a baba!

édesség akkor rossz, ha mást nem eszel, vagy felmegy a vércukrod és nem megy le, a magas vércukor árt a babának!

29. Guccsy (válaszként erre: 5. - Ti-mici)
2009. máj. 18. 20:39
Köszi a válaszodat.A séta az megy.Az a baj csak apával tudok menni,mert a babakocsit nem merem emelni és az a baj,hogy van lépcsönk.A védőnőmmel beszéltem,mert pont itt volt.Adott ötleteket.Nem kell sok kenyeret enni.Sok zöldség,gyümölcs és hús(ne csak fehér,mert a vörösbe van vas).Amit ti is irtatok.Édesség meg egyáltalán nem is jó a magzatnak.Én például ezt sem tudtam.
28. Guccsy (válaszként erre: 26. - Porc)
2009. máj. 18. 20:26
Köszi a válaszodat.Ezekre próbálok ügyelni.:)
27. Guccsy
2009. máj. 18. 20:24

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat.Én nem drasztikusan akarok fogyni és a torna ki is van zárva.Sztem páran félreértetettek.A babának meg semmiféleképpen nem akarok ártani.!!!!!!!!!! De azért örülök,hogy páran adtak jó tanácsot.Lehet,hogy rosszul fogalmaztam.:(

26. Porc
2009. máj. 18. 20:16

Figyelj oda, hogy ne hízz, de a fogyózást felejtsd el, ha egészséges babát akarsz, mert a zsírszövet méreganyagokat raktároz, azt nem ilyenkor kéne felaszabadítani! És finoman tornázz azokra a részekre, amik problémásak, és mutogatni akarod, pl. a karodra. És olyan ruhát válassz, ami nem letakarja-elszorítja a hasadat, darázsderekat ne akarj, az úgyse lesz. Próbálj inkább pl. mell alatt vágott, empire szabású ruhát keresni. Gyönyörű tud lenni egy áldott állapotban lévő menyasszony, légy rá büszke, ne akarj nádszálkarcsú szűznek kinézni!

A súlyra vigyázást meg meg lehet csinálni egészségesen is, az a lényeg, hogy ne egyél üres kalóriákat, azaz figyelj oda, hogy egyél meg mindent, ami a babának kell, sok fehérjét, husikat, tejterméket, sok gyümölcsöt (a legjobb szezonban vagyunk, az eper pl. vízhajtó, hajrá!), zöldséget, de kevés cukrot, kenyeret. Szóval tkp. normál egészséges étkezés. Tényleg ne akarj most fogyni, egy álom-esküvői ruha meg egy egészséges baba nincs arányban egymással! És így is nagyon szép menyasszony lehetsz! Sok boldogságot!

2009. máj. 18. 15:39

azért én hallottam sok ilyet, itt a hoxán is addig tornázott még elvetélt, meg egy doki mondta a tv-ben

azért jó ha 10 kg-nál kevesebbet hízik a kismama, mert úgy jobban kivehető az ultrahangos vizsgálat!

Persze nekem is mondták mértékkel egyek, de az utolsó hónapban mindent mindent megettem, a baba mintha folyton kérte volna!egy evéssel lement 1 kg barack,de olyan 12-14 kg hízhattam, nem tudom mert a végén nem mértem és a védőnéninél is elfelejtettem az utolsó héten.

2009. máj. 18. 14:51

Még ilyet nem hallottam, hogy valakinek megforduljon a fejében, hogy terhesen fogyni akar! Ha mindenképpen fontosabb a kinézeted, mint a gyereked egészsége, akkor rajta!

De közben jusson eszedbe, hogy a magzat szó szerint éhezik odabenn! Sok sikert!

2009. máj. 18. 13:49
aham a sogórnőm is hányós volt fogyott és annyira félt hogy a babának baja lesz.én diétázni se, ha az orvos nem tilt el(mondjuk vércukor miatt stb.)
2009. máj. 18. 13:36
várandósan az fogyhat aki hány a wc-n folyamatosan, igy nem tud enni. ha megnézel bármilyen szakirodalmat, ott világosan leírják, hoyg TILOS fogyózni.
2009. máj. 18. 13:35

szia

én is úgy gondolom h hülyeség, nem szabad fogyózni, én 10kilót híztam, sokat sétáltam, ettem sok gyümit zöldséget és így nem híztam sokat

20. feher tulipan (válaszként erre: 18. - 2c1d5b9264)
2009. máj. 18. 13:32
Sajnalom,es szoritok neked hogy sikeruljon!En rengeteget hiztam terhessegek alatt,most meg jobban nezek ki mint azelott valaha is!Szoval utana siman eler leadni majd,amikor mar a baba mellett ez is belefer.
2009. máj. 18. 13:25
Szia!Ne fogyozz, egyél zöldséget, gyümölcsöt fehér húst és "finoman" kismamatornázz! Én 6,5 kg híztam a fiammal és egészséges, nem fogyztam csak odafigyeltem, lehet így is. Persze nem voltam őrülten kívános! Szerencsére!!!!!!!!
18. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 16. - Feher tulipan)
2009. máj. 18. 13:20
egyetértek... a vilég minden kincsét megadnám hogy végre kismama lehessek, nekem is van pár kg feleslegem, de nem érdekel, nem ez a fontos... lesz időm leadni majd ha megszülök
17. Cand Ida (válaszként erre: 14. - Kriszti40)
2009. máj. 18. 13:18

Én is épp emiatt rettegtem, igaz én csak 7 kg-ot fogytam...

Isten ments' fogyókúra! Pedig én aztán hiú vagyok :)

2009. máj. 18. 13:17
Varandosan es fogyni - mar ez nagyon rosszul hangzik!Varandossag alatt fejlodni kell,hogy egeszseges legyen a baba,sztem sokan orulnenek ha egyaltalan problemamentes terhesek lehetnenek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook