Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vár még itt más is Genetikára? Nektek miért kell menni? fórum

Vár még itt más is Genetikára? Nektek miért kell menni? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 11. 22:29

Sziasztok!


Mi mindkét terhességnél voltunk genetikai tanácsadáson. Férjemnek volt egy down-kóros bátyja (sajnos már meghalt), és bár a dokim szerint nálunk semmi gond nem lehet, én azért nyugodtabb voltam, ha elmentünk vérvételre, merthogy nekünk elég volt a vérvétel is. Azt mondták ha az eredmény nem lesz jó, csak akkor kell magzatvíz vételre mennünk. Szerencsére minden rendben volt, és azóta két gyönyörű kisfiunk van, egészségesek, rosszak, hajam égnek áll tőlük néha, de így szeretem őket. Nagyszerű kispasik! :-)

Hogy hogy éltük meg ezt az egész vizsgálatot? Lehet durva amit írni fogok, de én úgy voltam vele(jobban inkább az első babánál, másodiknál már nem féltem annyira), hogy amíg nincs meg az eredmény addig nem is nagyon akartam beszélni a terhességről, a babáról. Féltem őt megszeretni. Tudtam ha kiderül hogy beteg, akkor nem tartjuk meg. Ez az én döntésem volt, én nem tudtam volna egy beteg gyereket felnevelni. Ezért biztos sokan elítélnek, de nem éreztem/és most sem érzek magamban annyi erőt hogy nap mint nap szembetudjak nézni egy beteg babával/gyerekkel. A szívem szakadt volna meg hogy nem tudok rajta segíteni. És valljuk be őszintén egy down-kóros gyereken nem igazán tudnak segíteni...sajnos.

10. d3752afcf3 (válaszként erre: 6. - 81002da781)
2011. febr. 11. 15:08
nem elég csak az egyiket megcsináltatni?
2011. febr. 9. 18:50

Sziasztok!

Én 14-én megyek genetikai tanácsadásra,a korom miatt.Májusban töltöm a 38-at.Igaz a harmadik terhességem,de akkor is nyugodtabb leszek ha megcsinálják a magzatvízvizsgálatot.Hétfőn még csak megbeszélés lesz,és akkor mondják meg melyik nap csinálják meg a vizsgálatot.

Mindenkinek boldog babavárást:)

2011. febr. 9. 12:00

Szia!

Nekem a 18.hetin volt két ciszta az agyában 3mmés5mm. Pánikba estem kértem 1hetet,mivel felajánlották a magzavtízvizsgálatot. 19.hétre az egyik felszívódott a másik a 24.hétre így nem javasolták a magzatvízvizsgálatot mert nyaki redő afp jó. én még a bolgárkerék utcai quartett tesztet is megcsináltattam arra alacsony kockázat jött ki. most vesemedencetágulatot és többletmagzatvízet állapítottak meg. nagyon izgulok. és még van 3 hónapom aggódni. egyébként fiúknál ez gyakoribb azt olvastam és az enyém az. Yarmilla írj hogy neked mit mondtak!MARQUES nálad minden oké azóta? írhattok privibe is: kissandrea30@citromail.hu

2011. febr. 8. 11:54
Szia!Nekem csináltak magzatvízvizsgálatot,mert ikreket vártam,lombikosok voltak,és én is töltöttem a 35-öt!Kétszer szúrtak,mert 2 burok volt,de nekem semmi gondot nem okozott.Én nem kockáztattam semmit,és tudom magamról,hogy nem tudtam volna egy esetleg 2!!!!beteg gyereket bevállalni!Ez mindenkinek a saját döntése!De ha ajánlják,és te elutasítod,ráírják a kiskönyvedre,hogy a magzatvízvételt megtagadta!Boldog babavárást és egészséges babát kívánok mindenkinek!
2011. febr. 2. 15:54

Ne féljetek a magzatvízvételtől! :)

Én átestem ezen is meg a Korion-biopszián is. Ez utóbbi kellemetlenebb.

Nekem azt mondták ha gond van úgy is a hasszurit fogják javasolni hiába a teszt. :(

2011. febr. 2. 09:02

Szia!


Igen ezért küldtek el...más nincs...Neked mekkora volt ?


Nekem 13X11 mm és 13X8 mm.....elég nagy...


Remélem nálam sem kerül sor magzatvízvételre!!! nem is biztos hogy beleegyezem majd ha felajánlják...


19 hetes vagyok amúgy


Örülök hogy Nálad minden rendben van ! Nekünk kisfiúnk lesz és van már egy 1 éves nővére :)

4. marques (válaszként erre: 2. - Yarmila)
2011. febr. 2. 06:50

És ezért elküldtek genetikára?

Nekem is volt egy ciszta 14-15 hetesen, de a 20 hetes ultrahangon már nem is látszódott.

Nekem nem győzte hangsúlyozni az orvos, hogy a ciszta az agyban mindig felszívódik, és soha nem okoz gondot!

2011. febr. 2. 06:41

Szia!


Nekem alacsony afp miatt kellett mennem.

Az amniocentézist nem javasolták. Helyette kiegészítettük a kombinált tesztet integrált tesztté.

Az eredmény jó lett, így ennyiben maradt.

Még elmentünk Hajdú Krisztához egy genetikai ultrahangra, ő is mindent rendben talált.

Remélem egészséges kislányunk születik áprilisban.

Neked miért kell menned?

2011. febr. 2. 06:40

Csütörtökön a honvédbe megyek genetikára és ott majd kiderül kell-e magzatvízvétel.

19 hetes vagyok és két ciszta van a babám agyában (ami akár fel is szívódhat a 26-28. hétig de azért elküldtek tanácsadásra. Amúgy más jel nem utal betegségre.

Ti mikor mentek? Hogy élitek meg ezt?

2011. febr. 2. 06:37
Vár még itt más is Genetikára? Nektek miért kell menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook