Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vannak kivételes anyósok is! fórum

Vannak kivételes anyósok is! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vannak kivételes anyósok is!

1 2 3
2011. dec. 3. 23:47
Az anyós akkor jó, ha porhanyós:)
61. arany52 (válaszként erre: 59. - 4bd8ba24e4)
2011. nov. 25. 13:30
Valóban nagy sikere lett, de ez az a téma, amihez majd mindenkinek van története, kinek jó, kinek rossz. A cikked megjelenése valahogy ezeket az érzéseket most előhozta. Viszont nagyon jó olvasni, hogy ennyi ember tud szépet , szeretet-teljeset írni anyósáról, mert inkább a negatív véleményeket lehet olvasni.
2011. nov. 25. 09:01

Én is nagyon jól kijövök az anyósommal :)

De azért jó volt olvasni mástól is pozitív példát :)

2011. nov. 24. 14:26

Úgy örülök hogy ekkora sikere lett a cikkemnek!!!:DD

kis boldogság a minden napokban!:DD

2011. nov. 24. 11:54
Hozzászólnék én is a témához. Az én anyósom is egy arany szivu asszony volt. Attól kezdve hogy eloszor találkoztunk nagyon kedves volt velem és mikor már néha a páromtól mentem iskolába kijott velem a buszmegállóba, vagy míg nem jott a busz befutott uzletbe és vett a kedvenc dobozos dzsuszomból, vagy péksutit tízóraira. Ha tudta, hogy megyek, akkor olyat fozott, hogy a 10 ujjamat is megnyaltam utána, ha náluk toltottem a hétvégét, akkor megkérdezte melyikunk foz, mert ha én, akkor kimegy a konyhából, hogy ne legyen láb alatt. Sokmindent tanultam tole, úgy az élet, mint a fozés terén. Soha nem pletykált senkirol, szeretett templomba járni, de ritkán ment, mert azt mondta foláll a szor a hátán, hogy mégcsak nem is ulhet oda ahova akar, mert néhányan rászólnak, hogy az o helyukre ul aztán meg alig hall vaamit a misébol, mert folyamatosan dumálnak és pletykálnak mindenkirol. Soha nem beszélt bele a dolgunkba, ha párommal vitáztunk is, mindig az én oldalamra állt . Sajnos már 8. éve nincs velunk, de nagyon hiányzik a mai napig. Mennyire orulne az unokjának. Páromék 5en testvérek és mindeggyikuknek segíttt ahol csak tudott. Bármirol tudtunk beszélgetni, nem volt egy szívbajos tipus. Nagyon hiányzik és hiányozni is fog.
2011. nov. 24. 09:46

Az én anyósom is kivételes volt. Remek csajos napokat tartottunk együtt, ráadásul mindenben lehetett rá számítani. Én mindig is dícsértem őt és nagyon örültem, hogy elkerült a gonosz anyós szindróma:)

Amikor elváltunk a férjemmel zokogva borult a nyakamba és megértésemet kérte, hogy az egy szem fia mellett a helye. Egy percig sem haragudtam rá. Mint anya én is így tettem volna. 5 éve váltunk el, de a volt anyósommal azóta napi szinten tartjuk a kapcsolatot, pedig az exemnek azóta új felesége, gyereke, családja van. Érdekes módon az új menyével nem jönnek jól ki. Azért az jól esik amikor azt mondja, hogy én vagyok a világon a legjobb meny:) Ó meg a legjobb anyós:)

2011. nov. 24. 09:40

Sziaaztok!

Az én drága anyósom már meghalt, de Ő is egy arany szívű kedves és türelmes (hozzám kell ;) ) nő volt! Nagyon szerettem és én is úgy éreztem, hogy 2 anyukám lett! Nagyon hiányzik!!! :(

2011. nov. 23. 18:56
Hát vannak. nekem három menyem van,de minddel jól kijövök.A titok:nem szolok a dolgaikba és örülök ha látom Őket
2011. nov. 23. 17:56
Én is nagyon jó viszonyban vagyok az anyósommal,nagyon szeretjük egymást.Ő is büszke rám,hogy ilyen menye nincs senkinek,és én is rá. Nagyon sokat segít rajtunk,és a két lányunkat imádja,mindent megvesz nekik,amire csak felemelik a szájukat....egyszóval imádnivaló anyós!
53. Venezuela (válaszként erre: 46. - Sly7105)
2011. nov. 23. 17:19
Hát igen...:):)
2011. nov. 23. 16:09
de jo neked,en is orulnek egy ilyen kedves anyosnak:)es sok boldogsagot es egeszseget kivanok nektek!
51. ae55128da6 (válaszként erre: 50. - Sly7105)
2011. nov. 23. 14:27

Nagyon szépen köszönöm! :)

Ezt én is így gondolom.

50. Sly7105 (válaszként erre: 49. - Ae55128da6)
2011. nov. 23. 14:22
Hát akkor sok erőt és kitartást kívánok Neked, remélem egyszer majd megváltozik a dolog... De azért ne add fel, Te vagy a családanya, a Te családodban Te irányítod a dolgokat....
49. ae55128da6 (válaszként erre: 48. - Sly7105)
2011. nov. 23. 14:19

Ezt csináltam eddig mindig meghallgadtam és ha jónak láttam amit mond meg fogadtam ha nem akkor meg nem.De többnyire nem fogadtam meg és talán azért kezdte ezt a megsértődök mindenen dolgot "játszani".

Tudod én nem vagyok olyan aki mindent jobban tud de mint anya azt gondolom hogy nálam jobban senki sem ismerheti a gyerekeimet és pont ezért hallgatok az anyai ösztöneimre.Persze ez eltér az anyósom akaratától.

Lehet én is túl érzékeny vagyok a kisebbik fiam betegsége miatt de talán pont ezért kéne egy kicsit megértenie engem..

48. Sly7105 (válaszként erre: 47. - Ae55128da6)
2011. nov. 23. 14:13
Akkor meg egy másik módszer, hogy meghallgatod és utána azt csinálsz, amit akarsz... De ettől én is tuti falnak mennék...
47. ae55128da6 (válaszként erre: 45. - Sly7105)
2011. nov. 23. 14:07
Tudod hányszor próbáltam tök normálisan beszélni vele de egyszerűen nem lehet.Amikor a gyerek az intenzíven feküdt akkor(februárban)látogatási tilalom volt és az orvos megkérte anyósomat legközelebb ne jöjjön be hanem a szülőktől érdeklődjön.Erre felkapta a vizet és el kezdte az orvost osztani ha ő be akar jönni akkor be is jön mert joga van hozzá mert ő a nagymama és ráadásul ezt olyan stílusba mintha az orvost a s.....ből rángatta volna elő.
46. Sly7105 (válaszként erre: 41. - Venezuela)
2011. nov. 23. 13:58
Ne törődj vele, egyszerűbb az élet... :) Én legalábbis így fogom fel. A Te családod az, ahová mindennap hazamész!!!
45. Sly7105 (válaszként erre: 44. - Ae55128da6)
2011. nov. 23. 13:57
Hát valahogy finoman, szépen kell a tudtára adni, hogy azok az idők már elmúltak, manapság teljesen másként beszélnek a védőnök is. Arra emlékszem még, hogy anno az én gyerekeim viszonylag hamar kaptak példul tejet, most már ez is megváltozott, nem is kaphatnak 1 éves korukig, vagy még tovább, ha minden igaz. Vagy mostanában "nem adnak inni" az anyatejes babáknak, nekem ez is furcsa mondjuk. Én teáztattam a gyerekeimet. De elfogadom, hogy változtak a dolgok és nem szólnék bele ilyesmibe....
44. ae55128da6 (válaszként erre: 34. - Sly7105)
2011. nov. 23. 13:49
Sajnos az én anyósom nem így gondolkozik mint te és a legrosszabb az hogy anyukám viszont pont így gondolkodik ahogy te és én ehhez vagyok hozzá szokva.
43. ae55128da6 (válaszként erre: 33. - Foxika)
2011. nov. 23. 13:46

Az a baj én annyiszor próbáltam elmagyarázni szépen hogy már nem úgy működnek a dolgok de sajnos egyik fülén be a másikon ki.

Sokszor olyanokat tesz a gyerekkel hogy én azt gondolom úristen ez hogy nevelte fel a gyerekeit.

Mondok pár példát amivel az őrületbe kerget:

2 hónapos volt a gyerek amikor kristály cukorral próbálta tömni amikor meg a férjem rá szólt megsértődőt de amikor kiment a férjem és nem látta tovább tömte cukorral.4hónapos korában sima tejjel és szénsavasásvány vízzel akarta megitatni amikor rá szólt a férjem megsértődőt.Rengeteg ilyesmit csinált amiért én nem szóltam csak nyeltem egy nagyot de most úgy érzem nem tudom már lenyelni.

A fiamnak beteg a lába és nem szabad erőltetni a járást-de én hiába mondom ne csinálja mert nem szabad ha elfordulok,kimegyek a szobából csak csinálja...már arra a szintre jutottam nem merem egyedül hagyni a gyerekkel nehogy valami hülyeséget csináljon.

2011. nov. 23. 13:03
Azt hiszem mindenki ilyen mesébe illő anyósra vágyik:) De azért én sem panaszkodhatok, rengeteg segítséget kapok a mamától:)))))
41. Venezuela (válaszként erre: 39. - Sly7105)
2011. nov. 23. 12:51
Igen ő sem nagyon érdeklődik,inkább párom nővérének a gyerekeiért(6) van oda,szomszédban laknak gondolom azért....
2011. nov. 23. 12:50
Ja,előző anyósomat is szerettem,már nem tartjuk a kapcsolatot,de cuki egy nő volt!Viszont após gondom az több volt/van.
39. Sly7105 (válaszként erre: 38. - Venezuela)
2011. nov. 23. 12:38
Az én anyósom 200 km-re lakik tőlünk, így ritkán találkozunk, kicsit furcsa is, mert nem nagyon töri össze magát az unokájáért sem. De így legalább totál nyugiba vagyunk. Egy-két protokoll lágotatás, telefon, ennyi.
2011. nov. 23. 12:34
Nekem is jó anyósom van,igaz nem találkozunk sokat(havonta 1x),de semmi gondom vele!!!:):)
2011. nov. 23. 10:59

Nagyon örülök neki hogy ilyen sokan vagyunk akiknek a jó anyósból jutott!!!

Öröm ezt olvasni!!!:D

2011. nov. 23. 10:35

Az én volt anyósom is iszonyat jófej nő...


Felnevelt két fiút, szinte egyedül, ( hát az élettársa sokszor a fizetését csak úgy elitta meg elbulizta ) kemény nő, de hihetetlen nagy szive van, ő a második anyukám még ma is!


és ha már pro akkor legyen kontra is:


a mostani anyósom

nagyon igyekszem vele kijönni jól, de úgy néz ki soha nem sikerül megfelelnem. Ugyanis a hátam mögött a mamának mindenféle mocsok rühes kurvának elmond, a szemem előtt tagadja, és jópofizik.. azon kívül iszonyat rendetlen, mocskos, és neki is két fia van, de a páromat a testvére nevelgette inkább... (20 év van köztük) arról nem is beszélve, hogy a párom itthon született mentőben, mert nem vette észre hogy terhes... én hálát adok a jó Istennek hogy a párom él és nincs semmi baja, hihetetlen jó ember, és ő miatta viselem el anyósékat, mert muszáj...

2011. nov. 23. 10:31
szia én Anyósom is ilyen tündér . Mondjuk mi nem tegeződűnk de ők más korosztály , kicsit konzervatívok. És sosem volt konfliktus. Vannak bosszantó dolgok de semmi vészes az is jóindulatból adódik pl kajatukmálás , gyerek süti tömés , ilyenek. Anyu helyett anyukám.
34. Sly7105 (válaszként erre: 33. - Foxika)
2011. nov. 23. 10:31
Bizony így van ez! Nekem már 19 éves a fiam, és a baráti társaságban van most egy kisbaba és bevallom én már nem is emlékszem pontosan, hogy mikor miket és hogyan evett az én gyerekem. Ma már különbenis más a tendencia a csecsemőtáplálásban meg mindenben!
33. foxika (válaszként erre: 28. - Ae55128da6)
2011. nov. 23. 10:06
Magyarázd meg neki, hogy ha o már három gyermeket felnevelt, akkor hagyja hogy Te nevelhesd a magadét, és mivel már más világ van, ne szóljon bele, ha kell majd kikéred a tanácsát. Ezekkel a dolgokkal nem hiszem hogy rosszat akar neked inkább segíteni, de nem fogja fel az idok változását.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook