Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vannak Kelet-Magyarországon jól fizető gyárak, cégek? fórum

Vannak Kelet-Magyarországon jól fizető gyárak, cégek? (tudásbázis kérdés)

16. dogiz (válaszként erre: 13. - 4316941ade)
2013. dec. 12. 14:53

TB, bér, munkaügy, pénzügy, könyvelés, legtöbb esetben, de egy építő cégnél 8 évig voltam mindenes, árajánlatkészítő, ügyfelekkel szerződéskötések, az üzemnek alapanyag megrendelés. Szóval alkalmazkodtam mindig ahhoz amire szüksége volt a munkáltatónak. Nem kell ragaszkodni egy adott szakmához, újat kell megtanulni. Tőlem is megkérdezték elvállalom, persze hogy el és rövid idő alatt megtanultam és 8 év 3 hónap munkaviszony lett belőle. Jelenleg ismét ( '90-es években már voltam itt 6,5 évet) egy jól menő nemzetközi fuvarozó cégnél dolgozok, visszatértem az eredeti szakmámhoz, ha lehet annak nevezni.

Fel a fejjel mindenkinek !!!

Fel a fejjel mindenkinek.

2013. máj. 22. 09:24
Nyíregyháza LEGO, Tiszaújváros JABIL, Debrecen NI,de ezeknél a cégeknél ha a szalag mellett dolgozol több műszakban, műszakpótlékkal együtt sem kapsz netto 80.000 -től sokkal többet. Ha van egy diplomád és mérnökként dolgozol, akkor kb.brutto 250.000-300.000 a fizetés. Vezetőként ettől többet.
14. bubinana (válaszként erre: 11. - Dogiz)
2013. máj. 21. 20:16
jelenleg..Fehérgyarmaton...
2013. máj. 21. 18:25
jó neked, meglehet kérdezni mit csinálsz, vagy hol. Priviben is jó, mert pont ez érdekelne
12. dogiz
2013. máj. 21. 18:22
Azért vannak erre fele is. Cégek, cégcsoportok, ill. gyárak is. Alkalmazottként dolgozok 91 óta Kelet Magyarországon, (összesen 4 cégnnél voltam ez alatt) s mit ne mondjak, nem panaszkodtam 22 év alatt 2 hétig, majd 3 hétig voltam munkanélküli. Ez szűk családomra is igaz, aki akar dolgozik és nem is olyan minimálbérért.
11. dogiz (válaszként erre: 8. - Bubinana)
2013. máj. 21. 18:18
Te hol élsz?
10. Jacques (válaszként erre: 1. - 4316941ade)
2013. máj. 21. 17:55
Ugye elviekben a kapitalizmus hozama a bérek úgymond titkossá tétele, mégis ezen a környéken mindenki tudja, hogy az alább általam említett két vegyipari cég közül a TVK sokkal jobban fizet, mint a BC. De említhetném a Mol-t is, ott sem a minimálbér a jellemző. Persze függ ez a beosztásodtől, stb. Pl. Miskolcon a Bosch-ban a szalagmenti munkások kb. minimálbérért vannak.
9. Jacques (válaszként erre: 8. - Bubinana)
2013. máj. 21. 17:50
Vannak... csak az én környezetemben pl. a Tiszai Vegyi Kombinát és a BorsodChem. Meglehetősen nagy munkavállalói létszámmal rendelkeznek.
2013. máj. 21. 17:39
Vannak egyáltalán gyárak Keleten????
2013. máj. 21. 17:30

Én azt tudom, hogy ugyanaz a cég is képes más városokban más-más bért adni.

Tesóm dolgozott Nógrád megyében, majd BP-re költözött, átvette a cég -szerencséje volt- és most ugyanazért a munkáért a dupláját kapja.

(ez persze jó, csak mondjuk nem igazságos)

2013. máj. 21. 17:14
biztos igazad van. csak marad a lottó :(
2013. máj. 21. 17:10

Szerintem a sima betanított munkások majdnem mindenhol minimálbért keresnek és erre jönnek a pótlékok. Nagyobb differenciát a cafeteriában tudok esetleg elképzelni.

Talán erre nyugaton több gyár van és így több munkahely, de a fizu nem hiszem h jobb...

Amiket írtál városokat, ott talán a határ közelsége miatt lehet eltérés, de az ottani lakosok ha tehetik inkább kint dolgoznak külföldön a határ mellett, és ingáznak.

4. 4316941ade (válaszként erre: 3. - 32fab46f2a)
2013. máj. 21. 17:01
na, ez igaz. Nem vezetői, hanem valami beosztott munkakörba gondoltam. Mert azt hallottam (nem tudom igaz e) hogy Sopron, Győr, Mosómagyaróváron még az egyszerű gyári munkások is jól(Jobban) keresnek. Csak ez érdekelne, hogy van ilyen keleten is?
2013. máj. 21. 16:52
Milyen munkakörben jól fizetőek? Mert nagyon nem mindegy...
2013. máj. 21. 16:29
ez így lehet hülyén hangzik, de kíváncsi lennék, hogy vannak e ebben az országrészben olyan nagy multik, vagy bármi, ahol rendesen fizetnek
2013. máj. 21. 16:27
Vannak kelet magyarországon jól fizető gyárak, cégek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook