Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vannak itt olyanok, akik még nincsenek a változókorban teljesen, de már vannak menszesz kimaradások? fórum

Vannak itt olyanok, akik még nincsenek a változókorban teljesen, de már vannak menszesz kimaradások? (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. júl. 6. 17:07

12 nap és betöltöm a 39 életévemet. Majus 30 án kellett volna megjönnie a menszesznek a 28.napra, azota is várok rá. Terhességi teszt junius elején negatív volt,par nap mulva nagyon-nagyon, de tényleg nagyon halvány pozitiv,de bizonyos denynel azért ott volt az a csík is, rogton utana erzekenyebb teszt negativ es azota mind a 10 teszt negatív. Tekintve hogy majus 3 án jött meg utoljára, ma már 65.napon vagyok, kicsit stressszelek, mi bajom lehet. Terhes erzesem nincs (mindkét szüléssel végződő terhessegem maskepp zajlott egesz mas tunetekkel), de a mindjart megjon erzes tobbszor volt mar es egyszer ketszer par napja ugy beleszúrt bal oldalt lent hogy majd berosaltam, de semmi vér es nem ismetlodott azota... 65 napja betéttel jarok, ki van kopva a puncim, persze tok erzekeny kivul belul, hisz pálik egesz nap, de tampont nem szeretnek hasznalni. A nődoki szerint (telefonon beszéltünk) ebben a korban ez teljesen normalis, ha harmadjara is kimarad, akkor menjek el hozza. Sztem elobb vervetelre megyek, mert akar pajzsmirigy zavar is lehet vagy hatha abbol is latnak hogy terhesseg e vagy mi?! Ha meg baba es mondjuk beteg, a haromszornyi kimaradasnal mar 20 hetes lesz, ááá!


Voltunk egyutt es megszakitasos módszerrel védekeztunk, 10 ev alatt ez mindig bevalt, sőt anno nem vedekeztunk, megsem jott 3 evig a baba, erre most megfogant volna? Ebben azert kicsit ketelkedem. Elferne, minden vágyunk volt valaha a harmaska is, de ha baba lenne, aggodnek, mert volt szteroidos kezelesen a ferjem es nekem is van szamos problémám (epekő, hasi sérv, aranyér), amikre nagyon oda kellene figyelni terhesség alatt, szóval kicsit tartok a dologtol és felek nem lenne egészseges. Szerintetek?


Életemben nem maradt meg ki a mensim, csak mig terhes voltam ketszer es kesni is csak akkor kesett amikor par korai vetelesem volt... egyszer jott meg par honapja 19 napra, de azran visszaállt. Kivancsi lennék más mire gondolna ebben a helyzetben? Termeszetes hogy nem fogok 3 honapig varni a dokival, de elképzelhető hogy siman a valtozókor?

2014. ápr. 8. 20:10

...érdekelne, hogy milyen tünetei illetve voltak-e tünetei annak,hogy egyik napról a másik napra elmaradt a menzesz valakinél?

Konkrétan, érezte-e hogy megakar jönni a menzesze, de mégsem jött meg - kimaradt a vérzése.

30. Ardilla (válaszként erre: 29. - Nátháska)
2013. dec. 25. 01:04
OK, ez is benne van a pakliban, de itt inkább a közeledő klimax első jeleinek a firtatása zajlik. Már nemigen lesznek policisztáink, mivel lassan leáll a petesejt termelésünk, és valószínűleg gyereket sem akarunk. ;-)
2013. dec. 24. 15:19

Sziasztok!

Többen is írtátok, hogy kimarad a menstruációtok. Nem akarok ördögöt falra festeni, de a barátnőm is évekig ezzel küzdött, orvosok nem foglalkoztask vele. Végül egy nőgyógyász-endokrinológus kimutatta nála az inzulin-rezisztenciát és a policisztás ovárium szindrómárt (PCOS), vagyis a sok inzulin miatt a petefészkei már tele voltak cisztákkal; ez okozta a mensi kimaradását és hogy évekig nem esett teherbe.

28. Ardilla (válaszként erre: 26. - Megi04)
2013. nov. 22. 16:15
Hát igen, mérlegelni kell, mitől félünk jobban, a mellráktól vagy a szívinfarktustól, az elpattanó combnyaktól vagy az összecsúszó csigolyáktól. A hőhullám megy a bajuszka-szakállka ehhez képest apró kellemetlenség. ;-)
27. 090716 (válaszként erre: 24. - Lisy50)
2013. nov. 22. 13:42
Nekem az is tökéletes lett!
26. megi04 (válaszként erre: 22. - Ardilla)
2013. nov. 22. 13:28
Nem rád gondoltam,hogy "huhognál" csak úgy általánosságban írtam.A hormonpótló kezelésről azt hallottam,a tüneteken segít,de több a káros mellékhatása,mint a jó.Pl.sokaknak mellrákot okoz.És ez nem "pletyka" ezt orvosi szaklap írta le.Nem tudom nekem milyen lesz,mert anyámnál (és az összes ismerősömnél)mesterségesen (műtét)állt be a klimax.
25. Ardilla (válaszként erre: 24. - Lisy50)
2013. nov. 22. 10:35

Én az igazolt klimax utáni hormonpótlásra gondoltam. De ezt nem a nőgyógyival beszélném meg, hanem kifejezetten klimax-ambulánssal.

Itt valami nagyon kis dózisú szerről lehet szó, ami érett korú hölgyeknek való, nem a reproduktív életszakaszban levőknek, ill. a szer összetétele is lehet ennek megfelelően speciális.


37 évesen elég ritka, hogy valakinek kimerüljön a petefészke, de lehetséges. Igaza van Lisynek, hogy ki kell nyomozni, mi okozza a hiányzó vérzést, mert ha más van a háttérben, akkor azt kezeltetni kell!

Pl. a rosszul működő pajzsmirigy sok más, és nagyon komoly problémát okoz, ebből -feltéve, hogy valaki nem akar gyereket- talán a legkisebb, hogy nincs havivérzés.

24. Lisy50
2013. nov. 22. 05:41

Sziasztok!

Én is így voltam évekig, a laborom is jó volt, addig amíg kértem a dokit hogy nézzen TSH-t, sajnos kiderült a pajzsmirigy alulműködésem:((

Nekem is írt a nődoki hormont, amit féltem bevenni, és nem is bánom, mindenképpen járjatok utána,ez nem természetes!!!

23. grizus
2013. nov. 22. 03:54
Évek óta nincs menzeszem, 37 vagyok.
22. Ardilla (válaszként erre: 20. - Megi04)
2013. nov. 21. 22:23

Nem akartam huhogni. A hozzáállás is fontos, de ez nem elég. Klimax ambulancián kell érdeklődni, hogy mit lehet tenni. Egy kis hormonutánpótlás segíthet. Én legalábbis ezt tervezem, ha majd változó korba érek. Vagyis valószínűleg nemsokára. (46 éves múltam.)


Az év elején volt egy másfélszeres hosszúságú cikluson, aztán utána két héttel megint megjött. Azóta viszont teljesen normális minden. Szóval nem tudom, hogy ez mitől volt, mert normálisan ettem, nem szedtem gyógyszert, nem voltam beteg és nem lehettem terhes. Lehet, hogy egyszer-egyszer előfordul ilyen teljesen egészséges nőkkel is.

21. Lili bárónő (válaszként erre: 20. - Megi04)
2013. nov. 21. 20:29

Hát ha ez igaz, akkor nekem egyszerü lesz:-)))

Én rettegtem, hogy mi lesz, ha már nem menstruálok, talán már nem is leszek nő, legalábbis nem érzem majd magam annak. Jelentem, most érzem csak annak magam igazán, hogy nem kell vessződni minden hónapban..:-) Gond letudva:-)

20. megi04
2013. nov. 21. 18:27
Nem tudom...Sok embertől azt hallottam,nagyon sok függ attól,hogy hogyan áll hozzá az ember...Ha állandóan a negatívumokat keresi-várja az ember,akkor úgy is fogja megélni..
19. Lili bárónő (válaszként erre: 18. - Ardilla)
2013. nov. 21. 18:10
Én is ettől féltem..De hálaisten eddig semmi, csak a pozitív hozadékait élvezem a dolognak egyelőre.))Remélem így is marad..:-))
18. Ardilla (válaszként erre: 17. - 090716)
2013. nov. 21. 15:16
Igen, de jó eséllyel előbb jönnek az időskorra jellemző dolgok is: szív és érrendszeri betegségek, csontritkulás, atrófiás nemi szerv, aztán nesze neked huncutkodás... ;-)
17. 090716 (válaszként erre: 16. - Lili bárónő)
2013. nov. 21. 12:41
Na jó, azt nem is bánnám...lehetne élvezkedni végre nyugiban! ;D
16. Lili bárónő (válaszként erre: 12. - 090716)
2013. nov. 20. 20:56

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem is így volt 39 éves koromtól, a doki ugyanezt mondta...

Aztán 44 éves koromban meg végleg elmaradt...

15. 090716 (válaszként erre: 14. - Megi04)
2013. nov. 20. 15:34

Háát, én annyira nem élvezem. Gondold el, menzesz 7 napig, 3 nap után már peteérés 2-3 napig, utána 10 nap ami normális, de inkább 7, mert onnantól már érzem, hogy meg fog jönni, és olykor látható jelei is vannak...

Mikor lehet így egy önfeledt szexben részt venni??

14. megi04 (válaszként erre: 12. - 090716)
2013. nov. 19. 19:41
Az nem baj! Lényeg az,hogy 2 ciklus között,teljen el legalább 3 hét.
13. TyukLáb (válaszként erre: 12. - 090716)
2013. nov. 19. 16:43
De legalább rendszeres nem?
12. 090716
2013. nov. 19. 15:37
Nekem meg pont az a baj, hogy 21-23 napra jön meg. Nőgyógyász szerint nem a változó kor miatt, de okot nem tud, mindenem negatív. :( 38 voltam.
11. TyukLáb (válaszként erre: 9. - Megi04)
2013. nov. 19. 14:00
Hát kenyeret alig eszem. Amióta megszületett a lányom, rá se bírok nézni. Valahogy nem szeretem már. Csak akkor eszem, ha nagyon nincs más, vagy éppen egy adott kajához jól esik, de ez is ritka.
2013. nov. 19. 13:53
Nekem nem maradt ki,de a mennyisége kevesebb lett,és hő hullámok is jelentkeztek.
9. megi04 (válaszként erre: 8. - TyukLáb)
2013. nov. 19. 13:52
Rendben,próbálom:) Sajnos,az a gép,amin elmentettem,alaplap cserére szorult,ezért szállt el...:( Sajnos,nem elég,ha az ember magának főz,mert a "hozzávalók" is tele vannak "méreggel":( A kenyér is..:(
8. TyukLáb (válaszként erre: 5. - Megi04)
2013. nov. 19. 13:41
Én igyekszem mindig főzni, és nem szemeteket enni. Nem is nagyon járok olyan helyre, ahol pl mekis kaját vagy valami hasonlót lehetne enni. Ha még is megtalálod a cikket légyszi küldd át, érdekelne azért! :)
2013. nov. 19. 13:39
Voltam már. Vérvételen minden oké volt. Szerinte semmi bajom sincs. A család szerint lelki ok. Mondjuk tény épp pár hete költöztem el a férjemtől a lányommal, szóval van gond bőven...
6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - TyukLáb)
2013. nov. 19. 13:29
és miért nem szaladsz a nőgyógyászhoz??
5. megi04 (válaszként erre: 3. - TyukLáb)
2013. nov. 19. 13:25
21évesen ez nagyon nem természetes..:( Báár...amiket össze-vissza eszünk...Ezt csak azért írtam,mert kb. 1 éve(sajnos nem találom hol)olvastam egy cikket,miszerint ha rendesen táplálkoznának a nők(nem tartósítószeres művackokat ennénk)akkor MINDEN NŐ 28 naponta menstruálna..
4. megi04 (válaszként erre: 2. - 8f7df9c6fc)
2013. nov. 19. 13:22
Bólintottam..Báár..a zsibbadás nekem a csigolyák kopásától van...
2013. nov. 19. 13:21
21 éves vagyok, és a leghosszabb idő amíg egymás után rendszeresen megjött a menzeszem az összesen négy hónap volt. Teljesen össze vissza jön meg, van, hogy 4-5 hónapig semmi. Pl most utoljára Júli 15-én volt meg, és nem vagyok terhes.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook