Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vannak itt olyanok akik bélbetegségben szenvednek? fórum

Vannak itt olyanok akik bélbetegségben szenvednek? (beszélgetős fórum)


1 2
30. youlcsi (válaszként erre: 26. - Ditta67)
2014. máj. 30. 22:39

NE! aloe verát ne!

nagyon sok a rossz tapasztalat róla.

29. Ditta67 (válaszként erre: 27. - Life14)
2014. máj. 30. 20:51

Ha nem múlt el,akkor nem jól szedted! Egyébként ezt most is kellene szedned!

Első 2 nap 10x0.5 dl-t ittam. Utána 10 napig reggel-este 1-1 dl. Azóta meg minden nap éhgyomorra 0.5 dl-t!

Probiotikumból először 2x1-et,most már csak a reggeli fél dl-hez egyet!

Teljesen tünet és panaszmentes vagyok,de mái napig iszom-eszem! Ennyi a titka!

Kérd meg ismerősödet,biztos elmagyarázza,hogy miért! Én utána néztem mindennek!

28. life14 (válaszként erre: 27. - Life14)
2014. máj. 30. 19:42
árulja
27. life14 (válaszként erre: 26. - Ditta67)
2014. máj. 30. 19:42

Ismerem ezeket a termékeket, tobb is merosom forgalmazza.


Szedtem aloe-t és probiotikumokat is már.

26. Ditta67 (válaszként erre: 7. - Life14)
2014. máj. 30. 19:16

Aloe gél és foreveres probiotikum.

Nem olcsó,de megéri!

25. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Life14)
2014. máj. 30. 17:19
Ha a tükrözéssel nem látnak semmit, akkor állítólag IBS. Ha gyulladást is lát, akkor állítólag nem az. De elég nehezen tudják ezeket megállapítani sajnos. És bármi is okozta a bélgyulladást, iszonyatosan nehezen jön helyre.
24. life14 (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2014. máj. 30. 14:36

Eloszor nem akartak a hasmenésre még hashajtót is adni, ezért csak glicerines kúpot kaptam, és csak végbéltukrozés volt.

De az orvos is tisztábban akart látni, úgyhogy minél elobb meg akarta csinálni a kolonoszkópiát.

De ha ott nem látott gyulladást, akkor nem tudom, miért fájnak még mindig a beleim.

Lehet, hogy IBS?


Ezen az oldalon azt olvastam, hogy bélfertozés utánis kialakulhat:


[link]



,,Az idegkutatás eredményei szerint: az IBS beteg fejében az emésztőrendszerből érkező normális jelek összekapcsolódtak egy régi, érzelmileg jelentős életélmény emlékmorzsáival. Az életesemény lehet nagyon régi, a bélműködéssel való kapcsolat pedig rendszerint tudattalan. Beszédes adat, hogy az IBS 30%-ban egy epizódikus bélfertőzés után kezdődik: a fertőzés meggyógyul, de a panasz nem. A beteg emlékszik a fertőzésre, de az akkoriban átélt érzelmi traumára nem. Az összekapcsolódás miatt az IBS beteg az éppen aktuális konfliktusait is kínzó emésztőszervi panaszokkal éli meg. A bélrendszer a stressz érzékeny jelzőműszerévé válik.´´

23. life14 (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2014. máj. 30. 14:25

Koszonom kérdésed.


Négy évig sokszor kellett antibiotikumot szednem.

Aztán egy éve a második mutétem után (pcos, endometriózis, osszenovések miatt mutottek)tobbszor volt kismedence gyulladásom. Azt mondták azért, mert a mutét után trauma érte a szervezetemet, de szerintem a HSG vizsgálat is kozrejátszott benne, amit a beleegyezésem nélkul végeztek. Tobbszor kaptam kombinált antibiotikumos kezelést. Az utolsó antibiotikum szedésnél állandóan ment a hasam, az orvosok azt mondták nem okozhat semmi komoly problémát az antibiotikum, igyak kefirt.

Aztán javult a hasmenés, és pár hét múlva visszatért. Hónapokig volt hasmenésem, állandó székelési ingerem.Volt, hogy egy nap tízszer. Enni szinte semmit nem tudtam. Igy is nagyon sovány voltam, de csontsoványra fogytam. Antibiotikum okozta álhártyás bélgyulladásom volt, Clostridium difficile-t mutattak ki. Májértékek és a hasnyálmirigy értékek is rosszak voltak. Magam jottem rá, magánlaborban végeztettem el a vizsgálatokat, és azzal mentem a dokihoz. Az orvosk egymásra mutogattak. Benn fogtak kórházban, infúziót kaptam és vankomicint.

A végbéltukrozés szovettani eredménye colitis ulcerosa-t mutatott ki.

Pentasa-t írtak ki, tartottam a diétát.

Aztán kolonoszkópiás vizsgálatom volt újra.


Eddig is szunet nélkul fájt a hasam az endometriózis, osszenovések és interestitialis cystitis miatt, és folyton véreztem, és most még jobban fáj a bélgyulladás miatt, és végbélfájdalom, székelési gondjaim is vannak.

22. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Véleményem)
2014. máj. 30. 08:21
én nem vagyok beteg, de írok privit.
2014. máj. 30. 08:17

moonlight13

A párom chron beteg...neked mi a pontos diagnózis?

20. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Life14)
2014. máj. 30. 08:03

Ilyen sűrűn szerintem nem is szoktak egymás után ilyen vizsgálatokat megcsinálni.

Egyébként azt olvastam, hogy a folyamatos hasmenés (bármitől is van) pont olyan eredményt mutat ki a tükrözéskor, mint akármelyik másik bélbetegség, tehát legyalulja a bélbolyhokat, és gyulladást okoz.Bár az gyanús, hogy a szövettan kimutatta a colitis ulcerosat.

Most hogy vagy?

19. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Life14)
2014. máj. 29. 21:57
Ha tényleg colitis ulcerosa, arra tényleg nem nagyon használ a probiotikum tudtommal.
18. youlcsi (válaszként erre: 17. - Life14)
2014. máj. 29. 14:01
a cu végbéltől indul... szóval lehet simán egy proctitis ulcerosa...úgy, hogy a colon még nem érintett a dologban.
17. life14 (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2014. máj. 29. 09:57

Amikor végbéltukrozést csináltak, látták a gyulladást, és utána megérkezett a szovettani eredmény akkor az volt ráírva, hogy colitis ulcerosa.

Utána kb két hónappal csináltak kolonoszkópiát, ott nem láttak gyulladást, de a szovettani eredmény még nincs meg.

16. life14 (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2014. máj. 29. 09:54

Szia!


Rengeteg probiotikumot szedtem.

És szedtem minden antibiotikum kúra mellé is.

15. youlcsi (válaszként erre: 8. - Life14)
2014. máj. 28. 21:21
ránézésre össze lehet sztem téveszteni, hiszen mindkettő colitis... a szövettan fog dönteni.
14. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Life14)
2014. máj. 28. 21:02
Attól, hogy az eredményed esetleg negatív lesz, még lehetsz rossul sajnos. Ezek nagyon nehezen kezelhető problémák. :(
13. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Life14)
2014. máj. 28. 21:01
Ha az antibiotikumok óta jelentkezett a tüneted, próbáld meg a probiotikumokat!
12. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Life14)
2014. máj. 28. 20:58
nézz fel a crohn-colitis.hu oldalra! tudtommal nem javul a kaják változtatásától, de ahogy már előttem írták, a fűszeres, zsíros általában nem jó a beleknek.
11. primosten (válaszként erre: 10. - Life14)
2014. máj. 28. 17:47
Ha sulyos, akkor a dieta már nem eleg, oda a gombaolo gyógyszer is kell, es nem egy ket szem.
10. life14 (válaszként erre: 9. - Primosten)
2014. máj. 28. 16:47

Szia!


Régebben csináltam a Candida diétát egy természetgyógyász által osszeállított kúraként.

9. primosten (válaszként erre: 8. - Life14)
2014. máj. 28. 15:55
Szia, nem gondoltal candidara? Ennyi Antibiotikum utan nem csodalnam.
2014. máj. 28. 15:38

Elofordulhat, hogy a szovettani vizsgálatkor tévedés torténik?

Hogy az álhártyás gyulladást vélték colitis ulcerosa-nak?

Ha a kolonoszkópia eredménye negatív lesz, attól még lehet colitis ulcerosa?

7. life14 (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2014. máj. 28. 15:33

Tobbszori antibiotikum kúra után jelentkeztek a tunetek. Napi tobbszori hasmenés, volt hogy tízszer, állandó székelési inger, enni szinte semmit nem tudtam, állandó hasfájás, és a bal oldalam is fájt. Ez ment hónapokig. A labor Clostridium difficile-t mutatott ki, vankomicint kaptam kórházban.

Kozben volt egy végbéltukrozés, az eredménye colitis ulcerosa lett. Pentasa-t kaptam. A hasfájás azóta sem múlt el.

6. youlcsi (válaszként erre: 5. - Life14)
2014. máj. 28. 14:55

ibs semmiképp nem jön szóba, ha van gyulladás.


az álhártyás jó volna... az gyógyítható.


IBD esetén tényleg különösen igaz, hogy amit bírsz, lényegében minden mehet.

2014. máj. 28. 14:51

Sziasztok!


Koszonom a válaszokat.


Foleg colitis ulcerosa-ban, irritábilis bél szindrómában és crohn betegségben szenvedok étrendjével kapcsolatban vagyok kíváncsi tapasztalatokra.


Nálam eloszor álhártyás bélgyulladást diagnosztizáltak, aztán a végbéltukrozés szovettani eredménye colitis ulceosa-t mutatott ki.A kolonoszkópia eredményét még várom.

4. youlcsi (válaszként erre: 2. - Life14)
2014. máj. 28. 09:14

bélbetegségnél általánosan elmondható, hogy mindent lehet enni, ami nem bánt...

legyen ez a betegség akár reflux, akár ibd...


tudom, hogy ez így nagyon általános, de nincs séma. amit bír az ember és jól esik, azt lehet enni.


jó, azért annyi mindenképpen tartandó, hogy túl zsíros, fűszeres ételek nem jók... aktív időszakban (kérdés persze, mi a betegség) nyilván könnyebben felszívódó ételek, kevesebb rost...


jó lenne konkrétumot tudni.

3. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Life14)
2014. máj. 27. 21:13
konkrétan mi a diagnózisod? mert vannak olyan főrumok, ahol csak ilyen problémával foglalkoznak.
2014. máj. 27. 19:20
Hogyan táplálkoztok, és mennyiben befolyásolja az étrend a betegségeteket?
2014. máj. 27. 19:18
Vannak itt olyanok akik bélbetegségben szenvednek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook