Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vannak itt még angol szakos tanárok? fórum

Vannak itt még angol szakos tanárok? (beszélgetős fórum)


20. 563b626108 (válaszként erre: 18. - 55e31545d5)
2016. ápr. 7. 21:31

huh..

jó rég lehetett

19. 1eb84e4bad (válaszként erre: 18. - 55e31545d5)
2009. jan. 24. 19:10
Egész felkészült volt a csajszi, az összes szót és kifejezést tudta amit kérdeztem. Kivéve "to convince", na meg a tömörítés sem ment olyan jól, de hát most csináltuk először:-))
2009. jan. 24. 19:01

Ha már a tanároknál tartunk:) Volt egy szuper tanárom, tökéltesen felkészült, inteligens, kedves, lelkesen tanitó pasi. 15 évig Aerikában tanitott egyetemen, tehát a nyelvtudásával sem volt gond:P Sajna, "kivonták a forgalomból" vagy ő magát, most börtönben ül, mert pszichikailag kikészitette a feleségét...:-S


Aki meg nem túl jó angolból, rengeteget segit, készül az órákra, jók a feladatai, durvák a vizsgái-szóval kompenzálja:)


Milyen volt a d.u.-i órád?

2009. jan. 24. 18:46
Nekem fősulin a Local Government Finance trgy tanárom volt olyan, hogy nem értette, mit kérdezek... én meg, hogy ő mit mond. Na szóval ez nagyon durva, hogy ilyeneket hagynak tanítani. Ami nem megy, nem kéne erőltetni.
16. 55e31545d5 (válaszként erre: 15. - Tépőzár)
2009. jan. 24. 18:29

Tökéletesen egyetértek. Van egy angol tanárom az egyetemen, aki azt hiszem, bár már egy 10 éve tanit, még nem volt kint hosszabb ideig. Legalábbis néha gond neki kifejezni magát, hatalmas különbség ahhoz képest, aki Irországban, Amerikában volt kint egy ideig!

És a számitógépes játékoknak én is látom a pozitiv hatását, meg a gyerekekhez közelálló könyveknek, játékoknak, filmeknek-abból nagyon sokat tudnak tanulni, s bármikor előjöhet gy téma a suliban, ahol ez szuperül elő is jön!

Köszi az észervételeket, kezdő tanárként minden tippnek, jótanácsnak örülök:)

2009. jan. 24. 17:19
Ja, és még valami: Ha tehetném, kötelezővé tennék legalább féléves külföldi munkát minden tanárnak, és akkor talán többet beszélnének anglul az óráikon is.És, ha a tanár többet beszél, akkor a tanulói is többet fog. és, ha többet fognak ...., akkor..... - lehet építkezni.
2009. jan. 24. 17:10

A játék az 7.osztályig bejön.A 8. osztálytól kezdődik a felkészülés az alapfokra és középfokra, aki jó. Akik később mennek azokkal is hasonló feladatok, mint a vizsgára: pl, gap/ lexikai és nyelvtani szinten.

Visszatérve , épp most végeztem a szombat délutáni óráimal és volt Origó kfok, magyarról-angolra vizsgafeladat is. Szépen látható volt, hogy melyik mondatban melyik nyelvtani szerkezetet várja el a megfelelő pontszámért.ha nem azt hozod, akkor bukta, és, ha már az egyik is nullás, akkor kész az egész, megbukott.Most meg bejött a minimum 40% is.tehát a feladatok nem tudják egymást már annyira segíteni.Pedig minden képesség nem megy egyformán. És mondjuk a szóbeliség az, ahol le kell küzdeni az idegennyelvűség gátját. Ez kinek hogy megy. Annak idején még a csoporttársainknak is akadtak gondjaik a fősulin, nemde?....

Én ezért támogatom a számítógépes játékokat is, de csak angolul. Megfigyeltem, hogy mennyire megemeli mind az aktív, mind a passzív szókincset.Sőt volt úgy, hogy olyan szavakat hoztak a gyerekek, amiért én keményen megdolgoztam a főiskolán.

Aztán ehhez képest meg a suliban úgy tanítanak, hogy " majd kialakul..., majd rájön... pedig kemény vizsgákat tettünk a nyelvi vizsgákon, angolul.Ott még tudta a leendő kolléga, az iskolában meg nem úgy tanítja.

Szóval: Én járom a saját kitaposott utamat.Nekem bejött, heti 75 órám van, mint magántanár.

13. 1eb84e4bad (válaszként erre: 12. - 55e31545d5)
2009. jan. 24. 14:19
én nem jtszom, mert nincs rá idő sajna. Pedig úgy biztosan élvezetesebb lenne. De mivel anniyra nagoyn szeretne nyelvvizsgázni, így tesztelünk, fordítunk, sokat beszélgetünk, de játékra nincs idő.
2009. jan. 24. 14:05
Játékokat csak a kisebbeknél szoktatok alkalmazni? Én minden korosztálynál, kicsit szórakoztató, de mégis tanul belőle. Végülis a felnőtek is szeretnek játszani:) Én legalábbis szeretem diákként, ha egy tanár ötlees feladatokat, jtékokat(pl. word games, tounge twisters, roleplays...)hoz az órára.
11. 55e31545d5 (válaszként erre: 7. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 24. 14:02

Én is ugyanezeket az igeidőket gyakoroltataom.

Tépőzár: ezt elég nehéz eldönteni, mi is a leglényegesebb, szerintem, az egyetemen a tanáraimmal sokat beszéltünk erről és különböző vélemények vannak. Persze, a nyelvtan tényleg fontos, de láttam már olyat, aki a nyelvtant vágta, de beszédben cseppet sem volt kreativ vagy hallgatásban. Azért próbálom mindegyik részt gykoroltatni velük az órákon, hogy értésben, beszédben egyaránt jók legyenek-persze, a nyalvtan az alap mindenhez, de kellenek dolgok, amikkel a szókincset is bőviti. Tudhatja a helyes használatot, ha nem ismeri a szavakat...

10. tépőzár (válaszként erre: 9. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 24. 13:57

Vizsgák előtt több próbatesztet is megcsinálnak a tanítványaim. ha annak eredménye alul marad a vártnál, akkor nem is mehetnek vizsgázni.

Volt olyan tanítványom, akinek a levélírás volt a gyengéje és arra gyúrtunk. Ott a vizsgán aztán azt mondta, hogy atolla már magától is írta az adott levelet.Ez a biztos tudás.

9. 1eb84e4bad (válaszként erre: 8. - Tépőzár)
2009. jan. 24. 13:51

Minden igaz, amit írtál. Sok függ a diák hozzáállásától és önismeretétől.

Az én tanítványom talán csak a vizsgán fog rájönni, hogy szavak ismeret nélkül nem érti meg azt sem, hogy mit kérdezek, azt sem hogy mit olvas, na és hogy nem tudja elmondani helyesen azt, amit akar.

2009. jan. 24. 13:48

Magán- nyelvstúdióm van. A tanításomra nincs igazi sémám, általában az adott órától függ. Aki eredményes tanár akar lenni, annak a tárgyi feltételeinek 1000% , és egy másoló az adott feladatok miatt kell, hogy legyen kéznél.

A nyelvtani szerkezetekkel nemcsak hogy tisztában kell lenni, de el is kell tudni magyarázni a megfelelő életkor szerint. Mondjuk a Folyamatos jelen az nemcsak attól az, hogy "folyamatosan" végzik.!És, hogy :is,vagy are és ing. Vallom, és munkám során elsőbbséget élvez a nyelvtan. Ha azt igazán tudják, akkor a kommunikáció már csak szavak kérdése. Én szavakat csak felsőfokon ellenőrzők.Egyébként a szókincsfejlesztésre sokféle oktató regény, ill, a Readings könyveket használom. Ez segíti a későbbi fordítástechnika pontosabbá tételét is.

Témaköröket nem adok a tanítványoknak, azt nekik kell kiszenvedni.

Tájékozottnak kell lenni a vizsgák tekintetében, hogy igazán milyen személyiség a tanuló. Így a neki való vizsgatípusra készítem föl.Soha nem az ára a fontos.Szerencsére van megfelelő kínálat.

Általásos iskolások és óvodások tanításánál sok játék, mondóka megkívántatik. Szerencsére már angol nyelven is lehet társasjátékokat kapni, illetve lehet azok mintájára angolul is készíteni.Egy biztos: aki bedolgozza magát és sikert akar elérni annak nyitnia kell a pénztárcáját és be is kell fektetni; illetve jól gondolja meg, amikor külföldre megy, hogy mennyi idegennyelvű anyag miatt lesz túlsúlyos a bőröndje...),,* szerintem.

2009. jan. 24. 13:27

te milyen nyelvtant tanítasz a középfokúra?

én úgy gondolom, hogy a sima és foly. múlt jelen jövő, going to, present past és future perfect elég. Van olyan, ami kell még szerinted?

persze az igeidőkre gondolok:-))

6. 1eb84e4bad (válaszként erre: 5. - 55e31545d5)
2009. jan. 24. 13:24

Most 2 van, egy 10 éves kisfiú, aki szegény mindig hulla fáradt, mikor jön, de a szülei erőltetik. Vele az iskolai anyagot vesszük, gyakoroljuk.

és van egy 22éves csaj, aki nyelvvizsgára készül. Eddig alapfokúzni akart, de most úgy döntött, megy középfokúra. Csak nem sok esélye van így, hogy nem tanul..

Múltkor is kikérdeztem a szavakat, picit trükkösen, és hát a felét kb-ra tudta, a negyedét pontosan, a többit meg nem. És azt mondta, ht egész jól megy, nem? Mondtam neki, hogy jól akkor menne, ha 2-t nem tudtál volna, a többit meg igen.

Majdnem nulláról kezdte velem októberben, és májusban szeretne középfokúzni.

Sokat olvasunk és fordítunk, mert az a baja, hogy nehezen ért. Meglát 2 szót, kigondolja mit jelenthet a mondta, és onnantól nem szmít, hogy mi van leírva, csak az, hogy ő mit gondolt ki. Ezen kell változtatni.


Jobb így, hogy enniyen vannak egyszerre?

5. 55e31545d5 (válaszként erre: 4. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 24. 13:12

Ez a mai három diák: nővérem, aki suliban nem tanult, csak fél évig Irországban élt és 2 testvér:egyik érettségizni, másik nyelvvizsgázni szeretne.

Hát, én úgy csinálom, hogy felosztom részekre az órát, hogy mindenből legyen egy kicsi:speaking, writing, reading, listening és egy kis játék. Ma csináltam először azt, hogy táblázatot készitettem a nevükkel és az órarészekkel és minden résznél pontokat lehetett szerezni, ez motiválta őket:) Jó ötlet volt. A győztes csokit kapott:P

Nem tudom, nehéz-e?Igyekszem, hogy ne legyenek nehezek, de azért új szavakat is tanuljanak. A listening-rész ma az volt,hogy Obama beszédéből hallgattunk részeket, ott volt előttük a szöveg és néhány szót be kellett helyettesiteni. Ezen nyavalyogtak:), de meglepően jól értették!

Az órán vett anyagból valamit/valahogyan mindig kérdezz vissza a köv. óra elején meg visszamenőleg is igy rákényszerül és megszokja, hogy otthon is bele kell nézni, ismételni kell.


Neked mekkora diákjaid vannak?

4. 1eb84e4bad (válaszként erre: 3. - 55e31545d5)
2009. jan. 24. 13:06

Majd most lesz délután. Nem tudom, hogy mit vársz el, ahhoz képest, ami relisan elvárható. Hány éveseket tanítasz?

Nekem az a bajom, hogy nehéz megrtetni, hogy attól nem fog mindent tudni, hogy én elmondom. Otthon is tanulni kéne...

2009. jan. 24. 12:58
Hello. És hogy sikerült az óra? Nekem ma 3ma csoport volt, egy csomót készültem, lelkes voltam, de ők annyira nem értékelték, pedig sok és érdekes feladat volt...:( Veled már volt olyan?Vagy sokat várok a diákoktól?
2009. jan. 24. 12:56

szia! én ugyan nem vagyok tanári végzttségű, de taníok angolt individually.

Épp ma jön hozzám az egyik:-)

2009. jan. 24. 12:56
Sziasztok! Angol szakos vagyok, vagyis félig már tanár is, mert itthon már egy ideje tanitok. Individuálisan és kis csoportokat is. Kiváncsi lennék mások tapasztalataira, módszereire!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook