Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vannak itt kutyatenyésztők? fórum

Vannak itt kutyatenyésztők? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. nov. 13. 09:33
Nem a covidtol van... Az emberek mindig is ilyenek voltak.
30. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 13. 09:30
Olyan ívet fogsz kapni mindjárt, hogy hűha.... 🙈🙈🙈
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Secret8)
2021. nov. 12. 13:39
értem, köszönöm az infót!
28. secret8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 13:18
Fajtatiszta kutyád kennelből, törzskönyvvel, adásvételi szerződéssel lehet. Ebben a szerződésben az is benne van, hogy fedeztetheted, vagy sem, kell hozzá a tenyésztő engedélye, vagy beleszólása van-e stb. Aláírásoddal elfogadod ezeket.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2021. nov. 12. 13:18
úgy tűnik 40 év alatt még nem tanultam meg no...
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2021. nov. 12. 13:17

mint többször is leírtam lentebb, nem ebből kívánok megélni. lehet nem voltam érthető.

a kérdés arra vonatkozott, hogy ha tegyük fel éppen véletlenül van otthon egy lepapírozott ebem, akkor annak hogy történik a fedeztetése és a kiskutyák eladása.

2021. nov. 12. 13:13
A tenyésztő, legálisan csinálja, vállakozában, és adózik. Legolcsóbb ha katás leszel, az havi 50 ezer ft amikor nincs bevételed akkor is. Előttem szólóknak igazuk van, egy ilyet elkezdeni rendkívül kötséges, és a továbbiakban is. nem beszélve nem várt eseményekről, mikor még orvost kell fizetni nem csak az otások miatt. Én úgy gondolom, kell néhány év ahhoz, hogy meg tudjál tenyésztésből élni.
24. andi6020 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 13:08

Nem, nem tilos. A fajtatiszta szuka (nem nőstény) kutyád nyilván törzskönyves, amúgy nem lenne fajtatiszta.

Váltasz ki kennelnevet, intézel mindent ami ezzel jár, elviszed a kutyádat mindenféle szűrésre, keresel egy szintén törzskönyves kant, amely szintén rendelkezik szűrési eredményekkel, megismerteted egymással a kutyákat, és indulhat is a pároztatás.

A kan gazdája vagy pénzt kap a fedezésért, vagy 1 kölyköt. De van még ezer költség, ami adódik és adódhat addig, amíg a felelősségteljesen kiválasztott a gazdikról csörög be a della.

23. 55Judit (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 13:05
A kutyaszaporítás illegális tevékenység. Vagy vállalkozásban akarsz szaporítani? Sehogy nem stimmel.
22. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 13:00
Tényleg nagyon tisztában vagy a kutyatartással.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Sz123)
2021. nov. 12. 11:29

akkor mégis érdemes volt megnyitni ezt a fórumot.

köszi az infót, ezt nem tudtam.

20. Sz123
2021. nov. 12. 10:17

Tenyésztő akkor leszel, ha törzskönyvezett kutyákkal foglalkozol. Az meg eléggé zsebbe nyúlós és szigorúan szabályozott.

Ha fajtatiszta kutyát akarsz fialtatni az anyagiak miatt, utánkövetés és papírok nélkül, azt szaporítónak hívják és igen, mostantól büntetik.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Secret8)
2021. nov. 12. 10:07

szándékom szerint azért tettem fel a kérdést, hogy tanuljak, épp ezekről a dolgokról, amiket leírtál.

de biztos van, aki már eleve tudással születik, és sosem kezdő semmiben.

azt hiszem még mindig jobb, ha tanácsokat kérek tapasztaltaktól, mintha fejetlenül belevágok.

de lehet tévedek.

18. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 10:00

Ne haragudj, de először is a felelős kutyatenyésztés és a sima szaporítás közötti különsbséget kellene megtanulnod.

Amut leírtál, ez a színtiszra szaporítás. Mindegy, hogy szerinted "nem nagyüzemben" akkor is az. Ha valóban nem szaporitó akarsz lenni, akkor tényleg nem a maradékkal etetnéd, nem pároztatnád évente (!), és tudnád, hogy fedeztető kant komoly keresés és egyeztetés után lehet pénzért találni.

Sokkal zöbb az összetevője ennek, mint gondolnád, a cél mindig a genetikailag egészséges kiskutya, amit a jövőben nem kell állatorvoshoz cipelni a veleszületett betegségei miatt.

Keverékekkel, törzskönyv nélküli, felelőtlenül tartott, elkóborolt, beteg, vagy már mégsem kellő stb. kiskutyákkal tele a világ. Alig tudnak nekik helyet szorítani az állatmenhelyek, és folyamatosan próbálnak nekik gazdit találni. Ne szaporitsd jó eséllyel ezek számát.

2021. nov. 12. 09:50
Általában én sem kértem pénzt a kiscicákért. De azért sokan szívesen adtak cserébe párszáz forintot.
2021. nov. 12. 09:37

tehát ha van egy fajtatiszta kutyája valakinek, akkor tilos pároztatni és a kiskutyákat eladni.

mert aki ilyet csinál az mocskos állatkínzó és fel is kéne lógatni.

hát...

mindig tanul az ember az életben.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Gabbbicica)
2021. nov. 12. 09:35
értem. a szakmai kifejezésekkel nem vagyok tisztában :)
2021. nov. 12. 09:34
én elajándékoztam a "szerelemgyerekeket" ezek is cuki kis tacskókeverékek voltak, mindig találtam rendes gazdit nekik és utána meg is látogattuk őket.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2021. nov. 12. 09:32
mit büntetnek???
2021. nov. 12. 09:31

1. kutyám mindig is volt és mindig is lesz. pont. jobban élnek, mint nagyon sok ember és mint a legtöbb állat. szeretve vannak, ápolva, gondozva, boldog szeretetgombócok.

voltak már "szerelemgyerekeik", mindig sikerült őket elajándékozni, nem kértem pénzt értük csak azt, hogy felelősen viseljék gondjukat.

2. mint írtam nem nagyüzemi szaporítást szeretnék végezni, csak egyetlen kutyut szeretnék, akinek a kölykeit esetleg pénzért tudnám eladni, nem ajándékba. ha már ugye úgyis van kutyám.

3. a konyhai maradék nem moslék. nem romlott pancsolt ételt adok nekik, hanem csontokat, vagy megmaradt ételt. nem értem ezzel mi a baj? akkor ebben az értelemben én is moslékot eszek. vagy magamat sem tápozom, viszont a kutyáknak szoktam venni tápot.

4. ráfogom a covidra, a vele járó stresszre, hogy úgy ítélkeztek, hogy semmit nem tudtok a fórumnyitókról (nem csak magamról beszélek hanem szinte minden fúrumról), és első lépésben kizárólag negatívat tudtok feltételezni.

erre azt modnom, mindenki magából indul ki, és mindenki azt látja a világból, ami önmagában is megvan.


mindenesetre köszönöm, akkor megoldom egyedül a dolgaimat. a kutyáim pedig mindig boldogok lesznek, táposan is, meg fajtatsiztán is :)

2021. nov. 12. 09:24

Hű!

Hát ezt az oldalt tényleg érdemes lenne alávetni egy pszichológiai kísérletnek :D :D :D :D

2021. nov. 12. 08:55

Én témát le is zártam!


Szeressérek az állatokat, jószágot,, hálásabb mint némelyik ember!!!


Tisztelet a kivételnek!


Jahh, Vadász létemre


"Tisztelet a Vadak" !! De ez már

más!!!

9. Pasionella (válaszként erre: 2. - Simple)
2021. nov. 12. 08:48
Ok, hogy ne játsszon szaporító szerepet de azt ne mond nekem hogy a tenyésztők nem keresnek pénzt mert ez a világ legnagyobb hazugsága :-) nyilván a tenyésztők pusztán csak azért tenyésztenek mert annyira jó fejek és puszta szeretetből a kutyák iránt...hogyne ..
8. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 08:47
ez, amit írsz ez nem tenyésztő, csak szaporító.
7. simple (válaszként erre: 4. - Levarosbukta)
2021. nov. 12. 08:31
Igen. eleve úgy kezdte, hogy pénzt akar belőle keresni, és melyik az a fajta amit jól el lehet adni. Innentől nincs kérdés.
2021. nov. 12. 08:31

Gyerekkoromban én is gondoltam rá, hogy majd veszek két szép fajtiszta cicát, és a kiscicákat eladom 🤗 Mivel tulajdonképpen ugyanezt csináltam a házi macskám "szerelemgyerekeivel" 😁

Volt egy fajtiszta labradorunk is. Egyszer pároztattuk egy ismerős labradorával. Törzskönyv meg minden nélkül. A kiskutyákat kivittük a kisállat piacra. Ott eladtuk őket egész jó pénzért ahhoz képest, hogy nem volt "papírjuk". Dehát csudaédes kis labradorok voltak. Mint a megelevenedett plüsskutyák. Ki tudna ellenállni nekik 😊

2021. nov. 12. 08:28
Nincs tapasztalat engedd el a dolgot jóóó!!!!!!
2021. nov. 12. 08:26

Ha igazi kutyabolond lennél fel sem merülne a kérdés hogy konyhai maradékot adsz neki. A kutya nem disznó hogy moslékkal etessük.

Ha nem szaporító akarsz lenni, hanem igazi tenyésztő akkor ahhoz mélyen a zsebedbe kell nyúlni. Ellenőrzött tenyészetből nem olcsó és egyszerű kutyához jutni.

3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 08:09
Rossz ötlet a szaporítás. Büntetik is. A jövőben mégjobban.
2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 08:03
Aki tenyésztő, annak ebből nincs bevétele, tehát pénzre ne számíts. Ebből csak a szaporítók tudnak keresni, akik nem látják el megfelelően a kutyákat, például konyhai maradékkal etetik őket minőségi táp helyett. Ne szaporíts kérlek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook