Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak itt "igazi" férfiak? fórum

Vannak itt "igazi" férfiak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
275. kisméhi (válaszként erre: 273. - 1731424aa5)
2009. ápr. 27. 17:47

húúú...

ezzel te is regisztrálhatsz az oldalunkon:))))

274. kisméhi (válaszként erre: 272. - Elégia60)
2009. ápr. 27. 17:46

Köszönöm szépen ezeket a kedves szavakat..

Ha van kedved még hasonlókat olvasni ajánlom figyelmedbe a következő oldalt, ahol szombaton egy újabb álmom is megvalósult... 4 versem bekerült egy antológiába...:)

www.holnapmagazin.hu

Libricz Maja néven megtalálod pár versemet...

2009. ápr. 26. 13:16

Zománclavórt sodort a partra az áradat,

szomorú románcot látott ki ráakadt.

Lágy domborulatán kamasznyi teknős ült.

Csak vigyorgott szegény : Azt hitte megnősült!

:):):)

272. elégia60 (válaszként erre: 271. - Kisméhi)
2009. ápr. 22. 10:24

Szia !

Megnéztem a honlapodat és csak gratulálni tudok.Fantasztikusan tetszett és ajánlom ismerőseimnek.

Az érzelmeid ,mint művész nem az úgynevezett "átlagos" töltetű,hanem csak igazából azok érthetik meg akik hasonló adottságokkal rendelkeznek,még akkor is ha nem írják le csak átérzik,eggyé válnak vele.

Ezért aztán sajnos nem egyszerű az életed,mivel nagyon kevés olyan ember van aki minezt érti is meg értékeli is !!!

271. kisméhi (válaszként erre: 270. - Elégia60)
2009. ápr. 18. 19:04

Szia! Sajnálom, ha még nem találkoztál egy olyan nővel, akitől viszont kaptad volna a szeretetet...

De még megtalálhatod, vagy ő téged, sosem szabad feladni..

Én már találkoztam... de csak rövid ideig tartott, de nagyon sok jót kaptam tőle, és szerinte ő is tőlem.. így most a szakításunk sokkal jobban fáj, mert nem tudom miért nem lehettünk még boldogabbak, miért van az, mikor jó valami-vége lesz?!!!!


Aztán a fájdalommal csak az jön, hogy nem is vagyok "igazi nő", mert csak ideig-óráig kellek, kellettem...DE MIÉRT????

azt hiszem sokan félnek már a szerelemtől, csalódástól, és attól, hogy az érzelmeiket felvállalják, kimutassák....


Sajnálom, hogy így van!!!

270. elégia60 (válaszként erre: 269. - Kisméhi)
2009. ápr. 18. 18:57

Szia !

Azt hiszem azóta is ezt próbálom megfogalmazni magamnak,de őszinte vagyok nem tudom.Talán azért nem tudom mert az én eddigi életemben nem hozott össze a sors az igazi Nővel,így aztán csak a képzetembe van és lehet ,hogy ott is marad.

Számomra az igazi Nő aki viszont szeret úgy ,hogy azt érezzem,és Ő is érezze,hogy szeretem !!! Ami ezt körül öleli,az már egyszerű,mert ott van az erő mindkét emberben,ami egyre nagyobb és egyre erősebb.

Ez valószínű egy csalódott ember gondolata és ez igaz is.Utólag megérteni nem is olyan bonyolult,mert most már tudom,hogy igazából nem éreztem a viszont szeretetet,és kevesebbel is beértem.

Ezt nem lenne szabad,de aki szeret valakit mintha vissza tükröződne,vissza áramlana a másikrol az ő szeretete,és így többnek érzi mint valójában létezik.

Én úgy gondolom az igazi nőnek pontosan olyannak kell lenni mint az igazi férfinak.

Ha valaki nem érzi meg magában ,hogy "Ő" az ,akkor ezt meg kellene mondani őszintén,így talán sokkal kevesebb csalódott ember lenne.


Az első mozdulat!Az első szó!Az első érintés!Az első csók!

Mikor lesz harmadik,s meddig marad Első...

269. kisméhi (válaszként erre: 267. - Elégia60)
2009. ápr. 16. 22:15

Köszönöm, hogy ezt megosztottad velem, velünk.. szerintem ki is fogom próbálni....:)


elfelejtetted, hogy vannak igazi nők???

az hogy lehet...

milyen egy igazi nő számodra???

268. elégia60 (válaszként erre: 266. - Kisméhi)
2009. ápr. 15. 20:41
Amit elfelejtettem.Természetesen vannak igazi NŐK és nem is kevesen.Ezen a fórumon is találni szép számmal.
267. elégia60 (válaszként erre: 266. - Kisméhi)
2009. ápr. 15. 20:38

Nálam bevált ez a módszer,de én azt a következtetést már nem tudtam levonni,hogy ez az illetőnek általános tuljdonsága,vagy csak velem szemben van ez az érzése !

Tehát felé nyújtod a kezed úgy,hogy az tenyérrel felfelé legyen és megkéred helyezze rá a kezét a tiédre ,de ő természetesen tenyérrel lefelé.Ebben azt kell figyelned,hogy milyen súllyal teszi rá a kezét a tiédre.Ha csak érintőlegesen ,nincs bizalma feléd.Ha már érzed a súlyát,már a bizalom is nagyobb.Ha teljes súlyával helyezi rá a kezét,teljsen megbízik benned. Én csak idönként csinálom amikor kivácsi vagyok rá,hogy amit mond úgy is érzi-e.Egyébként a legjobb ezt teljesen váratlanul tenni akár egy nagy traccs parti közben is.Én kezdetkor azoknál próbáltam ki akikről szinte biztos voltam az irántam érzett bizalmában,és nagyon jó eredményt hozott.Lehet ,hogy ez is egy ösztön az embernél,úgy ahogyan ha ránézünk valakire majdnem biztos,hogy a jobb oldali arcát nézzük meg először.Szia sok sikert.

266. kisméhi (válaszként erre: 262. - Elégia60)
2009. ápr. 15. 18:20

persze, hogyne érdekelne, hiszen mindenből tanulhatunk..

És azt hiszem vannak igazi nők is, bár sokan nem tudnak róla...

265. Burkuska (válaszként erre: 264. - 1731424aa5)
2009. ápr. 14. 20:44
:-))
264. 1731424aa5 (válaszként erre: 263. - Elégia60)
2009. ápr. 14. 20:08

"És vannak itt "igazi nők"


Kedves Elégia60!


Egy biztosan van!!!

Szép napot kívánok!

Váradi Laci

263. elégia60 (válaszként erre: 256. - 1731424aa5)
2009. ápr. 13. 23:07

Egyszerű a képleted,mint a legjobb dolgok is az egyszerűség elvére támaszkodnak.

Az első és a második mondatban lényegében minden benne van,és nem kell definiálni csak ezt tenni.

És már rá is léptünk egy nagyon fontos és elkerülhetetlen témára a "vágyra" /amit szexnek ejtenek,vagy gondolnak/ mert ez létezik egész életünkben.

A NŐ egy hangszer,ami ha jó kezekbe kerül , csodálatos hangokat lehet kihozni belőle.Ha kontár játszot rajta,nagyon hosszú idő újra hangolni !

És vannak itt "igazi nők" ? Talán !

262. elégia60 (válaszként erre: 257. - Kisméhi)
2009. ápr. 13. 22:25

Számomra elsősorban a bizalom fontos,hogy miért igazából nem tudom megfogalmazni.Esetleg azért mert bízom benne,hogy akit szeretek az őszinte. De ha abban a pillanatban nem őszintén szól,és nem tárja fel az igazságot, annak talán oka lehet.Ezért én elsősorban a bizalomra építek és így nem kételkedem az őszinteségében.Talán számomra a bizalom a hit,az őszinteség pedig az idő bizonyossága.

Van a bizalom megnyilvánulására egy nagyon egyszerü tesztem,ha érdekel elmondhatom.

261. Castellina (válaszként erre: 254. - 1731424aa5)
2009. ápr. 13. 14:03
Tökéletesen egyetértek Müller Péterrel! Jobban le sem írhatta volna!
260. 1731424aa5 (válaszként erre: 259. - Cbc7d5fe99)
2009. ápr. 13. 14:02
Akkor valami nem stimmel a látásoddal!
2009. ápr. 13. 13:55
úgy látom hogy ez csak trió beszélgetés!!
258. kisméhi (válaszként erre: 256. - 1731424aa5)
2009. ápr. 13. 13:20

"""kitartok a hűség-empátia-jóság-szeretet-türelem pentatlonjában."""



Tarts ki mellette mindig, ezek a legfőbb jók bármely nemnél... egyetértek, és Müller Péter szavaival is,én már a 4.könyvét olvasom, bár elég nehéz olvasmány... főleg rájönni nem is tudjuk mi az igazi szeretet és boldogság..pusza jó locsolást!

257. kisméhi (válaszként erre: 253. - Elégia60)
2009. ápr. 13. 13:12
Általában bízom mindenkiben addig, míg el nem játssza azt. Én az őszinteség híve vagyok... és próbálok így is élni... de sokszor ez sem jó, ha túl őszinte vagyok... megijednek tőlem a férfiak mert vannak terveim, és azt általában véghez is viszem, úgy gondolják rájuk nincs is szükség, pedig nagyon is van...
256. 1731424aa5 (válaszként erre: 255. - Burkuska)
2009. ápr. 13. 07:42

A férfi akkor érzi magát férfinek, ha a nő nőnek érzi magát mellette.

De így van ez fordítva is!

Vajon mi is az igazi férfi vagy az igazi nő definíciója?

Lehet, hogy nincs is pontos meghatározás, csak szobatudósok, esztéták és egyéb mentális szemfényvesztők sarlatánkodnak, magyarázatokat generálva a "pórnépnek"?


Szerintem a szépség nem férfierény.A varacskos disznó is szépnek látja párját, még akkor is ha TOP 100-ban csak Woody Allen előzi meg őt.


Egy nő lehet csak szép, sőt a maga nemében mindenki szép.


Akit én szépnek látok, azt reggel gyűrötten is örömmel csókolom meg, a haja igaz, mintha felrobbant volna a párnája de nekem így szép.

Persze ezt nehéz neki megmagyarázni, bár én őszintén így érzem.

És most csak Őt látom szépnek, a többiek ilyenkor elvesztik jelentőségüket.


No mondjuk nekem is megdöbbentő volt amikor szépnek nevezett, holott tisztában vagyok azzal, ha bemegyek egy óvódába a gyerekek megállnak a fejlődésben.

De számára akkor és ott vélhetőleg az voltam neki, mint ahogyan Ő is gyönyörű számomra a nap minden pillanatában.

Az igazi férfi fogalma talán kissé elveszett, ahogyan Müller Péter is írta.A magam módján próbálom az "igazi férfi" eszményképét helyreállítani, úgy viselkedni, ahogyan helyesnek érzem.

A külsőmön változtatni persze nem tudok, az csak részben alakítható, eltekintve az alapvető adottságok megmásíthatatlanságától.


Teszem ezt több-kevesebb sikerrel, néha nem hálás szerep ez, de én önként, büszkén vállalom és töretlenül kitartok a hűség-empátia-jóság-szeretet-türelem pentatlonjában.


Mert szerintem így van rendjén.

Vagy nem?


Szép napot mindenkinek!

Váradi Laci

2009. ápr. 13. 07:14

Sziasztok!

Látom beindult a topik, a címhez "igazodva".

Elgondolkodtató,hogy kinek mi a fontos,milyen férfit tekint ideálisnak,"férfinek"...azt aki szép és "daliás",vagy pedig azt, aki ronda,de nagy szívű?

Na,jó ez most tényleg szélsőséges,de szerintem olyan nincs,hogy szép is,férfias is,figyelmes,odaadó,stb,stb,stb...ezek álmok!De nem is az a fontos,hogy "szép"legyen...(sógorom kérdezte múltkor poénból,hogy szerintem Ő szép?Egyből rá vágtam,hogy nem,de ez fől sem tűnt,hiszen millió más tulajdonsága van,ami miatt szeretjük és amitől férfias)

És igenis egy férfi legyen FÉRFI,még akkor is, ha a nő választ,hadd gondolja/érezze azt,hogy ő az űber császár...:),talán a legfontosabb,hogy nőnek érezd magad mellette,ebben minden benne van!

2009. ápr. 13. 05:53

Jó reggelt!

Íme Müller Péter egy írása.Tanulságos...


"Nem az a baj - és ezt elsősorban a sértett férfi olvasóimnak mondom -, hogy évezredek óta férfiuralom van.

Hanem az, hogy nem tudjuk, mit jelent igazán férfinak lenni!

A férfiasság eredeti, ősi értelmében áldozatra való képességet jelentett.

Odaadást.

Hűséget.

Megbízhatóságot.

Szilárd alapot, melyre építeni lehet.

A család és a közösség számára védelmet. Olyan erőt, mely az önfeladásban, az áldozatban nyilvánul meg. Az igazi férfi önakaráról lemond, s erejét egy magasabb Akarat, egy eszmény szolgálatába állítja.

Az ilyen férfiakat nevezték valaha hősöknek.

Az igazi férfi nem agresszív.

Sőt, éppen ő az, aki önmagában és a világban az agressziót legyőzi.

A lovagi erény sohasem a támadás, hanem a védelem volt.

Nem a háború, hanem a béke megóvása.

És főleg nem a hódítás, hanem a közösség megmentése.

A hűség.

Ezen alapszik a keleti harcművészet és az ősi szamuráj hagyomány.

A keleti harci művészetekben csakis a védelem a megengedett!

A harcost nem támadásra, hanem bölcs védekezésre nevelték, s feladata nem az volt, hogy önmagát, hanem hogy az igazságot, a békét, a becsületet és az igazi értékeket védje meg, akár az élete árán is. „Erős az, aki önmagát legyőzte” - mondja Konfucius.

Az agresszív, hódító, mindenkit legázoló, győzelemre törő, könyörtelen és önző férfi, aki nem az igazságot védi, hanem bosszút áll és rabol, aki a saját érdekein túl senkire tekintettel nincs, nem az Igazi Férfi arca!"


forrás:

Müller Péter

Az Igazi Férfi

253. elégia60 (válaszként erre: 248. - Kisméhi)
2009. ápr. 12. 23:38
Hordozunk magunkban ideált:formára,szépségre,magasságra és mit szólnak majd mások,a szülők,barátok stb.és még rengeteg megfelelőséget szeretnénk, pedig ha tegyük fel mind pontosan egyformák lennénk külön a nők is egyformán néznének ki,külön a férfiak szintén,akkor már nem marad más mint a megérzés ,és csak a pillanat,hogy Ő az! Ha szeretsz igazából valakit,akkor Ő megtestesíti minden vágyad,DE csak ha viszont szeret !Egyoldalúan szeretni valakit,fárasztó és valóban az a vége ,hogy mégsem Ő az igazi ,és megint keresünk.Számodra elsősorban mi a fontosabb az őszinteség vagy a bizalom ?
2009. ápr. 12. 17:17
Itt csak igazi férfiak vannak!:):):)
2009. ápr. 12. 10:58
Mi ez egy vadász fórum? :DDD
250. kisméhi (válaszként erre: 249. - 8ee31e318f)
2009. ápr. 12. 10:52

Drágám!!! Nem is ezt írtam, hogy mi nők, vagy akár én is tökéletes lennék.. mindenkinek vannak hibái... de életünk végéig keresni fogjuk az igazit???

Te tudod a legjobban, hogy én milyen vagyok nyíltság terén-mégsem vagyok jó nektek:((( pasiknak!!!

Remélem holnap sokat locsolsz!!!:D

249. 8ee31e318f (válaszként erre: 248. - Kisméhi)
2009. ápr. 12. 09:44

nem az a tokeletes pasi, aki az elso pillanattol tokeletes, es hibatlan. a nok szeretik az ilyet, csak epp ok akik meg jatszak magukat.


szerintem azok lennenek akik az elso pillanattol nyiltak, es felvallaljak a hibaik. meg ha olykor kiabrandito is.


de valljuk be nincs tokeletes ember, es egyetlen no sem tokeletes. hat akkor hogy lennenek epp a pasik azok ;)


kellemes nyulat mindenkinek :D

248. kisméhi (válaszként erre: 246. - Elégia60)
2009. ápr. 12. 04:05

ebben csak egy baj van, hogy elmennek mellettünk:(


vagy mi megyünk el mellettük...


ki tudja...nekem Ő kell, neki meg más....


kinek ki a párja, lélektársa???


nehéz megtalálni... de utána még nehezebb rájönni, mégsem ő az igazi...pedig azt hittem...

2009. ápr. 11. 17:23
Természetesen vannak igazi férfiak!Bízom benne,hogy megtaláltam...tehát fől a fejjel:)
2009. ápr. 11. 15:16

Árvácska23!Vannak igazi féfiak,de nem a fílmvásznon,a regényekben,a divatlapokban stb.látod őket !

Ők azok akik az igaz és egyetlen szerelemre vágynak,hogy az emberi érték is olyan fontos legyen mint a szex,és egyszerűen ,szabadon magától értetődően történjenek azok a dolgok amik két ember kapcsolatát olyanná teszik ,hogy mindenem legyél és én mindened vagyok.Azthiszem ezek a rokon lelkek! Ezek a férfiak ott járnak az utcán,a villamoson,és talán már meletted is elment néhány.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook