Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vannak itt a Hoxán keresztény édesanyák? fórum

Vannak itt a Hoxán keresztény édesanyák? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jún. 28. 14:01
Áldjon meg az Úr! (néha annyira sietek, hogy félregépelek)
2010. jún. 28. 13:28
Nagyon köszi az alapos választ! Áldott meg az Úr a szolgálatodért! :-)
13. a9986bef96 (válaszként erre: 12. - A5f2072932)
2010. jún. 28. 06:34

Hát...Legyetek erősek! :)


Mennyi ideig...Ez azon (is) múlik,hogy milyen a tálalás.A biblia azt mondja,hogy a gyereket az ő "útja-módja" szerint kell nevelni.Ez azt (is) jelenti,hogy a korának megfelelő tálalás szükséges.Például,amikor még csak 1-2 évesek voltak,akkor a képek alapján mondtam nekik 1-2 mondatot onnan,amelyik kép lekötötte őket és úgy,hogy meg is értse.Például a legkisebb nagyon szerette sokáig a Sámson képeit.Na a filiszteusok nem filiszteusok voltak,hanem csúnya bácsik,a kezében a szamárállkapocs nem szamárállkapocs volt,hanem bot.Hát a tieid elég nagyok,de a 4éves tuti elmászkál,ha akár csak a képes bibliát(Aranykönyves) megpróbálod szó szerint olvasni.Mert nehéz neki még az a szöveg is.Amikor kisovodások voltak,akkor kb. olvastam a képes bibliát nekik,nem mindent,mert Ruff Tibor hellyel-közzel nagyon értelmezően ír (még mi is tanulunk belőle,sőt a főiskolások összefoglaló biblia-jegyzetnek használják a sorozatot,de: pszt! :DDD),hanem csak ami lényeg mondat azt emeltem ki.Olyan 6-7 talán,mire lehet olvasni konkrétan.A Károlival tavaly nyáron próbálkoztam először a kicsire való tekintettel.Azt is úgy,hogy ami kis részt elolvastunk(Jelenések könyve,váóóóó...élvezték!),azt közösen lerajzoltuk,most is kint van a falon.Meg is beszéltük.Nagyon élvezték.Főleg,hogy így foglalkozok velük...:DDD De ez nem baj.Természetes pozitív dolgok is az Úrtól vannak és meg van a maguk építő funkciója.Most mi már a tinikor kihívásaival nézünk lassan szembe és megméretik,hogy jól csináltuk-e.Egy tininek már nem nagyon lehet azt mondani,hogy: "higgyél!",mert ha egyszer csak "felfedezi",hogy nincs is Isten,akkor "felfedezte".Ezért fontos a jó alapozás,hogy ne ezt fedezze fel magának.Hogy valóban megértse: a világ nem fekete,VAGY fehér és nem is fekete ÉS fehér,hanem igazából így nem is lehet leképezni.Szóval,hogy a gyerekek mit bírnak el,azt igazából te tudod,de érdemes velük foglalkozni,fontos a jó alapozás.:)

Olvasásban bárhol kezdheted,ami érdekli őket.Beszélgetésben pedig Jézussal,hiszen Róla szól az egész Biblia a teremtéstől kezdődően már.Fontos,hogy már most az életük eseményeit az Igén keresztül dolgozzák fel.Ja: és alapszabály: Jézus a legkedvesebb,ő mindig mosolyog és soha sem mérges,nagyon szereti őket,jobban,mint apa és anya.Ez alap.Mert az engedelmesség csak szeretetből működik.Azért legyenek engedelmesek,mert szeretik Őt,ne másért.:)

2010. jún. 27. 23:52
Köszi a tanácsokat és a megállapításokat! Valóban elég gyenge lábakon áll még a gyerekek terén a hitünk, de hát még kiskorú keresztények vagyunk. :-) Ami az Igére való tanítást jelenti, Ti hogyan csináljátok? Mennyi ideig képes egy gyerek odafigyelni az Igére, a Bibliának melyik részével érdemes kezdeni?
2010. jún. 27. 23:33

Hát talán a legfontosabb,hogy Isten kegyelme által vagyunk azok,amik.Ez igaz a gyerekeinkre is.Nagy hangsúlyt kell helyezni a kegyelemre,mert Isten a megtartó és ez a gyerekekre is igaz.Ebben kell a hiteteket megerősíteni.Még a mi üdvösségünket is ő végzi el,hát még a gyerekeinkét.Sok ige szól a kegyelemről.A másik legfontosabb tényező az ima.Közbenjárni értük,áldani őket a fülük hallatára,kézrátétellel-öleléssel,áldott beszéddel kommunikálni velük,építőleg.Ezután jön szerintem nem is tudom,szintén fontos: tanítani őket az Igére.Mi már egész pici koruk óta képezzük őket.Jó korban vannak a te gyerekeid is,pont hogy nagyon nyitottak.De a legfontosabb: Ne félj!!! :D

Ahogy Pajor Tamás énekli: "Nem a láthatókra nézni,ez az,amit megtanulsz sok éven át" :)

Vigyázzatok magatokra!:)

2010. jún. 27. 22:29
Arra lennék kíváncsi, hogy miként lehet megvédeni a gyerekeinket a mai világ káros hatásaitól, hogyan lehet tartósítani bennük a keresztény értékrendet, egyszóval mit lehet tenni azért, hogy felnőve ne vegyüljenek bele a világi életbe? Egy kissé hosszúra sikerült a mondat, de rövidebben nem tudtam megfogalmazni a topic célját. :-))
2010. jún. 27. 15:27

11,5, 9 és 7 évesek.Most indulnom kell,mert nagggyon fontos programom van!!! :DDD

Még írj,majd én is.Leírhatnád,hogy mi a célod a topikkal,úgy könnyebb lenne alkotni benne!:D

Nagyon örülök neked!!!

Kb.így:

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

8. a9986bef96 (válaszként erre: 7. - A9986bef96)
2010. jún. 27. 14:57
A link úgy működőképes,ha az érdekes szóközöket kivesszük belőle! :)
7. a9986bef96 (válaszként erre: 6. - Zefir)
2010. jún. 27. 14:07
www.hit.hu
6. zefir (válaszként erre: 3. - A9986bef96)
2010. jún. 27. 14:03
ez mit takar?
2010. jún. 27. 14:01
Balázs 21,5, Viktor 18, Csongor 6,5, Zsigmond 1,5
2010. jún. 27. 13:56

Sziasztok!

Örülök, hogy mindjárt hárman lettünk! Mekkorák a gyerekeitek? Nekem három fiam van: Krisztián 7,5 éves, Szabolcs augusztusban lesz 6 éves, Benjámin augusztusban lesz 4 éves.

3. a9986bef96 (válaszként erre: 1. - A5f2072932)
2010. jún. 27. 13:53
Szia én zsidó-keresztény hitelvű vagyok.:)
2010. jún. 27. 13:52

Szia!


Mi mind a 4 fiúnkat kereszténynek neveltük/jük!


:)

2010. jún. 27. 13:49
Olyan édesanyákat várok ide beszélgetni, akik kereszténynek ( nem vallásosnak) szeretnék nevelni a gyermekeiket.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook