Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vannak a peteérésnek tünetei? fórum

Vannak a peteérésnek tünetei? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. nov. 11. 20:11

Sziasztok!

Én is épp peteérés körüli időszakban vagyok. Maybe Baybe mikroszkóp napok óta tiszta páfrány, Corax ovu teszt mára lett erős 2 csíkos pozitív. Derekam majd leszakad. Délutánra már rózsaszínes (véres) váladék is megjelent. Előző hónapban nem voltak ilyen durvák a tünetek, csak egy kis hasfájás és poz. ovuteszt jelezte.

Normális, hogy most ennyire erősek a tünetek?

Konkrétan úgy érzem magam mint egy tenyészállat. (Elnézést kérek azoktól akiket ez a kifejezés zavar.)

Ti is éreztetek ilyen erős tüneteket? Mi a teendő ilyenkor? Nálatok mennyi ideig tart? Gyógyszert nem szeretnék bevenni, ha egy mód van rá.

Előre is köszönöm, ha válaszoltok!

A nőgyógyászom elutazott és most itt parázok...

72. babuci25 (válaszként erre: 71. - Kata218)
2012. szept. 7. 14:37

Szia!

Normális de inkább vagy peteérés vagy beágyazódásos vérzés lehet...

2012. aug. 8. 12:35

Azt szeretném kérdezni, hogy normális-e, ha a peteéréskor a nyákos váladék nagyon enyhén rózsaszínes, talán picit véres?

Előtte tornáztam, és lehet kicsit túlhajtottam magam. Lehet, hogy attól van?

2012. aug. 7. 15:48

Sziasztok! egy kérdés lenne.. :) tervezünk babát párommal de még nem most. azt beszéltük,h jövőre. Viszont két napja nagyon elkezdett érdekelni a téma. nem is értem miért.. eddig is bennem volt,h ok majd gyerek stb. de most rákattantam :P mert igazából valamit érzek... a naptárak, kalkulátorok szerint most elsejétől egészen 7-8 ig mondja, h nagy a teherbeesés kockázata. láttam több oan kalulátort is amin azt mondja,h 6-8 ig nagy. kicsit kusza lett most a dolog.. 1-3 áig naon magas votl a libidóm. aztán tegnap hasszurka, hasfeszülés, ma meg úgy feszül egész nap az alhasam mitn a fene és totál felvaok fújódva..

most akkor mikor lehetséges a peteérés? megvolt már vagy a napokban lesz , van? ha tudtok közelebbit azt megköszönöm :) igazából sokat voltunk együtt az elmúlt napokban. sztem a mait is megpróbálom hátha. :) már kezdem beleélni magam a témába. valami érzés fogott el de keményen :9 igazából mindig úgy voltam vele,h én majd azt tudni fogom és majd akkor leszek terhes és nem előbb stb..

69. msue
2012. jún. 22. 21:44
Ne is mondjátok. Pont most ugy fáj a hasam alja mintha szülési fájdalmaim lennének. 4 éve császároztak és elkötöttek mert nem tudnék kihordani még egy gyereket, mivel az az előtti császárom sürgösségi volt és sajnos meg is halt a kislányom :( igy még egyet vállalhattam igy ő lett a harmadik fiam és utolso. A másik két fiamat rendesen szültem. 34 éves vagyok. Egy éve kezdtem érezni hogy ennyire fáj és előtte 7 nappal még olyan tüneteim is vannak mintha infartust akarnék kapni. A bordám alatt szurkál a belem is. azt mondták hogy ennyi idő után alakul ki a bél összenövés is. Most meg már peteéréskor szo szerint görcsölök és a szülési fájásokra hasonlit. Hát elég gáz hogy egy nőnek ezt kell átélni. Jah és a tetejébe én is elváltam és olyan párom van akivel ez miatt nem lehet közös. Ver a sors nagyon. csak gondoltam megosztom a tapasztalataimat én is
68. nagymaya (válaszként erre: 67. - 940e6b0cd4)
2012. jún. 10. 11:01
A fogamzásgátló tabletta lényege, hogy nincs peteérés, tehát azt biztos nem érzed;-) Vagy ha mégis, akkor nem elég hatásos a fogigátló, de akkor terhes is lehetsz.
2012. máj. 22. 20:32

Sziasztok, remélem olvas itt még valaki, mert lenne egy kérdésem.

Az lehetséges, hogy én fogamzásgátló alatt is érzem és tapasztalom a peteérést? Ma pl.: barnás tojásfehérje szerű váladékot fedeztem fel és fáj az alhasam is enyhén. Viszont nem esem teherbe, mert szedem a tabit, akkor hogy lehet, hogy mégis érzem vagy ez nem az??

Köszi előre is!!

66. AAngela79 (válaszként erre: 63. - Magyarverona)
2012. ápr. 17. 01:20
Én 29 évesen mentem el az orvoshoz, hogy peteéréskor fáj az oldalam. Előtte én sem figyeltem fel rá. Én is egyre nehzebben viselem a menstruációt ahogy öregszem. Én elkezdtem szedni a barátcserjét és nekem segitett.
2012. ápr. 17. 01:16
Peteéréskor én is úgy érzem, mintha a vesém fájna.
64. magyarverona (válaszként erre: 62. - Fájahasam)
2012. márc. 28. 18:35
Kedves "fájahasam"! Én ugyanígy vagyok ezzel, s pont menstr. után 9-10. nap kezdődnek a has/derékfájások-szurkálás és nekem is 3-4 napig tart. Régebben mindig azt hittem, hogy vesegyulladás, már ami a fájdalom jellegét illeti. Biztos nincs semmi bajod, remélem a doki is megnyugtat!
2012. márc. 28. 18:31

Sziasztok!

Jó tudni, hogy mások is tapasztalnak hasonlót.

Én is megérzem, szinte minden hónapban, hasfájás, szurkálás, derékfájdalom és ami a legérdekesebb az a hasmenés. Jó idő eltelt mire rájöttem, hogy ez is mindig pont peteéréskor jön rám. Már nem tudtam semmire visszavezetni, nem ettem semmi olyasmit, nem volt bélfertőzésem...és most már tudom, hogy menetrendszerűen peteéréskor jön a hasgörcs és a hasmenés. Sőt sokszor hányingerem is van, fejfájás...olyan érzés kicsit mint menstruáció előtti napokban, de mégsem pont úgy fáj. Nagyon érdekes. Ja, és ami a legfontosabb, mindez 30 éves kor után kezdődött, előtte nem is figyeltem, hogy mikor van peteérésem. Viszont ahogy "öregszem" egyre erősebbek a tünetek, a menstruációt is egyre nehezebben viselem. Ti tapasztaltatok hasonlót?

2012. márc. 25. 17:16
szijjasztok.Én 2 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót,szüneteltetés céljából és azóta mind két menstuácóm után kb 10 nap múlva elkezdett szúrni a jobb oldalon a hasam alja és a derekam is fáj.Ez több napig tart 3-4 nap.Remélem nincs semmi bajom és csak a peteérést érzem.Pénteken megyek is nögyógyászhoz...remélem megnyugtat....
2012. márc. 16. 16:23
sziasztok ..nekem azóta vannak peteérésre utaló jelek amióta nem szedek fogamzásgátlót , mindig a balpetefészkem körül szúr, de nagyon, és fáj.Előtte sose voltak ilyen tüneteim.
2010. ápr. 30. 16:01
másfél éve szültem és azóta össze vissza jön meg így nem tudom hány napos a ciklusom!
2010. ápr. 28. 18:33

babanet.hu-n találtam:

Kérdés:

Meddig el a női petesejt az ovulációt követően? Én már találtam 12 órától egészen 72 óráig adatokat.

Válasz:

A petesejt a kilökődéstől számítva ÁTLAGOSAN 24 órát él. Mivel "szembe forgalomban" közlekedik a férfi ivarsejtekkel, általában 24-36 óra közé tehető a tényleges fogamzóképes periódus egy ciklusban.

2010. ápr. 28. 18:28
Kilökődés után nem "hal" meg azonnal. Ha nem hiszed, olvass utána.
57. jewellery (válaszként erre: 56. - Fandiné)
2010. ápr. 28. 06:55
Peteérés után????Honnan gondolsz ilyenre????Ha beérik a pete,onnantol már csak a kilökôdése következik!!!
56. fandiné (válaszként erre: 55. - Szilvi25)
2010. ápr. 27. 20:40
Peteérés előtt 2 nappal vagy pé után 1 nappal van esély a teherbeeséshez. Kérdésem, hogy hány napos a ciklusod? Ha jól számolom a 14. napon volt pé-d.
2010. ápr. 25. 18:22

sziasztok!


feljár még valaki ide? lenne egy kérdésem!


április 12én jött meg,tegnap sokszor szúrt a jobb oldalon a petefészkemnél,ha az tényleg peteérés akkor ha ma akció van lehet még baba?

54. Yulcsy (válaszként erre: 52. - 404acf31e1)
2010. márc. 31. 10:16

Szerintem az nem jó, hogy ilyen rövid, mert akkor nem tud a méh nyálkahártya kellően megvastagodni, nem sikerülhet a beágyazódás.De ha bizonytalan vagy,akkor feltétlenül kérdezd meg a dokidat, mert ő szakavatottabb ebben a témában.

Ja és nem akarlak megijeszteni!

53. Yulcsy
2010. márc. 31. 10:13

A menstruációs ciklus működése:

Menstruációs ciklus a termékeny korban lévő nőknél kialakuló méhnyálkahártyának a változását jelenti.

A menstruációs ciklus a két menstruáció első napja között eltelt időszak.

A ciklus első napja a menstruáció első napja.

A szabályos ciklus 28 napos (egy holdhónap), a menstruáció telihold időszakában jelentkezik.

Szabályos ciklus esetén a peteérés, vagy ovuláció a ciklus 14. napján van. A peteérést 14 nap múlva követi a menstruáció. Peteérés szükséges a természetes úton történő megtermékenyüléshez, ld. "Természetes születésszabályozás".


Menstruációs ciklus öt fázisból áll:

- Postmenstruációs fázis: menstruációs fázist követő 4-5 napos időszak.

- Poliferációs fázis: ösztrogén hormon hatásra a méhnyálkahártya növekedési szakasza.

- Szekréciós fázis: a méhnyálkahártya peteérést követő szakasza, sárgatest hormon hatásra alakul ki.

- Premenstruációs fázis: menstruáció előtt 2-3 nappal a sárgatest sorvadásával a méhnyálkahártya sorvadása jellemzi.

- Menstruációs fázis: a méhnyálkahártya leválásával együtt járó vérzést jelenti, rendszerint 4-5 napig tart, 7 napnál nem tarthat tovább.



Forrás:www. nogyogyaszat.eu

52. 404acf31e1 (válaszként erre: 51. - Yulcsy)
2010. márc. 31. 09:14
Peteérés "tünet"után kb.7 napra megjön.Teljesen rendszeres szinte napra pontos,de mióta babát szeretnénk azóta kísérem pontos figyelemmel a pé-t.És azóta lettem figyelmes erre a tünetekre.
51. Yulcsy (válaszként erre: 50. - 404acf31e1)
2010. márc. 31. 09:08

Szia!

Igen, lehetséges.De akkor figyeld meg, hogy a peteérés után hányadik napon fog megjönni, mert ez általában 14 nap.Tehát, Te lehet,hogy azt hiszed, hogy késik, de közben meg nem.Hú, elég érthetetlenül írtam le, de remélem érted.

2010. márc. 31. 09:00
Sziasztok!Szerintetek lehetséges,hogy mensi előtt egy héttel lennének peteérésre utaló jeleim!?Szóval nem középidőben.
2010. márc. 31. 05:16
napok óta fáj a derekem...ma meg mensis görcseim is vannak, ez lehet peteéréskor? elvileg félidőben vagyok...
2009. okt. 6. 23:53

Nekem néha olyan intenzív peteéréseim vannak, hogy konkrétan van, amikor kellemetlen. Sokáig nem éreztem, de ahogy közeledtem a 30-hoz, egyre erősebb lett a dolog. Arra már rájöttem, hogy az egyik petefészkem lustább, mint a másik, és van, amikor egyszerre dolgozik mindkettő.

Amúgy, én is vizesedek is érés előtt. Legutoljára még a derekam is fájt, alig bírtam tartani magam annyira. Aztán másnapra semmi bajom.

2009. okt. 6. 21:57

Sziasztok!

Valóban lehet érezni", de én pl-ul csak minden 2.hónapban érzem, csak az egyik oldalon. A másik olalt és a másik hónapban már nem.

2009. szept. 12. 16:07
sziasztok barátnőm is mindig érezte a peteérését de soha nem jött össze a baba mostanáig az orvos petevezeték átfuvást végzet rajta másik hónap ba babás lett
2009. aug. 24. 16:47

Én is érzem, felpuffadok, fáj a mellem és a hasam.

Menstruációkor pedig semmi bajom.

44. Ani2
2009. aug. 24. 11:25
Akinek 75 napja nincs mensije attól még lehet peteérése?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook