Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vannak a kutyák, és a Boxerek fórum

Vannak a kutyák, és a Boxerek (beszélgetős fórum)


2013. máj. 15. 12:25
Sziasztok! Én tanácsot szeretnék kérni kutyaházhoz boxer kan részére! Mekkorát érdemes csinálni vagy venni: belső méretek, ajtó mérete, belső magasság, stb. Egyelőre csak apuci méreteiből tudok kiindulni: marmagasság: 65 cm, ülő magasság: 76 cm, hossz (farok nélkül): 86 cm. Kösz
2010. febr. 12. 16:05
Írjátok, hogy a boxer nagyon fázós,és szeret bent lenni. Nekem eddig ez a 3.boxerem,de mindig kinnt volt télen. Viszont az ólját jól kibéleltük rongyokkal, me a másik kutyánkkal összebújnak ,ha fáznak. Időnként persze beengedjük őket, de nagyon kényelem szeretők, és ki sem akarnak menni...
21. 39ff6fe670 (válaszként erre: 20. - 39ff6fe670)
2010. febr. 11. 13:07

ja, hogy fajtatisztát menhelyről..az ellen semmi kifogásom, mert ugyanolyan "kiszámítható" tulajdonságai vannak, míg egy keverék nem tudnikivel-mivel hoyg viselkedik.

lényeg, hogy kölyök legyen mert szeretném emberhez-állathoz szoktatni.

20. 39ff6fe670 (válaszként erre: 19. - 6bdce19b3c)
2010. febr. 11. 13:04

mindegy, attól még tetszik, hogy nagyobb..


nem vennék "olcsó" kutyát semmiképp mert tudom mi az igazi ára a túlszaporításnak.

Csakis megbízható tenyésztőtől.


Több kutyát fogadtunk már be, és szívem szerint hoznék menhelről kutyát.. de most az eszemre hallgatokés pont azért járok ennyit utána mert nálam fontosak a feltételek mióta gyerekeim vannak és bár előre nem lehet úgyse látni minent, azért szeretném tudni mire számítsak. Nem mindegy, hogy viselkedik más állatokkal és főleg a gyerekekkel. Ezért gondoltam egy megbízható helyről vett fajtatiszta kutyára otthonra.


Macska már más tészta, az valszeg örökbe fogadott lesz, pl menhelyről.


De a műhelyhez örző-védő kutya kell, ha már nem lesz egyszer a Májló (steffi) akkor szerintem menhelyről hoznánk mert ott bőven elég ha a gazdiank engedelmeskedik. :)

Egyébként Májlót is kenyérre lehet kenni.. mindnekivel barátságos, de sajna a többi állattal nem. Szerintem a vérükben van, hogy az ember az főnök, az állat az zsákmány. :S

19. 6bdce19b3c (válaszként erre: 18. - 39ff6fe670)
2010. febr. 11. 12:53

staffnál sokkal nagyobb..a boxer térd feletti..és ha ennél kisebb az méreten aluli..és ha olcsót veszel az szaporító..betegek..ugyanez a nj-nél..diszpláziás lesz a 80%:( Nagyon nehéz dp. szűrt szülőket találni..


de annyi édes keverék van..közepesek, kisebbek:)


és ott vannak a fajtamentők..nj, boxer, labi..fantasztikus kutyákat lehet örökbefogadni..és sokkal de sokkal hálásabbak:)


Az én Stefikém (képeim közt)..ő staff méret..és rajong a gyerekekért..és olyan házörző, hogy ki kellett írni, hogy a kutya harap..fenevad lesz ha becsöngetnek:)))

18. 39ff6fe670 (válaszként erre: 16. - 6bdce19b3c)
2010. febr. 11. 12:40

gondoltunk egyébként arra, hogy két kutya lenne.. de ezt azért alaposan mérlegelni kell.


Láttam már akkora boxert mint egy steffi.. ennél általában nagyobbak? Mert én egy kb ekkora szukára gondoltam. (Ha egy kutya lenne)

17. 39ff6fe670 (válaszként erre: 16. - 6bdce19b3c)
2010. febr. 11. 12:37
:D
16. 6bdce19b3c (válaszként erre: 14. - 39ff6fe670)
2010. febr. 11. 12:36

értem és jól hangzik..de ők..főleg a Boxos társas lény..és isteníti a gazdiját..télen a nap 20 órájában egyedül..érted?


Nálunk alap felállás az volt ha kert akkor kutya..ha kutya, akkor 2 kutya..mert akkor elvannak együtt..és imádják egymást:)


Boxer nyálas..de igazából a falatoztatás miatt indul meg állandóan a nyál..mert meglát és gazdi = kaja:))))

15. 39ff6fe670 (válaszként erre: 13. - 6bdce19b3c)
2010. febr. 11. 12:31

első látásra beleszerettem a Boxer pofijába. :)))


Annyira ideális kutyának tűnik..


Nagyon nyálzanak?:D Ez az egyetlen amit lehet nehéz lesz megszokni. :D:D Arra a tipikus cifőfűző nyálja gondolok... :)

14. 39ff6fe670 (válaszként erre: 13. - 6bdce19b3c)
2010. febr. 11. 12:28

hát tóm'.. Tibinek steffije van és borzasztóan fázós, műhelyben volt mindig amíg nem lett neki fűtött ól.


nem szeretnénk bent tudni a kutyát mert volt benti kutyánk és macskánk és kemény a házat bőven elég lesz 3 gyerek utántakarítani. :)


Szóval mi úgy tervezzük, hogy csinálunk egy melléképületet ami fűtött lesz és ott kialakítunk a kutyának és macskának egy kényelmes kuckót mindenféle földi jóval :D

Ha fotel kell akkor azt kap, ha macskamászóka akkor azt. :)

13. 6bdce19b3c (válaszként erre: 12. - 39ff6fe670)
2010. febr. 11. 12:22

Szia Vió:)


Az én családom Boxeres..csak az volt..én is boxerrel nőttem fel:)


1 nagyon lényeges..kerti kutyát szeretnétek és nem kinti-bentit..a boxer rövidszőrű..nagyon-nagyon fázós..és iszonyatosan embercentrikus..és ilyen kemény télnél őt nem lehet kinthagyni, ők ott szeretnének lenni ahol Ti vagytok..


ez jellemző a németjuhászra is..de hosszú szőre, tömött bundája, hidegtűrő képessége adott akinti léthez!


Szóval én a németjuhászt javaslom..és segítek is benne ha majd aktuális lesz:)

2010. febr. 11. 12:09

Bár nem mostanában lesz kutyánk mert épp építkezünk, de már gondolkodom melyik fajta lenne megfelelő a gyerekek mellé.

3 kutya a szívem csücske, ezeket tudom magamnak elképzelni, bár sokkal több tetszik csak ezek illenek hozzám: boxer, husky és a németjuhász.


Jelenleg a Boxerre tenném le a voksom mert ösztönösenm megbízom benne, tényleg igazi bohóc, jókedélyű kutyus.

Nekem fontos, hogy jelezzen ha idegen jön, de ne harapjon mert nem szeretném, hogy a gyerekek barátai féljenek tőle. Barátságos de jó jelzőkutyust szeretnék..mint pl apukámék labrador keveréke.


A németjuhász nagyon jó kutya, de félek, több foglalkozást igényel..a husky szintén, de azok nem ugatnak hanem nyüszítenek. :)

Szóval egyenlőre n.juhász és boxer között vacilálunk mert a férjemnek meg az első tetszik jobban.


De én 2-3 gyerek és háztartás mellett, ő pedig mint vállakozó és családapa, kétlem, hogy lenne időnk kutyaiskolába meg minden nap futtatni vinni.

egyenlőre úgy készülök, hogy házikedvencet tartunk majd (nem pedig egy négylábú gyermeket). akihez naponta kimegyek, megdögönyözöm, játszom vele.. kb hetente elvisszük sétálni de otthon nem lesz megkötve, tud ott futni. stb..


Mit gondoltok, egy Boxernek ennyi elég amit nyújtani tudnánk?

2009. dec. 15. 09:55

Sziasztok!

Én is boxeresek tapasztalatait várom. Anno kiskoromban engem apu boxerje tanított járni :D és azóta is a szívem csücske. ehelyett kaptam egy yorkit a páromtól anno :S

De még mindig nem múlt el a szerelem...és nagyon szeretnék boxert. Ellenben én azt az igazi (mint amilyen Aramis volt) ide jössz-leülsz-itt maradsz kutyust szeretnék belőle csinálni, még emlékszem mennyire okos volt... Kutyasuli kell ehhez, vagy simán lehet nevelni? mennyire makacsak? (bevallom, a yorkival iszonyatosan befürödtem. 1 év alatt a leül egyedül akkor megy neki, ha zokni-játék van a kezemben. Séta közben meg mégis hülyén néz ki, hogy lerúgom a cipőmet, leveszem a zoknimat, és akkor leül....ha végre sikerül külön költöznünk exemmel, marad nála a kutya...és akkor ellenben el fogok gondolkozni megint a boxeren. Teljesen más. Egyszerűen akármennyire gázul hangzik is, sosem tudtam úgy istenigazából kutyaként szeretni ezt a yorkit. nekem valamiért "nem kutya". A boxer ellenben nagy szerelem. Kell a jólnevelt boxernek kutyasuli? azért nem árt, igaz? A másik kérdésem. Tud valaki igazán jó almot? a barátnőmék ugyanis vettek egyet tavaly, fél évesen elpusztult, és az állatorvos szerint azért, mert rossz volt a génállománya. Ha már ilyen kutyust akarok, jót szeretnék. Esetleg valaki jó kenelt tudna? Akár előre is lefoglalnám...várnék rá. de akkor ne legyen semmi baja :)

10. Ata06
2009. júl. 21. 18:30

Sziasztok! Nekem egy három éves fiú boxerem van! Imádom! Egy nagy kölyök. Állandóan játszana, de nem ám akárhogy-hanem minden erejét beleadva! Igaz hogy nem sokáig birja, hisz ez a fajta nem erre lett kitalálva. Viszont, ha hajtják addig csinálja mig össze nem esik! Ha véletlenül nekiszalad a lábadnak utána három napig érzed.

Az emésztésével viszont vannak gondok, de ettől függetlenül mindenkinek jó szivvel ajánlom ezt a fajtát, mert nagyon ragaszkodó, nagyon kedves és baromi jó fej!

2009. febr. 23. 09:47

sziasztok! nekünk is volt, 2 hónapja ment el 6 évesen. Mi is nagyon szerettük, a lánykám megint azt akar.

Nagyon barátságos volt, imádta a lányomat, és a kiskutyaként odakerült komondort megtanította gumilabdaként 4 lábról ugrálni.

sokszor nagyon bután nézett, de aranyos volt.

Ő is mindig szökött, és vitte magával a komondort is. A szeretetéhség tényleg jellemző volt rá is. Amikor elhoztuk a gazdájától és a szüleitől, fél évesen, sírt. szabály szerűen folyt a könnye.-Ilyet nem láttam kutyánál még.

A képe az adatlapomon van.

8. 8c73a5832e (válaszként erre: 1. - Erus75)
2009. jan. 12. 15:21
Az én boxerem már 7 éves ,és nem adnám semmiért. Előtte is boxereim voltak,csak sajnos meghaltak. Nagyon megszerettem ezt a fajtát. Imádom ahogy forgatja a szemét, néz nagy bánatosan , és kilátszik a szeme fehérje.A hangja meg nem is ugatás hanem kaffogás. A " laffantyát" ahogy mi nevezzük ,( a szája ami lelóg két oldalt)pedig jól lehet gyömöszölni! :)) Ja és tigriscsíkos szuka, vágott farokkal, és vágatlan füllel.
2008. márc. 22. 22:05

Sziasztok! Még kiskoromban, lehettem vagy öt éves, nekünk is volt egy nagy zsemleszínű boxerünk. Emlékszem, nagyon nagy volt, mellettem, de egyáltalán nem féltem tőle. Inkább csodáltam, hogy pl. két lábra állva a lábával ki tudja nyitni a bejárati ajtót :) Meg télen ő húzta a szánkóm... Atosznak hívták. Nagyon szerettem! Ellopták szegényt :(


A mai kutyák viszont... nem tudom, mi történt velük. Én sosem féltem egy kutymótol sem, de manapság azért már megfordul a fejemben, hogy mitől olyan vadak?

2008. márc. 14. 10:50

Nekem is van egy boxer kanom, aki már 13 hónapos. Na, ő egy vadállat. Nem azért mert harap, mert imád játszani, mindent szétrág, állandóan elszökik.... Amúgy imádja az embereket, senkit nem bántana! Mindenkihez dörgölőzik, ugrálna....Mégis sokan félnek tőle, mert eléggé nagydarabka.

Ugye a boxerek úgy kezdeményezik a játékot, hogy dobbantanak a mellső lábukkal, ugrálnak jobbra balra, morognak, vakkantanak... És erre sokan azt hiszik, hogy meg akarja támadni őket:-(

Pedig nem. És nagyon okosak is! Pl. fél délelőttöt tanítottam neki, hogy leül. Aztóta csak felemelem a mutatóujjam és már ül is. A kisfiamat egyszer fellökte, akkor kikapott tőlem, azóta ha kint vagyunk az udvaron, odamegy, megszagolja, és ennyi. CSak az átkozott szökésről nem tudom leszoktatni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A kerítésünk a házkörül, mát olyan mint a barikád. Amikor úgy gondoljuk, hogy na, most sehol nem tud elmenni, nyugodtan kint hagyjuk az udvaron, ő akkor is talál olyan helyet, addig keres-kutat, vagy elnyomja a barikádot, amíg el nem tud szökni!!! Ezért elég sokat van kennelben, mert féltem, hogy ellopják, vagy csak megverik, vagy bármit csinálnak vele. Meg rengeteg a kóbor kutya, és nem szeretném, ha azokkal is összefutna.

Amúgy meg imádom!!!

2008. márc. 14. 10:19
Ilyenek a boxerek. Imádnivalóak.
2008. márc. 14. 09:29
Köszi az infókat, már megijedtem hogy esetleg valami gond van vele.Mindig azt gondoltam hogy ez a fajta félelmetes örző-védő eb.Közben kenyérre lehet kenni.Szerencsére a párnámra nem fekszik.Egy Beagle kislánnyal lakik kint az udvaron.
2008. márc. 8. 19:42
Egy nagyra nőtt öleb,és el is várja,hogy úgy bánj vele.
2. nora30 (válaszként erre: 1. - Erus75)
2008. márc. 8. 19:40
Szia, a boxer ilyen... Majd amikor a párnádon alszik, és te kiszorulsz onnan, akkor se lepődj meg.:-))))) A Fórumcím nagyon igaz..!!!
2008. febr. 20. 10:20
Van egy 5hónapos Boxi lánykánk.Nagyon gyámoltalan kutyus.Állandó szeretetéhsége van.Ölbe szeret lenni,puszilgatni kell.Ha ölbe veszem(ami kezd nehézkessé válni)azonnal elalszik.Borzasztó kedves szelíd imádja az egész környék.Ez normális hogy ennyire nyugodt?Soha nem volt még Boxim,nincs tapasztalatom.Várom Boxisok és nem Boxisok jelentkezését.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook