Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vándorló fájdalom, mi okozhatja? fórum

Vándorló fájdalom, mi okozhatja? (beszélgetős fórum)


9. inf3rno (válaszként erre: 8. - M0ncsa)
2015. júl. 28. 10:33
Hát egyelőre most maradunk ennél a lumbágós kezelésnél. Ha nem válik be, akkor majd tovább nyomozunk. A csontritkulást szerintem is jó lenne kivizsgálni, hátha az van, és még megfogható. A Lyme-kór nem tűnik túl valószínűnek, szinte állandóan otthon van, vagy lent a földön, kullancsos területekre, mezőre, erdőre, parkba, stb. nem igazán jár.
8. M0ncsa (válaszként erre: 7. - Haribo2)
2015. júl. 26. 21:36

Nagymamanak se kullancsa, se foltja nem volt. Vagyis kullancsa biztos volt, csak nem talaltak :) A csipes utan honapokkal jelentkeztek a tunetek, addigra nagyon elterjedt a betegseg. Fel evig volt szegeny antibiotikumon. Ha anyu nem orvos, es nem cirkuszol, hogy nezzenek az anyjanal borreliosist is, szerintem ra se jonnek, annyira atipikusak voltak a tunetek.

Ezert emlitettem meg, mert sokszor az orvosoknak sem jut eszebe (ok sem gondolhatnak mindenre...).


Amugy szomszedasszonyom meselte, aki szinten volt korhazban B. fertozessel, hogy teli volt az osztaly olyan betegekkel, akiknel nem volt se se folt, se kullancs, csak sokkal kesobb az izuleti fajdalmak, miegyeb. Szoval ovatosnak kell lenni :S

7. Haribo2 (válaszként erre: 5. - M0ncsa)
2015. júl. 26. 18:47

Nálam is így jelentkezett a Lyme-kór, aztán lett Lyme foltom is. Viszont a kullancsot nem láttam!!!

Megfertőzött aztán továbbállt. Lakos doktor szerint ez nagyon gyakori, főleg a fiatal kullancsoknál.

6. d7c1719ff7 (válaszként erre: 2. - Boszy28)
2015. júl. 26. 02:41
főképp ha számításba vesszük az életkorát, jó tippnek tűnik
5. M0ncsa (válaszként erre: 4. - Inf3rno)
2015. júl. 25. 21:21

Kullancs nem csipte meg az elmult honapokban? Nagymamamnal igy valahogy kezdodott a Lyme-kor.

Ha volt kullancsa, jo lenne kizarni a fertozest egy verteszttel... Ha nem volt, akkor jo :)

4. inf3rno (válaszként erre: 3. - Kisj)
2015. júl. 19. 21:02
Egyelőre úgy néz ki, hogy lumbágó, legalábbis a háziorvos szerint. Írt rá gyógyszert, aztán úgy néz ki, hogy szép lassan javul tőle a helyzet.
3. kisj
2015. júl. 16. 13:19
izületi meszesedések, gyulladások simán okozhatják
2015. júl. 16. 05:20
A csontritkulásnak is vannak ilyen tünetei, érdemes megnézetni azt is, ha még nem volt neki.
2015. júl. 16. 03:08
Sziasztok! Gondoltam gyűjtök innen is tippeket, hogy hova tovább. Nagyanyám lassan 80 éves, és pár hónapja (májusban) kezdődött nála ez a betegség. Először a csípője kezdett fájni bal oldalt, ahova a protézist betették (15 éve), utána átvándorolt a bal térdére, majd újabban a derekára a fájdalom, aztán ezt valamikor váltogatja, valamikor több dolog fáj neki egyszerre, valamikor meg teljesen elmúlik. Általában mielőtt a melegfront ideér, akkor a legrosszabb neki. Gyakorlatilag fájdalomcsillapítón él. Eddig volt röntgenen, arra azt írták, hogy nem mozdult el neki a protézis (amire gyanakodtunk), és hogy van egy enyhe kopása. Szóval nem találták meg a kiváltó okot. Szeptember közepére kapott időpontot az őt műtő orvosnál, nem tudom, hogy addig mit tehetnénk. Nem igazán szeret eljárni vizsgálatokra, így meg eléggé a sötétben tapogatózunk, hogy mi lehet a baja. Bármi ötlet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook