Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valami természetgyógyász módszer a hüvelygombásodás ellen? fórum

Van valami természetgyógyász módszer a hüvelygombásodás ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
49. Csibe78 (válaszként erre: 47. - Jemma)
2007. máj. 29. 20:46

igen én is így használtam, de nekem nem jött be sajnos:((

aztán lehet, hogy bennem van a hiba

48. nayloon (válaszként erre: 46. - Csibe78)
2007. máj. 29. 20:44

egyszerre 1 tesákanál ilyen egy teáskanál olyan, 3 dl vízzel leforrázni, kicsit állni hagyni, leszűrni, és inni


A palástfű teát mondják a női altáj gyógyítójának!!

47. jemma
2007. máj. 29. 20:39

sziasztok,

én úgy tudom, hogy a cickafark ülőfürdőnek nagyon hatásos.

46. Csibe78 (válaszként erre: 45. - Nayloon)
2007. máj. 29. 20:28
ezeket egyszerre vagy külön-külön használod? Én próbáltam a cickafark teát, de nekem nem használt semmit :(((
2007. máj. 29. 20:11
cickafark és palástfű tea
44. jemma (válaszként erre: 43. - Eszti91)
2007. máj. 29. 20:00

szia,

azért ha vissza-visszatér a viszketés, akkor csak meg kellene mutatni a nőgyógyásznak. bár én a helyedben először vennék egy canesten krémet. tusolás után vékony rétegben kend a "megfelelő" helyre és reggel is ismételd meg. ezt alkalmazd legalább öt napig és szerintem ha nem komoly a gond akkor ezalatt az idő alatt elmúlik.

hello:)

2007. máj. 29. 15:53

mert ha igen,akkor nekem is az van :(

kb 3 hónapja is volt,és most megint,de előtte is volt már 1-szer,de az még régebben

Viszont nőgyógyásznál még sose voltam

2007. máj. 29. 15:41
mik a tünetei a hüvelygombásodásnak? pl. viszketés?
41. Csibe78 (válaszként erre: 40. - 363d535da9)
2007. máj. 27. 20:30
Nem
40. 363d535da9 (válaszként erre: 36. - Csibe78)
2007. máj. 27. 15:48
Ez a bizonyos krém Herbalifes?
39. Czigi (válaszként erre: 37. - Jemma)
2007. máj. 26. 20:39
almaecetet helyett lehet használni almaecet kapszulát is
38. xxLady
2007. máj. 26. 19:10
Nem teljesen ez volt a tudásbázis kérdés, de én évek óta egy remek tippet alkalmazok a hüvelygomba visszatérte ellen. Édesanyám javasolta, hogy mosás és száradás után a fehérneműt is vasaljam át. A forró vasaló kiéget minden kis bacit, vírust, gombát az anyagból. Persze műszálas fehérneműknél ezzel nem kísérletezem:)
37. jemma
2007. máj. 26. 14:48

az alábbi keveréket egy természetgyógyász ajánlotta nekem, amikor felfázás, menstruációs görcs és esetleg gombás fertőzés alakult ki. ez a "női" teakeverék minden nőnek ajánlott, mert rendben tartja a női szerveket: zsurló, galagonya viráglevél, palástfű, pásztortáska, körömvirág, vasfű, orbáncfű (összekeverni és esténként 3 dl-t elkortyolgatni, kevés mézzel ízesíteni).

hüvelygomba esetén ugyanez a tea naponta 2x3 dl és canesten krém szintén reggel és este.

nagyon jó még az almaecet elkeverve 2 dl vízzel éhgyomorra. egyébként az almaecet lúgosítja a szervezetet és mindenféle szempontból nagyon egészséges, tisztít, fertőtlenít és még a zsírt is égeti. az íze rettenetes, de a cél érdekében ki lehet bírni:)

36. Csibe78 (válaszként erre: 28. - Évica01)
2007. máj. 24. 17:16
A neve Gelly. Én nem szoktam venni hozzá ilyen kúpkészítő bigyót, én alufoliába nyomok egy kicsit, és úgy formálom a kúpot, azután be a mélyhűttőbe.
35. Loni
2007. máj. 24. 16:23

Cickafark-tea - ülőfürdőként és inni is. A mentruációt is szabályozza valamennyire.

Megelpőzésképpen pedig: tilos a nylon és műszálas alsónemű, a tanga és a tisztasági betét is.

2007. máj. 24. 16:13
Én cickafark és körömvirágból teát főztem, azzal ülőfürdőztem. Segített, megoldotta.
2007. máj. 24. 00:52

Ezt ismerem, én is Ikrek vagyok.


Ha legközelebb megyek bioboltba, végigvizslatom az összes leírást. :-))

2007. máj. 24. 00:42

Nem akarom Hoxa hitelét rontani, ezért el kell mondanom, hogy szombat hajnalban rendeltem meg mind a három kolloidot.

Ma meg is érkeztek a futárszolgálattal.


Szombaton délben azonban vettem egy arany- és egy ezüstkolloidot a bioboltban.

Rézkolloidot csak azért nem vettem, mert nem volt... :-)))

Ilyenek a kíváncsi, türelmetlen Ikrek.

2007. máj. 24. 00:37

Én nem győztem kivárni, hogy megérkezzen a hoxától, ezért a sarki bioboltban vettem egyet.

Annak a kis prospektusából írtam ki a hígítási arányt.

2007. máj. 24. 00:34
Az én használati utasításomban nem szerepel ez a higítás az irrigáláshoz, így tényleg nem drága.
2007. máj. 23. 21:36

Az ezüstkolloiddal nekem is a legjobb tapasztalataim vannak. A csuklómon volt egy borzalmasan viszketős, kivörösödött és egyre terjedő folt. A legelső bekenés után néhány órával elmúlt. Tömény kolloiddal kezeltem.

A termékleírás szerint minden gombás fertőzésre jó. Belsőleg napi 2 x 1-4 teáskanál az adag.


A használati utasítás szerint: irrigáláshoz adjunk 1 liter vízhez 1-4 teáskanálnyi (5-20 ml)ezüstkolloidot. Kevesebb vízhez arányosan kevesebb kell.

Szerintem nem drága, főleg, ha a sok hatástalan patikaszer árához hasonlítjuk.

200 ml ezüstkolloid 2500 forint + 990 Ft a futárszolgálat díja.

2007. máj. 23. 13:19
Én kb másfél éve szenvedek tőle folyamatosan. Ez azt jelenti , hogy ahogy vége egy kezelésnek , megint mehetek dokihoz. Édességet nem eszek, iszom a Citrocseppet, a natúr joghurtos módszert is csinálom , +mindenféle gyógytea... 2 napja kezdtem az ezüstkolloidot , és életemben először érzem úgy , hogy nem olyan "durván" jött vissza... Csibe78 , milyen krémet találtál?? Kérlek írj
2007. máj. 16. 18:51
Most is túl vagyok egy kisebb fertőzésen. Viszont találtam egy krémet, amiből kúpot kellett csinálni, és az gyorsan rendbe hozott!
2007. máj. 12. 23:17

Igen az is hatékony,belsőleg szedheted, de ha azzal akarsz irrigálni,kicsit drága lesz.

Egyébként mindenképpen célszerű és fontos több "fronton" támadni. lsd lejjebb

2007. máj. 12. 17:34
ezüst kolloidról tudtok valamit? hatásos a gombára?
2007. máj. 8. 23:35
Élőflórás natúr johurt felhigítva vizzel,bele néhány csepp teafaolaj, geránium,levendula,rózsafaolaj,lehet grapefruitmag kivonat is.Naponta többször irrigálni vele, ha lehet és kitartóan néhány hétig legalább.A menzesz előtt a ph változás miatt felerősödnek a tünetek, mert ilyenkor jobban elszaporodik a gomba.A partnert is érdemes kezelni,bár ált. nem tőlük kapjuk el, hanem a mi immunrendszerünk gyengül le annyira, hogy nem tudja fékentartani a "gombáinkat".Belsőleg fontos az immunerősítés, grapefruitmag kivonat, echinacea oldat, acidophilus kapszula, élőflórás natúr joghurtok, méregtelenítés, májtisztítás,-regenerálás,-erősítés ,diéta: erre az időre érdemes elhagyni v.legalább csökkenteni a cukrokat, szénhirátokat,finom lisztes kaják helyett teljes kiőrlésűt,kerülni kell az alkoholt élesztőt, minden olyat,ami gombás erjesztéssel készült.Szóval alig marad vmi, amit ehetsz-ihatsz. Mivel minden fizikai tünet vmi meg nem oldott érzelmi probléma kifejeződése, ha folyton visszatér a fertőzés jó lenne,ha kiderítenéd milyen lelki, érzelmi problémád van, amivel nem akarsz,nem mersz foglalkozni.Csak ha ezt megtaláltad és feldolgoztad,lesz eredményes és végleges a gyógyulás.Ebben segíthet neked egy jó kineziológus, Bach-virágterapeuta,esetleg egy pszichológus,egy barát,akiben megbízol.
2007. máj. 7. 14:45
jól tudod, mert mikor én jártam ilyen cipőben a páromat is kezelték
2007. máj. 7. 13:48
úgy tudom, hogy ílyen alkalmakkor a partnert is kezelni kell, mert ezeket fertőzéseket remekül lehet oda-vissza passzolgatni
21. lamoni
2007. ápr. 15. 20:23
Sziasztok. Nekem idáig nem volt ilyen problémám, de most mielőtt meg akart jönni viszkető érzésem volt, és ez azóta is megmaradt. A természetes dolgok híve vagyok, és nem szeretek kísérletezni, főleg azért is mert babát szeretnénk. A Metró újságban olvastam, a CRAN-C-60-ról ami elvileg ilyesmire jó. Most kezdtem el szedni, ez csak gyógynövény alapú étrendkiegészítő, gyerekek és kismamák is szedhetik. Remélem beválik. Ja és sokat kell inni, mert az is kimossa a bacikat, gombákat.
2007. ápr. 15. 17:51
Nekem a terhesség utolsó trimeszterében volt egy kellemetlen élményem a gombával. Ami létezett, kúp, intim zuhany, krém, stb. kipróbáltam de semmi nem használt. Amikor megszületett a kisfiam egyik napról a másikra elmúlt. Volt valakinek ilyen tapasztalata? És ha igen, mi oldotta meg a helyzetet? Nem szeretném a következő terhességet is így befejezni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook