Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek valami információja lézeres szem műtétről? Esetleg olyannak, akinek speciálisabb volt a szeme? fórum

Van valakinek valami információja lézeres szem műtétről? Esetleg olyannak, akinek speciálisabb volt a szeme? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 18. 19:08
Speciális, hogy -12,5 d volt az egyik?
2012. okt. 29. 21:29
Sajnos szemüveggel nem lehet javítani, ezért gondoltam valamilyen műtétre...
2012. okt. 29. 21:12

Figyelj tudom elszomorító, ha nem lehet, de szakemberek, hidd el értenek hozzá. Megéri megfogadni, amit mondanak. Inkább hordj szemüveget, mint valami félresikerült pancser látáskárosodást csináljon neked.

Sajnálom ha nem tudnak segíteni, mert tudom mekkora kincs a látás. Remélem a legjobbakat neked. :)

2012. okt. 29. 21:08
Köszi. Regisztráltam az oldalon, remélhetőleg majd felkeresnek valamikor. Csak egyszer már volt hasonló. Telefonban kérdezgettek a szeemről, és akkor 2 éve rögtön kiderült, hogy nem műthető, így az ingyenes vizsgálaton sem vehettem részt.:(
7. KergePárduc (válaszként erre: 5. - KergePárduc)
2012. okt. 29. 20:53
*örökség
2012. okt. 29. 20:52

Szia! Nekem lézeres szemműtétem volt -3,5-ös szemekre. Még tart a gyógyulási folyamat. Az orvossal beszélgetve a vizsgálatok során egyértelművé vált, hogy szemüveget kell majd hordanom később. Idővel a szem öregszik és meg fog romlani a látásom, a szemüveg az olvasáshoz fog kelleni majd, de ahhoz, hogy messzire jól lássak, ha minden jól megy nem fog kelleni. Szerintem itt játszik szerepet az, hogy milyen kort írsz be. Szerintem ne találgass amúgy. Ha már csak +2-t írsz és 50 évet az nem te vagy, és nem jó a te szemednek. Van egy cég, amelyik sasszem kezeléseket végez. Hamar rátalálsz a neten ezzel a kis szócskával, ha keresed, náluk rendkívül segítőkészek az ott dolgozók és igyekeznek minél pontosabb tájékoztatást adni. A vendégkönyvükbe is írhatsz. Ha azt tanácsolják esetleg, hogy ne műttesd meg a szemed hallgass rájuk. Annyi ügyfelük van, hogy megengedhetik maguknak, hogy az emberek érdekeit nézzék. Tehát ha bármilyen okból kockázatos, nem megfelelő ez a műtét számodra, nem vállalják be. Nem éri meg nekik és hidd el, akkor neked sem.

Remélem tudnak neked segíteni. Sok sikert!

2012. okt. 29. 20:52
Nekem genetikai örökséges ez a "betegség" amitől rossz a szemem. Egy ideig fokozatosan fog romlani. Szakorvos mondta, hogy nem lehet vele kezdeni semmit :/
2012. okt. 29. 20:48
Neked miért nem lehet műteni? Sajna nekem tényleg nagyon speeckó a szemem, így félő, hogy enyémet sem...
2012. okt. 29. 20:40
Mindenképpen el kell menned szemészhez. Ő mondja meg, hogy lehet-e műteni. Nekem csak -1es, állandóan kell hordanom szemüveget, de műteni viszont nem lehet :(
2012. okt. 29. 20:37

Szia!

Nekem Pesten csinálták meg 5 éve a lézeres szemműtétet, bár nekem -2,5 és -2,75 voltak a szemeim, de én csak pozitívan tudok erről beszámolni, voltak azért kellemetlen részek, de megérte. Mielőtt elvégeznék a szemműtétet, el kell menned egy szakemberhez, aki megvizsgálja a szemed és megállapítja, hogy alkalmas e lenne a műtétre. Annak idején 21év volt a korhatár, annál fiatalabbnak nem javasolták, 25 éves voltam amikor megcsináltattam. Én Győrbe jártam kontroll vizsgálatokra, ott volt olyan, akinek pluszos volt a szeme, ő is pozitívan nyilatkozott a műtétről. Szerintem mindenképp menj el egy szakorvoshoz, ő úgyis elmondja hogy ajánlja e neked a műtétet! :-)

2012. okt. 29. 20:29

Sziasztok!


Szerintetek lézeres szemműtét létezik olyanoknak, akiknek pluszos a szemük? Jaa és sajna a szemüveg sem segít, nem látok vele sokkal jobban.

Egy honlapon kitöltöttem egy tesztet, hogy alkalmas lennék e rá, és már ha csak +2 írtam, és azt hogy 30 éves, azt írta ki a rendszer, hogy ehhez túl fiatal vagyok. Viszont ha azt jelöltem be, hogy 50 éves vagyok, akkor nem írt i ilyet...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook