Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata a rühvel - embereken? fórum

Van valakinek tapasztalata a rühvel - embereken? (beszélgetős fórum)


7. 298b15dfdd (válaszként erre: 6. - Nalla)
2012. nov. 19. 09:21

Szia!


Azt szeretném kérdezni tőled,hogy véletlenül nem Győr környékén van-ez az otthon?

csak azért,mert van egy csomó babám és szeretném elajándékozni:

6. Nalla (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2012. nov. 19. 08:50

Köszönöm a sok hozzászólást! :) Mindent megpróbálok, persze, én is viszkettem egész hétvégén, de szerencsére se csíkok, se foltok, csakis mentálisan! :)

Hát igen, bejárnak... Mert ez egy gyermekotthon, ahová bejárnak látogatni kedves fertőzött rokonok a bentlakókat, és ők hurcolják be a nyavalyát! Állítólag a sok emberjogi törvény meg miegymás miatt nem lehet őket kitiltani, illetve felfüggeszteni a látogatásokat, amíg nem "rühteleníti" magát az ember... Főleg, ha hajléktalan, és nincs rá lehetősége.

Én nem értek hozzá, sajnos - már a törvényi részéhez - de ha az én hatáskörömbe tartozna, biztosan megtiltanám, nem hiszem, hogy Ő bármilyen törvényt is fel tudna hozni hirtelen ellenem, vagy hogy egyből rohanna bepanaszolni...

Sajnos én ebben nem dönthetek... :( Úgyhogy csak a csendes védekezés marad! :)

5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Nalla)
2012. nov. 17. 00:54

Az mit jelent, hogy bejarnak? Ugy,ha jonnek-mennek sokkal nehezebb vedekezned,mintha egy allando, zart kozossegben kell kiirtani. Anno a korhazban soport vegig es az osszes beteg ruhanemujet, agynemujet, szivacsat, stb.fertotleniteni kellett. A hajat,amennyire lehet osszefogni, ill. A kezeket allandoan fertotleniteni. Eleg massziv fertozes, sajnos.

A kezfejedet pedig figyelgesd, emlekeim szt.ottjelenik meg az elsok kozott a csik vagyis csikok.

Mentalisan meg mar sztem a tudattol is viszket az ember.

Gyogyulast ill.nem is tudom,mit kivanjak!

2012. nov. 16. 19:09
semmi kontakt velük..kézmosás, fertőtlenítés amit írtál, írtak..legalább kezelik őket?...nálunk a dajka néni kenegette, körjáték közben természetesen a mi kezünket fogták nem a gyerekekét, de mi sem kaptuk el... játék után természetesen, kezet mostunk fertőtlenítettünk
2012. nov. 16. 19:03
Sajnos nálunk a suliban rüh járvány volt 1 hónapja. VÉgig féltünk hogy a gyerek elkapja, hát sajnos a koszos, nem tisztálkodó "fekete" gyerekek terjesztették. De szerencsére nem kapta el, de ajánlom, hogy vegyél ilyen zselés kézfertőtlenítőt, és mindig kenegesd be ahányszor csak tudod, és ha lehet, papírtörlővel törölközz
2. spinneli (válaszként erre: 1. - Nalla)
2012. nov. 16. 19:03
Igen, el lehet-sűrű kézmosással, önellenőrzéssel, fertőtlenítéssel meg lehet előzni.
2012. nov. 16. 19:02

Sziasztok!


Olyan munkahelyre kerültem, ahová sajnos bejárnak rühes emberek, gyerekek.

Még semmilyen tünetem nincs, de nagyon félek...

El lehet akkor is kapni, ha nem érintkezem velük közvetlenül, tehát például ha megfogom utánuk a kilincset, egy helyiségben tartózkodom velük, de nem ülök melléjük, nem fogok kezet...

Meg lehet előzni - természetesen a sűrű kézmosáson, lehetőség szerinti fertőtlenítésen kívül - hogy megfertőződjem?

Van lappangása, ill. milyen hamar diagnosztizálhatja az orvos?... Csak ha már tünetek is vannak?... Csak mert nem szívesen várnám meg, hogy nyüzsögjenek rajtam az atkák, kevesebbet könnyebben/hamarabb ki lehet írtani gondolom...

Aki tud, kérem segítsen, kórházakban, otthonokban dolgozók, nektek biztosan van tapasztalatotok! Nekem ez az első, és már mindenhol viszketek! :P


XXX

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook