Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valakinek tapasztalata a Margit Kórház fejlődésneurológiai osztályáról? (akinek a babáját kezelik ott!)) fórum

Van valakinek tapasztalata a Margit Kórház fejlődésneurológiai osztályáról? (akinek a babáját kezelik ott!)) (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 31. 19:47
Köszönöm a válaszokat!
21. elizabett85 (válaszként erre: 19. - Szabianyu)
2012. okt. 29. 20:25
Szerintem emiatt ne aggódj, de azért egy erre specializálódott gyógytornásznak mutasd meg a kislányt, akár Dévényesnek, akár Katonásnak. Egyébként a Dévényesek feleslegesen nem kezelnek és nem húznak le...
20. Fishyke (válaszként erre: 19. - Szabianyu)
2012. okt. 29. 08:49
Enyémnek azt írta a doki két hetesen a beutalóra, hogy fokozott az izomtónusa. Egyszerűen nem volt szívem elvinni két hónapos koráig, mert nem bírtam volna ott hagyni. Pláne az után, amilyen szörnyűségeket olvastam a helyről. A védőnő mutatott gyakorlatokat (Katona-módszer), miket csináljunk otthon, szerinte egyébként nem kellett volna elvinnünk. Két hónapig tiszta frászban voltunk, aztán elmentünk, és azt mondták, tényleg néha kicsit feszes, de nem kell vele foglalkozni, tornáztatni sem. Egy gyógytornász azt mondta, hogy ők ott annyira súlyos eseteket is látnak, hogy az enyhéket "hajlamosak elbagatelizálni". Ha elvittem volna Dévényeshez, biztos találtak volna tornáztatni valót, viszont 3 hónaposan már forgott oda-vissza, és azóta próbál kúszni is, úgyhogy én nem foglalkozom tovább a dologgal, szépen fejlődik.
2012. okt. 28. 19:49

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni ,a házi orvosunk azt írta az 1 hós kislányom papírjára hogy kisfokú izomtónus eloszlási zavar. Itt a neten rengeteg féle dolgot olvasok ,kérlek írjátok le ez mit jelent és hogy milyen tünetei vannak!!!

Segítséget előre is köszönöm!

2012. okt. 28. 12:08

Egyébként amiért érdemes odamenni, hogy tényleg vannak nagyon jó eszközeik és ezekkel sok mindent ki lehet szűrni, de csak ennyi, ami mellettük szól.

A tornájuk nekünk semmit nem használt, mi Dévényeztünk..

2012. okt. 28. 12:05

Sziasztok!

Ezt a vesztő helyet megjártam a kisfiammal, szörnyű két hetet töltöttünk ott, mert a Manóm elakadt a szülőcsatornában és emiatt kicsit oxigénhiányos lett, ami most már csak a mozgásában mutatkozik, mindent később kezdett csinálni.

Szóval, így utólag visszagondolva (már 2 év telt el azóta), én többé oda nem vinném a gyereket, ha ők lennének az egyetlenek az országban, akkor sem.

Bunkók az orvosok, akik egyes szülőknek azt javasolták, hogy inkább adják intézetbe gyereket, mert úgy sem lesz belőle semmi. Az egyik anyának mondták, hogy jobban járt volna, ha csak 30 percig élesztik újra a gyereket és nem 35-ig, mert most nem lenne ilyen problémája... stb.A gyerekemnek epilepszia gyógyszert adtak, közben nem is voltak EEG-vel igazolható görcsei, de a gyógyszertől lettek (szerencsére már kinőtte). Bocsi az összevisszaságért, de még most is felizgat az, hogy ez történt ott velünk. Ahogy kikerültünk soha többé nem vittem vissza a gyereket. A Bethesda kórházba kerestem egy nagyon jó orvost.

Én a Bethesdát javaslom, de szerintem ne csak az én tapasztalatomból táplálkozz, lehet nektek, tetszik majd a hely.

2012. okt. 28. 10:43

[link]


Én teljesen ledöbbentem ezen

15. kacsa mama (válaszként erre: 13. - Silver79)
2012. okt. 27. 20:18

Szia, a babának semmit sem kell vinni,de szó szerint semmit. 1 db (korházi)textil pelusban veszik át,a babát.

Az anyukáknak biztositanak szállást,de 1-2 emelettel feljebb.

A légzésfigyelöt ha van azt kérik,ahogy haza mentek vissza is kapjátok.

14. Fishyke (válaszként erre: 13. - Silver79)
2012. okt. 27. 17:14
Miért kell mennetek? Nem tudom sajnos, hogy működik, elvileg a vidéki mamik kapnak szállást, nekünk nem kellett befeküdnünk.
2012. okt. 27. 14:42
Sziasztok! Nekünk hétfőn kell bemennünk eléggé aggódom, az én babám 2hetes. Ha én is maradok a cuccaimat el tudom tenni valahová? Babának ruhát kell vinni? Remélem van itt még valaki...
2012. aug. 5. 12:20

Sziasztok!

Voltunk pénteken a fejlődésneurológián, fokozott izomtónus miatt javasolta a gyerekorvos, de hála égnek semmi baja, tornáztatni sem kell:) Megvizsgálták és jöhettünk is haza.

Azért nagy kő esett le a szívemről:)

11. yoyamb
2012. júl. 4. 14:42

Nem. Ő a harmadikon lesz, a te ágyad meg az ötödiken

Etetés időben leszel vele. Elméletileg lehetsz vele máskor is, de engem kiküldtek többször is, mikor végeztünk a hamival.

10. Fishyke (válaszként erre: 9. - Yoyamb)
2012. júl. 3. 08:11
Igen, mondták, hogy mindig hétfőtől kell befeküdni. Akkor éjszakára is maradhatok vele?
9. yoyamb (válaszként erre: 8. - Fishyke)
2012. júl. 2. 23:17
Ha bent kell maradnotok, akkor te is kapsz ágyat, ha kérsz. De befeküdni mindig hétfőtől kell.
2012. júl. 2. 10:45
Sziasztok! Mi pénteken megyünk, 6 hetes a manó. A doki szerint fokozott az izomtónusa, nem vészes, de a biztonság kedvéért elküldött. Nagyon remélem, hogy semmi komoly és nem kell befeküdnie!! Úgy tudom, csak a vidéki, szoptató anyukák kapnak éjszakai szállást. És aki pesti és szoptat??? Én nem akarom otthagyni éjszakára:(((
7. kacsa mama (válaszként erre: 4. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 30. 11:45

igaza van yoyamb-nak,a kicsi babákkal csak igy lehet bent lenni.


Van jó,és rossz tapasztalatom ,mert több orvossal is kapcsolatban vagyok a munkám során.

Van olyan akivel tavaly csúnyán összevesztem,és lám nekem lett igazam:)

De volt/van olyan is ,aki aranyos,kedves,itt az unokámra gondolok(a volt),és most is hordok oda gyereket,de ez a dr.nő nagyon kedves.

A pszihologusok,gyógytornászok kedvesek,velük nincs semmi gond,csak van egy dr.nő aki nagyon flegma ha nem ugy alakul a babád ahogyan ő elképzeli.

6. yoyamb (válaszként erre: 4. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 30. 11:22
Ha nem ambulánsan hívják be, hanem befektetik, akkor az minimum 5 nap. Lehet kérni anyának is ágyat 2 emelettel feljebb, és így az etetéseket tudja csinálni az anyuka. Bár nem mindet! A vizit alatt nem lehet bent lenni, illetve engem volt, hogy máskor is kiküldtek.
5. yoyamb (válaszként erre: 3. - Kacsa mama)
2012. jún. 30. 11:16

Megosztanád velem a tapasztalataidat? Elégedett vagy velük? Úgy érzed, maximális a segítség amit nyújtanak? Odafigyelnek rátok?


(Mi is járunk oda, de nagyon rosszak a tapasztalataink, félek, hogy nem jó helyen vagyunk. Azon gondolkozunk, hogy váltunk, de nem akarunk könnyelmű, elhamarkodott döntést hozni, ezért érdekelne mások tapasztalata is. Lehet, hogy csak én aggódom túl?)

4. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 3. - Kacsa mama)
2012. jún. 29. 20:38
Ha bent fognak egy 6 hetes csecsemőt vizsgálatra és még szopizik, szerintem az anyuka ott maradhat vele?
2012. jún. 29. 20:33
Igen van,járok oda évek óta több babával is.
2012. jún. 28. 19:52
Hééé! valaki!!!!!!! engem is érdekel!!!!
2012. jún. 28. 17:07
Van valakinek tapasztalata a Margit Kórház fejlődésneurológiai osztályáról? (akinek a babáját kezelik ott!))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook