Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van valakinek ötlete hogy az utolsó 2kg-ot hogy tudom leadni, már 2 hete nem történt semmi, pedig futok is, meg diétázok is. :)Előre is kösz fórum

Van valakinek ötlete hogy az utolsó 2kg-ot hogy tudom leadni, már 2 hete nem történt semmi, pedig futok is, meg diétázok is. :)Előre is kösz (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 31. 14:34
senkii???
18. senico
2008. máj. 30. 17:34

Szia Fruzsonka!


Tudom, hogy már sokan megírták, de nagyon nagy butaság ilyen kevés kalórián élni!Ne csináld ezt, nem fogod sokáig bírni, és jön a jo-jo, vagy rosszabb esetben a zabálási rohamok, lelkiismeretfurdalás stb.. Ennyi kalórián csak orvosi ellenőrzés mellett, kórházban lehet fogyózni, hozzáteszem, hogy sztem. úgy sincs semmi értelme.Én is megtapasztaltam, amit te, 11 éves korom óta fogyózom, és még most 30 évesen is nehéz belőni, mennyit kéne enni. Nagyon csinos vagy így is, ha tényleg le akarod fogyni azt a két kilót,( sztem nem kell, de ez a te dolgod, én is ilyen "dilis" vagyok, ami súlyomat illeti)akkor max. heti fél kilo.Bár nem válaszoltam az eredeti kérdésedre, de szerintem először az a legfontosabb, hogy beállj egy kiegyensúlyozott étrendre, vedd igénybe anyukád segítségét!

17. Babii
2008. máj. 30. 13:53
én úgy tudom h este 6 után csak gyümölcsöt nemszabad enni, mert megterheli az emésztőrendszert..egyik ujság ezt irja másik azt:-)
16. Norberto1980 (válaszként erre: 15. - Gilla48)
2008. máj. 29. 09:34
Szerintem hülyeség 16 után nem enni, ilyenkor csak éhezik a szervezet és bontja az izmokat, ekkor meg nincs zsírbontás. Elegendő lefekvés előtt 3 órávan utoljára enni.
2008. máj. 27. 18:39
Egyél rendszeresen egészséges kajákat, tarsd be a sav-bázis egyensulyt és du. 16-óra után semmit.
14. 2577cdcc12 (válaszként erre: 13. - Turoczis)
2008. máj. 27. 13:05
Ez azért így túlzás :o). Lúgosító kajákból is lehet annyit enni, amennyi már nem kell...
2008. máj. 27. 12:59
Sav-Lúg bázis egyensúly+mozgás=ideális testsúly. Ha ez megvan, soha nem kell fogyózni, és kalóriát számolni.
2008. máj. 26. 11:30

Szió!

Véletlenül keveredtem ide és olvastam a naplódat és szerintem nem a legjobb úton haladsz. Van ennek sokkal könnyebb módja is, ahol esetleg nem szevedsz. Nagyon kevés kalóriát viszel be ami hosszú távon lelassítja az anyagcserédet, pedig az ellenkezője lenne a cél. Ha az utolsó pár kg.-al küzdesz akkor "szálkásítani kellene" gyakran étkezni. Én csak kockahasat akartam volna de 20 kg-ot fogytam a végére mindenfajta ismert diétákkal, és nem biztos hogy jót tettem magamnak. Sokkal fontosabb átgondolni hogy mi jó a testednek úgy, hogy közben egészséges maradj és jól érezd magad a bőrödben, meg persze az a bizonyos 2-kg is eltünjön. Ha érdekel a további véleményem és személyes tapasztalatom leírom.


Üdv Norbi

11. momof3
2008. máj. 20. 12:05
Most néztem a naplódat - hát ezekkel a 600 kcla-os napi étrenddel tutira kikészítheted a szervezetedet, főleg hofy fehérjét, de főleg húst nem eszel. Én - igaz más korosztály - 3. gyerek után úgy kezdtem fogyózni, hogy ch semmi, saláta+csirkemell viszont amennyi jólesett, + torna - a futást nem bírtam az elején. Egyébként azt mondják, a futás nagyon jó, ez igaz is, de én pl. régen sem fogytam tőle, viszont a zsírégető tornák - pl. Béres A. Réka vagy külföldiek - használnak. A legjobb mindezt felváltva, de ezt anyukád jobban tudja. Ezeket is iktasd be, és felejtsd el ezeket az önkínzó diétákat amivel ráadásul csak leépül az izomzatod is!!!
10. 43d02447da (válaszként erre: 9. - Cukilany)
2008. máj. 20. 12:01
Köszi, azt hiszem tényleg legjobb lesz ha anyu észheztérít hogy is csináljam..
2008. máj. 20. 11:54

Sztem beszélgess anyukáddal, de komolyan! Kérdezd meg tőle, hogy a nem evés mit eredményez a szervezetben!

Ha nem eszel normálisan és elég gyakran leginkább az izom bomlik le, de ugyanolyan zsíros maradsz. Sztem anyud tuti össze tudna állítani neked tök frankó étrendet, kiszámolni, mennyi kalóriát kell enned naponta, ahhoz h fogyj és miből álljon ez a kaja. Legalábbis a volt pasim személyi edző volt és miközben segített szinte hetek alatt átalakult a testem

8. 2577cdcc12 (válaszként erre: 7. - 43d02447da)
2008. máj. 20. 11:49
Az hogy nem eszel péksütit, meg lisztes ételeket, attól még ehetnél normálisan. Tudom, hogy nem akarsz visszatérni, de napi 5-600 kalória egy életen át nagyon nem jó! Már csak a fiatal korod miatt sem, ugyanis elég könnyen fel tud borulni a hormonháztartásod.
7. 43d02447da (válaszként erre: 6. - 2577cdcc12)
2008. máj. 20. 11:47
hát na épp ez az h nem térek vissza...nem eszek péksütit se liszteset kivéve a főzelékbe ami van...nemrég ettem mondjuk megelgszendvicset egyik nap de elég is volt...:S...hát nem tudom mit tegyek, életmódváltás lenne célszerű, meg vmi emberi mennyiség...
6. 2577cdcc12 (válaszként erre: 3. - 43d02447da)
2008. máj. 20. 11:40
Az a baj, hogy ezzel azt éred el, hogy mikor visszatérsz a normális táplálkozásra (ami előbb-utóbb megtörténik, mert így tönkremegy a szervezeted, mivel még az alapanyagcseréhez elegendő tápanyagot sem kapja meg), akkor az egészet csőstül vissza fogod hízni. És gondolom nem ezt akarod :o)
5. 43d02447da (válaszként erre: 4. - Momof3)
2008. máj. 20. 11:38
:) Hát köszi,tudom h nem sok a felesleg de ez az én agybajom:( Iszonyat rossz érzés h soha nem tudok megelégedni magammal:(
2008. máj. 20. 11:37
Én is kb ennyi idős koromtól fogyóztam. Szerintem te még növésben, de legalábbis fejlődésben vagy, ezért a fontos tápanyagokat ne vondd meg, egyél sok salátát, húst, zöldséget, gyümit - ch nélkül is menni fog - de ezen az "óriási" súlyon nem érdemes ennyit problémázni. Egyébként ismozogsz, a mozgástól, tornától pedig átalakul az ember - én 66 kilósan hordom most azokat a 40-es ruháimat, amik 60 kilósan voltak jók rám.
3. 43d02447da (válaszként erre: 2. - 2577cdcc12)
2008. máj. 20. 11:29
Hát igen, Ő is mindig ezt mondja nekem, de hát sajnos türelmetlen vagyok és mindent rögtön akarok:( Lehet gyakrabban kéne ennem...
2008. máj. 20. 11:28
Nem csoda, megnéztem a naplódat. Baromi keveset eszel, főleg, hogy még mozogsz is mellette. Nem csoda, hogy leáll az anyagcseréd, ha ennyire keveset eszel, a szervezeted azt hiszi, hogy jön az éhezés, és mindent tartalékol. Bár azt írtad, anyukád edző. Gondolom ezt ő is jól tudja, maximum nem hiszed el, ahogy sokan mások is ebbe a hibába esnek :o)
2008. máj. 20. 11:19
Van valakinek ötlete hogy az utolsó 2kg-ot hogy tudom leadni, már 2 hete nem történt semmi, pedig futok is, meg diétázok is. :)Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook