Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek Orion OBMD-1401 típusú kenyérsütőhöz receptek? fórum

Van valakinek Orion OBMD-1401 típusú kenyérsütőhöz receptek? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 29. 12:49
Vettem egy ORION 1401 kenyérsütőt. keverő lapát (egyik) nem rávaló volt, vissza vittem kicserélték. Nincs recept füzez hozzá,sem lapát kiemelő. Előtte volt SEVERIN BM 3986.gépem. SEMMI GONDOM NEM VOLT VELE.Barátaim mondták orion jó,olcsóbb,ugyan azt tudja, ezt vegyem. Kevesebb pénzért szart kaptam,sok herce-hurca miatta. Olcsó húsnak híg a leve. TUD VALAKI NEKEM HOZZÁ VALÓ RECEPT FÜZETBE SEGITENI? pisty36@citromail.hu köszi.
2009. jan. 29. 19:36

Hello mindenkinek!

Nekem is Orion OBMD 1401 kenyérsütőm van. Meg tudná mondani valaki, hogy hol lehet megvenni a receptkönyvet hozzá?

Köszönöm!

Ági

2009. jan. 7. 12:32
köszönöm az infókat
2009. jan. 7. 11:13

Szia!

Gondolom van hozzá mérőpoharad.

2 pohár tej

5 pohár liszt,

2 teáskanál cukor

2 teáskanál só,

én rendes élesztővel csinálom, abból egy negyedet teszek bele.

Szoktam beletenni 1 evőkanál olajat/ha van akkor egy kanál fincsi kacsazsírt, és egy kevés almaecetet,mert attól könnyebb lesz a tészta. Az olajat és ecetet közvetlen a tejbe, utána a liszt, cukor só és élesztő.

Az enyém kétlapátos, és ezzel nagyon klassz kenyeret süt!

6. 3a0842d373 (válaszként erre: 5. - 3a0842d373)
2009. jan. 7. 08:54
A formázás és a sütés közben persze kelesztés is van. Télen a radiátorra teszem, nyáron napra, konyharuhával letakarva.
5. 3a0842d373 (válaszként erre: 4. - Juttta)
2009. jan. 7. 08:52

Szia Jutta,

a gép típusa mindegy, az a fontos, hogy egy- vagy kétlapátos a tartálya. Ez is csak a belerakható mennyiség normális dagasztása miatt fontos.

Milyen a tiéd?

A kétlapátosba (nekem is az van)3,2 deci vízhez 65 deka szárazanyag - lisztek és magok - mehetnek.

Legelőször töltsd bele a vizet,

1-2 evőkanálnyi olajat

kb. 1 evőkanálnyi sót - kősót használok és műanyag evőkanalat

most jön a 65 deka liszt, akár csak fehér

vagy 1/3 rész teljeskiőrlésű, 2/3 simaliszt, így lesz félbarnád


A liszt tetejére kis fészket csinálok, ebbe fél friss élesztő, pici cukor, tej, gép indít, fedél le.


Magok, amik bele mehetnek:

tökmag, napraforgó, köles (isteni finom ropogóssá teszi a kenyeret)

lenmag/lenmagpehely (a vízbe szoktam tenni, ott megázik egy kicsit és jól összefogja a kenyeret, nem morzsálódik tőle)


Magokból az irodalom a liszt 5%-át javasolja, de nekem mindig sokkal több lesz. Ízlés dolga :) A gépnek baja nem lesz.


Ha kész a dagasztás, kiveszem a tésztát, átgyúrom, formázom és sütőben sütöm, 220 fokon, kb. 35-40 percig, nem előmelegített sütőben.

Jobban szeletelhető, nem sül bele a keverőlapát, szebb a szelet, formásabb.


Írj, ha kérdésed van, jó pepecselést :)


üdv. CSM

2009. jan. 6. 21:52
megvettük és a receptfüzetet kihagyták belőle
2009. jan. 6. 21:51
Próbáltam másfajtát, de a méret is és a programok is különböznek
2009. jan. 6. 21:49
Szerintem a recept nem különbözik kenyérsütőnként, így bármilyet használhatsz :)
2009. jan. 6. 21:48
Van valakinek Orion OBMD-1401 típusú kenyérsütőhöz receptek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook