Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek nyirokmirigy ödémája? Esetleg ismer valakit akinek ez a betegsége? fórum

Van valakinek nyirokmirigy ödémája? Esetleg ismer valakit akinek ez a betegsége? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 14. 21:39
Igen, tudom, hogy csak szakember végezheti, de neki eddig csak gépi kompressziós kezelést alkalmaztak.Azt mondták, hogy kézzel ebben a fázisban már csak ártanának vele.
2010. máj. 14. 18:47
Kézi masszázst is alkalmaznak rendszeresen, amelytől jelentősen csökken az ödéma. Csak speciálisan képzett szakember végezheti a nyirokmasszázst.
5. cikicakk (válaszként erre: 4. - Costarika)
2010. máj. 13. 21:32
Gyógytornáztatják a lábát, de ez csak olyan kompressziós gyógytorna.Valamilyen nadrágfélébe belebújtatják, és az rászorul a lábára.Mint a giliszta mászik egyre feljebb a lábszárán ez a rászorult rész,nyomja a hasüregbe a nyákot.Semmilyen más gyógytornát nem lehet vele csinálni.Mozognia kell sokat, és közben vízszintesen tartva pihentetni.Én azért aggódom,mert szerintem már a hasa is tele van ezzel a nyákkal, ugyan is hatalmas nagy a pocakja.Jó nem sovány, de annyira nem is kövér amekkora a hasa.Azért is kérdeztem, hátha valaki már ismeri ezt a betegséget, és tud rá tanácsot adni.
2010. máj. 13. 13:13
Érdemes lenne gyógytornászhoz fordulni, aki nyiroködéma kezeléssel foglalkozik.
2010. máj. 13. 13:03
Ja arról nem is beszélve, hogy az első kompressziós harisnya nem is az volt amit rendeltek neki.Az csak térdig ért,és ő combig érőt kapott.Most megint kiírtak neki egy másikat, most meg csipkéset kapott.Kész röhej.Persze most sem lehet felhúzni a lábára,mert a kórházi kezelés után 1 hónappal ért ide a harisnya.Mikor a nővérek meglátták, hogy csipkés végű harisnyát kapott, jót nevettek, és mondták, hogy rendeljünk hozzá egy csipkés harisnya tartót is.Nem haragudtunk rájuk ezért, hisz mi is már csak nevetni tudtunk kínunkban.
2010. máj. 13. 12:59
Férjemet 4 éve műtötték rekeszizom sérvvel, és köldöksérvvel.2 hónap után elkezdett dagadni a jobb lába.Egyre dagadtabb lett, és először az orvosok a Parkínsón kórra gyanakodtak.( Sajnos az is van neki már 8 éve) Hamarosan kiderült, hogy nyirokmirigy ödéma.4x lett orbáncos a lába fél év alatt.Az orvosok erősködnek, hogy az orbánc miatt lett nyirokmirigy ödémája, de én tudom, hogy először dagadt a lába, és rá kb másfél hónap múlva lett az első orbánca.Most már teljesen mindegy, hogy melyik volt először, csak aggódom az állapota miatt,mert a kompressziós kezelések is csak 1-2 hétig segítenek.Mire a kompressziós harisnya ide ért,már nem is lehetett a lábára felhúzni úgy bedagadt.
2010. máj. 13. 12:55
Van valakinek nyirokmirigy ödémája? Esetleg ismer valakit akinek ez a betegsége?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook