Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek nagyon jó, bevált Habcsók vagy Négercsók receptje? fórum

Van valakinek nagyon jó, bevált Habcsók vagy Négercsók receptje? (tudásbázis kérdés)


6. Garmy (válaszként erre: 5. - Mici111)
2010. aug. 31. 14:42

Mici!


Na, kipróbáltad? Milyen lett?

5. mici111 (válaszként erre: 4. - Mici111)
2010. aug. 27. 19:58
Szia! Én is itt találtam a Hoxán.Nagyon jó kis recept holnap meg is sütöm a férjemnek mert ő szereti ezeket az édességeket
4. mici111 (válaszként erre: 3. - Garmy)
2010. aug. 27. 19:56

Házi négercsók

Kategória: Sütemények, édességek

Hozzávalók: Habja:

7 dl tej

40 dkg cukor

4 cs. zselatin

12 evőkanál víz

4 cs. tejszínhabpor


kész ostyalap


Máz:

10dkg tortabevonó csokoládé

Elkészítés: A habhoz a tejet és a cukrot felforraljuk, majd hideg helyre tesszük hűlni. 12 kanál vízzel áztatjuk a zselatint, és a meleg tejes cukros "masszához" vegyítjük. Ha teljesen lehűlt hozzátesszük a tejszínhabport és habbá mixeljük.

Az ostyalapból karikákat vágunk ki, rárakunk egy adag habot, majd miután megszilárdult, csokival bevonjuk. Hidegben dermesztjük.

2010. aug. 27. 18:12
Senki nem készített még házilag ilyeneket?
2010. aug. 27. 14:59

Sziasztok!


Szeretnék majd habcsókot készíteni, de a neten annyi féle recept van, hogy nem tudom melyik lenne a legjobb.

És négercsókot is készítenék, mert mostanában amit a boltban lehet kapni, egyáltalán nem olyan finom, mint amilyen nagyon régen volt.

2010. aug. 27. 14:58
Van valakinek nagyon jó, bevált Habcsók vagy Négercsók receptje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook