Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek konkrét orvosi (labor, Rtg.UH, CT, stb.)bizonyítéka egy táplálékkiegészítő hatásosságáról? fórum

Van valakinek konkrét orvosi (labor, Rtg.UH, CT, stb.)bizonyítéka egy táplálékkiegészítő hatásosságáról? (beszélgetős fórum)


10. Ágota 77 (válaszként erre: 9. - D4b0dd2692)
2010. aug. 14. 11:54

Az arányokra, mennyiségekre voltam kíváncsi...

Remélem Neked eredményt is fognak kimutatni a vizsgálatok!


(Sokan nagy eredményt várnak el apró mennyiségektől.) Gondolok itt arra, hogy a c vitamin napi ajánlott bevitele 60 mg az orvosok szerint, míg egyesek szerint 1000 mg is kevés naponta.

2010. aug. 13. 23:45

Most egy ideje Juvita nevűt szedek.Napi 2 tablettát ajánl,amiben van:1000mg Glükozamin-szulfát,400mg Kondroitin-szulfát és 600mg MSM

Te szedsz valamilyent?

8. Ágota 77 (válaszként erre: 7. - D4b0dd2692)
2010. aug. 13. 13:52
Milyen porcerősítőt szedsz?
7. d4b0dd2692 (válaszként erre: 6. - Ágota 77)
2010. aug. 13. 11:37

Szia!

Nem tudom.Már vagy egy éve nem utalt be röntgenre a főorvosnő.Pedig jó lenne megnézni,mert szedek porcerősítőt.

2010. aug. 12. 10:43
Szia! Hogy van a porckopásod?
2009. okt. 2. 12:02

Köszönöm a hozzászólásokat!

Most egy kedves fórumozó ajánlotta az Okinawai korallt,hogy olyan összetevői vannak (pl.stroncium),amik segítik a beépülését a porcba. Utána fogok nézni,de szerintetek a stroncium nem veszélyes anyag? Vagy megbízható,mert árulják?

4. abri
2009. okt. 1. 12:25

Nemrég mesélte egy néni, hogy annyira fájt a térde, csak üldögélni tudott.Most szedi a Proenzit, azt mondja annyit megy amennyit akar, nagyon jó lett a térde.Csak nem elég 3 hónapig, ő már régóta szedi, 3 hónap szedés, egy hónap szünet.

Az unokatestvérem is szedi a térdére, azóta nem fáj neki.

2009. okt. 1. 10:43
Sziasztok! Nálam is a térd a kritikus..pedig fiatal vagyok, nincs túlsúlyom, csak a sport miatt így alakult. Jártam én is több orvosnál lelkesen fogysztottam a porcerősítőket. Egyszer volt szerencsém egy "ortopédussal" beszélgetni..véleménye szerint nem bizonyítható az sem, hogy használnak a szerek és az sem, hogy nem. Nekem nem használt. De várom én is a véleményeket, mert, ha valakinek van pozitív, akkor kipróbálom én is a hatásos szert...
2. 099c0bed40 (válaszként erre: 1. - D4b0dd2692)
2009. okt. 1. 08:17

Szia, nekem anno teniszkönyökre és a térdemben lévő porc kopására írtak fel ilyen szert.

Nyolc hónapig szedtem szép szorgalmasan, a térdem ugyan nem fáj már annyit mint előtte ( igaz fogytam is és ez lehet attól van) de a könyökemet mégis meg kellett műteni, mert semmit se javult a szertől.

Részemről ennyi a történet, remélem másnak több szerencséje volt vele, és Ők is írnak majd a topikba.

2009. okt. 1. 00:38

Tegnap egy Radiológus főorvos azt mondta nekem,hogy a porckopásom tavalyhoz képest rosszabbodott.Kérdeztem,hogy porcerősítővel vissza tudom-e építeni?Azt mondta nem,csak gyógyszerrel megállítani a folyamatot.Ezért vetődött fel bennem a kérdés,hogy vajon feleslegesen költöttem annyit porcerősítőre és egyébb vitaminokra,táplálékkiegészítőre?

Tehát konkrétumokra lennék kiváncsi,és nem olyan szubjektív véleményekre,hogy jobban érzem magam-,vagy szebb lett a bőröm ettől és ettől a szertől!Persze, nem várom el senkitől,hogy laboreredményeket küldjön...

Ha senki sem ír,az is sokat elárul.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook