Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek festékhiánya? fórum

Van valakinek festékhiánya? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. maila
2017. aug. 19. 16:17

Van...és sajnálom is nagyon, hogy amikor az első jeleket észrevettem magamon, nem tettem semmit. Nekem 21 évesen kezdődött a probléma, gyorsan terjedt,ma már alig van "ép" bőrfelületem, de mivel alapból világos a bőröm, nem annyira feltűnő, inkább olyan túlvilági megjelenésem van... Kezdetben takargattam, szégyelltem, mert mindenhol megbámultak, de már sikerült valamennyire elfogadni így magam. Nyáron rosszabb, mert fényvédő krém nélkül ki sem léphetek a lakásból.

Vannak olyan területek, ahol visszapigmentálódott a bőröm, de nem egyenletesen. Remélem feltalálnak rá valami hatékony gyógyszert.

2017. aug. 18. 11:33
Van egy könyvem, a Candidások kézikönyve címmel. Egy amerikai doktornő és egy magyar származású orvos írta. Ők kapcsolatba hozták a candida elszaporodásával a vitiligot. Nem tudom mennyire lehet hinni ennek, elég sok mindent ráfognak a candidára, de ha gondoljátok járjatok utána. :-)
35. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Incó)
2017. aug. 18. 09:23
Szintén! Most vettem észre, hogy az arcomon is terjed! Máshol eddig nem zavart. Itt azért kezd! Fene egye meg! Az arcomat mindig is féltettem! :(
34. júliusi (válaszként erre: 28. - Júliusi)
2011. okt. 4. 19:39

Sajnos ez vitiligó.Debrecenben feküdtem a klinikán,gyerekkoromban,ott állapították meg.

Sajnos,tipikus,nyáron leég,piros.De volt 1-2 ami eltűnt,és kezd pigmentálódni.

33. Incó (válaszként erre: 32. - B4ca0947f4)
2011. okt. 3. 13:45
Akkor egyet értünk:-)
32. b4ca0947f4 (válaszként erre: 31. - Incó)
2011. okt. 3. 06:38
Nem vagyok kezdő sem pedig tájékozatlan ebben a témában, de a tapasztalatomat írtam le. Hogy a szolarium miket okozhat, természetesen tudom. Én nem járok és a fiam sem, először azóta is, ha napra megy 50 faktorú fényvédőkrémmel keni be magát, aztán mindig kisebbel, de én is, mert elővigyázatosak vagyunk, tőlem ezt tanulta. A betegségnek nagyon "utána néztem " nem csak én , hanem a bőrgyógyász főorvos is és a gyermekorvosunk is szívügyének tekintette. Nem azt akartam jelezni, hogy mit ír a szakirodalom, azt mindenki elolvassa majd magának, hanem azt, hogy nálunk hogy történt. Egyetértek, nézzen mindenki utána, mit lehet tenni. Erről szól ez is most.
31. Incó (válaszként erre: 30. - B4ca0947f4)
2011. okt. 2. 22:45

Hát ezt cáfolnám. Szerintem ezt egyik bőrgyógyász se keveri össze, annyira jellegzetes helyen vannak és annyira egyértelmű a kiterjedése.

Én nem akarok senkit bántani, de szerintem ennek a "betegségnek" alaposan utána kell nézni és nem szabad pl. szoliztatni a foltokat. Bőrrákot okozhat...

30. b4ca0947f4 (válaszként erre: 28. - Júliusi)
2011. okt. 2. 21:07
Sok esetben hiszik azt, hogy festékhiány, közben csak egy egyszerűen kezelhető börgomba, ami gyszeres kezeléssel megszüntethető.
29. f03ee0b988 (válaszként erre: 10. - B4ca0947f4)
2011. okt. 2. 17:56
kb 4 éves koromtól de nem emlékszem pontosan.18
2011. okt. 2. 17:26

igen,10 éves koromtól. pár folt a bokámon,könyökömön,lapockatájon.Mára már olyan,mintha újra termelődne a festékanyag némelyik folton.

De soha nem okozott problémát.

27. Incó
2011. okt. 2. 15:26

Ha ajánlhatok egy oldalt:

[link]


Ez egy olyan oldal, ahol rengeteg információ van erről. Még senkinek sem sikerült meggyógyulni, pedig több százan vagyunk.

Facebookon is megtalálsz minket.


Én 32 vagyok és a kezem valamint az arcom érintett. Arcom sminkelem így nem látszik a kezem pedig barnítókrémezem. Lassan, de a foltok terjednek.

Melageninát próbáltam és a vitix krémet. Csak kis sikereket értem el velük.

26. doxikri (válaszként erre: 25. - B4ca0947f4)
2011. okt. 2. 08:37
Köszönöm, nem fogjuk!!! :)))
2011. okt. 2. 07:22
Kamasz korba lép, a sok stressz, a megfelelési kényszer, az elvárások-még ha nem is mutatja- megviseli a szervezetet és legyengíthette az inmunrendszerét. Lehet, hogy ilyenkor esélyesebb , hogy előjön. Senkinek nem volt a rokonságunkban sem. Drukkolok nektek, és ne adjátok fel!
2011. okt. 1. 22:27
Én is gondoltam valami hasonlót. Nem konkrétan a szolit, hanem azokat a vitaminos kapszulákat, amiket a barnulás előtt használnak az emberek, ami serkenti a pigment termelődését. Lehet, hogy tényleg nagyon óvatosan kipróbáljuk a szolit. A régebbi típusút. Köszi az ötletet, hátha bejön. Jó lenne, mert 14 évesen ez roppantul visszavetheti az önbizalmát. Bár, most azt mondja, nem érdekli. Sok lánynak is van a korosztályából....úgy tűnik, ez is népbetegség. :(
2011. okt. 1. 20:43
És még valami: nem ezekre a mostani 3-5 perces szolikra gondolok... ami 5 percnél már pecsenyére süt.
22. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - F03ee0b988)
2011. okt. 1. 20:42
nekem,nagyon sok helyen!
2011. okt. 1. 20:41
Tudom, hogy így van, tudom, ha napra mentünk én is kentem vastagon a foltjait... Igen, nagyon óvatosan kezdtük mi is, először csak a kis lábait(fekvő szoli volt). Most az előbb ment el a barátnőjével, és mondtam neki ezt a témát, Azt mondja, hogy emlékszik a bőrgyógyászra, aki fintorogva nézett rá, meg sem fogta, csak rávágta, hogy nem lehet gyógyítani... Hallod!!! 7 éves volt és ilyen sz.r emléke maradt... Aztán rávágta, hogy szoli, de óvatosan:)
2011. okt. 1. 20:10
én évekig jártam egy súlyosan vitiligós fiúval, aki ha 5 percet kint volt nyáron (az árnyékban!) vérvörösre megégtek a fehér foltjai, szóval szerintem csak óvatosan azzal a szoláriummal.
2011. okt. 1. 20:03
Hogy magában a szolarium, vagy a sok vitaminnal együtt? azt nem tudom, csak emlékszem még sírtam is örömömben, mikor felfedeztem a barna kis szigeteket a fehér foltok közepén. Azt mondták sosem fog visszabarnulni.
2011. okt. 1. 20:01
Most 22 éves, nincs fehér folt. Azóta sem volt szolariumban...Most én nem mondom, hogy ez mindenkinek bejön, de nekünk bejött.
2011. okt. 1. 19:58

néhány percig volt alatta, ez olyan soli volt, ahol 10 max 20 perc volt javasolt.

Egy kicsit alatta volt... néhányszor elmentünk és megjelentek a fehér foltok közepén a barna foltok. Aztán szép lassan visszabarnult.

2011. okt. 1. 19:56

Azt mondták, nem mehet a napra... vizimanó volt. Nem akart rövidnadrágot húzni.

Aztán a köv . évben télen szépen elvittem magammal a solariumba,

2011. okt. 1. 19:44

Mindenki azt mondta, hogy nem gyógyitható... kentük valami krémmel, amerikából hozattunk vmi csodaszert, amit higitva innia kellett... ezerrel etettem vele a vitaminokat...

Még a kézujján is volt... Nagyon el voltam keseredve. Kentük 50 faktorú-akkor az volt a legerősebb - naptejjel, de bizony nem volt jobb sehogysem.

A gyermekorvosunk bújta a külfödi szakirodalmat, hátha kitalálnak rá valamit.

2011. okt. 1. 19:42
Mi is így voltunk már sok éve , a kisfiam az első osztályt járta ki, amikor ugye megjött a jóidő először előjött az alsó lábszárán, aztán a nyakán elöl... aztán a tarkóján, aztán a hátán végig. Édes istenem, úgy nézett ki, mintha lenyúzta volna. Sosem felejtem el, a balatonon voltunk egy szállodában és két vén nőszemély úgy nézett az én eleven kis manómra, mintha leprás lenne.
13. doxikri (válaszként erre: 12. - B4ca0947f4)
2011. okt. 1. 19:33

Nem mondtak semmi jót. Kaptunk krémet, de semmit nem ér. Mondták, hogy van fényterápia, de csak tőlünk 100 km-re és minden nap kéne menni! Nos, ez gyakorlatilag megoldhatatlan. Aztán aki csinálta, annak sem segített. Akinek van mindenki azt mondja, nincs rá gyógyír.

Viszont frankón terjed!! :(

2011. okt. 1. 17:36
Mit mondtak nektek? kaptatok vmit rá?
11. doxikri (válaszként erre: 9. - B4ca0947f4)
2011. okt. 1. 17:27
Kb.4 éve.
10. b4ca0947f4 (válaszként erre: 4. - F03ee0b988)
2011. okt. 1. 17:26
rian, neked mikortól van? hány éves vagy?
9. b4ca0947f4 (válaszként erre: 6. - Doxikri)
2011. okt. 1. 17:25
Kisfiadnak mikor jött elő?
8. b4ca0947f4 (válaszként erre: 6. - Doxikri)
2011. okt. 1. 17:23
Hány éves vagy? mikortól van?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook