Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek bevált spárgás receptje? fórum

Van valakinek bevált spárgás receptje? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 28. 20:28

nekem a mautner-zsófi féle elkészítés a kedvencem (ez köretnek való):


meghámozás, olívaoljban átforgatni,

alufóliára sütőbe elhelyezni,

még a sütés előtt meglocsolni 1 tk olvasztott vaj és cukor vagy barnacukor keverékével

szépen megsütni,

a végén nagyon apróra vágott minőségi bacont serpenyőben zsírjára olvasztani és evvel a tálaláskor locsolni a csini halmojba rendezett spárgát.


de pirított pármai sonkával vagy parmezánnal is lehet szórni bacon helyett.

2010. febr. 28. 20:20
Párolt spárga, rá a franciasaláta és a kaszinótojás...
6. Cepheus (válaszként erre: 1. - MMea)
2009. máj. 20. 22:50
Én is raktam fel kettőt, de ha friss a spárga és gondosan megtisztítottad, akkor bátran vágj bele bármibe, amit a neten találsz, tetszeni fog. Gyorsan megpuhul, és nem igényel erőteljes ízesítést, illik hozzá pl a vaj, a sajt, füstölt sonka, fehér húsok, fűszernek elég a cukor, só, fehérbors, italnak fehérbor. Nekem a kedvencem simán párolva hollandi mártással, de klassz tésztaételekbe is.
5. MMea (válaszként erre: 4. - Petra 24)
2009. máj. 20. 21:27
Még nem vettem meg a spárgát, de azt hiszem abból amit leírtál zöldet fogok venni. Köszönöm a kedves hozzáértő segítéget, ki is fogom próbálni.
2009. máj. 20. 21:18

Lehet belőle készíteni fasírtot, tehetsz a húslevesbe, rakottan darálthússal mint a karfiol vagy a zöldbab.


Nekünk (Én és Férjem) a rakott vált be a legjobban, amit úgy készítek, hogy megdinsztelem a hagymát kevés olajon. A darált húst egy külön serpenyőben pirosra pirítom, majd miután megpirult hozzáteszem a hagymához, felöntöm vizzel, vegetázom, borsozom, és addig hagyom főni (közben vizet is pótolok ha kell) míg a hagyma teljesen szét nem fől, ezután a levét elfőzöm és leveszem a tűzről. Az előkészített (átdinsztelt spárgát fehér vagy zöld) kivajazott üvegtepsibe teszem, és rá a husi, majd egy sor spárga ismét, ezt pedig nyakonöntöm egy nagy tejfölell, amibe előzőleg egy tojást felütöttem. Ha úgy gondolod tehetsz a tetejére reszeltsajtot is. Isteni! A Férjem imádja pedig előtte rá sem tudott nézni a spárgára, azt sem tudta mi fán terem, de tartott tőle, pedig a lehető legegészségesebb zöldségek egyike. Jó főzést!

2009. máj. 20. 21:11
Ha fehér, azt úgy kell megpucolni, hogy szépen vékonyan, mint a zöldséget, vagy a sárgarépát és vízbe teszed mint a krumplit. Ha zöld, akkor azt úgy hogy elég csak a kis pikkelyeket leszedni róla és vízbe teszed. Majd cukros sós vizet teszel oda, és abban megdinszteled, mert az elveszi a keserűségét. Főleg a fehér hajlamos arra, hogy kicsit kesernyés íze van. Kb egy evőkanál cukor és fél evőkanál só elég a vizébe. Ezután lecsöpögteted. Ha így indulsz neki bármilyen receptnek, akkor nagy gond már ott nem lehet. A fehérre még jellemző, hogy ha hosszú akkor a fejétől lefelé haladva egyre fásabb a szára. Azt jobb is ha eldobod, mert az a dinsztelés után sem lesz puhább.
2009. máj. 20. 21:02

Szia!


Édesanyáméknál évekig foglalkoztunk spárgatermesztéssel. Tudok egysmást róla. MIlyen spárgád van, fehér, vagy zöld?

1. MMea
2009. máj. 20. 20:58
Szeretnék pár nagyon finom spárgából készült ételt megismerni, mert nem nagyon főztem még spárgát, félek kicsit tőle és épp ezért bevált nagyon finom recepteket keresek, amit ti már kipróbáltatok. Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook