Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek AMC edénye? Szeretitek használni? fórum

Van valakinek AMC edénye? Szeretitek használni? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 7. 10:20
Tényleg nincs itt egy AMC-s sem????
2010. ápr. 23. 10:45

Sziasztok!

Gondoltam felhozom ezt a topikot.

Mi 17 éve vettünk egy alapgarnitúrát, azóta sok mindennel kiegészítettük, most már nincs is más edényem, nagyon szeretem. Ha valakinek van kérdése, szívesen segítek.

2009. okt. 20. 23:10
Nekem is van!
7. jujus (válaszként erre: 6. - Mentolostea)
2009. márc. 3. 07:52
Köszönöm, jól hangzik, kipróbálom...:)
6. mentolostea (válaszként erre: 4. - Jujus)
2009. márc. 2. 22:20

Tejszínes-zöldséges tészta

1 hozzászólás Írta holtner67 1 éve


Tejszínes-zöldséges tészta



A 4 l-es AMC edényt nagy lángon az első pirosig melegíted. Megpirítassz benne egy kis sonkát, vagy bacon szalonnát, ki mit szeret. (Na meg, ha már AMC-ben főzöl, akkor ez a minimális zsír is elmegy.)

Erre kb. 25 dkg száraztésztát ráöntessz. Bármilyet, szarvacska, orsó, lényegében akármilyen köretnek való tészta lehet. Kicsit összekevered.

Erre megy a tisztított gomba, én olyan 20-25 dkg-ot szoktam tenni. Jöhet egy kis vegyes zöldség: zöldborsó, sárgarépa kocka. Lehet mirelite is. Na meg, ha akarod, brokkoli, apró karfiolrózsák, bármi, amit szerettek. Megint keverés, és fűszerek. Só, fehérbors, ételízesítő, ezek ízlés szerint. Kb. 2,5-3 dl tejszínnel nyakon önteni, és annyi víz megy bele, hogy az egész keverék szintjétől 3-4 cm-rel kevesebb legyen. (Ha már egyszer a tésztából kiszárítottuk a természetes nedvességet, azt vissza kell pótolni!)

Sima fedővel fölmelegíted középig, akkor mehet rá a Sequ, és 8 percre állítsd be a csipit.

8 perc múlva tálalhatod, bőven megszórva reszelt sajttal

2009. márc. 2. 21:03
pedig 'állítólag' sok embernek van AMC edénye!! vagy mégsem...???
2009. febr. 13. 19:17
Szia! árúld már el nekem, hogy tésztát hogy csinálsz benne.tejszínesetzöldségeset....
2009. febr. 13. 19:02
Igen. Nagyon szeretem. Bár a rántott hús évek elteltével sem sikerül, de minden más gyorsan elkészül benne, az ízek természetesebbek nekem, mint a hagyományos főzéskor.
2009. febr. 13. 18:53
van vkinek AMC edénye? szereti?
2009. febr. 13. 18:52
Van valakinek AMC edénye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook