Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valaki pánikbetegséggel itt? fórum

Van valaki pánikbetegséggel itt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. febr. 6. 11:09
Sziasztok! Kicsit több mint egy éve vagyok diagnosztizált pánikbeteg, elkezdtem írni a naplóm itt a hoxán, az elejétől a mai napokig szeretném részletesen megírni történetem, hogy hogy indult és miként tudtam felé kerekedni, hátha másoknak is segítek ezzel egy kicsit. Címe: Pánikbetegség? Felejtsük el végre egymást
2011. júl. 17. 13:07

Igen, ezt mondják...

Én nem tapasztaltam, mert rengeteg mindenen átmentem, de nem érzem, hogy erősebb lennék...

2010. júl. 28. 19:40

Nem azért nem tud egy pánikos uralkodni a rohamán mert nem akar, semmit se akar jobban ,mint úrrá lenni rajta. De nem tud ,mert fogalma sincs, hogy mit tegyen. Fut fűhöz-fához, közben meg szégyenkezik , mert a környezete emiatt leírja. Pedig nem az értelmi képességével van a baj, idővel aztán rájön ,hogy önmagában van a megoldás kulcsa. Ebben a küzdelemben az orvos, a barát, a testvér csak mint partner szerepelhet.

Részemről ezt tudtam hozzátenni a témához.

29. homern
2010. júl. 28. 19:37

Sziasztok!

Na,jól eltűntem.

Nem kötődött feltétlenül a tömeghez,otthon tv nézés közben is rám tudott törni.Most már kb 4 éve nem jelentkezett,de olyan sokszor volt,hogy éreztem,nem sok kell hozzá.

2010. júl. 28. 19:30
Végül meggyógyult, hormonális probléma állt a háttérben.
27. Anonyma (válaszként erre: 24. - Ferencz Yolanda)
2010. júl. 28. 19:24

Neked bizonyára nem volt még pánikrohamod, -tudom jó szándékkal mondod amit mondasz,- de egy pánikos ettől a falra tud mászni, mert a pánik roham alkalmával, segítséget vár, mégpedig azonnalit és hathatós segítséget.

Próbáltam lecsillapítani a testvérem, -úgy ahogy te mondtad,- de megkért, hogy ne mondjak ilyeneket neki, mert ez még idegesebbé teszi. Elég volt, ha mellette voltam, az adta a biztonságot, mert tudta , ha elájulna, vagy rosszabbodna az állapota, van aki tud érte tenni.

2010. júl. 28. 19:15
Minden emberrel előfordulhat, hogy egyszer csak valamitől bepánikol. Ez még nem pánikbetegség. Betegségnek csak onnantól számít, ha ez az állapot tartósan fennáll.
2010. júl. 28. 19:07

Nem olyan egyszerű kideríteni a pánik okát.

De nincs pánik ok nélkül, csak úgy néz ki, mintha a semmiből jönne. A testvérem évekig volt pánikbeteg. Neki a pillanatnyi segítséget a seduxen tab. jelentette. Rendszeresen nem szedte, de adott neki egyfajta biztonsági érzetet.

2010. júl. 28. 17:44
Mindig gondoljatok arra , hogy ami meggyötör az tanit, ami nem ől meg, az megerősit.!!
23. fhybi
2010. júl. 28. 15:12
Köszönöm előre is. Este írok priviben.
22. fhybi
2010. júl. 27. 17:14
Ez nagyon jól hangzik! Csak még nem tudom gyakorlatban hogyan is csináljam.
2010. júl. 27. 11:09

Sziasztok!


Nekem is voltak pánikbetegséges éveim, de hálistennek sikerült kigyógyulnom belőle. Sokat segített a Bach Virágterápia, a Kineziológia és nagy mennyiségű omega 3 szedése is.

20. fhybi
2010. júl. 24. 19:06
Bocsi nekem most mennem kell.
19. fhybi (válaszként erre: 17. - Me szim)
2010. júl. 24. 19:05
Nekem azért úgy tűnik, nem nagyon lehet ezt önállóan kezelni, vagy azt mondani, na most akkor hiába törsz rám, én nem engedem!
18. me szim (válaszként erre: 14. - Homern)
2010. júl. 24. 19:01
Szia.Az sem lehetett kellemes de egyébként nálad minden rendbe?
2010. júl. 24. 18:58
én sem voltam elötte ilyen és fogalmam sincs mi váltotta ezt ki persze nem volt valami könnyü életem és gyerekkorom de másnak még rosszabb és mégsem.igen talán tényleg a gyengeség jele pedig annyiszor probáltam erösnek lenni de ha rám jön végem van és csak elgyengülök pedig tudom akkor kéne eröt venni de nem nagyon megy
16. fhybi (válaszként erre: 14. - Homern)
2010. júl. 24. 18:55
Ez az úgynevezett tömegiszony?
15. fhybi
2010. júl. 24. 18:54
Mikor először történt veled, akkoriban volt olyan esemény ami szerinted kiváltotta ezt? Azért kérdezem, mert nekem egy orvos ismerősöm azt mondta, ha nyugodtabb lesz az életem el fog múlni. Jelenleg ugyan is hatalmas a zűrzavar. Tudod engem azért is zavar, mert tudom butaság, de a gyengeség jelének tudom be. És ez zavar. Pedig szerencsés vagyok, mert a párom abszulut megérti, sőt szegény megijedt, mert nem voltam ilyen.
14. homern
2010. júl. 24. 18:54

Sziasztok!

Hozzám többször majdnem mentőt hívtak,mert azt hitték a szívemmel van valami és minimum haldoklom.Én mondtam,hogy nyugi,csak pánikroham,átlag 30 percen belül elmúlik.Utána úgy éreztem magam mint aki lefutotta a maratont.Mozdulni sem bírtam.

Hála az égnek kb 4 éve volt ilyen utoljára.Túl sokan lettek körülettem egy fürdőtónál és ez lett a vége.

2010. júl. 24. 18:50
Te hogy kezeled?
2010. júl. 24. 18:50
igesak ugy minden ok nélkül egyik percröl a másikra jön és borzaszto
2010. júl. 24. 18:48
hát nagyon nagy akarat erö kell hozzá és persze hogy legyen melletted valaki aki megért nem néz bolondnak ,vagy ha érzed hogy jön akkor probáld meg elterelni a figyelmed foglald le magad valamivel.valakinek könnyü de nekem nagyon nehéz nem vagyunk egyformák.
10. fhybi
2010. júl. 24. 18:48
Egyébként mikor először rám tört annyira erős volt,hogy szó szerint úgy éreztem szétesek, megsemmisülök. A szívem legalább 200-al ment. Nem láttam, hallottam. Uh még felidézni is szörnyű.
9. fhybi (válaszként erre: 8. - Me szim)
2010. júl. 24. 18:45
És csak úgy spontán kiváltó ok nélkül tör rád?
2010. júl. 24. 18:44
most olvastam az üzid.nekem minden,szédülök.hevesen ver a szivem hülye gondolataim vannak van amikor remegek...
7. fhybi (válaszként erre: 6. - Me szim)
2010. júl. 24. 18:43
Nagyon ritkán csak úgy simán érzem, hogy kezdődik,utcán sétálva, vagy itthon de ezt még tudom kezelni, vagy visszanyomni, nem tudom mi a jó szó rá.Te tudod ezt hogyan szokták kezelni?
2010. júl. 24. 18:38
De egyébként máshol nem jön rád csak jármün?
2010. júl. 24. 18:36
Hm.sajnos ismerem ezt csak én mindenhol.2000 ota vagyok benne az utolso 3-4 éve elég jol voltam de most 4 napja megint nem vagyok jol,szédülök.Nem tudom mitöl van ez de nagyon rossz.
2010. júl. 24. 18:33
Az igazán kemény része az év elején kezdődött. Megállt a metró az alagútban, én meg iszonyat pánikrohamot kaptam.Dühítő, mert tizenéves korom óta rendszeresen metrózom. Felvérteztem magam, és újra nekifutottam. Eredmény ugyan az. Sőt azóta jött buszon és vonaton is. Igaz sokkal enyhébbek. Azokon tudtam uralkodni. De mikor másodszor rám jött a metrón szegény fiam velem volt, totál megijedt.Beértünk a következő állomásra, és lemenekültem. Azóta nem járok a föld alatt.Nem tudom szavakba önteni, micsoda pocsék érzés.
2010. júl. 24. 18:27
Szia.És hogy birod:Miota van neked?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook