Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valaki, kinek évek óta refluxa van, és semmi nem használ rá? fórum

Van valaki, kinek évek óta refluxa van, és semmi nem használ rá? (beszélgetős fórum)


1 2 3
43. vicki78 (válaszként erre: 41. - Veronika27)
2009. dec. 24. 20:57
Szia!Én is próbáltam a Qumatelt még régen,de semmi.Próbáld meg a Ventert.Én fel szoktam oldani vízbenmert hatalmas,és megiszom.El kellene menned egy tükrözésre és ott kiderülne mi van pontosan.Én most utoljára bódítást kértem,és semmire nem emlékszem.Ha tényleg ilyen sok a savad menj el,mert ez lehet még rosszabb.Nekem tíz éve kezdődött,és akkor csak egy kis felmarródás volt a gyomromban,most meg minden baja van.
42. kakukklány (válaszként erre: 27. - Hajnalfény73)
2009. dec. 22. 22:49

Helló! Segíteni szeretnék.

Csak a Nexium alegeslegjobb gyógyszer.Naponta 2x1!!!(20mg-osból).

Ételek közül sokan nem tudják:a banán nagyon jó.Még a gyomorfekélyt is gyógyítja!!

Salvus-víz:iszogatni naponta több alkalommal(többet,mint amennyi rá van írva).


Tehát ne add fel.Kívánok minden jót és javulj!

41. Veronika27 (válaszként erre: 40. - Vicki78)
2009. dec. 22. 22:29
A gyomrom nem fáj, de gombóc érzés van a torkomban és a sav ki is marta. Voltam orvosnál, Quamatelt szedek, 1 hétig jobb volt, de most megint érzem. A lepedék nem múlik, de a doki azt mondta, hogy ez is a savtól van.
40. vicki78 (válaszként erre: 39. - Veronika27)
2009. dec. 22. 20:34
Szia!Ha nincs más tüneted szerintem nincs refluxod.A lepedékes nyelv lehet vitamin hiány,stressz,de legfőbképpen candida okozza.Nem vagyok orvos,de szerintem ezek közül lehet valami nálad.
2009. dec. 22. 13:46
Másnap is van olyan tünete, hogy lepedékes nyelv meg gombóc érzés a torokban? Furcsa, nekem nem fáj a gyomrom sosem...Vagy ez még a kezdeti stádium?
38. fbb53e1d99 (válaszként erre: 37. - Aranka2)
2009. dec. 18. 16:37
Mért kérsz bocsánatot? Nem tudtam, h közgyógyod van...sajnálom:( elég baj ez:(..mármint hogy ennyi a járadékod.
37. Aranka2 (válaszként erre: 36. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 18. 16:32
bocs igazad van
36. fbb53e1d99 (válaszként erre: 35. - Aranka2)
2009. dec. 18. 16:28
Akkor mért nem azt mondtad? Te azt írtad, h a Pantacid jóval olcsóbb..
2009. dec. 18. 16:27
Közgyógyra a pantacidot lehet felírni...sajna 27000Ft a járadékom...
2009. dec. 18. 16:16

Refluxon=Lansoprazol ..1480ft Pantacid=Pantoprazole ..1350ft


Nem tudom, látod-e a különbséget. S még valami..a refluxonból van 30 mg, de Pantacidból 20 és 40mg..

A Refluxon a kettő között van, s árban sem különböznek..130 ft..hmm...

33. fbb53e1d99 (válaszként erre: 32. - Aranka2)
2009. dec. 18. 16:07
Nincs vele semmi gond...én nem mondtam..
2009. dec. 18. 16:05

Generikum


A generikus gyógyszerek, vagy más néven generikumok olyan gyógykészítmények, amelyek ugyanazokat az aktív összetevőket és ugyanolyan arányban tartalmazzák, mint az eredeti gyógyszerek. Így gyógyhatásukat tekintve megegyeznek az eredeti gyógyszerrel, azonban annak áránál jóval alacsonyabb áron kaphatóak. A generikumok az eredeti gyógyszer szabadalmának lejárta után jelennek meg a piacon.


Ha ez így is van mi a gond vele ?

Azért én egy több diplomával rendelkező orvosnak jobban hiszek...

31. fbb53e1d99 (válaszként erre: 30. - Aranka2)
2009. dec. 18. 15:59
Az lehet, h olcsóbb, de az csak egy generikum...sok szerencsét..
30. Aranka2 (válaszként erre: 26. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 18. 15:55
Tüneményes háziorvosom megnézte a refluxon hatóanyagát és rákeresett egy ugyanolyan paraméterekkel rendelkezőre. Ezért a pantacidot írja ami sokkal olcsóbb.
29. hajnalfény73 (válaszként erre: 28. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 18. 15:52
Köszönöm szépen a tippet.
28. fbb53e1d99 (válaszként erre: 27. - Hajnalfény73)
2009. dec. 18. 15:18

A nagynéném egyenesen rosszul is lett tőle, mármint a Controloctól...


Refluxon 30 mg-osat kérj...meglátod, jó lesz.

2009. dec. 18. 15:08
Akkor beszélek a háziorvossal, mert úgy érzem, hogy szeptember óta hiába szedem a controloc-ot, nem segít:(
26. fbb53e1d99 (válaszként erre: 25. - Hajnalfény73)
2009. dec. 18. 15:01
Jelenleg a legújabb a Refluxon...a háziorvos is felírhatja. Napi eggyel tünetmentessé tehető a páciens.
25. hajnalfény73 (válaszként erre: 24. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 18. 14:59

A dokim agyon dicsérte, hogy ez nagyon jó. Azt mondta, hogy 6-8 hét és javulás lesz. Nekem három hónap után lett csak javulás, de teljes gyógyulás nincs. Nyáron egész jól voltam, de szeptembertől kezdődött megint.

Vissza megyek a dokimhoz, csak olyan sokára adnak időpontot:(


Amúgy melyik gyógyszer a jobb, hatásosabb?

24. fbb53e1d99 (válaszként erre: 23. - Hajnalfény73)
2009. dec. 18. 14:54
Annál már van modernebb is..
23. hajnalfény73 (válaszként erre: 21. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 18. 14:52
Controloc40
2009. dec. 18. 14:48

Sziaszatok!


A19-es válaszhoz csatlakozom én is.

2 egymást követő éjjel úgy éreztem, hogy nagyon szúr a szívem, most helyben meg fogok halni. Második nap éjjel elmentem az ügyeletre, akik megállapították, hogy refluxom van, mivel már korábban volt gyomorsav problémám (túl magas volt). Azt mondta, nem ír fel semmit, vegyek be szárazon szódabikarbónát, és az segít. Ha gondolom, menjek háziorvoshoz. Pár nap múlva el is mentem hozzá, mert nem múltak a tneteim, de akkor már nem csak szívtájéki fájdalmam volt (az egész nyelőcső telejétől a szívig), hanem zsibbadt is a lábam.

A dokim azt mondta,ilyen betegség nincs, amilyenek a panaszaim, de menjek el EKG-ra , és vérvételre. Minden leletem teljesen normális volt. Utána tudtam meg, hogy pillanatnyi erős magánéleti problémáim miatt pánikrohamaim voltak, és ezek váltották ki ezeket a tüneteket, vagyis az agyam produkálta. Azóta szerencsére elmúlt.

Érdekes, hiszen főállásban szociális munká vagyok, és tanultam ezekről a pzichoszociális bajokról, de amikor belekerültem, nem vettem észre magamon, és nem is tudtam segíteni.

A doki azt mondta, nem ír rá semmit fel, ha jelentkezik, igyak meg 1 dl bort, az feszültségoldó, és jobb mint a gyógyszer. És milyen igaza lett (kb. 2 alkalommal kellett innom)...

Kitartás!

21. fbb53e1d99 (válaszként erre: 20. - Hajnalfény73)
2009. dec. 18. 14:44
A gyomor és a nyelőcső tele fekéllyel?? Mit szedsz?
2009. dec. 18. 14:38
Én is nyeltem csövet, gyomor-nyelőcső tele fekéllyel, a gyomorszáj nagyon nyitva. De érdekes, mert nekem savas tüneteim nincsenek, nem ég a nyelőcsővem, nem érzem, hogy vissza jönne a sav. Viszont fájdalom annál inkább van:(
2009. dec. 18. 13:40

Sziasztok!


Én 2 évig szenvedtem, a csövet is lenyeltem, Refluxont írtak,ami nagyon jó volt de azt mondták, mivel a stressztől van, látogassak meg egy pszichiátert. Ugyanis generáltam magamnak a betegségeket. Évente 5-ször mentem ultrahangra, mert "epeköves" tüneteim is voltak. Az is negatív volt. Sosem találtak semmit.


Szóval, elutaztam egy pszichiáterhez 43 kilósan, mert akkor már enni sem tudtam.

Láss csodát (ez nyáron történt)azóta nem kell nekem semmiféle gyógyszer, 10 kilót híztam, és még a foghagymát is meg tudom enni-:)


Tehát a hiba nem ott volt, ahol kerestük:)

Minden jót, mindenkinek:)

2009. dec. 18. 12:36

Az étrenden elég nehéz lenne változtatni, mivel minden fájdalmat okoz a kenyéren és a krumplin kívül. Tavaly hónapokon át csak ezt ettem. Fogytam is rendesen, ami nem jött rosszul:) de hirtelen több mint 20 kg-ot fogytam. Azóta is tartom ezt.

De elkeserítő, hogy nem jövünk rendbe és ez a fájdalom szörnyű. Voltak kemény hónapjaim...amikor fájdalomcsillapítón éltem, kettesével kapkodtam két óránként, de akkor sem hatott, fetrengtem a fájdalomtól, valami iszonyat volt. Aztán a controloc 3 hónap után hatott és jobban lettem, de a fájdalom nem szűnt meg.

Most szeptembertől megint ez van, csak nem olyan erős fájásokkal, mint tavaly, meg idén év elején...

Most arra jöttem rá, hogy a szauna övnek támasztom a hátam és attól jobb lesz. Nem kell fájdalomcsillapító.

Ja és először nem is mondták, hogy nem is szabad fájdalomcsillapítót sem szedni, mert az is generálja a fájdalmat.

Így hiába szedtem két szemet két óránként, persze hogy nem múlt a fájdalom...hanem csak egyre jobban fájt. Nem aludtam semmit. Volt, hogy reggel fél 7-kor estem már össze, tök kómás voltam a rengeteg gyógyszertől is, meg a fáradtságtól.

Szörnyű volt. Most legalább gyengébb, de azért kellemetlen és fáj, de érdekes, hogy csak du-án. Délelőtt ehetek bármit, soha nincs gond, csak du-án kezd fájni, de akkor órákon át, du-án elkezdi és úgy fekszem le aludni, hogy a szauna övön fekszem folyamatosan melegen és enyhíti. Így legalább aludni tudok.

17. Aranka2 (válaszként erre: 15. - Vicki78)
2009. dec. 18. 12:06

Köszi az együttérzést.

Sajnos nekem annyi minden bajom van... Állítólag a refluxom a reuma elleni gyógyszerektől van.Miközben a sokízületi gyulladásom nem gyógyítható, csak szinten tartható - már amikor. Ok -okozat...

16. vicki78 (válaszként erre: 11. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 18. 11:53
igen a nagypapámnak vették ki a fél gyomrát,fekély miatt.Sajna én már nem ismerhettem :-(
15. vicki78 (válaszként erre: 14. - Aranka2)
2009. dec. 18. 11:51
Szia!Asztmás lettél?Az szép!Nagyon sajnálom.Remélhetőleg rendbejössz a gyógyszertől!
2009. dec. 18. 10:16

Sziasztok !

Már 8 éve szenvedek én is... Ráadásul most már asztmás is lettem . A tüdőgyógyász szerint várható volt ,hogy kihozza a reflux. Orvosom szerint nem érdemes műteni ,mert pár év múlva kiújul...

Még valami : mióta kivették az epehólyagomat már nemcsak a sav ,hanem az epe is visszaáramlik.

Most pantacidot szedek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook