Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valaki, akinek nyitott gerince van? fórum

Van valaki, akinek nyitott gerince van? (beszélgetős fórum)


2019. szept. 9. 16:42

Sziasztok

32 éves leszek 2019.májusábsn volt egy C es L gerinc Mr vizsgálatom ami azt mutatta hogy nyitott grincem van.

Pontosan a következöket írták le :

Lumbalis gerinc Mr vizsgálat: natívan.


A lumbalis lordosis megtartott,a corpusok magassága és a zárólemezek szabályosak,a peremszéleken minimális degeneratív felrakódások làthatók.

Az L IV., L V. discusok laposabbak,degeneratív jelvesztést mutatnak a T2 súlyozott méréseken.

Az L IV. disvuson középvonali dominanciájú,széles alapú előboltosulás látszik a durazsák érintett.

A csontos canalis spinalis szűkített.

A látott kép alapján felmerül tethered cord lehetősége .


Vélemény:

Protrusio disci C V., következményes myelon compressio.

Primer canalis spinalis stenosis.

Discopathia et protrusio disci L IV ., L V.

Primer canalis spinalis stenosis.

Felmerül tehered cord lehetősége.


Voltam idegsebesznél azt mondta a tethere cordal egy másik dokihoz kerjek időpontott

van egy sérvem is de azt nem kell még operálni.

A masik idegsebészhez november 19-re kaptam időpontot .

De nagyon nagy fajdalmaim vannak feküdni szinte nem birok .

a sétáról nem is beszélve 2-300 méter után össze akarok esni ,plusz a gerincembe annyira bele áll a fájás hogy az mar elviselhetetlen .

Van köztettek olyan akinél vízelet vsgy széklet tartási problémák vannak ?

hogyan lehet ezeket kezelni?

Szeretném meg kérdezni tölletek hogy nektek vannak e ilyen tüneteitek és hogy mit tudtok vele kezdeni esetleg van rá valamilyen torna amivel enyhíthetőek a fajdalmak?

Köszönöm annak aki ír .

13. Hmkati
2019. febr. 14. 10:52
Tudom, nem ezt kérdezed. Jár neked SZJA kedvezmény a meningitis maradvány tünetei vagy most a nyitott csigolya miatt, szerintem érdemes utána nézni.
12. 9e9543800f (válaszként erre: 7. - Perla del Mar)
2019. febr. 12. 17:29
Gerinc gyógytorna sokat segít. 21 éve volt a keresztcsont-törés, utána írtak ki gyógytornát. Később megvettem CD-n. Sajnos megadta magát, vagy a lejátszó, vagy a CD. Keresek másikat, nekem nagyon sokat segített. Vannak olyan gyakorlatok is amit még akár TV/film nézés közben is lehet végezni (persze, ha már előtte gyakoroltad és a fejedben van ;-)) Azt mondta a gyógytornász, fájdalomküszöbig szabad csak tornázni, de a legfontosabb a nyitott csigolya körül lévő izom megerősítése, a helyes tartás. (A zsibbadás nálam is előfordul).
11. pteri (válaszként erre: 10. - Channa*)
2019. febr. 12. 15:10
Igen. Van egy ismerősöm, aki ezért jár jógázni. Az is egyfajta gerinctorna. De ez is macerás. Viszont ő már nagymama és még szalad az unokákért a suliba, úgyhogy neki megérte.
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Perla del Mar)
2019. febr. 12. 13:39

Első lépésként gyógytorna kellene, ami kifejezetten a gerinc melletti izomzatra irányul, amit megtanulsz és otthon is csinálod, majd jó pár hónap múlva lehetne valamilyen kondicionáló torna.


De, ha mindent bonyolultnak találsz, akkor azzal nem fogsz tudni segíteni magadon...

9. ab3619a9cd (válaszként erre: 8. - Perla del Mar)
2019. febr. 12. 13:12
Latinul nem tudom, most nem keresgéltem a papírt, de a derekamnál van nyitva 2 csigolya. Ha állok akkor látszik, néha fáj.. Oké, leszakad a derekam. De ugyanúgy élek! Születési rendellenesség. És? Nem ez határozza meg hogy ki vagyok! Teszek, veszek, intézkednek. Ki hordtam a lányom, természetes úton megszültem!
8. Perla del Mar (válaszként erre: 6. - Channa*)
2019. febr. 12. 13:02

Nálam az is binyolult. Sétálni kocogni szeretek.

Úszni nem tudok, mert nem tudom összehangolni a kezem és a lábam mozgását. Ugyanez volt mikor kislánykoromban tánccal próbálkoztam . Külön meg tudtam csinálni a csipő mozgást, meg a lépést, de együtt nem. Ez a meningingitis miatt van, meg az ügyetlen kezem stb.

Igazából ezért ért sokk hatásként , hogy kiderült, hogy még nyitott gerincem is van.

7. Perla del Mar (válaszként erre: 2. - 9e9543800f)
2019. febr. 12. 12:51

Magassarkút nem hordtam eddig sem , mert magas vagyok 174 cm. Néha volt a labamon de mindenbe megbotlottam.

Sokként ért valóban. 4 évesen meningitisem volt. Eddig minden gondomst annak tudtam be. Most kiderült még fejlődési rendellenességgel is születtem.

Suliban kapásból elzavartak gyógytornána , gondolom ezért nem is derült ki.

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Perla del Mar)
2019. febr. 12. 12:47
Nem veszem rajta észre, de nekem a sérveimmel viszont van ilyenem, de a rendszer mozgás segít rajta...
5. Perla del Mar (válaszként erre: 3. - Channa*)
2019. febr. 12. 12:46

Gyenge fizikum nincs nála? Ami nehezebb, azt nem tudom mellmagasságnál magasabbra emelni.

Illetve gyakran zsibbad főleg a lábam. Ha ülök pl gép előtt a széken sokszor alig tudok felkelni, mert bezsibbad sokszor mindkét lábam.

4. 12d083b51b (válaszként erre: 2. - 9e9543800f)
2019. febr. 12. 07:32

Tágabb rokonságban egy csaj születése óta: nehéz fizikai munka, teher emelése, cipelése kilőve. De ha erre vigyáz, akkor normális életet lehet élni, a szervezete jelez, ha egy kicsit elfeledkezne az illető.

A csaj kihordta az ikreket úgy, hogy a terhesség második felét már végig feküdte, hogy a súly a gerincét ne húzza. Szóval erősen odafigyelni, orvosi előírásokat betartani, akkor még lehet szép élet.

2019. febr. 12. 07:26

És mit szeretnél tudni?


Nekem van egy ismerősöm, akiről kb. 20 éves korában derült ki. Azt mondták nem lehet gyereke a nyitott gerince miatt, azóta szült 2 gyereket. Igen, szokott neki fájni, de nekem is pedig nekem nincs nyitott gerincem, de van porckorong sérvem, így a gerinc melletti izmokat folyamatosan karban kell tartani, azaz tornázni kell, hogy ezek az izmok erősek maradjanak.


Nem tudom hány éves vagy, de ha eddig csak ilyen bajod volt, akkor csak azzal kell foglalkoznod, hogy tornázz, sokkot kapni felesleges.

2. 9e9543800f (válaszként erre: 1. - Perla del Mar)
2019. febr. 12. 07:04
'97-ben (43 évesen) elestem, eltörött a keresztcsontom. Röntgenlelet szerint "spina bifida", szakorvos szerint a csigolyám nem záródik teljesen, születési/fejlődési rendellenesség. Fizikai terhelésnél, főleg emelésnél nagyon vigyázni, gyógytorna, úszás. Magassarkú cipő kilőve, max. 3(No, azt nem sikerült megtanulnom)
2019. febr. 11. 22:39

Egyre sűrűbb gerincfájás miatt elmentem orvoshoz. Csináltak röntgent. Háziorvosom azt mondta minimális elváltozások vannak rajta, de mivel fáj a gerincem emelésre , cipelésre adott beutalót a reumatológiára. Halogattam egy darabig, de mostmár a kb. 20 perces sétától is megfájdul a gerincem így elmentem időpontot kérni.

A doktornő megvizsgált, megnézte a röntgent. Ültem a széken, azr hittem lefordulok róla mikor hallom, hogy mondja az aszisztensének , hogy gerinckopás meg fejlődési rendellenesség. Erre kérdeztem, azt mondta nem zárodtak össze a csontok. A leleten ez van a sacrum alsó lebenyei nyitottak .

Tovább kérdezgetni nem tudtam, se a sokktól, meg amúgy is gyorsan " kivágnak" mindenkit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook