Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valaki, aki megbánta a lézeres szemműtétet? Miért? fórum

Van valaki, aki megbánta a lézeres szemműtétet? Miért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
21. buschne (válaszként erre: 16. - Ferenc59)
2010. szept. 17. 21:09

Mert az OM-ben főleg PRK-sokkal találkozhattál:)


Bár az IL-esek is csak otthonra kapják a védőszemüveget,alváshoz, nekem így jött le, ezt talán egy friss IL-es megerősíti, vagy megcáfolja:)

20. buschne (válaszként erre: 14. - Kisnejulcsi)
2010. szept. 17. 21:06
Gondolom, Neked Intralasik vagy Lasik volt, s hogy el ne mozduljon a lebeny, azért volt a védőszemüveg.
19. buschne (válaszként erre: 3. - Pitypang)
2010. szept. 17. 20:45

Kedves Pitypang!

Az, hogy kinek mennyire fájdalmas a műtét után, az nem attól függ, hogy Pesten műttette-e.

Elsősorban a választott eljárástól függ, de függhet még a korrigálandó dioptriától is.

Tehát Te nem cserébe kaptad, hogy nem rögtön láttál közelre, hanem mert ezt a módszert választottatad.

2010. szept. 15. 18:09

PRK-nál eltávolítják a felső hámrétegeket s aztán jön a lézer.Azért teszik fel 3 napra a k.lencsét, hogy védje a szemet amíg visszahámosodik a szaruhártya. Nem baj ,hogy bekötötték, csak számomra "furcsa".

Plusz kettőről korrigálták az én szememet, 3,5-3,75-ös olvasót használtam.

17. kisnejulcsi (válaszként erre: 16. - Ferenc59)
2010. szept. 15. 18:00
Az enyém nem kotaktlencse ,hanep 2.-es dioptriás , és miért baj , hogy 3.órára lekötötték a szemem ? -
2010. szept. 15. 12:56
Sokat böngésztem a műtét előtt a klinikákról,Debrecenben dolgozom, mégis Bp.-i O.M.-et választottam. Túl vannak az 50 ezredik műtéten, több a tapasztalatuk, úgy gondoltam-gondolom most is . Mindkét szememre felhelyezték a kontaktlencsét 3 napra, s aznap is még több személynek, de kötést sem akkor sem azóta a kontrollokon nem láttam még senkinek.
15. kisnejulcsi (válaszként erre: 13. - Ferenc59)
2010. szept. 15. 11:47
Debrecenben !
14. kisnejulcsi (válaszként erre: 13. - Ferenc59)
2010. szept. 15. 11:47
Mert kaptam egy lencsét is és nehogy odanyűljak , mert elmozdulhat , egy műanyag védót tettek rá :)
13. ferenc59 (válaszként erre: 12. - Kisnejulcsi)
2010. szept. 14. 16:18

Miért volt rajta kötés??

Az én szememet-s akikkel találkoztam az O M-ben azokét sem kötötték be!

Holvolt a műtét?

12. kisnejulcsi (válaszként erre: 8. - Pista55)
2010. szept. 12. 07:33
Délután ,levették a kötést és igen :)
2010. szept. 10. 22:26
9 éve műtöttek Budapesten, -3,5 ill. -4 -es lencséjű szemüvegem volt és cilinderes. Nagyon örülök, hogy megcsináltattam, nem 100 %-osan látok tisztán (cilinder-kisebb szemtengelyferdülés miatt), de az egész "látásélesség-vizsgáló" táblát az alsó vonalig gond nélkül elolvasom, tehát nem is hordok szemüveget, csak a nap ellen. Nekem nem fájt a műtét, és nem volt szükségem fájdalomcsillapítóra azt követően (csak kisebb szúró érzésem volt). A nappal vigyázni kell, csak nagyon biztonságos, UV szűrős zártabb napszemüveget szabad használni a lábadozás alatt. Pár napig emlékeim szerint még nem volt tökéletes a látásom. Anno úgy rémlik 75000 Ft-ba került egy-egy szemre számolva a műtét, és itt lehetett előtakarékoskodni is (én is így tettem).
2010. szept. 9. 21:26

Nagyon bátrak vagytok, én csak barátkozok a gondolattal.

Árakat tudtok mondani?

9. Szasza2009 (válaszként erre: 3. - Pitypang)
2010. szept. 9. 21:14
Szintén Pécsen műtötték a páromat, és tényleg iszonyatosan fájt neki!
8. pista55 (válaszként erre: 7. - Kisnejulcsi)
2010. szept. 9. 20:36
Azonnal láttál is?
7. kisnejulcsi (válaszként erre: 6. - Pista55)
2010. szept. 9. 20:33
Sajnálom ! én nem tudom miért nem egyforma , én cukorbeteg vagyok és a cukrosok állítólag nehezebben gyógyulnak ,-és én mégis úgy érzem, meg a Dokim is azt monda minden szépen alakul és már este otthon voltam - délben műtött -
6. pista55 (válaszként erre: 5. - Kisnejulcsi)
2010. szept. 9. 20:27
Az egyik kolegám most műttette, de egy hét után még nem sokat látott. Nem mindenkinél van így?
5. kisnejulcsi (válaszként erre: 3. - Pitypang)
2010. szept. 9. 19:52
Én Debrecenben műttettem és nem bántam meg , azonnal láttam és nem volt fájdalmam .Remekűl látok ,-/ már éltelt három év :))
2010. szept. 9. 14:54
Engem is érdekel a téma. Szeretnék tapasztalatokat olvasni róla.
2010. szept. 9. 13:57
Én nem azt bántam meg, hogy megműttetem a szemem, hanem azt, hogy hol műttettem. Pécsen voltam, de az a módszer, amivel ott dolgoznak, fájdalmas utólag. A barátnőmet B.p-en műtötték tavaly és nem kapkodta a fájdalomcsillapítót napokig, mint én. Ő azonnal látott közelre is, én meg 3 hétig nem tudtam olvasni, ugyanis a műtét ezzel járt, a gyógyulás valamiért így zaljott, hogy "cserébe" közelre nem láttam egy ideig. :S
2010. szept. 9. 13:46

Szia!


A párom 18 évesen megcsináltatta, -3-as volt a szeme, most 28 éves, és -1-es szemüvege van. Tökéletesen látott, de mivel fiatal volt még nem fejeződött be a szem érése, és így sajnos romlott a szeme. Egyébként nagyon elégedett volt vele, de 24 éves kor alatt ma már nem ajánlják a korrektebb orvosok. És ez ugye 10 éve volt, azóta sokat fejlődött ez is.

2010. szept. 9. 13:42
Van valaki, aki megbánta a lézeres szemműtétet? Miért?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook