Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valaki, aki külföldön szült, de otthon megigényelte a GYES-t, de maradt még továbbra is külföldön? fórum

Van valaki, aki külföldön szült, de otthon megigényelte a GYES-t, de maradt még továbbra is külföldön? (tudásbázis kérdés)

9. Khatif (válaszként erre: 7. - Baliur)
2009. szept. 25. 14:21
Értem. Köszi
2009. szept. 25. 14:07
Én itt nem dolgoztam és már a baba miatt nem is fogok, nekem a munkaviszonyom továbbra is megvan otthon. :)
7. baliur (válaszként erre: 6. - Khatif)
2009. szept. 25. 14:06
Nem itt, hanem Magyarországon fizeti utánam a munkáltató a 4%-os echot, Ezért nem is lett jelentve otthon az itteni biztosításom. Otthon a 4% igazából semmire sem jogosít, csak arra, ha majd egyszer megérem a nyugdíjt, akkor lesz állami nyugdíjam, slusz-passz. Itt Hollandiában teljes körű biztosításom van.
6. Khatif (válaszként erre: 5. - Baliur)
2009. szept. 25. 13:39

Ja értem. De hogy hogy csak 4%, már ha megkérdezhetem.


Ilyenkor a kraamzorggal mi van? Azt ki fogja fizetni?


Ha tudsz valamit szól nekem is. :)

5. baliur (válaszként erre: 4. - Khatif)
2009. szept. 25. 13:36

Elég faramuci helyzet az enyém. Mert rendes tb sajnos nincs, mert csak 4%-os echo van utánam fizetve. :))


Igen, telefonálni fogok, mégegyszer, ma már próbálkoztam, de ide-oda kapcsolták, mert igazából senki nem tudott választadni a kérdésemre. Csak annyi, hogy kell magyar születési anyakönyvi kivonat, amit a nagykövetségen be lehet szerezni.

4. Khatif (válaszként erre: 3. - Baliur)
2009. szept. 25. 13:28

Hát akkor lehet, jobb ha telefonálsz.


Mert én eddig úgy tudtam, hogy alanyi jogon jár ha van otthon tb-d, de nem függ a biztosított napok számától mint a Tgyas vagy a GYED.

2009. szept. 25. 13:25
Annyit megtudtam, hogy ami a biztosítással függ össze az a GYED, TGYÁS. A GYES elmméletileg alanyi jogon jár mindenkinek. Állítólag.
2009. szept. 25. 13:09

Azt hiszem, hogy ez nem lehetséges, mert a GYES igényléséhez kell, hogy legyen otthon tb-d, ami nincs, ha külföldön szülsz, mivel itt fizeted az ellátást.


De lehet tévedek.

2009. szept. 25. 13:05
Van valaki, aki külföldön szült, de otthon megigényelte a GYES-t, de maradt még továbbra is külföldön?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook