Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valaki, aki felnőttként jár/járt jogi egyetemre levelező oktatásra? fórum

Van valaki, aki felnőttként jár/járt jogi egyetemre levelező oktatásra? (beszélgetős fórum)

15. 2c5f60da64 (válaszként erre: 1. - Fagyongy67)
2015. márc. 15. 09:33

Én a diplomám minősítése miatt jutottam be anno, így a felvételit nem tudom, milyen.


Nagyon nehéz volt elvégezni munka mellett bevallom... szorgalmi időszakban szinte minden nap tanultam több órát, tehát a sporton kívül másra nem jutott időm.

A tv szöveget és a definíciókat szó szerint kell tudni minden vizsgán, ez alap a ketteshez, szóval a tv könyvvel a kezemben aludtam el szinte.


Az anyagi vonzata brutál: fel kellett vennem a diákhitelt a tandíjra, könyveket nem is vettem, csak kölcsönöztem. Sajnos, betegség miatt egy teljes vizsgaidőszak kimaradt, így az a befizetett összeg elveszett.


Találni állást pedig kéősbb, jól fizetőt... kapcsolatokkal esetleg.

14. 7af3347250 (válaszként erre: 8. - Fagyongy67)
2010. jan. 31. 18:05

Én a Miskolci Egyetemre járok, nálunk levelezősök szombaton járnak be, egész nap ott vannak.

Az alaptantárgyak megegyeznek a különböző egyetemeken, de azért vannak eltérések bőven.

Nekem ilyen tantárgyaim voltak/vannak (nem az összes, csak pár):

Római jog

Alkotmánytan

Jog és állambölcselet

Büntetőjog

Magyar állam és jogtörténet

Filozófia

Logika

Társadalomstatisztika

Közgáz

Európai jog

Bevezetés a jog és államtudományokba

Bevezetés a jogi tanok történetébe

Egyetemes állam és jogtörténet

Latin

Angol szakfordító

Jogszociológia

Iparjogvédelem Európában

Polgári jog

Közigazgatási jog

Joginformatika

Büntető eljárási jog

Munkajog

Fogyasztóvédelem

Agrárjog

stb.


A felvételin elég magasak voltak a ponthatárok, minden évben szűkül a felvettek száma a jogász képzésre. Ha van nyelvvizsgád az jó, nálunk speciel így lehet felvenni, vagyis így érdemes a szakfordítót. Meg diplomához amúgyis 2 kell. Nálunk a költségtérítést úgy számolják, hogy meg van adva, hogy kreditenkét és cv-s tárgyanként mennyi az összeg.

2010. jan. 31. 17:49
Nézz fel még a Pécsi Egyetem honlapjára és ott pedig megtalálod az órarendeket, a tanévbeosztást... Szerintem onnan is sokat tudhatsz meg.
2010. jan. 31. 17:48
Köszi, már sokat segítettetek, ami eszetekbe jut még irjátok majd le. Köszi
2010. jan. 31. 17:43
Nekünk első évben volt már alkotmányjog, de a többi majd csak később jön.
2010. jan. 31. 17:42
Azt nem tudom, hogy miért csak most kezdte el, de nagyon lelkesen csinálja.Szerintem amikor tudsz mindig menj be, mert nálunk nem minden van bent a könyvekben ami az órán elhangzik és sokszor előfordul, hogy vizsgán azt kérik.Felvételi ügyben nem tudok sajnos segíteni, mert én nem írtam felvételi tesztet szerencsére, nem kellett.
2010. jan. 31. 17:40
Nem hinném, hogy öreg lennél hozzá. Ez butaság. Nekünk itt minden 2. héten péntek, szombaton kell menni. Kb.: 8-16 óráig. Nem kell felvételizni, illetve úgy van, hogy beadod a jelentkezésedet és meg van határozva, hogy melyik tárgyakat kell beírnod az érettségi bizonyítványodból, azt hiszem itt: történelem, magyar, de már pontosan nem emlékszem. Aztán kiszámolják a pontjaidat és, ha megvan felvesznek, ha nincs nem. Nagyon sokat segíthet neked a www.felvi.hu. Ott minden le van írva részletesen. Nézegesd az oldalt. Vannak pontszámítós kalkulátorok is, és az alapján ki tudod számolni, hogy van-e esélyed bekerülni. Tárgyak: nos, első évben ne számíts nagy jogi dolgokra, tiszta történelem az egész illetve a Római jog, és még egy-két nem túl veszélyes tárgy, valamint nekünk itt volt statisztika. Másodikban már végre lesznek olyan tárgyaid amelyeknek már nagy jelentősége van a jogi szakmában.
8. fagyongy67 (válaszként erre: 7. - Marta1981)
2010. jan. 31. 17:37
Wow, de jóóó:-) És hogyhogy most sánta el magát? Elmondjátok milyen tárgyak vannak, milyen rendszerességgel kell bemenni az egyetemre, mit kell tudni a felvételiről, stb?
2010. jan. 31. 17:35

Sziasztok!


Én Győrbe járok levelezőre, nálunk 140000-150000 körül van egy félév.Nekem nyugdíjas évfolyamtársam is van az egyetemen és nagyon jól bírja és mi fiatalok felnézünk rá, hogy ennyi idősen tanul.

6. fagyongy67 (válaszként erre: 5. - F998f09d0d)
2010. jan. 31. 17:27

Az nem olyan vészes összeg, sokkal többre számitottam.

15 éve vezetek ingatlanirodát, ügyvédek közt dolgozom, az ingatlanjogban már benne vagyok. És igen, érdekel a dolog, nagyon. Csak -ne nevess ki- félek, hogy öreg vagyok hozzá már:-)

Milyen tárgyak vannak? Milyen időszakonként kell bemenni? Pécsett lakom, tehát helyben lenne. Levelezőn hogy működik a felvételi miből kell felvételizni? Bocs a sok kérdésért.

2010. jan. 31. 17:17
Itt 120.000Ft egy félév. Én másodéves vagyok. Azért azt is vedd számításba, ha jelentkezni szeretnél, hogy ez egy osztatlan szak, tehát itt 5évet meg kell csinálni, csak akkor kapod meg a diplomát. Szóval elég hosszú idő. Ha érdekel és úgy érzed van benned kitartás, vagy szeretnél ebben a szakmában dolgozni, tehát vannak céljaid vele, akkor viszont bátran vágj bele.
4. fagyongy67 (válaszként erre: 3. - F998f09d0d)
2010. jan. 31. 17:14
Szia! Köszi. Költségtérítésesre jársz? Ha igen, mennyi egy félév? Hányadéves vagy?
2010. jan. 31. 17:11
Én nappalin kezdtem, de levelezőn folytattam, mert Babát várok. Elég kemény, tényleg tanulni kell. Minden félévben legalább 2-3 olyan tantárgy van, ami elég szigorú, legalábbis itt Debrecenben.
2010. jan. 31. 17:08
Szia! Én járok.
2010. jan. 31. 17:06

Sziasztok!


Töprengek rajta, szívesen elvégezném, tapasztalatokat szeretnék azoktól akik hasonló cipőben járnak. Mennyire nehéz munka mellett, felnőttként, mennyire nehéz bejutni, milye anyagi vonzata van. Köszi, ha válaszoltok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook