Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valahol lehetőség online lekérni egy helyrajzi számról tulajdoni lapot? fórum

Van valahol lehetőség online lekérni egy helyrajzi számról tulajdoni lapot? (tudásbázis kérdés)


20. Hapitas (válaszként erre: 19. - Petrikek)
2014. ápr. 28. 18:18
Ha odamegyek a földhivatalba, mi kell ahhoz, hogy betekintést nyerhessek egy tulajdoni lapba? Nem vagyok sem tulajdonos, sem haszonélvező, semmi. A tulajdonos sem tudja a saját ingatlanának a HRSZ-ét, de ha mondjuk ő nem tud velem jönni, én megnézhetem? Vagy kell meghatalmazás? Előre is köszi a választ.
19. petrikek (válaszként erre: 15. - Banita76)
2008. nov. 28. 18:36
Nem csak a tulajdonosoknak adják ki a tulajdonilapot. Ez egy nyilvános, bárki által megtekinthető nyilvántartás.
2008. márc. 31. 12:27
Lehet szerződni a takarnettel, asszem évi 80.000 Ft, és akkor otthonról is lekérheted, de ez is fizetős, és nyilván nem hiteles másolatot tudsz kikérni. Nyilván akkor éri meg, ha gyakran kérsz le.
2008. márc. 28. 21:18

nézd annyira nem lehet sürgős hogy ne várhatna hétfőig

akkor lesz már földhivatal.

fizetni pedig igy is ugy is kell

tehátmindegy

2008. márc. 28. 21:07
a betekintés van ingyen, de csak földhivatalon keresztül lehet. illetve ha van olyan bankkal kapcsolatod, ahol lehetőség van tul.lap lekérésre, ott probálkozhatsz
2008. márc. 28. 20:54
Csak a földhivatalban tudod kikérni. Elvileg csak a tulajdonosnak adják ki a tulajdoni lap másolatot. A hiteles 4000 ft-ba kerül, a nem hiteles 2000 ft. De ha nem abba a körzetbe tartozik az ingatlan, amelyik földhivatalban kikéred, akkor a takarnetről adják ki, és az drágább.
14. babszemkirálykisasszony (válaszként erre: 11. - Anyuci74)
2008. márc. 28. 20:50

Igen, erről tudok. Jó kis rendszer lenne, ha be lennék jelentkezve. Nem először határozom el, mert éppen kellene, de sosem jutok el odáig.


Hát ez van. Köszönöm szépen a segítő hozzászólásokat!

2008. márc. 28. 20:49
Be kell menni a legközelebbi földhivatalba és ha nem oda tartoztok, egy kis plusz ktg-ért online lekérik neked.
2008. márc. 28. 20:49

Szégyélhetnéd magad!

Az ember segítséget kér egy olyan témában, amiben már eleget keresgélt a googleban, de nem kapott rá választ. És akkor ilyet kap válaszul??? Engem nyom a babszem? Nem én szemtelenkedtem veled!

Még szerencse, hogy vannak segítőkész és kedves emberek, akik nem kukacoskodnak és gúnyolódnak, mint te!

2008. márc. 28. 20:40
Ha jol tudom akkor az ugyfelkapu rendszeren keresztul lehet, de ahhoz elöbb be kell menni az önkormanyzathoz es igenyelni, fizetni es utana lehet. En csak helyrajzi szamot akartam megtudni , de azt sem lehet sehol. Legalabbis en nem talaltam.
2008. márc. 28. 20:33
oke, latom nyom a babszem :) mar itt sem vagyok
2008. márc. 28. 20:32
Nagyon szépen köszönöm Ákos a segítségedet. Akkor marad a földhivatal hétfőn.
2008. márc. 28. 20:32

De! A google kebelbarátom! De mondd már meg, hogyan tudok arra rákeresni, hogy van-e olyan ember, aki hozzáfér a takarnethez hétvégén, akit esetleg meg lehet keresni ezzel kapcsolatban?!

Ha nem tudsz építő hozzászólást elhelyezni ebben a tudásbázis kérdésben, akkor inkább kímélj meg a gúnyos megjegyzésektől.

2008. márc. 28. 19:59
neked a gugli nem a baratod?
2008. márc. 28. 19:26
Megrendelni meg tudod hétvégén is, de csak hétfőn tudják kihozni, elmegy a futár sorbaállni, kiváltani a Földhivatalban és elviszi a címedre, és te kifizeted,így működik.
2008. márc. 28. 19:19
hétvégén is?
2008. márc. 28. 19:17
Meg lehet rendelni pl. az ugyintezo pont com-on, pár órán belül kihozza az iszkiri futárja viszonylag olcsón.
2008. márc. 28. 19:13

én ugy tudom nem.illetékesek tudnak csak.pénzért.

próbáltam már. nem tudsz hozzáférni

2008. márc. 28. 19:13
Tudtommal nincs.
2008. márc. 28. 19:11
Van valahol lehetőség online lekérni egy helyrajzi számról tulajdoni lapot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook