Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van tapasztalatok a túlzott kötődésről anya és fia között? fórum

Van tapasztalatok a túlzott kötődésről anya és fia között? (tudásbázis kérdés)

18. Cucicsillag (válaszként erre: 17. - Megi04)
2015. jan. 15. 00:00

3x elolvastam... Most akkor van parja vagy nincs? Vagy vmelyiknek van vagy megsem?

4 gyereked van? :)

17. megi04
2014. dec. 4. 23:52
Nálunk is megvan a kötődés.A gyakori ölelés,puszilás,sok helyre mászkálunk együtt.A 28 éves,már elköltözött,párjával élnek,akit imádok.Kb.2 havonta beszélünk,de ha hazajönnek,akkor sokszor átölelem,megpuszilom.Se őt,sem a párját nem zavarja.Sokan azt hiszik,hogy fura,hogy mennyire kötődnek hozzám,de nem látok benne problémát.Együtt hülyéskedünk,de a párkapcsolat rovására soha.Viszon akkor miért nincs barátnője?(Volt már,csak mostanában,kb. 1 éve nincs komoly kapcsolata.A magyarázat annyi,hogy neki nem elég,ha egy lány szép,neki olyan kell,aki okos is.Háát...én sajnálom,hogy még nem találta meg...:( De ez nem miattam van,az tuti.Régen nagyobb volt a családi összejövetelek gyakorisága.Manapság,egy névnapi,szülinapi köszöntést,megold egy sms...:( Mi jól érezzük így magunkat. Nem hiányzik a nyugati életforma(miszerint lehetőleg 18 évesen költözz jó messzire a szüleidtől) Nálunk bevált,hogy kötődően szeretjük egymást.Tény,nekem nincs kedvencem,mind a 4et egyformán imádom! :)
2014. dec. 4. 23:36

A leírt történet talán még nem jelzi, hogy anya és fia között túlzott lenne a kötődés! Talán csak a példaképkeresés, -követés lehet a magyarázat.

Mindenesetre a pszichológia is, de a mindennapi tapasztalat is ismeri a későn szült egyke fiú és anyja közti már-már beteges kötődést. Pontosabban az anya túlzott ragaszkodását az ő egyetlen kicsi fiához, amivel aztán a fiát le is bénítja más irányú női kapcsolataiban.

Na, lányok az ilyen anyukás fiúktól óvakodjatok! Mert a mama közveszélyes a lányokra és a menyekre nézve!

15. Cucicsillag (válaszként erre: 13. - Tavasz007)
2014. dec. 4. 22:53
Igaz! Tok egyetertek !!!
14. Cucicsillag (válaszként erre: 7. - 94cdcf3375)
2014. dec. 4. 22:51

Jbocsi, hgy nem irtam.. Nem volt mentve...

Ezzel nem sok mindent lehet kezdeni. A kornyezetemben van egy roppant kedves neni, de a 2 fiat ilyannyira maga melle lancolta (igy-ugy) hgy vegul nem nosultek meg. Mindkettonek van kulon lakasa, de megis az anyjukkal elnek, segitik, tamogatjak, ami rendben van, de olya mertkig ,hgy sajat eletuk nincs! Passsz...idoben el kell(ene) tudni engedni a "gyereket" csak kinek, mitol, meddig...trallala... Neheeeeez ugy :(

13. tavasz007 (válaszként erre: 12. - Anyagi)
2014. nov. 2. 07:50

Nem feltétlen kell család gyerek, h az ember lekösse magát az életben.

Ha az meber nem akar gyereket, akkor ne szüljön. Túl sokan szültek már elvárásból, és jóó zakkant is lett a nép.

12. Anyagi (válaszként erre: 7. - 94cdcf3375)
2014. nov. 2. 07:19

Csak nem Te vagy az a lány????


Mert ha igen, akkor neked is családra, gyerekre volna szükséged, hogy legyen dolgod az életben!

11. tavasz007 (válaszként erre: 7. - 94cdcf3375)
2014. nov. 1. 19:59

amúgy én nem vagyok szomorú, megtanultam független lenni, igazából már nem is látogatom őket, mert úgyis mindent rosszul csinálok, mit erőlköködjek. Persze anyám rajtam is csüngene, ha hagynám, csak amíg a bátyámat mindig dicséri, engem SOSEM.


Nem tudom egyiket sem megggyőzni, h abnormális, amit művelnek. Bátyám majdnem 40 éves.

Ez van, nem lennék lány, aki azt a pasit szemelte ki, mert nehéz dolga lesz.

10. tavasz007 (válaszként erre: 7. - 94cdcf3375)
2014. nov. 1. 19:55
Bakker, az én családom is ilyen!!! és én vagyok a lánygyerek!! haha marha jóóó
9. Muraja (válaszként erre: 7. - 94cdcf3375)
2014. nov. 1. 19:27

Anyafia , szörnyu egy gyerket igy magahoz kötni a szulönek marmint az anyanak .

Ez a szulö hibaja itt a Hoxan is hemzseg a hasonlo anyukakal kik mar ott tartanak hogy a " pici" fianak mar a hazazzasagat is tönkre tettek az alando " törödesel "

Az ilyen sracok idövel nincsenek a magasra dijazva a lanyoknal idövel pedig lassan es bisztosan nyugös , zsembes aglegennye valnak .

8. kriszta773 (válaszként erre: 7. - 94cdcf3375)
2014. nov. 1. 19:25
valószínűleg itt a lánynak van beteges kötődése, hogy felnőtt létére így áll az anyjához, a szituhoz, valószínűleg a srác egyszerűen szereti az anyját és jól kijönnek egymással. a csaj meg féltékeny. elég fura jellem lehet, ha ebbe képes beleszomorodni
7. 94cdcf3375 (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2014. nov. 1. 18:38

Kb. ez a szitu: egy anyának van két gyereke, egy fiú és egy lány. Mindketten felnőttek, de szar az élet, nem lett egyiknek se családja. A fiú ezért (vagy miért) iszonyatosan kötődik az abnyjához. A lány sokkal függetlenebb, mert az életét is egyedül rendezte ahogy tudta. Mindenki külön háztartásban él, de a napi kapcsolat az megvan. Az anya és a fia között olyan kötelék alakult ki az évek folyamán, ami már nem nosmális(szerintem). Mindenben az anyjának ad igazat, lesi a kívánságait, a lánytestvérének kjóformán soha nem ad igazat, még akkor se, ha nyilvánvalóan a lánynak van igaza.

Néha olyan mint egy csecsemő, aki az anyja után epedezik. Kitalált neki egy becenevet, folyton úgy hívja. Komolyan mint egy kisgyerek.

Neki az anyja egy szent, és az anyjának pedig a fia a szent. A lány meg áll egyedül a nagy semmi közepén, és próbál úgy viselkedni, hogy őt is bevegyék maguk közé. De a lányon már látszik hogy nagyon belefáradt az egészbe.

Rossz nézni sokszor, ahogyan kinéz:nyúzott arc, karikás szemek, a szemében szomorúság tükröződik. És ilyen szomorúság tükröződik az egész lényében.

Nagyon együttérzek vele, de nem tudom hogyan segíthetnék.

2014. nov. 1. 18:21
Sajnos van ilyen, hiszen a legtöbb fiúnak az anyja a példaképe, nőideálja.
2014. nov. 1. 18:12
Egyik kolléganőmnek udvarolt egy srác pár hónapig, majd közölte, hogy olyan nőt keres, mint az édesanyja. Kolléganőm kifejtette a véleményét ezzel kapcsolatban, azóta a fiatalember már nem udvarol neki.
4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 94cdcf3375)
2014. nov. 1. 17:58

Igen.

Mi a konkret szitu?

3. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - 94cdcf3375)
2014. nov. 1. 17:55
Nem tudok róla, hogy ismernék....
2014. nov. 1. 17:52

Persze!

Két éves gyerek és anyuka között, de valószínüleg

Te nem ilyenre gondoltál, vagy igen??

2014. nov. 1. 17:46
Túlzott kötődés anya és fia között. Ismertek ilyent?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook