Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van tapasztalatod begipszelt lábú, játszó, örökmozgó gyermekkel kapcsolatban? fórum

Van tapasztalatod begipszelt lábú, játszó, örökmozgó gyermekkel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


14. makokriz (válaszként erre: 13. - Cicakaktusz)
2013. jún. 24. 00:54
Miért vitted háziorvoshoz? S azt végképp nem értem miért téged és nem azt szidta, aki a lábat ily formán kötötte be ?
2013. jún. 18. 16:31

Az jutott eszembe, mikor levették a gipszet a fiamról, azonnal mentem vele a háziorvoshoz. Ő megkérte az asszisztensét, hogy cserélje le a kötést, mert látni szeretné. A néni meg mikor levette a kötést, leszidot engem, hogy miért nem mostam meg a gyerek lábát, a seb környékére szinte rákövült a kosz... Mit mondjak, egést délelőtt játszott az udvaron, aztán ment biciklivel a keresztanyjával, hőség volt, izzadt, az udvaron meg por volt, szóval eleve úgy gipszelték be.

Valahogy eszembe sem jutott, mikor jött a sógornőm, hogy azonnal vinni kell a gyereket a kórházba, hogy én még kiszedjem a kocsiból, hogy megmossam a lábát. Mikor a gipszet levették, úgy mentem a háziorvoshoz, hogy nem jöttem előtte haza.

2013. jún. 18. 13:31
Köszönöm mindenkinek. . .
11. kattyus (válaszként erre: 9. - Makokriz)
2013. jún. 14. 06:06
No azt ne! Beleizzad és kínlódni fog a viszketés miatt.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Makokriz)
2013. jún. 13. 23:17
El, de szerintem beleizzadna nagyon a lába, és abból gond is lehetne.
2013. jún. 13. 23:07

Köszönöm az eddigi beírásokat, ez a "fórum" azért jó, mert az ember mások esetein is tud tanulni és nem egyedül van a történéssel.


- Eltudják azt képzelni, hogy a begipszelt lábat, valamilyen zsákba kötném és így engedném a gyereket a homokozóba ?

8. cicakaktusz (válaszként erre: 3. - Makokriz)
2013. jún. 12. 21:23

Igen. Az történt, hogy a keresztanyja gyerekülés nélkül vitte biciklin, és belehajtott egy kátyúba, a többit kitaláltad. Nem csak a sípcsontja tört el, srégan hosszában, de volt egy ronda csontig hatoló lágy szöveti sérülés. Azt meg folyamatosan három naponta kellett kezelni kenőccsel, és gipsz alatti kötéssel, ezért nem kapott járógipszet. A fekvő végig fel volt vágva, és átkötve gézzel, így könnyen lekapták, átkötötték a bokáját, és vissza a fekvőgipsz. Még jó, hogy három hét alatt összeforrt a csont, mert az egyik átkötésnél nem vizsgálta meg az orvos, igazán meg sem nézte, így majdnem késő derült ki, hogy a seb nem gyógyult, hanem egy egész nagy területen kezdett elhalni a lágyszövet. Másfajta kenőccsel helyrehozták, de a gipsz levétele után kétnaponta mentem a háziorvoshoz kötözésre, ez újabb három hét volt. De akkor már használhatta a lábát. Mármint rendeltetésszerűen, nem a fenekén csúszkálva.

Ez három éve volt. Tavaj szeptemberben a lányom a suli mosdójába úgy elesett, hogy még aznap este megműtötték. Érdekes, hogy a törött csontvégek a könyökében nem akkor mozdultak el, mikor elesett, hanem mikor itt helyben a baleseti sebész és a radiológus megröntgenezte. Sikerült úgy mozdítaniuk. És a lányomnak is három hétig volt gipszsín a karján, mivel a könyöke volt balesetes, válltól csuklóig, és ő sem kapott körkörös gipszet.

7. kattyus (válaszként erre: 5. - Makokriz)
2013. jún. 12. 08:26
Amúgy is korlátozva volt, a dokinő szerint ha fájt neki úgyis abbahagyta. Normálisan gyógyult:) Drága volt a gipsz??? Egy gyereknél ezt mérlegelni kell...
6. melcsi21 (válaszként erre: 1. - Makokriz)
2013. jún. 11. 20:13
Elég nehéz lesz! Az én kisfiam 4 éves volt, amikor az apával és a kislányommal elmentek szánkózni. Apa nem várta meg, hogy leérjen a dombról a kisfia, már csúszott is és átment a kisfiam lábán. 3 hétig fekvőgipsz, de mivel nem lehetett itthon sem fektetni, mert örökmozgó gyerkőc, ő is fenéken közlekedett, de így is eltört a gipsz, így újabb 3 hét következett. Annyiból volt jó, hogy tél volt, így a homokozó az kimaradt, de bezárva is nehéz egy ekkora gyermekkel. Sok sikert!
5. makokriz (válaszként erre: 4. - Kattyus)
2013. jún. 11. 17:59

Pont ez a problémám, mert (egy hét múlva nálam fog nyaralni és) már megkaptam az utasítást, hogy mit és hova nem mehet a gyerek: "ne engedd mászókázni ,csúszdázni, homokozni"

Ráadásul ezek a kedvenc játékai, egyébként ez nagyon drága volt ez a fajta gipsz...

2013. jún. 11. 08:11
Mikor a járógipszet levette a doki néni, teli volt homokkal szotyi héjjal meg egyéb kosszal:) Nagyon jól feltalálta magát:) Én jobban idegeskedtem a dolog miatt:)
3. makokriz (válaszként erre: 2. - Cicakaktusz)
2013. jún. 11. 02:12
Hááááárom hétig fekvőgipszen? Ez borzasztó! Az én Csengém öt napig volt fekvő-, és négy napja van járógipsze, de úgy jár vele mind ha nem lenne begipszelve a lába.
2. cicakaktusz (válaszként erre: 1. - Makokriz)
2013. jún. 10. 17:03

Hajaj! Még emlékszem! A fiamnak hat évesen tört el a lába, de neki combközépig ért a gipsz! Az első pár nap felpolcolt lábbal aludt, és nappal is gyakran úgy ült az ágyamban és tévézett, de nagyon hamar rájött, hogy a fenekén csúszkálva tud közlekedni. Három hétig volt rajta az a fekvőgipsz (!), aztán meg levették, és nem kapott tovább gipszet, nem volt rá szükség. A vécén az első napokban úgy ült, hogy emeltem a lábát, mert ha lógott, fájt neki, és mivel hosszú gipsz volt, és szűk a hely, én vittem a vécére, pisilni is ülve pisilt.

Hidd el, a gyerekeknek van fantáziájuk, feltalálják magukat. És lehet viccet csinálni a gipszből, nekünk az volt a mondásunk, hogy senkinekm nincs olyan csizmája, mint neki!

2013. jún. 10. 16:07
Tisztelettel, azt szeretném megkérdezni Tőletek, mi a teendő,ill. milyen ötlet-, tapasztalat van -- egy 6 éves-, térd alatt begipszelt lábú-, örökmozgó-,homokozóban-, stb., játszó gyermek esetében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook