Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van segítség? Horkol a férjem. fórum

Van segítség? Horkol a férjem. (tudásbázis kérdés)


15. Icus (válaszként erre: 14. - 2d539db31c)
2008. szept. 25. 11:00
Nálunk pedig a szex:) Ha horkol és éjjel felébredek, akkor odabújok hozzá:)) Utána pedig már egyáltalán nem ébredek fel a horkolására:))
2008. szept. 25. 10:42
Nagyon rossz alvó vagyok, altatóval sem mindig sikerül elaludni. A férjem, ha elalszik húzza a lóbőrt. Gondoljatok bele, milyen álmatlanul forgolódni, miközben a másik oldalon az igazak álmát alussza a párunk, meglehetős zajjal. Nálunk az alvás idejére a külön hálószoba jött be.
13. katácskák (válaszként erre: 9. - Akác56)
2008. szept. 25. 01:39
Köszi a segítséget.Jelzek majd.
12. akác56 (válaszként erre: 11. - Hamurapi)
2008. aug. 9. 17:15

Kedves Hamurapi!

Köszönöm a leveled! Dehogy haragszom, hogy a nevem alatt írtál! Örülök neki! Más is tanulhat belőle!

A vicces doki véleményébe nem nyugodtunk bele,- mint olvastad,- megkerestük a célba vezető utat! Már több mint egy éve van a férjemnek légzőkészüléke, és nagyon elégedett vele.

Én is örülük, hogy nem hagytam annyiban és rábeszéltem a férjemet, hogy keresse fel az alvásközpontot!

Kívánom, hogy leveled sokan olvassál el, hisz életmentő lehet!

Üdv.akác56

11. hamurapi (válaszként erre: 6. - Akác56)
2008. aug. 9. 15:14

Kedves akác56!

Te már tudod mi a megoldás.

Most mindenkinek szeretnék válaszolni:A horkolás kisebb nagyobb mértékben szinte mindenkit érint főleg 4o felett.Alatta is felette is kóros,sőt életveszélyes lehet.A következőről van szó:"Az "ember" alszik,ellazul, a nyelvgyök is ellazul és ha hanyatt fekszik hárta csuszik egy kicsit,elzárva a torok egy részétA szükületben a levegő felgyorsul és berezgeti a hátracsuszot nyelvgyököt és mivel szájon át lélekzik,a nyitott

szájon jön az "észbontó" hang.Egyre kevesebb levegő kerül a tüdőbe és ez VÉROXIGÉNSZEGÉNYSÉGET

okoz./üzenem elsősorban a gégész dokinak/Az agy

álomban is figyeli a szervezet minden pontját,tehát van egy őr,egy éjjeli ügyelet és ha

az oxigénszint minimum közelében van megébreszti az alvót a saját agya,hogy vegyél már levegőt mert megfulladsz!!!Ez egy olyan helyzet mint aki viz alatt uszik elfogy a levegője/kritikus pontra süllyedt az véroxigén szint/,kidugja fejét a vizből és hörögve kap levegő után.Ugyanez van horkolónál is! az őrség risztja majd egy hatalmas horkantással levegőt vesz.Most van oxigén néhány percre aztán kezdődik előlről.Óva intek mindenkit,hogy ez nem egy jópofi dolog-horkol? na és?Nyugodtan meg is halhat,mert ha az őrség riasztására nem vesz levegőt pl.altató,vagy megduplázott altató!!!! az oxigénszint annyira lecsökken,hogy a szivizom összerádul,görcsöt kap és ime itt az infarktus,vagy a halál.Lásd este még

beszélgettünk, az éjjel meg meghalt.

A lecsökkent oxigénszint egyébként alvási zavarokat okoz és a horkoló soha nem tudja kialudni magát még akkor sem a 12 órát alszik mert nem tud mélyalvásban aludni.SEJTREGENERLÓDÁS pedig csak mély alvásban van /delta théta agyhullámok esetén.

A megoldás több dolog is lehet,ha valaki sulyos

alvási apnoé-ban szenved keresse fel a szakrendelést,végső esetben légzőkészüléket adnak /oep/ támogatással/ és mélyen nyugodtan fogsz aludni,vagy ha nem tudod elviselni idő előtt

lepusztul a szervezeted és idő előtt meghalsz.

Akác56,ne vedd zokon,hogy a neved alatt irtam mindenkinek,de az orvosotok nagyon felbosszantott,meg az a sok értetlen ember aki nem törődik vele és részben saját egészségét ássa alá,de kozben megkeseriti a társa életét Nem esik le a korona,ha felteszik éjjelre mnaszkot-garantálom sok évvel meghosszabodik az életük

Üdv mindenkinek /most leher gondolkodni/

hamurapi

2008. júl. 24. 22:14
Lehet összefüggés a ahorkolás és az elhízás között, ez alvási apnéra gyanús. Komolyan kell venni, mert hosszú évekig tartó súlyos alvási apnoe az agyban számos mikroinfarktus kialakulásához, ezáltal korai szellemi hanyatláshoz vezethet.
9. akác56 (válaszként erre: 8. - Katácskák)
2008. júl. 24. 17:05

Ugy történt,hogy a háziorvos ad beutalót a Bp.-i alvásközpontba, ( a Honvéd kórházban van) mi kértünk telefonon időpontot és a megadott időre ment a férjem, -oda nem kisértem el!Ha érdekel, megírhatom a tel.számot, de bent van a Bp.-i tel könyvben is.

Szívesen segítek, ha igényled! Én is jó egészséget kívánok nektek.Üdv.:Cilus

8. katácskák (válaszként erre: 6. - Akác56)
2008. júl. 24. 16:48
Jól tetted, hogy beszóltál a dokinak. Tudhatta vona, hogy ez nem vicc... mi van ha súlyosabb lett volna az a fránya betegség. Elmentetek a központba, akkor sokat kellett várni? Az én Emberemnek nem nagyon akarodzík el menni, hogy biztos sokat kell várni..Jó egészéget és sok boldogságot az egész családnak.
2008. júl. 24. 12:24

szegény:(

szerintem nincs. talán füldugó

2008. júl. 24. 12:13

A férjem is gégészhez ment először! viccet csinált belőle a doki, nem vette komolyan! Azt mondta a férjemnek:" Az nem is férfi aki nem horkol!Én mérges lettem és azt mondtam neki:Önnél a a férfiasság jele a horkolás?-erre kitessékelt bennünket.

Komolyra fordítva a szót, a férjem eljutott a Bp.i alvásközpontba, ahol Alvási apnoéval kezelik.(alvás közben nem vesz levegőt, majd jó nagyot horkant, én meg megíjedek).Van egy készüléke ami automatikusan oxigént adagol, ha légzéskimaradás van.

2008. júl. 24. 08:19
Én is fül-orr-gégészhez vittem a férjemet. Orrpolipjai voltak. Megműtötték, azóta rengeteget javult a helyzet, pedig előtte rengett a ház!
2008. júl. 24. 07:44

Szerintem orrsövény ferdülés okozza.

Fül orr gégész megmondja mi a teendő.

2008. júl. 24. 07:09

Igen, ez egy jó megoldás lehet.


Egyébként vannak ilyen-olyan szerek. Például orrspray, ami a nem túl hangos horkolást megszünteti alkalmanként. Egy db olyan 2-3 ezer forint, és max egy hónapra elég.


Az én párom is rövid évek múlva horkolni fog... már érzem és néha hallom. Előre félek.



Szerintetek lehet köze a hízásnak ehhez?

2008. júl. 24. 07:05
JÓ REGGELT! Mi orr-fül gégészhez mentünk.. és Hála Istennek ELMÚLT. Persze kivízsgálta .JÓ EGÉSZSÉGET, SOK-SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNUNK.
2008. júl. 24. 06:37
Van segítség? Horkol a férjem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook