Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van rá megoldás? fórum

Van rá megoldás? (beszélgetős fórum)

29. Lencsy (válaszként erre: 22. - F36e266467)
2012. aug. 5. 19:22
A jegyzőhöz kell menni és nagyjából úgy működik ,mint ahogy Pisti írta ! Az ismerősöm már megérdeklődte , de még nem intézkedett , mert vár kicsit hátha a pasi jobb belátásra tér és kijelentkezik magától + pár napja meghalt az első férje egy súlyos autóbalesetben így most sok más dolog is közbejött ami fontosabb lett az ezirányú intézkedéstől !
28. Lencsy (válaszként erre: 27. - Pista55)
2012. júl. 29. 15:39
Hát igen ..csak tudod az ember azt gondolná, hogy ha egy csont részeg férfi üti ,rugdossa az a bezárt bejárati ajtót, úgy hogy az tokostul mozog , és közben üvölti válogatás nélkül a had ne soroljam szitkozódásokat...akkor ha az ember rendőri segítséget kér félelmében ..nem azt a mondatot várja, hogy " uram ..nyugodjon meg ,..asszonyom maga meg engedje be , mert ez a bejelentett lakcím és az úrnak joga van itt tartózkodni ! Ha önhöz nyúl hívjon minket újra ..." Szóval egy megfélemlített nő nem ezt várja ..
27. pista55 (válaszként erre: 26. - Lencsy)
2012. júl. 27. 20:59
Ebbe nem is avatkozik bele semmilyen hatóság.
26. Lencsy (válaszként erre: 23. - Spinneli)
2012. júl. 27. 20:58
A gyerek nincs veszélyben és írtam, hogy testi sértés nem történik, ezért is nem lép a rendőrség !Balhézik, kiabál , veri az ajtót .. szavakkal bántja ami leginkább fenyegetőzés ..a legdurvább dolog ami testiségnek minősülhet az az, hogy leköpte párszor .
25. pista55 (válaszként erre: 24. - Lencsy)
2012. júl. 27. 20:56
Engem is érdekelnek a fejlemények.
24. Lencsy (válaszként erre: 22. - F36e266467)
2012. júl. 27. 20:55
Persze :)
23. spinneli (válaszként erre: 10. - Lencsy)
2012. júl. 27. 18:21
Ha veszélyeztetve van a gyerek, akkor belefolyhatnak, egyébként is feljelentsét kéne tennie az anyukának testi sértésért, felkeresni nőket védő szervezeteket, akik ezen az alapon tudnák kieszközölni a férfi távoltartását.
22. f36e266467 (válaszként erre: 21. - Lencsy)
2012. júl. 27. 16:54
Majd megteszed, hogy visszajelzel, ha valamelyik dolog beválik? Hasznos tapasztalat lenne :)
21. Lencsy (válaszként erre: 19. - Pista55)
2012. júl. 27. 14:41
Köszönöm ..továbbítom :)
2012. júl. 27. 14:32
A jegyzőt kell megkeresni.
19. pista55 (válaszként erre: 17. - Lencsy)
2012. júl. 27. 14:27

Gondolom csak az okmány iroda foglalkozik ezzel.


"Kitenni" valakit ún. kényszerkijelentéssel (lakóhely érvénytelenségének


megállapítása) lehetséges.



I. A kérelemnek tartalmaznia kell:


· A kijelenteni kívánt személy nem lakja a lakást, azt önszántából hagyta el és minden ingóságát ( akár ruha, vagy televízió.....) magával vitte.


· A kijelenteni kívánt személy ismert tartózkodási helyét, amennyiben ismeretlen helyre távozott akkor azt a tényt.


· A kérelmezõ és két tanú ( szomszéd ) aláírását, amivel igazolják, hogy a kérelemben leírtak a valóságnak megfelelnek.


· Kérelmezõ, tanúk és a kijelenteni kívánt személy (amennyiben ismert ) személyi adatait

( név, lakcím, személyazonosító igazolvány száma ).


II. A kérelem mellé minden esetben csatolni kell a kérelemben szereplõ lakásról szóló adásvételi szerzõdés, vagy 3 hónapnál nem régebbi tulajdoni lap, vagy bérleti szerzõdés fénymásolatát.


III. 2.200 Ft illeték illeték-csekken befizetve

18. f36e266467 (válaszként erre: 15. - Lencsy)
2012. júl. 27. 14:25
Ja értem.
17. Lencsy (válaszként erre: 16. - Pista55)
2012. júl. 27. 14:22
De hogyan és hol ? Mondom, hogy az önkormányzaton és a városgondnokságon is azt mondták nem lehet ...Egyedül a rendőrségen nem próbálkozott még , de nem hiszem, hogy ők foglalkoznának ezzel .
16. pista55 (válaszként erre: 15. - Lencsy)
2012. júl. 27. 14:19
Akkor ki lehet jelenteni csak tanúk kellenek.
15. Lencsy (válaszként erre: 13. - F36e266467)
2012. júl. 27. 14:18
A pasi kiköltözött már csak kijelentkezni nem hajlandó ! Vissza- visszajár balhézni , és ilyenkor tehetetlen az ismerősöm .
14. pista55 (válaszként erre: 12. - Lencsy)
2012. júl. 27. 14:17

Úgy olvasom, azért mégsem olyan egyszerű kijelenteni. Ez a link is ott van, nem tudom olvastad-e.


[link]

13. f36e266467 (válaszként erre: 11. - Lencsy)
2012. júl. 27. 14:15

Akkor a lényeg, hogy addig keresni a megoldási lehetőségeket, ameddig az egyik egyszer csak beválik.


Szerintem azért dobd fel neki a valaki költözzön oda ötletet, mert akkor ha más nem, de az atrocitások tuti lecsökkennének, mert nem lenne a pasi kényekedvének kiszolgáltatva.

12. Lencsy (válaszként erre: 9. - Pista55)
2012. júl. 27. 14:14
megnézem, köszönöm
11. Lencsy (válaszként erre: 7. - F36e266467)
2012. júl. 27. 14:14
sajnos tényleg nem egyszerű :( Sajnálom, hogy így kell lennie csak azért , mert a férfi nem hajlandó kijelentkezni önszántából ! Én azt gyanítom, hogy arra vár leteljen az 5 év és az ismerősöm minden ottlévőségéből megszerezhesse az 50 %-ot !
10. Lencsy (válaszként erre: 5. - Spinneli)
2012. júl. 27. 14:11
A gyermekvédelem nem folyik bele abba, hogy ki tartózkodik a lakásba .
9. pista55 (válaszként erre: 1. - Lencsy)
2012. júl. 27. 14:10

Ez is hasonló eset.


[link]

8. Lencsy (válaszként erre: 3. - Virus2008)
2012. júl. 27. 14:09

pedig ezt a választ kapta ..

A pénzhez ennek semmi köze , mert azt nem személyre hanem a lakásra fizeti ,mint lakbér !

7. f36e266467 (válaszként erre: 1. - Lencsy)
2012. júl. 27. 14:08

Én is úgy tudom, hogy nem lehet kitenni aki be van jelentve. Ez még albérleteknél is így van sajna.


Elsőre ami eszembe jut, egy jó ügyvédet megkérdezni, háhta van valami legális forma, eljárás erre.


A másik ötletem, hogy valaki odaköltözhetne, aki a höly ismerőse és szívesen segítene neki ebben a helyzetben. Akkor a pasinak lassan elkezdene szűk lenni a lakás.


Amúgy nem egyszerű helyzet.

6. Lencsy (válaszként erre: 2. - C1e9612cd3)
2012. júl. 27. 14:07
szerintem nem volt ilyen papír . Annyit tudok ( mert én is abban élek és egyszerre kaptuk ) ..hogy annak a nevére utalták ki a lakást akinek az igénylése be volt adva . Hogy utána ki-kivel él azzal már nem foglalkoznak .
5. spinneli (válaszként erre: 1. - Lencsy)
2012. júl. 27. 14:07
Gyerekvédelem...csodálom, hogy az önkormányzat nem jelezte ezt a ygermekjólétnek.
4. pista55 (válaszként erre: 1. - Lencsy)
2012. júl. 27. 14:05
Én úgy tudom, hogy már ki lehet jelenteni az illetőt. Régen tudom, hogy nem lehetett. Utána kéne nézni mi a módja. Biztosan lehet találni itt a neten is választ a kérdésre.
3. virus2008 (válaszként erre: 1. - Lencsy)
2012. júl. 27. 14:02

Ez egy hülyeség hogy nem lehet kirakni valakit aki be van jelentve.


Ha a tulaj akarja, bárkit kijelenthet, ebben az esetben az önkormányzat.


Az önkormányzat gondolom azért nem jelenti ki mert akkor nem fizetik még azt a kevés lóvét sem...


Azért valakinek nincs joga, mert be van jelentve egy lakcímre.

2. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Lencsy)
2012. júl. 27. 13:58
aláírtak anno egy papírt az önkormányzatnál,h az önkormányzati lakásba bejelenthető a pasi? Mert kolléganőmék a nagyszülőktől örökölték az önkormányzati lakásukat, és őket azért akarják kitenni, mert a nagyszülők nem gondoskodtak iylen papírról, így aztán jogosulatlannak minősül az ottlétük....
2012. júl. 27. 13:49

Az egyik jó ismerősöm egy nagyon kellemetlen helyzetbe került és neki szeretnék segíteni a tanácsotokkal, véleményetekkel ! Mesélem ...

Önkormányzati lakásban él ami az ő nevére lett kiutalva ,mert akkoriban egyedülálló volt . Kb. 4 és fél éve összejött egy férfivel , gyermekük is született , de mára a kapcsolat borzalmasan megromlott ! A férfi iszik és olyankor tombol , bántalmazza ..igaz nem üti , de leköpi , fenyegeti stb. Az ismerősömnek néhány alkalommal már a rendőrséget is ki kellett hívnia mikor eldurvult a helyzet ! A rendőrség ki száll, de a férfit nem viszik el , mert az ismerősöm lakásába be van jelentve . Tehetetlen ilyenkor ... Már volt bent az önkormányzatnál és a városgondnokságon is , de mind hiába , mert ameddig a férfi önszántából nem jelentkezik ki a lakásból nem lehet mit tenni ..ezt a választ kapja ! Nincs valami mód ? Egy kiskapu vagy bármi megoldás ? Tűrnie kell míg vér nem folyik ...csak mert papíron egy a lakcím ? Nekem azért fura a dolog , mert ennyi erővel ha valaki van olyan buta hogy egy akárkit befogad attól sosem tud megszabadulni ha az nem jelentkezik ki ? Van ilyen ???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook