Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan szülő itt akinek a gyereke 5 évesen ment oviba? fórum

Van olyan szülő itt akinek a gyereke 5 évesen ment oviba? (tudásbázis kérdés)

2012. szept. 4. 10:34
Az én lányom 3 éveseb ment, majd kiderült, hogy asztmás, folyton beteg volt, kórház stb. ezért ki kellett venni. Megtehettem, a kicsivel akkor voltam várandós. Ő alapból szerette a közösséget, első időben kicsit hiányolta, majd nem. Viszont láttam rajta, ahogy telt az idő, hogy biza unatkozik, nem vagyunk neki társaság. Sajnos az ő érdekében KELLETT itthon maradnia. A gyermekorvos azt mondta, semmiről nem marad le, ezeket az éveket úgysem lehet vissza hozni. 4,5 évesen már ő kérte, hogy mehessen, de már időben lekéstünk róla. Most kezdte. Sírás nem volt, viszont elmondta mennyire izgul, és mennyire várja. Reggel vidáman kel, örül, hogy mehet oviba, tele van élményekkel, új barátságokat kötött. Tisztában vagyok azzal is, hogy lesz majd, amikor nem lesz kedve menni. Hátránya, hogy nagyon kötődik hozzám, és egész délután, este arról beszél, mennyire hiányzom neki, noha csak fél napot vagyunk távol egymástól. És még egy: a szabályok betartása nem erős oldala, ami egyértelműen a közösség hiányára vezethető vissza. Na, ez az, amit nem lehet otthon megtanítani...
6. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Noricica1987)
2012. szept. 3. 15:30

Azzal nincs semmi gáz..


Már mindent át tudtok beszélni, legfeljebb nála kicsit tudatosabb szintű lesz a beszokás, nem annyira érzelmi-megszokásos..


Pont azért, amit alant ellenkező éllel leírtam...


:-)

5. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Noricica1987)
2012. szept. 3. 15:28

JA BOCSI BOCSI BOCSI..


ÉN SULIT OLVASTAM...


TISZTA HÜLYE VAGYOK..

4. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Noricica1987)
2012. szept. 3. 15:27

Nem sok előnyét tudom elképzelni. Eleve az idegrendszer, a működés nem olyan fejlett még, tudhat az a gyermek fejben, lexikálisan akármit..


Nem hiszem, hogy ép eszű pedagógus, orvos, gyógypedagógus ilyet ma támogatna.


30 éve még elment, én is éppen 6 voltam amikor mentem. De nagyon sokan sínylették meg a környezetemben ezt, főként a fiúk..


A gyerekorvosunk -(60 éves), tehát valószínűleg az ő gyereke is ment anno korán - azt mondta, hogy egy lány kb. 7 évesen, egy fiú 8 évesen érik meg a MAI hangsúlyozom MAI követelményekhez. Én is ezt tapasztalom 3 gyermek (kötük egy eltérő fejlődésű gyermek) anyukájaként. A nagylányom egyébként osztályelső, széles látókörű hölgy, de ezzel együtt azért éreztem rajta elsőben, hogy istenem, de kislány ő még ehhez.. Akkor milyen lehetett a többi!!


Ma már a legtöbb középiskola is 5, akár 6 éves, főleg a komolyabbak, a kéttannyelvűk. Az egyetemeket, fősulikat is lehet egyéni ütemben végezni. Tehát ma már így is, úgy is kb. 20 éves mindenki, amire érettségizik, és 25 körül vannak a diplomázók. Ma már ez nem téma, teljesen elfogadott, és elnézve a mai fiatalokat - és ez nem bántás - szükséges is..


Nem hiszem, hogy bárkinek bármi előnye származik abból, hogy elmondhatja érettségin, hogy én még csak 17 és fél vagyok, te meg bezzeg már 19 leszel..


Egyébként meg a korán mélyvízbe dobott gyereknél nagyon esélyes, hogy hamar el is fárad, és később, jó esetben csak egy-két év halasztás formájában visszaveszi, ami neki az élettől járt .. volna..


Ma már minden pedagógiai fórum azt hangsúlyozza, hogy egy sikeres "menedzser" nem attól lesz sikeres menedzser, hogy már 5 évesen is azt tanulta, hanem attól, hogy minél tovább játszhatott a korának megfelelően kedvére..


Csak persze ezt a minden jót akaró szülőknek nehéz elhinni.. Néha én is vagyok így ezzel..


Persze extra extra esetek előfordulhatnak, tehát lehet valaki világszintű tehetség, új Mozart, vagy Einstein.. Ilyen van, de őket valószínűleg egyéni iskolákban, alapítványoknál fejlesztik, egyéni odafigyeléssel.. Ez nyilván más tészta..

2012. szept. 3. 15:12

Kettő gyerekem van, az egyik 5 évesen lett ovis, a másik 3 évesen, nem gondolomom, hogy bármelyiknek is előnye, vagy hátránya lett volna ebből.

A kicsivel itthon voltam, így a nagy is maradt itthon, együtt voltunk hármasban, majd mikor a nagy ovis lett, már a kicsi is vágyott a tesó után az oviba, és ő 3 évesen lett ovis.

2012. szept. 3. 15:10

Az enyém akkor ment, igaz ez már 30 éve volt:-)

Én örültem, hogy velem lehetett, igaz volt kis testvére, akivel gyesen voltam.

2012. szept. 3. 15:08
Mi az előnye és hátránya??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook